Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Activision i Xbox zapowiadają turniej Call of Duty, Polska uwzględniona w eliminacjach

48 postów w tym temacie

Najwyraźniej ostatnio jest jakaś moda na ten e-sport ... , albo spece od marketingu w końcu im powiedzieli, że to się bardzo opłaca :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tej dziedzinie sportowej można śmiało kibicować naszym :) Zdziwiłbym się gdybyśmy odpadli na pierwszych etapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wielka szkoda, że tylko na xboxa ;/ . Nie wiem co ma wspólnego e-sport z grą na padzie
> w fps, ale dobra...
Dla mnie to jest bzdura, jak można grać w FPS''a na padzie? Widzę że ten turniej to dla masochistów ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wielka szkoda, że tylko na xboxa ;/ . Nie wiem co ma wspólnego e-sport z grą na padzie
> w fps, ale dobra...

Mnie tam bardziej zastanawia co ma COD wspólnego z e-sportem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 22:16, Harunia napisał:

A w plucie na odleglosc tez zrobia zawody? Taki sam skill i taktyka wymagane jak i tu.
Turniej w gre na padzie, rotfl.


Wszyscy gracze będą grali na padzie, więc co za problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 23:17, Daelor napisał:

Wszyscy gracze będą grali na padzie, więc co za problem?

Widać dla niektórych jest.
Natomiast zamienić pada na KLAWIATURĘ i nagle e-sport pełną gębą. Pełnoprawny turniej. Zero problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a haxy beda tak samo dozwolone jak na serwerach?
inaczej to nie to samo pff

co do turnieju fps na konsoli to bez kitu...widac m$ sypnal gotowka. wiedzcie ze cos sie dzieje

i jeszcze sprawa komentarza
> ale i tak
> finałową walkę przegrywamy z Koreą
>
chyba nie wiesz ze Korea to kraj wiodacy w e-sporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> a haxy beda tak samo dozwolone jak na serwerach?
> inaczej to nie to samo pff
>
> co do turnieju fps na konsoli to bez kitu...widac m$ sypnal gotowka. wiedzcie ze cos
> sie dzieje
>
> i jeszcze sprawa komentarza
> > ale i tak
> > finałową walkę przegrywamy z Koreą
> >
> chyba nie wiesz ze Korea to kraj wiodacy w e-sporcie


Doskonale o tym wiem, stąd ich obecność w mym jakże rozbudowanym i pełnym ironii poście. (Wiem też, że San Marino ma jedną z niewielu drużyn piłkarskich, z którymi Nasza reprezentacja ma szansę wygrać - i to z jakim wynikiem!) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> a haxy beda tak samo dozwolone jak na serwerach?

Nie, przecież jest w tekście, że nie będą grali na PC ;-)
..................................................................................... ..................................................

Ten cały e-sport mi generalnie zwisa i powiewa, ale aż musiałem się zalogować jak zobaczyłem to trollowanie i butthurt co poniektórych ;-). Widać zawiść, zazdrość i chamstwo na polskich forach zawsze w cenie.

CoDa mam generalnie gdzieś, dywagacje czy jest skillowy czy tam nie zostawiam sapaczom w rodzaju Haruni czy tam innemu Pizzaro, ale dlaczegóż to CoD nie miałby być grą do e-sportu skoro nawet taki megacasualowy LoL jest ? Przecież to jest jasne jak słońce gra BARDZO popularna, w którą łupią miliony ludzi ma DUŻO większe szanse zostać grą e-sportową niż coś w co gra pięciu ludzi na krzyż ;-). W CoDa grają miliony i choćby się taki Harunia napinał i zesrał miliony grać będą :) I nic im taki Harunia nie zrobi, choćby tu walił setki postów jaki to jest (wg niego) shit. A teraz najlepsi z tych milionów bedą mieli okazje wygrać grubą kasę i IMO to sapaczy boli najbardziej ;-). Zwykła polska zawiść, totalny pies ogrodnika - "inni mogą, a ja nie to chociaż pokaże jaki cham jestem i sobie na forum popluję" ;)

ps. O tym za pomocą jakiego kontrolera się gra w ogóle nie napisze, żeby do reszty nie pogrążać trolli, trzeba mieć trochę litości jednak nawet dla trolla ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę tutaj ogrom ludzi, którzy nie potrafiąc sobie poradzić z grą w FPSa na padzie (wielcy hardcore''owcy, nie ogarniają dwóch gałek analogowych i paru przycisków na krzyż - LOL), zaczynają trolling.

Ah, pyszny ból tyłka, milordzie. Zwłaszcza Harunii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, wbrew pozorom BARDZO opłaca robić się turniej w CoDa na X360, bo właśnie tam gra najwięcej ludzi. A im więcej ludzi tym większe zainteresowanie topowymi teamami, co później przekłada się na zysk z livestreamów itp.
Tylko znając BOII wyglądać to pewnie będzie tak, że gra z Black Ops II zamieni się w SMG Ops II...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 07:03, Henrar napisał:

(wielcy
hardcore''owcy, nie ogarniają dwóch gałek analogowych i paru przycisków na krzyż - LOL)


po co te trollowe podchody ? napisz od razu ze celowanie na padzie jest dokladniejsze i szybsze - wszyscy Cie obsmieja, a Ty bedziesz mial trolling konsolowy odbebniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2013 o 23:38, Pitej napisał:

Natomiast zamienić pada na KLAWIATURĘ i nagle e-sport pełną gębą. Pełnoprawny turniej.
Zero problemu.


w bijatyki na turniejach gra sie klawie ? chyba nie bardzo... albo w sportowe (tutaj juz roznie). kazdy gatunek ma "swoj" kontroler ktory bardziej do niego pasuje niz inne. i do fpsow pad jest za wolny/za malo dokladny. stad zdziwienie duzej ilosci graczy w temacie by robic turniej coda na padach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2013 o 07:47, EmperorKaligula napisał:


> w bijatyki na turniejach gra sie klawie ?

Jeszcze raz w skrócie: gra BARDZO popularna = gra esportowa. Gdyby dajmy na to Mortal Kombat 15 sprzedał się na PC w ilości 15 mln. sztuk (i ludzie grali by za pomocą klawy) , a na konsolach dajmy na to po 500 tys. na jedną, to już byś miał jakiś turniej sponsorowany przez Intela/Nvidię/AMD i grałoby się na klawie na PC, bo tak grałaby WIĘKSZOŚĆ community.

CoD jest dużo bardziej popularny na konsolach niż na PC. Najwięcej ludzi grą w wersję xboxową za pomocą pada. Plus platforma do rozgrywek klanowych (ELITE) istnieje tylko na konsolach - na PC nadal nie udało się jej wprowadzić ze względu na niemożność poradzenia sobie z cziterami. Plus wersja PC jest dużo mniej popularna, stąd żaden Intel się nie kwapi żeby sypnąć kasą na jakiś turniej.

Padem w FPSy gra się bardzo wygodnie, ale to naprawde nie w tym rzecz. Decyduje POPULARNOŚĆ danego tytułu na DANEJ PLATFORMIE. Absolutnie nic więcej. Złośliwości pecetowych trolli nic w tym względzie nie zmienią. Wyszło by kiedyś tak, że następny CoD na PC zmiażdży sprzedażowo wersje konsolowe, to z miejsca zostanie grą e-sportową i będzie się grało w niego tylko za pomocą K+M, a pady wylądują w szafie ;-). Tyle. Nie ma sensu się doszukiwać jakichś spisków tam gdzie ich nie ma i dziwić się czemuś co zdziwienia wywoływać nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 08:05, Lordpilot napisał:

Jeszcze raz w skrócie: gra BARDZO popularna = gra esportowa.


nie

Dnia 07.02.2013 o 08:05, Lordpilot napisał:

to już byś miał jakiś turniej sponsorowany
przez Intela/Nvidię/AMD i grałoby się na klawie na PC, bo tak grałaby WIĘKSZOŚĆ community.


hm... tez sie nie zgadzam. ludzie grajacy na powaznie graja tym co jest najwydajniejsze. co innego granie by byc najlepszym, co innego jak tutaj ped za pieniedzmi i sztuczne pompowanie hype''u przez wlasciciela marki.

a jak turniej sie skonczy to beda padaly pytania: kto jest lepszy w ta gre ? Ci co graja na padzie czy na klawie ? czemu sie nie zmierza ? itd... i wtedy zacznie sie pokretne tlumaczenia.

Dnia 07.02.2013 o 08:05, Lordpilot napisał:

Padem w FPSy gra się bardzo wygodnie


myszka celuje w konkretny punkt w ulamku sekundy... galkami w tempie noobow grajacych na premierowych gameplayach. dla mnie to drugie nigdy nie zblizy sie do "wygodnie". swoje w valkyrii przecierpialem, zadnego wiecej strzelania na padzie. nigdy. nie widze zadnego sensu w utrudnianiu sobie celowania i korzystania z mniej precyzyjnych rozwiazan.

Dnia 07.02.2013 o 08:05, Lordpilot napisał:

Nie ma sensu się doszukiwać
jakichś spisków tam gdzie ich nie ma i dziwić się czemuś co zdziwienia wywoływać nie
powinno.


spiskow ? jakich spiskow ? to jawne zanizanie poziomu ''sportu'' bo nie osiagniesz takich samych wynikow jak gracze z myszkami... to jak jakby poobcinac stopy spriterom i liczyc ze beda biegali w tak samo jak w pelnej sprawnosci.

ps:

zagraj sobie w megacasualowego lol''a na padzie, glhf ;) a tak serio: wszystkie gry sa same w sobie proste i maja jasne zasady i mechanizmy. na zawodowym poziomie liczy sie czas reakcji, zrecznosc, podzielnosc uwagi, DOKLADNOSC, apm, micro, macro itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować