Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Colin McRae: Dirt - temat ogólny [M]

871 postów w tym temacie

Cóż, wymagania naprawdę potrafią zagiąć. Dość powiedzieć, że trudno jest uzyskać te satysfakcjonujące 40 fps. Ale pomijając to, można się naprawdę dobrze bawić. 10 GB w erze dzisiejszych dysków twardych to nie jest dużo, chyba że się ma ze starego kompa czy coś. Po prostu zależy jakie gry lubisz; ja tylko dodam że świetnie jeździ się na kierownicy. Na klawiaturze jest już tak sobie (sam próbowałem).

BTW: Na Wirtusie również można zamówić DiRTa za 79 zł z przesyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 09:30, KAROLMACIEJ napisał:

Cóż, wymagania naprawdę potrafią zagiąć. Dość powiedzieć, że trudno jest uzyskać te satysfakcjonujące
40 fps. Ale pomijając to, można się naprawdę dobrze bawić. 10 GB w erze dzisiejszych dysków
twardych to nie jest dużo, chyba że się ma ze starego kompa czy coś. Po prostu zależy jakie
gry lubisz; ja tylko dodam że świetnie jeździ się na kierownicy. Na klawiaturze jest już tak
sobie (sam próbowałem).

BTW: Na Wirtusie również można zamówić DiRTa za 79 zł z przesyłką.


O tak ,komp nie jest najmlodszy ( 2.5 roku) i dlatego tak "waze zamiary" odnosnie "DIRT-a" .. , a i malo miejsca na HDD ...ze 120 GB "zostalo" w 3 partycjach : systemowej -3 GB ,drugiej -ok. 9 GB i trzeciej -ok. 12.5 GB .. :((
I dlatego mimo teraz "znosnej" ceny nie kupilem .. :(
I moze w koncu sie zdecyduje i cos "poswiece" ... szczegolnie jak przez moje "zastanawianie dniami-tygodniami" cena jeszcze "zejdzie" ... do 59 zl ;) .. lub 49 ;)) ... ALE tez obawa czy moja kierownica SpeedLink SL-6695 bedzie dobrze z "DIRT-em" wspolpracowac ,tzn. dzialac Force Feedback , bo w "Colinie 2005" nie dzialal (!) :(( mimo ,ze w innych "szmochodowkach" dzialal OK ... a wiadomo - "DIRT" jako kontynuacja "2005" moze miec tez ta wade ,a do kierownicy tej producent nie wydaje JUZ nowszych driverow a innej nowszej nie zamierzam kupowac jak ta we wszystkim "innym" sprawuje sie OK ... -ciekawe czy Ktos ma podobna (taka sama) kierownice jak ja lub czy jest jakas Pomoc Techniczna ,ktora by mogla odpowiedziec na to pytanie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer ma 2,5 roku to ja bym DiRTa nie kupował... Szkoda nerwów, ta gra potrzebuje bardzo mocnej konfiguracji, aby wszystko sensownie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 11:06, KAROLMACIEJ napisał:

Jeśli komputer ma 2,5 roku to ja bym DiRTa nie kupował... Szkoda nerwów, ta gra potrzebuje
bardzo mocnej konfiguracji, aby wszystko sensownie działało.


Tak tez sie obawialem ... :( ,ale moze jak by co nieco zmniejszyc "upiekszacze" w "DIRT-cie" to moze dalo by grac ... jak bylo z wysokimi wymaganiami do Test Drive Unlimited a gram :D (!) ,a o zmianie konfiguracji mysle dopiero do Visty ...gdy bedzie WLASCIWIE wspolpracowac z grami ,bo to co sie nadal dzieje mimo pol rocznej obecnosci na rynku wcale na razie nie zacheca (!) :( ,no i beda gry specjalnie stworzone pod nia i DX10 :/

A , i czy jest jakac Pomoc Techniczna w Polsce do "DIRT-a" ,bo nie wiem czy Ktos jest w stanie odpowiedziec czy kierownica SpeedLink SL-6695 bedzie odtwarzac FF ...no chyba ,ze Ktos majacy takowa .. lub podobna (SL-6696 ,SlL-6697 ,SL-6698 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Chyba, że np. wyłączysz całkowicie HDR w grze. Jednak gra wygląda wtedy 3 lata starzej ;)
Co do kierownicy to powinna odtwarzać FF, a dopiero wtedy, gdy się przekonasz, że nie działa, to będziemy rozmawiali o pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 13:53, KAROLMACIEJ napisał:

Właśnie. Chyba, że np. wyłączysz całkowicie HDR w grze. Jednak gra wygląda wtedy 3 lata starzej
;)

- hmm ,nie wiem teraz Kto (tu na Forum) uznal ,ze bez HDR ta gra wyglada "realniej" graficznie bo z HDR-em nie pamietam co pisal ,ale cos w rodzaju nazbyt nierzeczywistego poblasku drog i otoczenia ... (?)

Dnia 25.08.2007 o 13:53, KAROLMACIEJ napisał:

Co do kierownicy to powinna odtwarzać FF, a dopiero wtedy, gdy się przekonasz, że nie działa,
to będziemy rozmawiali o pomocy technicznej.

- hmm ,czyli wnioskuje ,ze nie ma polskiej Pomocy Technicznej :( ,a i tak czuje ze jak by nie dzialal FF jak bylo to z "Colinem 2005" to coz by poradzili - w rodzaju : zaktualizuj sterownik do swojej kierownicy , ...hmm no bo pewnie (a nuz) na innych kierownicach z FF dziala on prawidlowo a "tylko" u mnie nie ..-trzeba by miec taki model jak moj (SL-6695) lub byc moze podobny (SL-6696, -6697, -6698) ...a producent nie wydaje do nich nowszych driverow -ostatni to v.4.5.11.2 z 2005-12-22 (nie podpisany cyfrowo ,ale i poprzednie nie byly)
...i albo musialbym kupic jakiegos Logitecha (z FF) (np. na razie poza "zasiegiem" G25 ;) ) albo zostawic w "odstawke" "DIRT-a" ...jak zobilem z "2005-ka" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 16:31, Chris119 napisał:

- hmm ,nie wiem teraz Kto (tu na Forum) uznal ,ze bez HDR ta gra wyglada "realniej" graficznie
bo z HDR-em nie pamietam co pisal ,ale cos w rodzaju nazbyt nierzeczywistego poblasku drog
i otoczenia ... (?)


Wcale nie, ja po wgraniu łatki usuwającej hdr odczułem, że gra wygląda strasznie plastikowo. Po prostu może HDR łączy się z jakimiś efektami, przez co gra wygląda ładniej. Może i jest to trochę realniejsze, ale dużo brzydsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł czas na mnie. :)
W piątek dostałem grę w swoje ręce. Dzisiaj napisałem krótką opinię o grze. Przeczytać możecie na moim GramSajcie. Dodałem też sporo screen''ów. :)

20070827180528

20070827180558

20070827180649

20070827180715

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja dam od siebie parę screenów. Podobnie jak Kuko, napisałem własną opinię. Możecie ją przeczytać na moim GS ;)

Fotki:


20070828164914

20070828165021

20070828165110

20070828165134

20070828165145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 12:25, Maq2 napisał:

Za każdym razem gdy włączam cmr: Dirt pojawia się "raport o błędach", chociaż mój komp spełnia
wymagania gry.


Masz oryginalną grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach grania, karierze zrobionej w 100% powiem jedno: najlepsza ścigałka ostatnich lat. Nawet TDU przy niej wysiada. Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 22:36, KAROLMACIEJ napisał:

> Za każdym razem gdy włączam cmr: Dirt pojawia się "raport o błędach", chociaż mój komp
spełnia
> wymagania gry.

Masz oryginalną grę?

Tak,kupioną w mediamarkcie(Wrocław).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 23:16, awesome napisał:

Po kilku tygodniach grania, karierze zrobionej w 100% powiem jedno: najlepsza ścigałka ostatnich
lat. Nawet TDU przy niej wysiada. Polecam każdemu.


Ja się zgadzam ;) Grafika jest piękna, samochody dobrze odwzorowane, mnóstwo tras, czego tu jeszcze chcieć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 13:43, flymar napisał:

Ustawienia dźwięku. Tak jak pisałem wyżej Dirt jest czuły na tym punkcie.


Dźwięk mam właśnie najniższy ustawiony. ;/ Masz może inny pomysł jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 16:56, Zaix... napisał:

Dźwięk mam właśnie najniższy ustawiony. ;/ Masz może inny pomysł jak to rozwiązać?



Kamera ze zderzaka da zawsze parę fps więcej, no i w moim przypadku zlikwidowała te wszystkie głupie zwolnienia. Możesz sprobować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2007 o 09:30, KAROLMACIEJ napisał:

Cóż, wymagania naprawdę potrafią zagiąć. Dość powiedzieć, że trudno jest uzyskać te satysfakcjonujące
40 fps. Ale pomijając to, można się naprawdę dobrze bawić. 10 GB w erze dzisiejszych dysków
twardych to nie jest dużo, chyba że się ma ze starego kompa czy coś. Po prostu zależy jakie
gry lubisz; ja tylko dodam że świetnie jeździ się na kierownicy. Na klawiaturze jest już tak
sobie (sam próbowałem).

BTW: Na Wirtusie również można zamówić DiRTa za 79 zł z przesyłką.

W Media Markt we Wrocławiu widziałem DIRTa za 69.99 ale nie wiem czy kupić, mój komputer ma prawie rok więc stary nie jest ale potrzebuje POMOCY bo niedługo jade wiec musze wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 18:15, Fiat punto 1.2 napisał:

W Media Markt we Wrocławiu widziałem DIRTa za 69.99 ale nie wiem czy kupić, mój komputer ma
prawie rok więc stary nie jest ale potrzebuje POMOCY bo niedługo jade wiec musze wiedzieć.


Moj komputer też ma rok a gra się bardzo dobrze. I mogę z chęcią polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 18:19, KAROLMACIEJ napisał:

> W Media Markt we Wrocławiu widziałem DIRTa za 69.99 ale nie wiem czy kupić, mój komputer
ma
> prawie rok więc stary nie jest ale potrzebuje POMOCY bo niedługo jade wiec musze wiedzieć.


Moj komputer też ma rok a gra się bardzo dobrze. I mogę z chęcią polecić.

KAROLMACIEJ - Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować