Zaloguj się, aby obserwować  
Fantomer

LCD problem wyboru

29 postów w tym temacie

Witam
Potrzebuje się zdecydować na jakiś dobry lcd do wszystkiego z wyjątkiem grafiki (na chwile obecną przynajmniej :P) w cenie do 1800zł. Troche poczytałem i na mojej liście ciekawych lcd znalazły się modele:
17" Samsung SyncMaster 173P+
19" Samsung SyncMaster 913N
19" Philips 190P6EG
O tym ostatnim to nie mogę znaleźć żadnego testu niestety ale biorąc pod uwage ilość norm jakie spełnia a do tego "Zgodność z normą ISO 13406-2 Klasa I gwarantuje brak martwych pikseli" to bardzo mnie zaciekawił ten model ale niestety nie mam jak sprawdzić czy jest to dobry lcd bo w żadnym sklepie u mnie w mieście nie ma go :|
Monitora często nie zmieniam więc chciałbym kupić dobry co by mi znowu na długi czas wystarczył dlatego też jak zauważyliście nie robi mi specjalnej różnicy 17" czy 19" byle był dobry w tym przedziale cenowym.
Za wszystkie ray i podpowiedzi dziękuję.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze to ktos uznac za staromodne, ale ja za chiny ludowe bym nie brala LCD... za ta kase masz kapitalny wielki monitor CRT. no chyba, ze miejsce jest az tak potwornym problemem... bo te wieksze CRT budy wciaz maja wielkie. ja mam 22" kobyle, ale jest warta tego zajmowanego miejsca. :)

(wybacz lekki offtopik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 01:37, Jcdx napisał:

moze to ktos uznac za staromodne, ale ja za chiny ludowe bym nie brala LCD... za ta kase masz kapitalny wielki monitor CRT.
no chyba, ze miejsce jest az tak potwornym problemem... bo te wieksze CRT budy wciaz maja wielkie. ja mam 22" kobyle, ale
jest warta tego zajmowanego miejsca. :)

(wybacz lekki offtopik)


posiedź 10 godzin dziennie przy monitorze LCD i CRT to zobaczysz jaka to roznica :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym unikał Samsunga...

10 godzin przed taką mikrofalówką??? Koszmar.

Samsung jest jedną z firm, które najbardziej oszczędzają na wygłuszaniu EM swoich produktów (CRT i LCD).

Osobiście wybrałbym Iiyama.

Do poczytania wątek, który już był:

Monitor LCD 19" - wybór
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=167&u=32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 01:37, Jcdx napisał:

moze to ktos uznac za staromodne, ale ja za chiny ludowe bym nie brala LCD... za ta kase masz kapitalny wielki monitor CRT.
no chyba, ze miejsce jest az tak potwornym problemem... bo te wieksze CRT budy wciaz maja wielkie. ja mam 22" kobyle, ale
jest warta tego zajmowanego miejsca. :)

(wybacz lekki offtopik)

Od trzech lat mam maleńki (16") LCD EIZO FlexScan L465 i zamieniłbym go na CRT tylko za dopłatą. Tak dużą, żebym mógł odstawić CRT do piwnicy i kupić nowy LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielam pogląd RobeN''a. Iiyama ma jedna z najlepszych monitorów LCD. Sam chciałem kupić jeden z modeli tej firmy, ale niestety moje miasto jest tak zacofane, że nigdzie nie mieli a na sprowadzenie musiałbym czekać 2 miesiące. :-/ Dlatego kupiłem Benq FP767-12 i jestem bardzo zadowolony. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 12:32, iro1979 napisał:

Poczekaj aż acer wyda swój monitor z opóźnieniem 3 ns. :) czytałem w jakiejś gazecie że taki wyjdzie


Tyle, że na co przecietnemu użytkownikowi taki monitor? Oko ludzkie nie jest w stanie wyłapać opóźnień już przy 16 ns, więc dalsza redukcja to tylko dla efektu marketingowego jak sadzę. Ja mam 12ns i zero problemów, ani przy filmach ani przy grach ani przy programach uzytkowych. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 12:38, HumanGhost napisał:

> Poczekaj aż acer wyda swój monitor z opóźnieniem 3 ns. :) czytałem w jakiejś gazecie że taki wyjdzie

Tyle, że na
co przecietnemu użytkownikowi taki monitor? Oko ludzkie nie jest w stanie wyłapać opóźnień już przy 16 ns, więc dalsza redukcja
to tylko dla efektu marketingowego jak sadzę. Ja mam 12ns i zero problemów, ani przy filmach ani przy grach ani przy programach
uzytkowych. :-)


12 ns to minimalny czas reakcji matrycy (to też chwyt marketingowy) nie podają maxsymalnego czasu reakcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 12:41, iro1979 napisał:

12 ns to minimalny czas reakcji matrycy (to też chwyt marketingowy) nie podają maxsymalnego czasu reakcji :P


Dokłądnie. Co tylko potwierdza moje przypuszczenia. Jeśli w opisie technicznym monitora jest nie więcej niż 16ns to można spokojnie przejść do następnych danych, bo czas opóźnienia nie wpłynie negatywnie na korzystanie z monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhhhhhh... Ja mam Philipsa 17" 170B5CB. Nie wierzcie ze czas reakcji jest na poziomie 3ms. Reczywisty czas reakcji to 25ms. Polecam zjrzec na strone www.mva.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 15:02, szatan napisał:

ja mam samsunga 913N i mi się świetnie spisuje więc moge go polecić


To, że świetnie wygląda obraz nie znaczy, że Ty będziesz świetnie się trzymał za kilka/kilkanaście lat...

Wiele portali, magazynów udowadnia w testach (i pokazuje) jak bardzo Samsung tnie koszty marnym wygłuszeniem EM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 08:33, RobeN napisał:

Osobiście wybrałbym Iiyama.


Również słyszałem że ta firma jest dobra ale zastanawia mnie fakt z koro jest taka dobra to czemu monitory tej firmy spełniają tylko norme TCO''99 a nie TCO''03 oraz czemu producent nie daje gwarancji 0 złych pixeli tylko jakąś taką dziwną:
Roszczeniom gwarancyjnym nie podlegają następujące wady:
# w przypadku paneli LCD: maksymalnie 0,0005% wyswietlanych punktów, np. maksymalnie 4 punkty przy rozdzielczości 1024x768, jednak najwyżej dwa punkty świetlne w centrumobrazu,
# wady punktów świetlnych (jeden punkt świetlny = punkciki czerwony/zielony/niebieski obok siebie) w przypadku kineskopów, w których ilość nie przekracza 6 punkcików, jednak dopuszcza się najwyżej jeden wadliwy punkt świetlny w centralnej strefie kineskopu (50% powierzchni roboczej).
(jest to informacjia ze strony głównej producenta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daje jak najbardziej gwarancję ZeroBadPixel => przynajmniej w tych sklepach w których bywam (czy On-Line czy w mieście)

"UWAGA: Wszystkie monitory LCD Iiyama sprzedawane w 4MAX objęte są gwarancją ZERO BAD PIXEL !!! " dla przykładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować