Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aliens: Colonial Marines - recenzja

202 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2013 o 16:04, KeyserSoze napisał:


> Po Devidzie Fincherze spodziewałem się więcej, ale dał ciała.

Ej, ja bardzo przepraszam, ale trójka była fantastyczna, jednocześnie powrót do klimatu
z pierwszej części czyli Ripley vs jeden obcy a z drugiej całkiem inna, bardziej mroczna
historia odmalowana w pięknych rdzach i cieniach, z dramatem psychologicznym zamiast
gotyckiego horroru. Tak samo próbował zagrać Jeunet w części czwartej, i jednocześnie
naśladować część drugą z dużą ilością akcji, ale na swój specyficzny sposób - i byłoby
się mu udało, gdyby nie przerażająco spartolone ostatnie 20% filmu, z wywołującą wymioty
sceną z "białym obcym"


Zgodzę się. Trójka nie była może perfekcyjna, ale też nie była słabym filmem i jak dla mnie klimat tam był i to niezły. Czwórka też taka zła nie była. Fajne postacie tam były. Dwójka w moim rankingu jest niewiele wyżej od jedynki. Arcydzieło. Kolejne filmy już nie są zbyt udane.

Dnia 12.02.2013 o 16:04, KeyserSoze napisał:


> trzyma poziom drugiego filmu z serii AvP

to był ten z nastolatkami, tak? ech, pierwsze AvP było słabe, ale oglądanie tego to już
prawdziwa tortura. Tak jakby nie można było zaadaptować pierwszego z brzegu komiksu,
choćby tego o Machiko.


Tak, dokładnie to było to coś... chociaż do jego nielicznych (czyli jednej w sumie z dwóch) zalet, można jeszcze zaliczyć scenę jak blondynka oberwała od dysku (i to chyba nawet przypadkiem :)). Chociaż w większości nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać, to przy tej scenie nie miałem żadnych wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka wielka szkoda, że gra w tak fajnym i klimatycznym uniwersum ssie po całości. Strasznie się rozczarowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W recenzji jest napisane, że miejsce gry jest w kiosku za cenę 19,90 :/ Nie - no sorry, ale Paikiller HD był w podobnej cenie z CDA, a pakiet jest o wilele więcej wart, do tego sama gierka widzę, jest o niebo lepsza od A:CM!

Sugerowana cena nowej odsłony Aliens - max 9,90 PLN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga pewnie sega wyda oświadczenie nie ta wersja trafiła do sklepów co trzeba. XD

Co do samej gry fani serii aliens zadają jedno pytanie -> jak to jest możliwe że gra finalna wygląda gorzej niż to co prezentowano w gameplayach w wersji deweloperskiej? - jakby wycięto np. połowę tekstur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dużej chmury mały deszcz.Eurogamer dał 4/10.Więc wygląda na to że Sławek nie przesadził z tymi swoimi "zachwytami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no piękna wtopa :) Koleś piszący reckę ma się za wielkiego fana serii i pisze o TRYLOGII Alienów zamiast o KWADROLOGII, tak właśnie 4 filmy powstały o obcych ;o I dwa o Obcy kontra Predatorzy plus Prometeusz, o którym wspomniał. Nie no naprawdę brawa dla nooba narzekającego głównie na grafikę, czyli na moje oko mającego maksymalnie 17 lat, bo starzy wyjadacze nadal zagrywają się w rozpikselowane gry typu Doom pierwszy i w dupie mają, że gdzieś piksel odstaje. Fakt grafa kuleje w tej grze ale dopiero jak się człowiek zacznie rozglądać dokładnie po lokacjach i zwracać uwagę na drobne elementy to to zauważy, ale nie normalnie uczestnicząc w rozgrywce ! Gra krótka? Jak się przeklikuje każdą cutscenkę to oczywiście, że krótka będzie. Moim zdaniem "dno i dwa metry mułu" to ta recenzja a nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 20:05, dante2685 napisał:

Nie no naprawdę brawa dla nooba
narzekającego głównie na grafikę, czyli na moje oko mającego maksymalnie 17 lat


Brawa za elokwencję dla "starego" wyjadacza. To że stare gry z powodu swojej jakości, sentymentu i nostalgii dalej mają szaloną grywalność w absolutnie żaden sposób nie usprawiedliwia wydania w obecnych czasach gry ze słabą grafiką. Jeśli tego nie wiesz, to twój ukochany Doom był w swoich czasach grą w której jednym z najważniejszych czynników była miażdżąca grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 19:51, calwert napisał:

Z dużej chmury mały deszcz.Eurogamer dał 4/10.Więc wygląda na to że Sławek nie przesadził
z tymi swoimi "zachwytami".

Zależy od wersji bo wszyscy recenzenci są zgodni wersje na PS3 i X360 wyglądają okropnie jak R6V z działaniem też podobnie. Wersja PC nawet w miarę przyzwoicie ale bez jakiś fajerwerków (tylko detekcja sprzętu nawala i trzeba bawić się w konfigurację ini oraz sweetfx)


czysta wersja bez modyfikacji oraz sweetfx
http://www.youtube.com/watch?v=uIvPgJHTvJ0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze że cały czas ciskacie aliena, zanim zacząłem grać przeczytałem to i byłem przerażony. Na szczęście gra mi się bardzo spodobała, patch w dniu premiery chyba zdziałał cuda. Gra się na prawdę dobrze, single mi się podoba, multiplayer bardzo fajny, obcy już mają szanse z marines, mocno poprawiono ai, obcy chyba z 4 razy zaatakowali mnie od tyłu, nawet podczas bitwy zauważyłem że część xeno mnie atakuje a z 2,3 próbowało mnie od tyłu zajść. Po 4.7h (steam) mogę dać grze solidne 8!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 20:05, dante2685 napisał:

Nie no piękna wtopa :) Koleś piszący reckę ma się za wielkiego fana serii i pisze o TRYLOGII
Alienów zamiast o KWADROLOGII,


Wszyscy normalni fani nie uznają czwartej części za kanoniczną, dlatego zawsze mówi się o trylogii właśnie

Dnia 12.02.2013 o 20:05, dante2685 napisał:

Nie no naprawdę brawa dla nooba


dlaczego mnie obrażasz? czy ja ciebie obraziłem?

Dnia 12.02.2013 o 20:05, dante2685 napisał:

Gra krótka? Jak się przeklikuje każdą cutscenkę to oczywiście, że krótka będzie.


jak przejdziesz, to porozmawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 20:22, dante2685 napisał:

Nie łamcie się ludzie tym, że ktoś reckę taką napisał! Sami zagrajcie i oceńcie a nie
czytacie pierdoły!

Nie uważasz, że wydanie znacznie ponad 100 PLN za wersję PC i ponad 200 PLN za konsolową wersję, to trochę droga metoda weryfikacji wszechobecnych niskich ocen?
EDIT: widziałem ten post przed edycją i rozbawiły mnie zarzuty w nim stawiane, a oparte o nieodświerzenie sobie strony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2013 o 20:51, Numenpl napisał:

ta nawet sporo poprawiła tylko jedno ale - tylko na PC poprawiło XD

To dobrze, że ja mam wersje PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować