Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3: Dziki Gon - pierwsze screeny!

174 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2013 o 11:58, zermithon napisał:

Tego, że fabula bedzie conajmnijej dobra jestem pewny. Boli mnie to, że mocno ucierpi
na tym nieliniowość. Jak sam zauważyleś, oni raczej nie dysponują jakimś imponującym
budżetem.


Ja przechwałki o wielkości świata dzielę na czworo. Nie zdziwię się, jeśli ten świat będzie o połowę mniejszy niż ten w Skyrim. Tak naprawdę nie ma to aż takiego znaczenia. Ważne, by ta przestrzeń nie była pusta, by żyła, by chciało się tam przebywać. Ma być ciekawa fabuła, questy, postacie i gameplay. Co do budżetu - jeśli CD Projekt SA wygra w sądzie z Skarbem Państwa, to dostanie zastrzyk gotówki w wysokości 60 mln zł. Za to można być zrobić 3 gry wielkości W2. Jeśli nie, to zawsze mogą opóźnić premierę (na razie nic nie jest sprecyzowane, nie mają nawet wydawcy). Grunt by dotychczasowy katalog i GOG dostarczał regularne zyski, a CDP.pl nie generował strat. Widać, że Redzi są bardzo ostrożni w sprawach finansów i nie dopuszczą do powtórki sytuacji z lat 2009-2010, kiedy stali na krawędzi bankructwa. Myślę, że CDPR powinien też rozważyć organizację zamkniętej bety pośród ludzi, którzy testowali REDkit. To w wielu przypadkach świetni fachowcy, a po betatestach już chyba najlepiej wiedzą, kto jest godny zaufania. Testy i debugowanie powinno potrwać trochę, by gra nie miała poważnych bugów w dniu premiery (a więc kłopoty ze stabilnością, bugi logiczne uniemożliwiające ukończenie gry itd.). Polskie studio ma tę przewagę nad Bethesdą, że ponosi znacznie niższe koszty dewelopingu. Ale prawdę powiedziawszy ja sam jestem nieco przerażony głębokością wody, na jaką się Redzi rzucili. Dwie gry z otwartym światem NARAZ? I to co najmniej na 2-3 platformy? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o misję poboczne i ich powtarzalność. Jeden z podpunktów z artykułu głosi:
- Wiedźmin 3 zaoferuje ponad 100 godzin ręcznie zaprojektowanych misji.

Przyjmijmy przykładowo, że sama fabuła to będzie 25h, czyli około 75h misje poboczne.
Jeśli jest napisane, że mają być projektowane ręcznie to znaczy, że nie powinno być misji typu "przynieś, wynieś, pozamiataj". Tylko będą one też rozbudowane np. misja w której mieliśmy zdobyć recepturę na fistech, czy gdy mieliśmy okazje poznać Sukkuba. Były to misje poboczne, posiadające swoją historię, jeśli wszystkie misje poboczne w W3 będą tak rozbudowane tzn. wielowątkowe (

Spoiler

najpierw zabójstwo narzeczonego, później szukanie winnego, aby na koniec poznać sukkuba, która i tak nie okazała się winna)

to będę w 7 niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 14:07, Vojtas napisał:

No OK, bądź jednak świadom, że to dopiero przymiarka, a nie wygląd końcowy. Tak naprawdę
więcej będzie można powiedzieć, gdy doczekamy się pierwszych gameplayów - powinni do
tego czasu zaimplementować nowy renderer. W2 w moim mniemaniu nie wyglądał tak dobrze
na screenach jak w akcji.


Wiesz, ja po prostu pamiętam, jak przy zamkniętej alfie/becie i gameplay''ach z niej zarzekali się, że to tylko stary build i wszystkie błędy będa poprawione. A potem dostaliśmy technicznego potworka, którego przywracanie do stanu używalności zajęło RED''om ładne kilka miesięcy. Więc ja bym jednak z BARDZO dużym dystansem podchodził do ich obietnic. Jak pokażą w akcji coś naprawdę wartego zachwytów, to i się będę zachwycał. Na razie po prostu nie ma się czym jarać, bo nic specjalnego nie zaprezentowali tymi screenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 16:17, No-Zer0 napisał:

Jeśli jest napisane, że mają być projektowane ręcznie to znaczy, że nie powinno być misji
typu "przynieś, wynieś, pozamiataj".


Jedno z drugiego nie wynika. Równie dobrze można ręcznie zaprojektować długie, wciągające misje, co questy pokroju "zabij 15 krwiożerczych królików".

Może powiesz (czy też inni, czytając inne moje wątpliwości co do Wiedźmina 3) że się czepiam. Jednak dłuższe przyglądanie się CDPR nauczyło mnie, że do ich zapowiedzi, obietnic i wypowiedzi podchodzić należy z baaardzo dużym dystansem, dzieląc wszystko co najmniej przez 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak dziennikarskie hieny. "O, w Game Inormerze info o Wiedźminie 3, szybko robimy newsa i wszystko co wiadomo przepisujemy, a i jeszcze screeny zamieścili, szybko dawajcie je na naszą stronę", tak sobie redakcja pogrywa. Ale żeby chociaż pokazać jak wygląda okładka tego Game Informera to już nie łaska i za wielki wysiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 00:19, No-Zer0 napisał:

Reasumując - REDzi daliście przysłowiowej pupy. Wszyscy was przejrzeli. Wiemy ze W3 będzie
tylko kopią Skyrima, bo polecieliście na liczbę cyfr przynoszących zysk. Przykro mi,
ale nie mogę kupować gier od takiego studia, które nie obiera własnych kierunków i leci
za kasą.

Przeczytaj książke, z niej dowiesz się że to co mamy zobaczyć w W3 zostało już spisane orzed pojawieniem się TES Arena. I nie osądzaj gry która wyjdzie za 2 lata czy ile. bo do czasu premiery wszystko może się zmuenić. Skyrim to gra ze śniegiem, i zadaniami tak podobny, że chce sie żygać, lokacjami tak podobnyymi że chce sie robic to samo co przedtem, a W3 to tak spójna i dobrze napisana fabuła, postacie które są tak charakterystyczne, dialogi i teksty, cytaty z książki, walka przy której Skyrim sie chowa, poczytaj książke. Tan jest cały powód dlaczego twórcy nie robią klona Skyrim ale swoją grę i świat który dawno już ktoś wymyślił przez tymi waszymi TES''ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 10:33, Arraqnz napisał:

a W3 to tak spójna i dobrze napisana fabuła, postacie które są tak charakterystyczne,
dialogi i teksty, cytaty z książki, walka przy której Skyrim sie chowa

Grałeś już? Bo mądrujesz, jakbyś przeszedł dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 10:47, Dared00 napisał:

> a W3 to tak spójna i dobrze napisana fabuła, postacie które są tak charakterystyczne,

> dialogi i teksty, cytaty z książki, walka przy której Skyrim sie chowa
Grałeś już? Bo mądrujesz, jakbyś przeszedł dwa razy.


Chodziło mi o W2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2013 o 10:33, Arraqnz napisał:

> Reasumując - REDzi daliście przysłowiowej pupy. Wszyscy was przejrzeli. Wiemy ze
W3 będzie
> tylko kopią Skyrima, bo polecieliście na liczbę cyfr przynoszących zysk. Przykro
mi,
> ale nie mogę kupować gier od takiego studia, które nie obiera własnych kierunków
i leci
> za kasą.
Przeczytaj książke, z niej dowiesz się że to co mamy zobaczyć w W3 zostało już spisane
orzed pojawieniem się TES Arena. I nie osądzaj gry która wyjdzie za 2 lata czy ile. bo
do czasu premiery wszystko może się zmuenić. Skyrim to gra ze śniegiem, i zadaniami tak
podobny, że chce sie żygać, lokacjami tak podobnyymi że chce sie robic to samo co przedtem,
a W3 to tak spójna i dobrze napisana fabuła, postacie które są tak charakterystyczne,
dialogi i teksty, cytaty z książki, walka przy której Skyrim sie chowa, poczytaj książke.
Tan jest cały powód dlaczego twórcy nie robią klona Skyrim ale swoją grę i świat który
dawno już ktoś wymyślił przez tymi waszymi TES''ami.


To był sarkazm, do wypowiedzi kolegi, który cały czas stawia Skyrima nad W3, który jak sam słusznie zauważyłeś wyjdzie ze ponad rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2013 o 14:47, No-Zer0 napisał:

> > Reasumując - REDzi daliście przysłowiowej pupy. Wszyscy was przejrzeli. Wiemy
ze
> W3 będzie
> > tylko kopią Skyrima, bo polecieliście na liczbę cyfr przynoszących zysk. Przykro

> mi,
> > ale nie mogę kupować gier od takiego studia, które nie obiera własnych kierunków

> i leci
> > za kasą.
> Przeczytaj książke, z niej dowiesz się że to co mamy zobaczyć w W3 zostało już spisane
Sory ale tu się zrobił taki chaos że juz nie wiem komu odpowiadałem :-P pozdro.
> orzed pojawieniem się TES Arena. I nie osądzaj gry która wyjdzie za 2 lata czy ile.
bo
> do czasu premiery wszystko może się zmuenić. Skyrim to gra ze śniegiem, i zadaniami
tak
> podobny, że chce sie żygać, lokacjami tak podobnyymi że chce sie robic to samo co
przedtem,
> a W3 to tak spójna i dobrze napisana fabuła, postacie które są tak charakterystyczne,

> dialogi i teksty, cytaty z książki, walka przy której Skyrim sie chowa, poczytaj
książke.
> Tan jest cały powód dlaczego twórcy nie robią klona Skyrim ale swoją grę i świat
który
> dawno już ktoś wymyślił przez tymi waszymi TES''ami.

To był sarkazm, do wypowiedzi kolegi, który cały czas stawia Skyrima nad W3, który jak
sam słusznie zauważyłeś wyjdzie ze ponad rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie ogarłem sprawy, tutaj taki chaos jest że już mi się miesza wszystko, a ogólnie toxja nie mówię ze Sjyrim jest złe, grałem i bawiłem się świetnie, gralem tez w obliviona i morrowinda i w Tes Online zagram, ale nie mowcie ze. W3 to klon Skyrim bo tak poprostu nie jest, to tak jakby powiedziec ze. mass effect.to klon call of duty bo tu i tu sie strzela. Pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 10:39, menzz napisał:

Sprawdźcie tą stronę z wiedzminem: [m]

Nikt nic nie będzie sprawdzał reklamiarzu..
We wszystkich newsach o W3 zaspamowałeś to samo.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 10:39, menzz napisał:

Sprawdźcie tą stronę z wiedzminem: [m]


BAN - konto założone w celu reklamy jakieś dziwnej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować