Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Colin McRae: Dirt - temat ogólny [M]

871 postów w tym temacie

Czy miłośnicy CMR, aby w pełni wykorzystać Colina Mcrae Rally 2007 będą musieli zmienić system i kartę graficzną obsługującą DirectX10! Zapewne wiele z was będzie musiało zmienić komputer na dużo, dużo lepszy, żeby swobodnie poruszać się po trójwymiarowym systemie Windows Vista! Przewidywane wymagania systemu to 512mb ram, procesor pentium 4/ AMD semperon i 6GB na HDD. Zaś niektórzy przedstawicielowie Microsoftu informują o 2GB Ram, procesorze dwurdzeniowym oraz dyskiem twardym SATA! Zapewne wiele sobie odpuści DirectX 10 i zagra na 9-wiątce! To także będzie możliwe! Zaś wymagania colina nie są drastyczne, trochę większe niż toca race driver 3: 512 Ram, 1900 procek 4 gb na dysku karta graficzna 128 ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania sprzętowe nowego CMR 07 są bardzo rozsądne i na pewno większość użytkowników będzie mogła w pełni cieszyć się grafiką nowego Colina. A co do wymagań Windowsa Visty, to jestem na razie dość spceptyczny, możliwe że w rzeczywistości okażą się o wiele mniejsze niż początkowo zakładano (nie taki Diabeł straszny, jak go malują :P). Znam wiele programów, gier, które miały mieć kosmiczne wymagania, a kończyło się bardzo przeciętnymi. Dlatego najlepiej poczekajmy do dnia premiery. Wracając do Colina, mam nadzieję, że będzie równie dobry jak jego poprzednik 05 i 04. Dla mnie to super gierka, która daje wiele przyjemności, szczególnie w grze przez mulitplayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt tu nie zaglądał więc wrzucę 8 fotek. Najpierw te, które większość widziała, a za chwilę cos nowego. Bardzo interesująco zapowiada się oprawa graficzna, która ma być największą cechą gry. Samochody będą deformować trasy w czasie rzeczywistym. Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi: ''''żłobić oponami''''. Poza tradycyjnymi odcinkami specjalnymi, na których trzeba wykręcić jak najlepszy czas, pościgamy w zawodach Hill Climb, czyli proste podjazdy pod górę, w której sprawdzimy swoje umiejętności w operowaniu i redukowaniu nad skrzynia biegów. Innym rodzajem jest zaś Rally Cross czyli wyścigi, które odbywaja się na wyznaczonej trasie, wyznaczonej w terenie. W tym jest to to samo co WRC, z tą różnicą, ze naraz na trasie moze znaleźć się kilka samochodów bezposrednio się ścigajacych. Jak to przystało Codemasters, będziemy się ścigać licencjonowanymi samochodami najważniejszych producentów. Będa to zarówno WRC jak i inne samochody terenowe, a nawet Buggy! Cała gra powstaje na zupełnie nowym silniku graficznym i swobodniejszympodejściem do samej rozgrywki. Jak to stwierdziło CD Projekt/gram.pl ''''Problemem może być przepiękna grafika, która wiąże się z bardzo wysokimi wymaganiami sprzętowymi. Na szczęście mamy czas na ulepszenie domowych PC, ponieważ premiera gry odbędzie się w 2007 roku.'''' Czy ja wiem? Czy te wymagania są takie wysokie zważając ze moga ulec zmniejszeniu po optymalizacji silnika graficznego? Myślę że tak, chyba że Codemasters wykazuje swoje doświadczenie i oszacowało te wymagania...? Na te i wiele innych pytań nie odpowiem w najbliższych miesiacach, gdyż premiera dopiero w połowie przyszłego roku. Oto wymagania: RAM: 512 MB, CPU: 1900Mhz, HDD: 4 GB, VGA: 128 ram .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko po co marzyć skoro i tak sobie nie pogram na moim starym gruchocie :/ Będzie trzeba coś zamówic :P No ale myślę, że Codemasters okaże się ze swojej dobrej strony i zauważymy doświadczenie tej firmy :) O co chodzi? O współpracę z DirectX 9.0c ! Tylko czy będzie sens ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym CDA poświęcono artykuł mówiący o tej właśnie grze.
Napisano tam, a dokładniej Allor, że przypuszcza, iż wymagania Colina mogą być następujące : 1,5 GB RAM-u, procesor w okolicach 4 GHz i kartę graficzną na poziomie GeForce 7900.
Myślę, że nie powinno być, aż tak źle... :) U mnie najgorzej będzie z procesorem, bo 4 GHz to jest duużo...a mam Athlona 3200+. RAM-y to jeszcze jakoś ujdzie, bo posiadam 1 GB, za to moja karta graficzna spełnia wymogi, bo mam GeForca 7900 GS. :)

Na nowego Colina czekam z niecierpliwością, ale narazie zastanawiam się nad kupnem Xpand Rally Extreme. :)
Trochę sobie poczekam, gdyż dokładnej daty wydania jeszcze nie ma, piszą tylko, że w lecie 2007 roku. Ehm... dopiero za rok... :D

A oto jeszcze 3 screeny z nowego Colina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że te wymagania Allora są przesadzone :) Skoro Oblivion chodził na 6600GT z przyzwoitymi detalami, to CM:D musi pójść jakoś na 6800 GS. 1,5gb ramu? Na co? Procek 4ghz? Takich jeszcze nie ma... Grafa 7900? A na co? Ładne modele i tekstury, HDR to już nie jest taka mocożerna funkcja, tylko z cieniami może być problem (bo cienie mają nawet głupie kamyki). No, ale myślę, że komp średniej klasy pociągnie to z nawet ładną grafiką. A że rozmycie wszystko rozmywa, to nie trzeba takich ładniutkich tekstur ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 21:44, Kropek13 napisał:

Coś mi się zdaje, że te wymagania Allora są przesadzone :)

Zapomniałeś, że gra ma silnik graficzny współpracujacy z DirectX 10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 22:20, speedraid napisał:

> Coś mi się zdaje, że te wymagania Allora są przesadzone :)
Zapomniałeś, że gra ma silnik graficzny współpracujacy z DirectX 10 :)

No to wymagania będą niesmaczne, no ale do czasu jak DIRT wyjdzie większość będzie miała sprzęt zgodny z DX10, mam nadzieję że i ja również

Ps, jutro z rana egzamin na prawo jazdy mam. Trzymajcie kciuki jeżeli możecie za mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 22:43, citekmaniak napisał:

> > Coś mi się zdaje, że te wymagania Allora są przesadzone :)
> Zapomniałeś, że gra ma silnik graficzny współpracujacy z DirectX 10 :)
No to wymagania będą niesmaczne, no ale do czasu jak DIRT wyjdzie większość będzie miała sprzęt
zgodny z DX10, mam nadzieję że i ja również

Ps, jutro z rana egzamin na prawo jazdy mam. Trzymajcie kciuki jeżeli możecie za mnie.


To, że silnik wykorzystuje kilka bajerów DX10, nie znaczy, że gra nie pójdzie na przyzwoitych detalach z DX9 ;) Czemu podał 7900? A nie 8800? Te efekty są obsługiwane przez DX9- tego typu rozmycie ruchu już obsługiwało PS2 (Shadow of the colossus- co się dzieje przy obracaniu kamery?), takie coś można też wycisnąć na DX9. Reszta to tylko HDR i depth of field, efekty używane w Carbonie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podał Geforce 7900GS, gdyż jest to całkiem dobra karta graficzna, która może pociągnąć taką grę jaką jest Colin McRae Rally : Dirt. Nie zapominaj też, że gra będzie miała premierę w lecie, więc nie porównuj jej do Obliviona, która została wydana rok wcześniej...

Dnia 16.01.2007 o 22:42, Kropek13 napisał:

1,5gb ramu?

Wtedy będzie to już chyba standart dla dobrych gier, więc nie ma o czym gadać. :)

Dnia 16.01.2007 o 22:42, Kropek13 napisał:

Procek 4ghz? Takich jeszcze nie ma...

Tu przyznam Ci rację, trochę przesadził z procesroem, przynajmniej mi się tak wydaje...

Ogólnie myślę, że wymagania podane przez Allora w CDA były wymaganiami zalecanymi, a nie minimalnymi, ale o tym się jeszcze przekonamy. Do lata jeszcze trochę czasu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat kupuję kompa na ten moment, kiedy wychodzą najlepsze gry :)

Myślę, że Athlon64 3200+, 1GB OCZ DDR2 800MHz CL5, GF 7900 256/256 Zalman wystarczą dla Colina, TDU, Bioshocka i innych :)

Ale gra zapowiada się nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wyglada bardzo zachecajaco i mysle ze i tym zarem codemasters nie zawiedzie milosnikow rajdow samochodowych.
Czy ktos wie jakie autka beda do dyspozycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym CDA jest informacja na temat gry, że premiera Colin McRae : Dirt nastąpi... w czerwcu! Dokładniej to jeszcze nie wiadomo którego, ale ja już na nią czekam... Byle by nie było opóźnień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować