Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aliens: Colonial Marines - recenzja

202 postów w tym temacie

Z filmami jest taki problem, że za niego odpowiada reżyser i scenariusz. Jak robi film jakiś pajac, które o tematyce nic nie wie i chyba nie oglądał poprzednich odsłon, to potem wychodzi jakieś Aliens 3 i 4 i jest tylko płacz.
Po Devidzie Fincherze spodziewałem się więcej, ale dał ciała. Ridley Scott jeszcze nigdy mnie nie zawiódł :) Może to on powinien się wziąć za scenariusz do gry a samo tworzenie oddać w odpowiednie zręczne ręce. A nie komiksowym fanatykom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Recenzja made by maruda Serafin Sławek. Nie kupuję jej. Poczekam na oceny IGN, Gametrailers
> i CDA.

ocena z tej recenzji pokrywa się ze średnią z metacritica, tylko jedna pozytywna ocena reszta neutralne i negatywne. W dodatku jak czytam komentarze w internecie, to wniosek jest jeden. Ta gra to kupa, śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 15:31, Numenpl napisał:

Problem polega na tym że gra rozwija fabułę części drugiej sagi filmowej a za tą odpowiada
James Cameron.


Tak, ale James Cameron nie odpowiada ze grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurwa właśnie wróciłem i odblokowało mi tą grę na steam, patrze i aż mnie skręca. zniechęciłem się do pre orderów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 15:33, vegost napisał:

Tak, ale James Cameron nie odpowiada ze grę :)

Ani Ridley Scott :)

jakby wzięli do tego Ronald Shusett oraz Dan O''Bannon to może coś by z tego wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 15:37, Numenpl napisał:

> Tak, ale James Cameron nie odpowiada ze grę :)
Ani Ridley Scott :)


No tak, ale jak by ich zatrudnili do współpracy przy grze, to może wyszło by lepiej, jeśli chodzi o tło fabularne i w ogóle o obsadę. A strony technicznej, raczej nic nie uratuje. No może inne lepsze studio ? O poprosiłbym też Del Toro do współpracy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że Aliens: CM będzie nic nieznaczącym średniakiem, okazało się że moje prognozy były zbyt optymistyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2013 o 15:21, vegost napisał:

Po Devidzie Fincherze spodziewałem się więcej, ale dał ciała.


Ej, ja bardzo przepraszam, ale trójka była fantastyczna, jednocześnie powrót do klimatu z pierwszej części czyli Ripley vs jeden obcy a z drugiej całkiem inna, bardziej mroczna historia odmalowana w pięknych rdzach i cieniach, z dramatem psychologicznym zamiast gotyckiego horroru. Tak samo próbował zagrać Jeunet w części czwartej, i jednocześnie naśladować część drugą z dużą ilością akcji, ale na swój specyficzny sposób - i byłoby się mu udało, gdyby nie przerażająco spartolone ostatnie 20% filmu, z wywołującą wymioty sceną z "białym obcym"

Dnia 12.02.2013 o 15:21, vegost napisał:

trzyma poziom drugiego filmu z serii AvP


to był ten z nastolatkami, tak? ech, pierwsze AvP było słabe, ale oglądanie tego to już prawdziwa tortura. Tak jakby nie można było zaadaptować pierwszego z brzegu komiksu, choćby tego o Machiko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ouuu, ale bym się miał z pyszna gdyby to jednak był hit. Na szczęście to jednak crap;)
Ok, czekam na dostawę żelków, potem jeszcze cola i mogę zarywać miesiące w Borderlands 2. A zaoszczędzoną kasę wydam na jakiś zaległy tytuł: Batman Arkham City GOTY albo Torchlight 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że twórcy nie będą mieli powodu do całonocnych libacji, nie sądziłem jednak, że gra będzie prezentowała się tak słabo. Cóż może coś tego wyjdzie następnym razem?

Pragnę pogratulować naciągania graczy na season pass ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy 3 część trzymała poziom ale była z dekla na siłę zrobiona szczerze. Potem tylko gorzej było z serią. Moje jedyne negatywne nastawienie z recenzją to zwalanie wszystko na Gearbox (nie tylko oni są za to odpowiedzialni)

Natomiast gra to crap i czekam na recenzję Angry Joe bo to dopiero będzie RRRRRAAAAAAAAAGGGGGGGGGGEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No jego ostatni filmik Top 10 Reasons Aliens: CM Will Kick Ass!
http://www.youtube.com/watch?v=NOAxAECFuG4

A tu taki klops ROTFL XD

Bez jaj jedna recenzja - chcecie mieć podobny klimat zagrajcie terror mission z xcom:eu gdzie masz tylko podstawową broń a jedyni kosmici to chryssalidy bez jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 16:04, KeyserSoze napisał:

Ej, ja bardzo przepraszam, ale trójka była fantastyczna, jednocześnie powrót do klimatu
z pierwszej części czyli Ripley vs jeden obcy a z drugiej całkiem inna, bardziej mroczna
historia odmalowana w pięknych rdzach i cieniach, z dramatem psychologicznym zamiast
gotyckiego horroru. Tak samo próbował zagrać Jeunet w części czwartej, i jednocześnie
naśladować część drugą z dużą ilością akcji, ale na swój specyficzny sposób - i byłoby
się mu udało, gdyby nie przerażająco spartolone ostatnie 20% filmu, z wywołującą wymioty
sceną z "białym obcym"


Fantastyczna trzecia część ? :) Nie wspominam tutaj o modelu obcego, który był tak sztucznie zrobiony, że nawet w filmie było to widoczne gołym okiem, a przecież część trzecia wyszła o wiele później niż część pierwsza. A już wcześniej mieli lepsze efekty ? Bez jaj. Spartolili tą część i nawet nie starali się dobrze jej zagrać. Próżno szukać w więziennej części jakiejkolwiek akcji. No może tylko uciekanie i gawędzenie z osadzonymi przez cały film. I szkoda, że z Ripley zrobili główną bohaterkę kolejnych części. To było zrobione na siłę, aby było.

Dnia 12.02.2013 o 16:04, KeyserSoze napisał:

to był ten z nastolatkami, tak? ech, pierwsze AvP było słabe, ale oglądanie tego to już
prawdziwa tortura. Tak jakby nie można było zaadaptować pierwszego z brzegu komiksu,
choćby tego o Machiko.


Nie. To druga część była z nastolatkiem i osadzona w małym miasteczku. Co było jakąś pomyłką ... Kto pisze takie historię ? :) Pierwsza częśc była dobra, bo jak nie patrzeć nawiązywała do serii z obcym i predatorem. Nawet modele postaci były prawie takie same jak z oryginalnych pierwszych filmów. A pierwsza część rozgrywała się na Antarktydzie ? Firma Waylanda i on sam prowadzili nam odwiert i skanerami znaleźli Piramidę Pradatorów. A co dalej.. to odsyłam do filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 16:09, zadymek napisał:

A zaoszczędzoną kasę wydam na jakiś zaległy tytuł: Batman Arkham City GOTY albo
Torchlight 2.

Tę drugą produkcje szczerze polecam, "B: AC" jeszcze na mnie troszkę poczeka, ale ponoć gra też jest przednia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 16:58, Janek_Izdebski napisał:

Tę drugą produkcje szczerze polecam, "B: AC" jeszcze na mnie troszkę poczeka, ale ponoć
gra też jest przednia. :)

Mam obydwie jak ktoś chce akcji B:AC Goty lepszym wyborem niż to gówno zwane A:CM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować