Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Coś dla fanów SF: powieść "Przebudzenie Lewiatana" Jamesa S.A. Corey`a

14 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Space opera, która nie jest space operą, choć w dalszym ciągu cyklu się może w nią przerodzi... Autor - debiutant, który debiutantem jest w połowie, bo pod pseudonimem ukrywa się ich dwóch... Przebudzenie Lewiatana zaskakuje jeszcze przed przeczytaniem pierwszego zdania.

Przeczytaj cały tekst "Coś dla fanów SF: powieść "Przebudzenie Lewiatana" Jamesa S.A. Corey'a" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bylem bardzo napalony na te ksiazke. Ale fabryka podzielila wydanie na 2 tomy (w cywilizacji jest w jednym) i miedzy tomami jest 6 miesiecy przerwy. znajac tendencje fabryki do porzucania projektow nie ma pewnosci czy sie w ogole pojawi. Dziekuje psotoje i skorzystam z kindle store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja :)
Wiem, że tu tylko o grach i sprzętach się pisze (głównie) ale moglibyście pokusić się o jakiś kącik książkowy, całkiem poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 13:49, TuRaSs napisał:

Bardzo fajna recenzja :)
Wiem, że tu tylko o grach i sprzętach się pisze (głównie) ale moglibyście pokusić się
o jakiś kącik książkowy, całkiem poważnie.


Kiedyś nawet takie coś było, recenzowano książki w cyklu "Poza Firewallem". Pomysl upadł zdaje się z powodu zbyt małego zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... znowu kochane dzielenie książek na kilka tomów byle tylko więcej wyciągnąć. Człowiek chciałby czytać więcej, tylko co z tego skoro musi płacić dwa razy za to samo.
W sumie można traktować to jak DLC: wytniemy część, sprzedamy pocięty tytuł w pełnej cenie a potem resztę za drugie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym filmem fantasy, który obejrzałem była "2001:Odyseja kosmiczna" w reżyserii Stanleya Kubricka. Uwielbiam czytać książki, oglądać filmy, powiązane z kommosem. Najpiękniejsza w tym wszystkim jest ta niepewność ludzkości, nie możemy wykluczyć, że gdzieś w odległej galaktyce istnieją jakieś stworzenia. Taką tematykę podejmuje właśnie ten film. Dodatkowym atutem tego filmu, który sprawił, że zapadł mi on w pamięć jest genialna ścieżka dźwiękowa, która doskonale oddaje klimat filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabryka słów i wszystko jasne. Firma, która robi wszystko, by książka była grubsza, włącznie z powiększaniem czcionki i akapitów, miałaby wydać powieść w jednej, miast w dwóch tomach?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2013 o 16:13, Jave napisał:

Fabryka słów i wszystko jasne. Firma, która robi wszystko, by książka była grubsza, włącznie
z powiększaniem czcionki i akapitów, miałaby wydać powieść w jednej, miast w dwóch tomach?:)


Widzę, że nie tylko ja nie przepadam za kobyłami Fabryki Słów...

Osobiście od jakiegoś już czasu kupuję genialne anglojęzyczne wydania omnibusowe, które średnio zawierają po 3 książki, nie są wiele większe od niektórych wydań Fabryki Słów, a kosztują marne 10 zł więcej. Polecam.

No i skoro już zacząłem się żalić na to wydawnictwo, to drażni mnie też brak powtórnych wydań książek, które już się wszędzie wyprzedały (jest kilka takich, które chciałem przeczytać, lecz nie mam jak ich zdobyć). :S

All in all, być może kiedyś przeczytam tę książkę, ale najprędzej po angielsku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie artykuły widział bym częściej i mam nadzieję na więcej takich.
Ale strasznie wkurza mnie polityka polskich wydawnictw które prawie wszystkie księgi dzielą na dwa tomy (choć wszędzie na śiwecie jest jeden). Czy oni wyobrażają sobie że książki kupują sami bogacze? Zamiast kupić jedną księgę za 50 musze kupić dwie za 70. Strasznie mnie to wkurza.
Sorki ale musiałem się wyżalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super informacja! Miesiąc temu szukałem czy może wyszła w końcu po polsku i niestety nie znalazłem i teraz taka niespodzianka świetnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dwa posty pod rząd ale:

„Dzięki połaszeniu kilku gatunków”
Powinno być połączeniu.
„klimaty z potowych doków”
Portowych?

PS. Wkurzająca jest ta polityka Fabryki Słów na dzielenie książek na dwa tomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować