Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Achh BG1 i 2 ile ja wieczorow przy tej grze spedzilem hmmm nie zliczyc sposob moja ulubiona ekipa to:
Ja paladyn -mezczyzna
Minsc (od 1 czesci go lubie i mam w grupie)
Yoshimo( potem Imoen)
Keldorn(w TB zostal zastapiony przez Sarevoka no co zrobie wiezy rodzinne =D )
Viconia (fajna z niej laska jak na Drowa ^^ )
I oczywiscie kochany Edwin ( no co zrobie mam slabosc do starych znajoych ^_^ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja ogolnie te twierdze zrobilbym sporo mniejsze, ja rozumiem ze las musi byc lasem ale niech to bedzie las z szalasem zamiast tej brzydkiej jaskini, kula sfer moglaby miec praktycznie tylko trzy komnaty(ta w ktorej ucza sie uczniowie, ta w ktorej dostaja dyplomy i ta rycerzy solmanijskich), twierdze D''Arnise ograniczylbym do parteru etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2005 o 22:43, Carmon napisał:

Wiesz, ja ogolnie te twierdze zrobilbym sporo mniejsze, ja rozumiem ze las musi byc lasem ale
niech to bedzie las z szalasem zamiast tej brzydkiej jaskini, kula sfer moglaby miec praktycznie
tylko trzy komnaty(ta w ktorej ucza sie uczniowie, ta w ktorej dostaja dyplomy i ta rycerzy
solmanijskich), twierdze D''Arnise ograniczylbym do parteru etc...


Za to chatka łowcy jest w sam raz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2005 o 22:47, Sarafan_Knight napisał:

Za to chatka łowcy jest w sam raz. :)

A zebys wiedzial, jmala, zgrabna, i nie mozesz po niej chodzic 10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niechce mi sie szukac bo za duzo watkow... moje 1 BG2 jest juz podniszczone jak cholera, wiec ostatniego czasu kupilem sobie w eXtra Klasyce. Zainstalowalem wlasnie itp..., lecz jak zaczynam grac w lochach z to nie slysze co gada Irenikus. Poprostu nie ma dzwieku jego wypowiedzi, to ACH przed upadkiem jest. Czasem pojawia sie dzwiek, ale pod koniec zdania i to doslownie sa wymowione moze 3 slowa.

Mam zintegrowana karte dzwieka w Asus 945P, o ile dobrze pamientam jest to 8 kanalowy Realtek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś NO CD CRACK do tej gry? Bo z chęcią bym grał w tą gre bez ciągłego przemieszczania płyty z pudełka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do powiedzenia mam trzy rzeczy
Po pierwsze upewnij sie ze masz aktualne sterowniki do karty dzwiekowej(moze i zintegrowana ale sterowniki sa)
Po drugie sprawdz z ta podniszczona wersja czy w niej jest glos a tylko w NEK nie ma, w taki wypadku udaj sie odrazu do dzialu problemy techniczne.
Po trzecie, sprawdz czy aby nie zainstalowales tych gier jakos jedna na drugiej i czy sie nie gryza z tego powodu(smieszne ale tez mozliwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Sterowniki sprawdzalem
2) Wersji podniszczonej nie zainstaluje, bo jedna z plyt jest tak porysowana
3) Nie nie gryzie mi sie, na starym kompie nie moglem zainstalowac BG2, naczy moglem, ale w grach na silniku BG wyskakiwal mi wyjatek krytyczny. Teraz mam nowego kompa i takiego lola mam.

Co do dzwiekow to je slysze naczy sa wszystkie inne, jak Imoen mowi zbudz sie.. tylko irenikus mi nie gada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 01:21, s2nto napisał:

Czy posiada ktoś NO CD CRACK do tej gry? Bo z chęcią bym grał w tą gre bez ciągłego przemieszczania
płyty z pudełka. :)


Po pierwsze to stosowanie crackow jest nielegalne (pytanie o nie tutaj tez), a po drugie to watpie, zeby powstawaly cracki do polskich wersji gier (a podejrzewam, ze o taka Ci chodzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 00:46, Night Elf napisał:

Niechce mi sie szukac bo za duzo watkow... moje 1 BG2 jest juz podniszczone jak cholera, wiec
ostatniego czasu kupilem sobie w eXtra Klasyce. Zainstalowalem wlasnie itp..., lecz jak zaczynam
grac w lochach z to nie slysze co gada Irenikus. Poprostu nie ma dzwieku jego wypowiedzi, to
ACH przed upadkiem jest. Czasem pojawia sie dzwiek, ale pod koniec zdania i to doslownie sa
wymowione moze 3 slowa.

Mam zintegrowana karte dzwieka w Asus 945P, o ile dobrze pamientam jest to 8 kanalowy Realtek...

Mam IDENTYCZNĄ kartę dźwiękową - BG II śmiga jak szalone (dźwięk jest :P). Podejrzewam, że to coś z płytkami może być. W ogóle ten BG II w NXK mi się nie podoba, jest jakiś taki okrojony. Zresztą oceńcie sami - gra z dodatkiem początkowo zajmowała całe 5 CD. W NXK zaś zajmuje 4. Może pomoże przeinstalowanie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 11:44, Rohamos napisał:

Zresztą oceńcie sami - gra z dodatkiem początkowo zajmowała całe 5 CD. W NXK zaś zajmuje
4.


Jakies tam dane mogly byc niepotrzebne w polaczonym wydaniu (np. instalator).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 11:44, Rohamos napisał:

W ogóle ten BG II w NXK mi się nie podoba, jest jakiś taki okrojony.
Zresztą oceńcie sami - gra z dodatkiem początkowo zajmowała całe 5 CD. W NXK zaś zajmuje
4. Może pomoże przeinstalowanie gry?


To nie jest w sumie nic dziwnego. :) Popatrz sobie na oryginalną wersję Planescape Torment (4 płyty CD) i wersję z NXK (2 płyty CD). :) Po prostu teraz da się więcej upchać na jednym krążku niż było to kiedyś. Ponadto może jeszcze dojść fakt, o którym wspomniał Hegemon w poście powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2005 o 12:54, Sarafan_Knight napisał:


To nie jest w sumie nic dziwnego. :) Popatrz sobie na oryginalną wersję Planescape Torment
(4 płyty CD) i wersję z NXK (2 płyty CD). :) Po prostu teraz da się więcej upchać na jednym
krążku niż było to kiedyś. Ponadto może jeszcze dojść fakt, o którym wspomniał Hegemon w poście
powyżej.

Gdzie mozna dostac tormenta w NXK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2005 o 13:31, Sarafan_Knight napisał:


Na przykład w sklepie gram.pl. :)

Powiedzmy ze nie do konca o to mi chodzilo :P
"Dostępna w sprzedaży: NIE" tak nawiasem mowiac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 13:34, Carmon napisał:

A jednak moj blad, uzylem szukajki zwyklej zamiast tej sklepu, jest dostepny...hmm kuszace:)


No właśnie. :) Już Ci nawet linka szykowałem. :) Jak jeszcze nie grałeś, to polecam zdecydowanie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG2 to klasyka w ktora trzeba grac... nawiasem mowiac jesli nie chcesz kupowac ONLINE [dochodza koszty przesylki] to w Empiku powinno byc. Empik sprzedaje wiekszosc gier z oferty CDP, jak nie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 13:40, Night Elf napisał:

BG2 to klasyka w ktora trzeba grac... nawiasem mowiac jesli nie chcesz kupowac ONLINE [dochodza
koszty przesylki] to w Empiku powinno byc. Empik sprzedaje wiekszosc gier z oferty CDP, jak
nie wszystkie.


Tyle, że w Empiku jest przeważnie drożej, no chyba, że kupuje się tylko jedną grę z serii NXK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2005 o 11:44, Rohamos napisał:

>
> Mam zintegrowana karte dzwieka w Asus 945P, o ile dobrze pamientam jest to 8 kanalowy
Realtek...
Mam IDENTYCZNĄ kartę dźwiękową - BG II śmiga jak szalone (dźwięk jest :P). Podejrzewam, że
to coś z płytkami może być. W ogóle ten BG II w NXK mi się nie podoba, jest jakiś taki okrojony.
Zresztą oceńcie sami - gra z dodatkiem początkowo zajmowała całe 5 CD. W NXK zaś zajmuje
4. Może pomoże przeinstalowanie gry?


Wersja jest okrojona... brak kilku malutkich szczegolików...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować