• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
zielony44

Leniwy kurier?

Pytanie

We wtorek zamówiłem grę Guild Wars:Factions z opcją płatności przy odbiorze. W środe paczka została wysłana i przyjęta do magazynu w Warszawie. Paczka dotarła do mojego miasta dziś o 6:19. O 9:39 została wydana kurierowi. Mieszkam 10-15km (?) od oddziału Masterlink w moim mieście, cały dzień byłem obecny w domu - niedoczekałem się paczki. Przed chwilą podejrzałem Track&Trace mojej przesyłki i okazuje się, że o 12:30 nastąpiła nieudana próba doręcznia i paczka wróciła do sortowni.Czyżby kuriererowi nie chciało sie dostarczyć do mnie paczki? A może nie mógł znaleźć ulicy, na której mieszkam (mieszkam nieopodal centrum miasta na znanym i dużym osiedlu)?
Czy paczka po powrocie do sortowni zostanie ponownie nadana kurierowi i jutro ją wreszcie dostanę, czy będę musiał umawiać się na kolejną wizytę kiedy pan kurier będzie miał ochote?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

44 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

no prosze, nie tylko mnie kopnal ten zaszczyt ''nieudanej proby dostarczenia''. sytuacja podobna - caly dzien jestem w domu, a t&t przed 22ga pojawilo sie ze niby o 16:30 nie bylo mnie w domu. stawiam na to, ze kurier mial poprostu za duzo paczek i nie chce robic nadgodzin (moj zameldowal sie na baze o 21:37, a niby paczki do 20tej dostarczaja, jakies 20min na dojazd z lodzi centrum do centrali, wiec i tak prawie poltorej godziny nadgodzin robil), wpisal nieprawde i poprostu u mnie nie byl. nie wiem, wczesniej, kiedy firmy kurierskie bily sie o klienta i nie byly czesciami molochow, normalnoscia bylo zostawianie AWIZO na drzwiach, jesli faktycznie kogos nie bylo, ze nie wspomne o dzwonieniu do klienta jesli go w domu nie ma. ani awiza nie bylo, ani telefonu, stawiam ze scenariusz dostarczenia byl jak opisalem powyzej. niestety, najblizsze dostarczenie dopiero w poniedzialek, co oznacza ni mniej ni wiecej, ze dostane przesylke 3 dni po GWARANTOWANYM terminie dostawy. moze cdprojekt powinien wprowadzic ''usluge'' ie mozliwosc zglaszania przez kupujacych tego typu przypadkow, ktore bylby podstawa roszczen o niewykonanie uslugi. zdaje sobie sprawe, ze zdaza sie to raz na ruski rok, ale jesli ma sie juz umowe z firma, to jakosc uslug powinna byc bez zarzutu. niestety, zadzwonilem dzisiaj z opr do oddzialu i w odpowiedzi uslyszalem ze w poniedzialek na pewno i to do godziny 13tej otrzymam moja przesylke. jesli w poniedzialek znowu dowiem sie ze nie zastano mnie w domu, to sie przejade do oddzialu i zrobie raban. sie uzewnetrznilem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zwracajcie sie do centrali najlepiej pisemnie i dokladnie opiszcie cala sytuacje - jest duza szansa ze po takim pismie kurier straci prace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 09:28, morthi napisał:

zwracajcie sie do centrali najlepiej pisemnie i dokladnie opiszcie cala sytuacje - jest duza
szansa ze po takim pismie kurier straci prace :)


Mi się wydaje, że to iż kurier ma np. za dużo paczek i nie chce robić nadgodzin jest efektem oszczędności firmy i nie należy za to karać kuriera (żeby wyleciał z pracy).
Ja proponuję zadzwonić do firmy i ich porządnie ochrzanić - w końcu płacicie dodatkowe pieniądze aby paczka dotarła szybciej niż pocztą. U mnie to poskutkowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie tylko Ty masz takie problemy. Co i rusz to na forum są skargi na lenistwo kurierów, ale w praktyce niestety nic to nie zmienia... Przy pierwszym takim przypadku trzeba opierniczać ile wlezie, ja na Twoim miejscu bym nie czekał do poniedziałku tylko teraz interweniował, w końcu oni mają obowiązek dostarczyć Ci tę paczkę. A jest duża szansa, że jak teraz się wykłócisz, to nigdy więcej takiej sytuacji nie doświadczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem podobna przygodę, jeszcze z Colin McRae Rally 2005 z serii upGRAde ze starego cdp.info. Seria gwarantowała grę o 30 zł taniej niż normalnie i dostawa kurierska na dzień przed premierą. Grę dostałem w dniu premiery, ale chociaz kurier się nie wykręcał jakimiś wymówkami. Powiedział wprost - mecz był w telewizji... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a ja nie musze przepłacac za kuriera by było szybciej gdy zamówie w niedziele to w poniedziałek wyslą(u kuriera to nast. dnia)to poczta przychodzi tak samo jak kurier we wtorek rano bo mieszkam w wawie to blisko i przy poczcie :)
takze zawsze facet z poczty prychoidzi o10/11 godz. z gierką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kurier ma obowiazek zadzwonic do klienta :)95% z nas podalo numer swojego telefonu w zamowieni - nie dzwoni to znaczy ze zle rpacuje - ja nie mam czasu czekac caly dzien na kuriera bo nie po to place 2x tyle co za rpzesylke pocztowa (ok czasami tylko 1,5 wiecej) bym sie musial dostosowywac do kuriera.

jestem przyzwyczajony ze kurier po otrzymaniu paczki z magazynu dzwoni do mnie i umawia sie by dostarczyc mi przesylke w terminie najbardziej dla mnie dogodnym - widocznie kurierzy masterlinka nie wiedza o tym a skoro nie wiedza to nie widze powodu dla ktorego firma mialaby utrzymywac kuriera ktory zle wykonuje swoja prace i niszczy reputacje firmy - to wlasnie rpzez takich kurierow ludzie rpzechodza do konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cholerka xD Oby u mnie nie było tak jak w Waszym przypadku, ponieważ też zamówiłem kurierem w Piątek i podobno dojdzie w Poniedziałek :D Oby nie było takich akcji jak u Was... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 09:51, morthi napisał:

kurier ma obowiazek zadzwonic do klienta :)

zechciej pokazać mi zapis regulujący to o czym piszesz.

Dnia 12.08.2006 o 09:51, morthi napisał:

ja nie mam czasu czekac caly dzien na kuriera

to sobie zadzwoń do kuriera i umów się na dostawę o innej godzinie/innym dniu.

Dnia 12.08.2006 o 09:51, morthi napisał:

jestem przyzwyczajony ze kurier po otrzymaniu paczki z magazynu dzwoni do mnie i umawia sie
by dostarczyc mi przesylke w terminie najbardziej dla mnie dogodnym

jeśli kurier dzwoni do ciebie to robi to prywatnie. najwyrażniej wygodniej jest mu ustalić kto i z odbiorców jest w domu (i kiedy) i w ten sposób ustalić kolejność dostarczania paczek. prosta metoda zwiększenia swojej produktywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 09:39, mike91 napisał:

a ja nie musze przepłacac za kuriera by było szybciej gdy zamówie w niedziele to w poniedziałek
wyslą(u kuriera to nast. dnia)to poczta przychodzi tak samo jak kurier we wtorek rano bo mieszkam
w wawie to blisko i przy poczcie :)
takze zawsze facet z poczty prychoidzi o10/11 godz. z gierką


no właśnie pan listonosz zawsze miły może i nie szybki ale skuteczny paczka jest zawsze pod dwóch dniach ale wiecie co ?? w jednym cd projekt jest gorszy od cenegi ceny wysyłek sprawdźcie sami wysyłki tańsze o 4-5 zł !! ale i tak cenega nie ma WP ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 11:04, Inki napisał:

> a ja nie musze przepłacac za kuriera by było szybciej gdy zamówie w niedziele to w poniedziałek

> wyslą(u kuriera to nast. dnia)to poczta przychodzi tak samo jak kurier we wtorek rano
bo mieszkam
> w wawie to blisko i przy poczcie :)
> takze zawsze facet z poczty prychoidzi o10/11 godz. z gierką

no właśnie pan listonosz zawsze miły może i nie szybki ale skuteczny paczka jest zawsze pod
dwóch dniach ale wiecie co ?? w jednym cd projekt jest gorszy od cenegi ceny wysyłek sprawdźcie
sami wysyłki tańsze o 4-5 zł !! ale i tak cenega nie ma WP ;p

To mowisz, ze lepiej te 2 dni dluzej poczekac na listonosz(milego pana , ktorego nie lubia psy) i miec gre bez problemow wiec tak kupie mojego GW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 11:04, Inki napisał:

no właśnie pan listonosz zawsze miły może i nie szybki ale skuteczny paczka jest zawsze pod
dwóch dniach ale wiecie co ?? w jednym cd projekt jest gorszy od cenegi ceny wysyłek sprawdźcie
sami wysyłki tańsze o 4-5 zł !! ale i tak cenega nie ma WP ;p


koszty wysyłek wszyscy mają takie same. po prostu jedna firma zaniża część kosztów ukrywając resztę ceny wysylki w cenie produktu. druga firma pokazuje pełne koszty wysyłki a w zamian daje większy rabat.

pytanie więc co woli klient. być oszukiwany że koszty są niższe nieświadomie pokrywając resztę przez mały rabat w zamówieniu czy płacąc jota w jotę zgodnie z cennikiem poczty polskiej ale dostając max rabatu. sumarycznie wg mnie najlepiej dodać koszty wysyłki do ceny produktu w sklepie a i w sklepie b i po prostu zobaczyć co wychodzi taniej. lepszego wyznacznika nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 11:07, sony ericsson napisał:

To mowisz, ze lepiej te 2 dni dluzej poczekac na listonosz(milego pana , ktorego nie lubia
psy) i miec gre bez problemow wiec tak kupie mojego GW!


bosh u każdego jest inaczej. tak samo czasem poczta niedociera na czas jak i kurier. jeśli zależy ci na najszybszej dostawie to weź kuriera. statystycznie są dużo szybsi od poczty polskiej. to że u kogoś poczta wychodzi lepiej to nie powód aby sugerować się tym.

ps: skuteczność żadnej metody dostawy nie jest 100% jeśli idzie o terminowość - taka firma kurierska czy poczta nie istnieje na tym świecie. dlatego poczta ma max 3 dni a kurier 24-48h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 09:28, morthi napisał:

zwracajcie sie do centrali najlepiej pisemnie i dokladnie opiszcie cala sytuacje - jest duza
szansa ze po takim pismie kurier straci prace :)


wiesz, tak mnie rajcuje zeby ktos stracil prace jak cholera. jak ktos powiedzial - to nie jest stricte wina kuriera, tylko firmy, ktora zrzuca na barki kuriera za duza ilosc paczek do rozwozenia i sie nie wyrabiaja. wkurza natomiast mnie to, ze kurierzy stosuja takie durne praktyki, ze niby nie ma mnie w domu. nie wiem jak monitoruja ich prace, ale ja w kazdy samochod wrzucilbym gpsa z monitorowanie trasy, zeby w przypadku burzawy klienta ktory waruje na kuriera a i tak go w domu niby nie ma, i sprawdzal czy naprawde kurier odwiedzil dany adres. pal licho juz dzwonienie - konkurencyjny kurier umie zostawic awizo, masterlinkowy jak widac nie za bardzo. awanture zrobic zrobilem - zadzwonilem do oddzialu i powiedzialem co mysle o takim obrocie sprawy. niestety jestem zbyt malym zuczkiem, zeby zadac extra dostawe dla mnie i to w sobote, zwlaszcza kiedy sobotni kurierzy sa juz w terenie. fakt, jakby firmie zalezalo na kliencie to by paczke dostarczyli dzisiaj... (a jakby szanowali klienta, to by dostarczyli wczoraj). zobaczymy co w poniedzialek, jak nie to sie tam przejade (dla wyjasnienia, lodzki oddzial masterlinka nie miesci sie w lodzi, tylko w lucmierzu za zgierzem, w kierunku gdanska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

owszem jest :) pocztex :) dostarcza na czas przesylki :) tyle ze przesylki zagraniczne kosztuja majatek :( (od 120 zl sie stawka zaczyna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 11:16, Ciastuś napisał:

bosh u każdego jest inaczej. tak samo czasem poczta niedociera na czas jak i kurier. jeśli
zależy ci na najszybszej dostawie to weź kuriera. statystycznie są dużo szybsi od poczty polskiej.
to że u kogoś poczta wychodzi lepiej to nie powód aby sugerować się tym.


roznica jest jedna - poczta nie gwarantuje czasu dostawy, kurier tak. i masz racje - w statystykach zarowno usluga ''priorytet'' oraz uslugi kurierskie wygladaja lepiej niz dobrze jesli chodzi o skutecznosc.

Dnia 12.08.2006 o 11:16, Ciastuś napisał:

ps: skuteczność żadnej metody dostawy nie jest 100% jeśli idzie o terminowość - taka firma
kurierska czy poczta nie istnieje na tym świecie. dlatego poczta ma max 3 dni a kurier 24-48h.


pw - kurierowi placi sie extra zeby dostawa byla na czas. zatem niech stara sie wywiazywac ze swoich umow i nie stosuje durnych chwytow, ze kogos nie bylo w domu/biurze/ect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dhl dzwoni :) a jezeli Cie nie zastanie w domu to przykleja awizo nie widze niczego nazdwyczajnego w takim postepowaniu i traktowaniu klienta

podobnie jest w przyopadku kiedy zamawiasz kwiaty poczta kwiatowa :) kurier dzwoni potwierdza swoj przyjazd u odbiorcy (godzine dostarczenia przesylki samemu sie wybiera:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak są takie problemy z tym kurierem to może niecg CDP zmieni firme kurierską, tych jest mnóstwo.

No, a ja to zawsze chce wysyłke pocztą prioretetem, i prawie zawsze paczka jest w tedy gdy powinna (tzn jeśli jest wysłana do 17 to nasępnego dnia). To "prawie" to dotyczy dni w okoliach świat, w tedy to paczka doszła 4 dni puźniej. Ale święta są rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 12:25, SirKamil napisał:

Jak są takie problemy z tym kurierem to może niecg CDP zmieni firme kurierską, tych jest mnóstwo.


już dużo razy proszono o to CDP, choćby przy okazji premiery Guild Wars : Factions (zainteresowanym polecam odpowiednie tematy na forum) i jak do tej pory nie ma żadnego rezultatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.08.2006 o 12:08, morthi napisał:

dhl dzwoni :) a jezeli Cie nie zastanie w domu to przykleja awizo nie widze niczego nazdwyczajnego
w takim postepowaniu i traktowaniu klienta


dokladnie i jest to jeszcze stosowane od czasow servisco. przyklejali, dzwonili a nawet byli tak mili, ze przywiezli mi to za godzine tego samego dnia, bo sie akurat kurier krecil z paczkami w okolicy. no pewnie ze nic nadzwyczajnego - tak powinien robic kazdy kurier.

Dnia 12.08.2006 o 12:08, morthi napisał:

podobnie jest w przyopadku kiedy zamawiasz kwiaty poczta kwiatowa :) kurier dzwoni potwierdza
swoj przyjazd u odbiorcy (godzine dostarczenia przesylki samemu sie wybiera:P )


uuu, tutaj to jest jeszcze lepiej! wyslalem kwiaty, kurier przyjechal, akurat adresata nie bylo w domu. zadzwonil, dowiedzial sie gdzie jest i pojechal na drugi koniec lodzi dostarczyc bez mrugniecia okiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować