Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Activision i Xbox zapowiadają turniej Call of Duty, Polska uwzględniona w eliminacjach

48 postów w tym temacie

Fajnie. Powinno być więcej takich imprez choćby żeby trochę podnieść świadomość ludzi, którzy nadal uważają, że gry są tylko dla dzieci, albo jednostek aspołecznych.

Inicjatywę popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze az sie tu milosnicy esportu zalogowali aby napisac te swoje elaboraty w odpowiedzi na moj post. Niestety nie ma u mnie zadnego butthurtu, co najwyzej szydera (i troche zazenowanie) z tego, ze Cod na padzie w jakikolwiek sposob chce byc esportem i ze ktos jeszcze tego broni. To jakbym uslyszal ze ktos chce zrobic turniej w bieganie, ale ze sznurowkami zwiazanymi ze soba. Mozna? Mozna. Ale po co? Popatrzylbym wiec na niego z politowaniem (jak i w tym przypadku) i poszedl gdzies indziej, poogladac normalne biegi.
Cod to przede wszystkim beznadziejna platforma dla esportu- ta gra jest prosta, casualowa wrecz, wymaga niewielkie ilosci skilla (bron nie ma odrzutu), jest pelna glupich niezbalansowanych zasad typu killstreaki czy perki (widzenie claymorow przez sciany itp.) i pelna glitchow, jako esport nigdy sie nie przyjmie. Zreszta casualowa gra pozostaje casualowa gra i nudno sie to bedzie ogladac, zeby gra byla emocjonujaca to musi byc trudna do perfekcyjnego opanowania, wtedy tylko da sie w pelni docenic kunszt profesjonalistow.

Po drugie pady i konsole- to jak te buty zwiazane ze soba sznurowkami. Nie ma na konsoli mozliwosci modowania, wprowadzania dodatkowych trybow czy zasad dla gier turniejowych, sterowanie padem jest niedokladne i powolne. To jest sztuczne ograniczanie potencjalu, w sporcie chodzi o szukanie najlepszych, najbardziej wydajnych rozwiazan, a nie odwrotnie. Poza tym co zrobia jak na ten turniej przyjdzie gosc i podepnie klawiature i mysz do konsoli i pozamiata wszystkich? Czy moze mu zabronia korzystac z czegokolwiek innego niz pad?

Cod jako esport to porazka i kpina juz na starcie, nawet jesli wpompuja w to kupe kasiory i zrobia ten turniej czy nawet cale mistrzostwa, to i tak zrobia to tylko dla siebie i wiekszego nachapania sie. Nie miejcie zludzen ze zrobia to dla graczy czy dla rozwoju esportu- gdyby to mieli na mysli to by zaprojektowali gre skillową, stworzona do rozgrywek turniejowych, a nie casualowego gniota. Branza gier to straszny syf, ze sie takie biedne gry nie majace nic wspolnego z rywalizacja promuje na przedstawicieli esportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? To może w CoDa pierwszego to bym sobie pograł tak dla e-sportu. Ale w Black Ops II czy Modern Warfare 3 to raczej bym nie grał. Za dużo nerwów w ramach tego tytułu mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 11:49, Harunia napisał:

Nie ma na konsoli
mozliwosci modowania, wprowadzania dodatkowych trybow czy zasad dla gier turniejowych,


Halo 4.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 11:49, Harunia napisał:

Branza gier to straszny syf

Patrzę na twoje posty na forum i dochodzę do jednego wniosku - jeszcze nie widziałem ani jednego pozytywnego posta w twoim wykonaniu. Skoro tak bardzo ci ta branża przeszkadza, to po kiego grzyba zawracasz sobie nią głowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Branza gier to straszny syf
> Patrzę na twoje posty na forum i dochodzę do jednego wniosku - jeszcze nie widziałem
> ani jednego pozytywnego posta w twoim wykonaniu. Skoro tak bardzo ci ta branża przeszkadza,
> to po kiego grzyba zawracasz sobie nią głowę?
>
To jest forum i ma prawo przedstawić swoje zdanie Henrar. Mi też się dużo rzeczy nie podoba, które dzieją się z tą branżą. Mimo wszystko gram od 15 lat i dopóki nie przegną pały dopóty będę grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawiśc, jak to Pilot napisał. Ciekawie, czy w innych krajach taka sama. Pad, jak myszka i klawa nadaje się świetnie do grania. Co do reakcji, szybkiego wycelowania...Pewnie są tacy co sobie czułośc ustawiają odpowiednio pod swoje zręczne palce. Poza tym, skoro każdy gra na padzie to szanse są równe.

@Kaligula. Ja gram na konsoli za pomocą pada. Nie gram na poważnie? To może tylko dla jaj? Albo jestem "casualem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 07:03, Henrar napisał:

Widzę tutaj ogrom ludzi, którzy nie potrafiąc sobie poradzić z grą w FPSa na padzie (wielcy
hardcore''owcy, nie ogarniają dwóch gałek analogowych i paru przycisków na krzyż - LOL),
zaczynają trolling.

Tak w sumie, jakby się zastanowić to, nie jest zabawne ;p
Sam kontroler powinien być łatwy w użyciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 14:13, Zgreed66 napisał:

Tak w sumie, jakby się zastanowić to, nie jest zabawne ;p
Sam kontroler powinien być łatwy w użyciu :)


Ale widocznie nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 14:19, oxygar napisał:

Ale widocznie nie jest :)

Jak trzeba nabrać wprawy w precyzyjnym użytku to na 100% nie jest ideałem :)
Choć na swój sposób, jest i to nawet sprzęt na turniej :))
W końcu to też trzeba opanować w stopniu mistrzowskim xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak wy chłopaki, ale ja wolę bawić się myszką, a nie gałkami haha... Serio to każdy kto trzymał w ręce myszkę wie, że jest dużo prostsza w obsłudze i dokładniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 14:29, Dadziol20 napisał:

Ja tam nie wiem jak wy chłopaki, ale ja wolę bawić się myszką, a nie gałkami haha...
Serio to każdy kto trzymał w ręce myszkę wie, że jest dużo prostsza w obsłudze i dokładniejsza.

Ja sobie jakiś czas temu kupiłem nowego Medal of Honor na PS3 żeby zobaczyć, jak to się gra padem w shootera, szczególnie w multi gdzie jest mnóstwo pro graczy. Gra mi się nawet podobała, ale była okropnie krótka, ale to nieważne. Ważne, że granie padem w shootera to nie dla mnie. Po prostu jest to niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 11:49, Harunia napisał:

To jakbym uslyszal ze ktos chce zrobic turniej w bieganie,
ale ze sznurowkami zwiazanymi ze soba. Mozna? Mozna. Ale po co? Popatrzylbym wiec na
niego z politowaniem (jak i w tym przypadku) i poszedl gdzies indziej, poogladac normalne biegi.

Bardziej porównałbym to tak: masz turniej w strzelaniu do celu z łuku. Ale co za idiota będzie strzelał do celu z łuku, skoro pistolety są dużo łatwiejsze w obsłudze? Więc to strasznie durny turniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro tak bardzo ci ta branża przeszkadza,
> to po kiego grzyba zawracasz sobie nią głowę?

Bo lubie grac, gram od ponad 20 lat i interesuje mnie rozwoj gier czy ich projektowanie jako takie.
Majac na uwadze w jakie gry gralem za mlodu, jak sie wtedy traktowalo graczy i jak sie sami gracze zachowywali i czego wymagali/oczekiwali i widzac jak to wszystko wyglada dzis- lapie sie za glowe i pytam "jak to jest do cholery mozliwe, czy ci ludzie zupelnie oglupieli?". I rzeczywiscie zastanawiam sie nad zmiana hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 14:48, hammerfall87 napisał:

Ja widzę taki problem w codzie ,że oni za szybko wypuszczają nowe czesci.Ta gra ma stała
i wierną scenę? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć :)


Nie ma stałej ekipy większość się przenosi, a na wcześniejszej zostają niedobitki. (zauważam to przy nowszych częściach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 13:54, oxygar napisał:

@Kaligula. Ja gram na konsoli za pomocą pada. Nie gram na poważnie?


nie. ja za pomocy myszki i klawy tez nie gram na powaznie. czytaj moj post do skutku. jasno napisalem tam roznice pomiedzy zawodowym podejsciem do gier, a nie czysto rozrywkowym, ktore sam preferuje w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 15:16, EmperorKaligula napisał:

> @Kaligula. Ja gram na konsoli za pomocą pada. Nie gram na poważnie?

nie. ja za pomocy myszki i klawy tez nie gram na powaznie. czytaj moj post do skutku.
jasno napisalem tam roznice pomiedzy zawodowym podejsciem do gier, a nie czysto rozrywkowym,
ktore sam preferuje w praktyce.


Ja gram na poważnie. Co nie oznacza "zawodowo" .
Uważasz, że pad jest niepoważny? Dlaczego? Bo ci nie leży w dłoniach? A wiesz..a jednak tym wszystkim, którzy na konsolach grają leży i nie mają do padów zastrzeżeń. Sądzę, że poprostu żal wam, że turniej ten ma byc na Xboxie a nie na waszym ukochanym PC. Trudno stary, może się jeszcze doczekacie...Ja lubię grac i tu i tam, ale jednak pad jest dla mnie wygodniejszy. Kwestia przyzwyczajenia i gustu, jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na zawodowym poziomie liczy sie

Dnia 07.02.2013 o 08:50, EmperorKaligula napisał:

czas reakcji, zrecznosc, podzielnosc uwagi, DOKLADNOSC, apm, micro, macro itd...



W turówkach też :) ?

A już na poważnie - nie masz racji. Przeczytaj sobie post Dared00, podał fajny przykład. Ja Ci podam więcej :)

Twój z "poobcinanymi" stopami jest wyjątkowo nietrafiony. Każdy sport ma jakieś zasady (o tym wspomnialeś 100% zgoda), ale dalej jedziesz bez sensu. Kompletnie pomijasz regulaminy, podziały,kryteria, kategorie, etc. Są amatorzy są zawodowcy. Kobiety nie startują razem z meżczyznami.

Bokser, który waży 60 kg nie będzie walczył z tym, który waży 150 kg, bo ten drugi jak trafi tego pierwszego to go zabije. Ten pierwszy może być mistrzem w swojej kategorii, a ten drugi przeciętniakiem w swojej a i tak wygra. Dlatego na ringu, zawodowo się nie spotkają, bo to byłoby niesprawiedliwe. Czy ten pierwszy nie jest wg. Ciebie sportowcem ?

Dalej - mistrz świata kategorii WRC zostanie na prostej toru Silverstone pokonany przez przeciętniaka w bolidzie Formuły 1, bo ten przeciętniak ma szybsze auto. Czy mistrz nie jest wg. Ciebie sportowcem ?

Żeby nie przedłużać - zwycięzca tego xboxowego turnieju zostanie najlepszym na świecie graczem w BO2 na xboxie. Grającym za pomocą pada, od xboxa. Gdyby turniej był na PS3 byłby najlepszym na świecie graczem w BO2 na Ps3, grającym padem od PS3. Ni mniej, ni więcej. Żadnego znaczenia dla tych faktów nie mają Twoje preferencje i to że nie umiesz/nie lubisz grać za pomocą pada. Gdyby ktoś zrobił turniej na PC, to w finalach grałbyś tylko na PC, na sprzećie organizatora, za pomocą K i M dostarczonych przez organizatora. Żeby było sprawiedliwie. Gdybyś wygrał - zostałbyś najlepszym graczem w BO2 na PC grającym co oczywiste na K+M. Dokładnie tyle - nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować