Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aliens: Colonial Marines - recenzja

202 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2013 o 12:24, Zgreed66 napisał:

Idź na browar

Browar nie kosztuje 120 zł, Zgreed66. ;)

@Ciekawski94
Dzięki za linki. Dają dużo do myślenia... :)

@Darkstar181
Po prostu jestem fanem filmu "Aliens" Camerona i byłem bardzo napalony na tę grę. Co więcej, obawiam się, że na moim lapku, który taki słaby nie jest, "Crysis 3" pójdzie słabiutko z uwagi na słabą optymalizację. Myślałem, że na otarcie łez będzie właśnie "Aliens: Colonial Marines" od Gearboxu/SEGI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2013 o 12:37, Janek_Izdebski napisał:

@Darkstar181
Po prostu jestem fanem filmu "Aliens" Camerona i byłem bardzo napalony na tę grę. Co
więcej, obawiam się, że na moim lapku, który taki słaby nie jest, "Crysis 3" pójdzie
słabiutko z uwagi na słabą optymalizację. Myślałem, że na otarcie łez będzie właśnie
"Aliens: Colonial Marines" od Gearboxu/SEGI...


I dlatego pytasz się czy iść na ulicę Chłodną do sklepu czy na ulicę (tu nie podałeś niestety, a byłoby to zapewne bardzo interesujące...) do kiosku. Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natomiast pogratulować recenzentowi i użytkownikom forum za nie wiedzę bo data wydania A:CM oraz oraz jakość w jakim grę wydano nie jest decyzją Gearboxa tylko SEGA. W produkcję były zamieszane 4 studia i SEGA więc do nich to główne wąty powinny być a nie tylko Gearbox.

Level i art design oraz gameplay - obwiniajcie twórców Section 8.
Poziom AI - obwiniajcie Nerve Software studios
Optymalizacja i grafika - demiurge studios bo oni za to odpowiadają porty konsol oraz oni są głównymi programistami pod wii U (I nie zdziwiłbym się że gra będzie najlepsza na tą konsolę)
Multi zrobione na odwal - tutaj Gearbox odpowiada po części bo skoro level desing był robotą twórców Section 8.

Jak ktoś obwinia tylko Gearbox to tak jak w przypadku DNF za jakość to jest po prostu ułomem, który nic nie wie. Druga sprawa 6 lat gra robiona przez różne studia na litość boską czego wy się spodziewaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W DNF trochę rzeczy było nietrafionych (limit broni?), ale ogółem był mocno w duchu poprzednika, a że w starych graczy nie trafia to raczej kwestia tego, że - uwaga - dorośli i te same żarty już nie śmieszą.
O Aliensach się nie wypowiem, bo w żadną z gier nie grałem, choć filmy darzę sporym respektem (poza czwórką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gearbox ma wyrobioną markę. Dodatkowo gra była głównie sygnowana logiem ich studia. Wiadomo, że to nie tylko ich wina, ale oczekiwania były ogromne i tak dobre studio powinno odwalić przynajmniej swoją robotę dobrze. Kto będzie obwiniał twórców Section 8 i Nerve Software Studios skoro prawie nikt ich nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 12:44, BlindObserver napisał:

I dlatego pytasz się czy iść na ulicę Chłodną do sklepu czy na ulicę (tu nie podałeś
niestety, a byłoby to zapewne bardzo interesujące...) do kiosku. Ok.

Tam jest punkt odbioru sklepu Ultima.pl - jedno z moich ulubionych miejsc, gdzie zaopatruję się w gry. :) Kiosk z gazetami mam bliżej domu. :)

@Harunia
W takiej sytuacji lepiej chyba kupić jakiegoś whiskacza lub wódeczkę i "urąbać się" w samotności... ;)

A ja głupi, w swojej naiwności namawiałem do kupna "Season Passa", dlatego iż "Gearbox raczej nie odwala fuszery."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 12:49, Kraju napisał:

Gearbox ma wyrobioną markę. Dodatkowo gra była głównie sygnowana logiem ich studia. Wiadomo,
że to nie tylko ich wina, ale oczekiwania były ogromne i tak dobre studio powinno odwalić
przynajmniej swoją robotę dobrze. Kto będzie obwiniał twórców Section 8 i Nerve Software
Studios skoro prawie nikt ich nie zna.

problem w tym że ci co uważają się za tych co tak zawzięcie niby czekali na tą grę nic wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawet po 100 negatywnych recenzjach nie zrezygnuje z tej gry. Poza tym chodzi mi też o figurkę, a w sklepie internetowym sprzedającym figurki kosztuje więcej niż edycja kolekcjonerska na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 12:51, Numenpl napisał:

problem w tym że ci co uważają się za tych co tak zawzięcie niby czekali na tą grę
nic wiedzą.

Tak się składa, że na wszystkich imprezach branżowych to Gearbox i SEGA chwaliły się tą grą, a nie Nerve Software czy Demiurge Studios...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 12:55, Eff3ctiv3 napisał:

Ja tam nawet po 100 negatywnych recenzjach nie zrezygnuje z tej gry. Poza tym
chodzi mi też o figurkę, a w sklepie internetowym sprzedającym figurki kosztuje więcej niż
edycja kolekcjonerska na PC.

Mnie za to ciekawi kiedy podstawka lub limitowana edycja podstawki spadnie do 50 zł... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 13:17, Numenpl napisał:

Dopóki premiera Wii U nie nastąpi raczej mało prawdopodobne.

Wiesz, takie "Spec Ops: The Line" już po miesiącu od premiery miało znaczący spadek ceny... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 12:45, Numenpl napisał:

Natomiast pogratulować recenzentowi i użytkownikom forum za nie wiedzę bo data wydania
A:CM oraz oraz jakość w jakim grę wydano nie jest decyzją Gearboxa tylko SEGA. W produkcję
były zamieszane 4 studia i SEGA więc do nich to główne wąty powinny być a nie tylko Gearbox.


Level i art design oraz gameplay - obwiniajcie twórców Section 8.
Poziom AI - obwiniajcie Nerve Software studios
Optymalizacja i grafika - demiurge studios bo oni za to odpowiadają porty konsol oraz
oni są głównymi programistami pod wii U (I nie zdziwiłbym się że gra będzie najlepsza
na tą konsolę)
Multi zrobione na odwal - tutaj Gearbox odpowiada po części bo skoro level desing był
robotą twórców Section 8.

Jak ktoś obwinia tylko Gearbox to tak jak w przypadku DNF za jakość to jest po prostu
ułomem, który nic nie wie. Druga sprawa 6 lat gra robiona przez różne studia na litość
boską czego wy się spodziewaliście.


Ciekawe dlaczego Randy Pitchford z Gearboxa nic o tym nie mówił w wywiadach, gdy pałował się, jak to wspaniale idą im prace nad Aliensami... Założe się, ze gdyby gra była sukcesem, to Gearbox by pierwszy stał w szeregu do pochwał - a tak to zwala się winę na podwykonawców. I tak btw. Section 8 to świetna sieciówka, singiel miała słaby, ale multi bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 14:06, KeyserSoze napisał:

Ciekawe dlaczego Randy Pitchford z Gearboxa nic o tym nie mówił w wywiadach,
gdy pałował się, jak to wspaniale idą im prace nad Aliensami... Założe się, ze gdyby gra była
sukcesem, to Gearbox by pierwszy stał w szeregu do pochwał - a tak to zwala się winę na
podwykonawców. I tak btw. Section 8 to świetna sieciówka, singiel miała słaby, ale multi bardzo dobry

Masz 100% racji, Sławku! Teraz zaczyna się żałosne zwalanie winy na innch - nieładnie Panie Pitchford, nieładnie... A gdyby gra okazała się sukcesem to dopiero zobaczylibyście jakie Pan Randy "ma parcie na szkło"... Smutne to trochę niestety... :(

A ja nadal nie wiem co robić... Chyba jednak jdę kupić same CDA. Mam nadzieję, że już za miesiąc, dwa "A: Colonial Marines" będzie kosztować 50 zł max...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krytyka w recenzji chyba na medal zasłużyła :-) Ogólnie miałem o wiele większe nadzieję, że gra będzie się reprezentować lepiej. Grafika rzeczywiście jest strasznie brzydka i pewnie przy dynamicznych scenach o ile występują, będzie jeszcze gorsza ble.. Ale mogło się tego spodziewać. W końcu zrobili DNF i można było tylko płakać nad rozlanym mlekiem.. Dobrze, że nie kupiłem wcześniej tej gry... Dzięki tej recenzji i pokazanym fragmentom z rozgrywki, wiem, że to by była strata czasu i pieniędzy. Teraz wiemy, że o jakości gier, nie decyduje dane studio. Ogólnie zawiodłem się na GearBox, ale Borderlands i tak nigdy mi się nie podobało i nie widziałem w ich produkcjach niczego fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 14:06, KeyserSoze napisał:

Ciekawe dlaczego Randy Pitchford z Gearboxa nic o tym nie mówił w wywiadach, gdy pałował
się, jak to wspaniale idą im prace nad Aliensami... Założe się, ze gdyby gra była sukcesem,
to Gearbox by pierwszy stał w szeregu do pochwał - a tak to zwala się winę na podwykonawców.
I tak btw. Section 8 to świetna sieciówka, singiel miała słaby, ale multi bardzo dobry

Proste Randy Pitchford założyciel Gearbox które stworzyło serie brothers in arms oraz borderlands = idealna postać do prowadzenia marketingu weź ty się doucz lepiej skoro to jest oczywiste. I kwestia wypowiedzi też błędna - ja nie czytam polskich newsów o newsach bo są wyjęte z kontekstu. Druga sprawa Gearbox wiele razy wspominał z iloma i jakimi studiami pracuje nad grą więc tekst z tyłka wyjęty że nic o nich nie wspominali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okrutna recenzja, nie powiem (choć w paru miejscach chciało mi się śmiać, mimo że bardzo cenię sobie to uniwersum, więc śmiać się nie powinienem)... W grę nie grałem, ale po tej recenzji odnoszę wrażenie że trzyma poziom drugiego filmu z serii AvP (ląduje u mnie w pierwszej dziesiątce najgorszych filmów kiedykolwiek zrobionych - i o dziwo, też tam była scena w kanałach, która jako jedyna jakoś błyszczała). Gdzieś napisałem do niego recenzję i była bardzo podobna. Już wtedy wiedziałem że to praktycznie koniec Aliena i Predatora na każdym możliwie polu. A przecież to jest ku.!@#.. niepojęte jak można spieprzyć coś, co ma tak doskonałe podłoże fabularne i niesamowity potencjał na dobrą historię. Tyle fajnych komiksów jest o Alienach. Z tego naprawdę da się stworzyć coś dobrego.
Te oceny które tam widzę przy tych magazynach... nie nastraja to optymistycznie. Może kiedyś zagram, to zobaczymy czy jest aż taki dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech a ja liczyłem że dostane w swoje ręce w końcu prawdziwą grę o obych... No nic przynajmniej zaoszczędzę pieniądze na coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować