Zaloguj się, aby obserwować  
raziel81

Czy warto kupić Baldur gate 2 ?

21 postów w tym temacie

Siemka, ja zamówiłem sobie te gierke i zastanawiam się czy do brze zrobiłem.Podobna jest bardzo dobra ,ale czy jest lepsza od np.Icewind dale 2?I czy odrazu robi się całą drużyne czy zbiera sie gostków podczas gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbierasz po drodze lub możesz zrobić całą druzynę to zalezy tylko od Ciebie. Gra jest swietna i jest mniej zbednych pierdół jesli chodzi o system rozwoju postacji można skupić sie wyłącznie na grze. Jedna z najlepszych gier cRPG(tylko Torment jest lepszy, ale to juz moje prywatne zdanie).
Nastepnym razem poszukaj tematu o danej grze używając wyszukiwarki i tam się dopisuj, żeby nie zakładac tysiąca zbędnych wątków. Bo robi się straszny bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:05, Lumbago napisał:

Zbierasz po drodze lub możesz zrobić całą druzynę to zalezy tylko od Ciebie. Gra jest swietna
i jest mniej zbednych pierdół jesli chodzi o system rozwoju postacji można skupić sie wyłącznie
na grze. Jedna z najlepszych gier cRPG(tylko Torment jest lepszy, ale to juz moje prywatne
zdanie).
Nastepnym razem poszukaj tematu o danej grze używając wyszukiwarki i tam się dopisuj, żeby
nie zakładac tysiąca zbędnych wątków. Bo robi się straszny bałagan.

Nie chciało mi się szukać.Tyle tam tematów o Baldurze.........najczęściej beznadziejne tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra Baldurs Gate''s jest bardzo ciekawa.
Szczerze polecam tą grę, bo sam spędziłem przy niej wiele godzin.
Grafika na dzisiejsze czasy nie jest zachwycająca, ale grywalność robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gry, ale dużo niej słyszałem i czytałem. Zasłużyła sobie na miejsce w grach legendarnych. Jedna z najlepszych cRPG. Ale jednak Torment rlz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:02, raziel81 napisał:

Siemka, ja zamówiłem sobie te gierke i zastanawiam się czy do brze zrobiłem.Podobna jest bardzo
dobra ,ale czy jest lepsza od np.Icewind dale 2?I czy odrazu robi się całą drużyne czy zbiera
sie gostków podczas gry?


Jeśli podobało Ci się Icewind Dale to i Baldur przypadnie Ci do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:44, Lumbago napisał:

Wystarczy spojrzeć na Twój nick i odrazu widać, że fan BG ;). Dobrze mówisz.


Widać, źe ty też grałeś w Baldur''s Gate :P
Gra ma bardzo fajną fabułę, że nie wspomnę o tym iż na czasy,
gdy miała swoją premierę była hitem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 12:02, raziel81 napisał:

Siemka, ja zamówiłem sobie te gierke i zastanawiam się czy do brze zrobiłem.Podobna jest bardzo
dobra ,ale czy jest lepsza od np.Icewind dale 2?I czy odrazu robi się całą drużyne czy zbiera
sie gostków podczas gry?


Cykl Icewind Dale nastawiony jest na siekanie (czasem taktyczne, czasem nie)- to nie ulega wątpliwości i ma mimo wszystko bardzo prostą i w liniową fabułę.
Z BG jest troszkę inaczej - mamy siekanie (jak wyżej), mamy liniowość, ale zarazem bardzo dużą ilość zadań pobocznych, kupę rozmów z BNami i przede wszystkim ciekawą otoczkę fabularną. Członków drużyny zbierasz podczas gry, ale ciekawostką jest to, że niekoniecznie mogą lubić się wzajemnie więc zdarzają się ciekawe sytuacje w twojej paczce.
Icewind Dale 2 nie podobało mi się właśnie ze względu na nastawienie przede wszystkim na akcję, ale to już kwesta gustu, a o tym się podobno nie dyskutuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IWD 2 było miszaniną BG2(zadania poboczne), IWD(sieka) i PT(statystyki mają wpływ na rozmowę) Wyszła z tego ciekawa kombinacja, ale nie jest ona lepsza od wyżej wymienionych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 13:00, Khalid. napisał:

Widać, źe ty też grałeś w Baldur''s Gate :P
Gra ma bardzo fajną fabułę, że nie wspomnę o tym iż na czasy,
gdy miała swoją premierę była hitem !


Szczególnie w Polsce, jesteśmy większością fanów na świecie tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupno wersji pudełkowej (znaczy pierwotnej). Ja takowy posiadam i przyznam, że lepiej wykonanej
roboty nie widziałem. I tu pragnę schylić czoła przed ludżmi odpowiedzialnymi za polonizację oraz design
pudełka. Dobra robota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:01, Lumbago napisał:

Raczej nie dosępna już w sprzedaży, gdzie niegdzie można dostać z Tronem Bota ale pudełko jest
już marnej jakości.


Tron Bota? Jakiś dodatek do CS? :)) Wersja pudełkowa jest, choćby na - zgadnij - Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:05, Harmegidon napisał:

Racja pudełka starej daty gier BioWare''a wogóle przyciągają zwrok ale szczególnie ładne jest
to drewniane(tak wygląda) wydane w USA.


Z takim się jeszcze nie spotkałem. Kiedyś to gry się wydawało, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:06, SzarQ napisał:

Z takim się jeszcze nie spotkałem. Kiedyś to gry się wydawało, ech...

Nie gadaj ;P bo teraz też nowe gry wychodzą w ładnych opakowaniach i co więcej z gadżetami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys z kumpem coś nam sie ukręciło w głowie bo jakiś typ przekręcił nazwę z Baldur''s Gate na Baldur''s Game brechtaliśmy się z tego i wymyślaliśmy nowe nazwy i tym samym powstał Tron Bota :).
Baldur''s Game Tron Bota rulez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2006 o 11:09, Lumbago napisał:

kiedys z kumpem coś nam sie ukręciło w głowie bo jakiś typ przekręcił nazwę z Baldur''s Gate
na Baldur''s Game brechtaliśmy się z tego i wymyślaliśmy nowe nazwy i tym samym powstał Tron
Bota :).
Baldur''s Game Tron Bota rulez


Baldur''s Gate w wydaniu mojej rodzicielki: Bubas Gejd :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować