Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Remember Me, paryski cyberpunk - już graliśmy

15 postów w tym temacie

Michał 'Myszasty' Nowicki

Nowych marek jak na lekarstwo. Tym bardziej powinna nas cieszyć próba podjęta przez studio Dontnod Entertainment. Gra akcji Remember Me - choć może nie grzeszy w wielu aspektach oryginalnością - zapowiada się bowiem, jako całkiem udany debiut francuskiego studia.

Przeczytaj cały tekst "Remember Me, paryski cyberpunk - już graliśmy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie Mysza, mi też przyszło to na myśl, ale nie wiedziałem do ostatniego akapitu "gdzie to widziałem"(odnośnie postaci z BGaE.
Zapowiada się ciekawie, ale fakt, że wspomnienia możemy poprawiać do skutku* - co nazwałeś "na szczęście" - jest dla mnie błędem. Albo ci się uda zmienić na twoją korzyść, albo postać w której wspomnienia wchodzisz zachowa się inaczej, niż graczowi wydaje się po interakcji z elementami które można użyć i cóż, będzie inna reakcja (pamiętam przykładowe reakcje na jednym z pierwszych gameplayów z mieszaniem w pamięci mężczyzny po kłótni z jakąś kobietą - wtedy developerzy pokazali chyba wszystkie możliwości i liczyłem na to, że w pełnej grze będzie to ograniczone)

* - no chyba, że ilość ta jest ograniczona, zależna od poziomu albo etapu gry (wyżej, jesteś lepsza (protagonista rośnie w siłę) i masz więcej prób.
/edit : poprawka błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym zwiastunie powiedziałem, że to taki Beyond Good & Evil :D.

Ciekawe spostrzeżenia, z jednej strony troche ostudziły mój zapał, z drugiej wciąż jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Zagrałbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Ale to wynika z założeń rozgrywki, która jest totalnie liniowa i podporządkowana fabule. Nie zauwazyłem jakichkolwiek alternatywnych ścieżek, czy innych skoków w bok. I nie ukrywam, że bardzo tego żałuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem wpaść na forum i napisać, że jeśli gra nie przewidziała innych rozwiązań to rzeczywiście musimy do skutku próbować rozwiązać dane zadanie aż się nam wreszcie uda. To teraz czekać dema, jak każdą nową markę warto przetestować aby nie naciąć się na "jednak to nie dla mnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się nawet ciekawie, choć faktem jest to, że liniowość będzie ''przeszkadzać'' większości graczom.

Dodatkowo jak ktoś oglądał film pt. "Pamięć Absolutna" i film przypadł mu do gustu to Remember Me też raczej powinna tej osobie się spodobać - takie moje spostrzeżenie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opis mnie zachecil, ale potem obejrzalem filmik i czar pryska, eksploracja wydaje sie nudna, walka to samo, i ten design Paryza jakis taki malo dla mnie atrakcyjny. A to cale bawienie sie pamiecia to zapewne bedzie szukanie jednego jedynego prawidlowego rozwiazania. A szkoda, bo gra moglaby roznie reagowac na rozne nasze proby zmiany komus pamieci (nawet te nieudane). Tak czy siak jak juz wyjdzie to sie zainteresuje i sprawdze co z tego wyszlo, ale na hit sie nie nastawiam.
Z drugiej strony wole nawet takiego sredniaka, bedacego nowym IP, ktore w przyszlosci moze sie fajnie rozwinac, niz kolejnego odgrzewanego kotleta od EA czy Acti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neo-Paryż w 2084 roku, choć poddany olbrzymim zmianom, jest dzięki temu bardzo przekonujący, łatwo nam uwierzyć w tę wizję przyszłości.

Na screenach nie widzę meczetów a kobiety chodzą bez burek. I jakoś sporo rdzenncyh mieszkańców po tych ulicach się pałęta. W taką przyszłość Paryża nie uwierzę. Kogoś poniosła fantazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Neo-Paryż w 2084 roku, choć poddany olbrzymim zmianom, jest dzięki temu bardzo przekonujący,
> łatwo nam uwierzyć w tę wizję przyszłości.

>
> Na screenach nie widzę meczetów a kobiety chodzą bez burek. I jakoś sporo rdzenncyh mieszkańców
> po tych ulicach się pałęta. W taką przyszłość Paryża nie uwierzę. Kogoś poniosła fantazja.

Historia alternatywna może? :D W końcu to Paryż a nie Al-Paris :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem wielki dystans do tej gry, ale po tym materiale się przekonałem i zastanawiam się teraz nad kupnem tego produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować