Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2007 o 19:47, sig. napisał:

a ja nie, obecnie black isle nie istnieje więc nie ma od kogo kupić praw do ew wznowienia


Nie do końca masz rację.. Owszem, BlackIsle nie istnieje, jednak prawa wykupiło ATARI podczas "upadku" pierwotnego właściciela (podobnie było z serią Heroes of Might & Magic - kiedy 3DO upadało, zrobiło "targ" i można było kupić od nich prawa - jak wiemy, HoMM wykupił Ubisoft). Wydaje mi się, że niedawno czytałem gdzieś wypowiedź kogoś z CDP na temat Atari i BG2. Podobną starają się o prawa, jednak nie jest to takie proste jak by się wydawało w tym przypadku. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć tej wypowiedzi. :D Ale będę szukał... AŻ ZNAJDĘ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZNALAZŁEM!!! Sorry za drugi post z rzędu, ale udało mi się znaleźć wypowiedź Migema w sprawie Atari i BG2. Otwierajcie strony w takiej kolejności jak linki, to jest dialog:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20007&pid=312
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20007&pid=342

To tyle... Coś się dzieje. Może wszystko się uda. Na razie pozostaje nam czekać. :)
Zerkajcie też do tego tematu - często wypowiada się Migem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=20007&u=358

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda BlackIsle, świetne gry wydawali, a mimo wszystko zbankrutowali podobnie jak 3DO, ciekawe, że wszyscy którzy tworzą coś co przypada człowiekowi do gustu lub nawet staje się hitem źle kończą :/ , ale wracam do właściwego tematu topicu.
Icestalker
Mówiłeś, że udało ci się poniżyć Ilitha pokonując jego grupę 7 poziomowymi postaciami, powiedz, jaką taktykę zastosowałeś? Właśnie również mi się udało, ale prób była cała masa (nie jestem pewny, ale stawiam na 9-10).
PS Wielkie dzięki za te pliki, wreszcie będę mógł awansowac pod koniec TB.

Acha, przy okazji, kiedyś stwierdziłem, że najlepsze są postacie czyste, jednoklasowe (ze względu na osiągnięcie w danej dziedzinie maksymalnej specjalizacji). Od kiedy gram swoim wojo-mago-złodziejem zdanie zmieniłem diametralnie i poprzednie stwierdzenie odszczekuję.
Hau hau ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 19:33, kamiln napisał:

Szkoda BlackIsle, świetne gry wydawali, a mimo wszystko zbankrutowali podobnie jak 3DO, ciekawe,
że wszyscy którzy tworzą coś co przypada człowiekowi do gustu lub nawet staje się hitem źle
kończą :/ , ale wracam do właściwego tematu topicu.


Icestalker
Mówiłeś, że udało ci się poniżyć Ilitha pokonując jego grupę 7 poziomowymi postaciami, powiedz,
jaką taktykę zastosowałeś?



*SPOILER*
Tym razem zacząłem od grupy własnych postaci, co w żadnym wypadku nie jest konieczne. Krytycznym współczynnikiem ustalającym taktykę jest obserwacja. Jak wiemy pierwszą istotą, która nas pogoni będzie demon, już nie pamiętam jak się nazywał (nefrytowy glabrezu, albo coś takiego). Tak więc przed wejściem do korytarza ustawiamy tyle pułapek ile możemy (od tego jest Yoshimo). Warto zastawić aż siedem. Potrzebujemy jednej postaci potrafiącej ukrywać się w cieniu. Tą postacią podchodzimy do połowy korytarza. Czekamy trzy sekundy, jeżeli nic się nie dzieje, podchodzimy jeszcze troszkę. W pewnym momencie zaatakuje nas demon, gazu do pułapek!. Teraz módl się, żeby przypadkiem nikt nie przyszedł przed nim. Jeżeli wszystko poszło dobrze, demon padnie. Czas na quick-save, albo zwykły zapis. Drugi pakuje się do nas kapłan (ten w czerwonym wdzianku). Ponieważ przyzywa on upadłego devę lepiej mu przeszkodzić. Polecam magiczny pocisk. Jeżeli wszystko się uda, nie przywoła devy i pobiegnie na was, jest robotą dla wojów. Teraz przybiegną wszyscy inni. Proponuję rzucić Przyśpieszenie Ruchów, bo Illych używa spowolnienia. Teraz bawimy się w kotka i myszkę. Sprawdzamy kogo goni golem, a kogo mnich. Wszyscy z bronią obuchową idą na golema, kiedy jedna osoba przed nim ucieka. Okazyjnie ktoś może pójść przeciwko kapłanowi, jeżeli ten rzuca jakiś czar. Po tym jak padnie golem bierzemy sięza mnicha. Wszyscy się na niego pakują kupą. Kiedy obierze sobie cel, zwiewamy jadną postacią, a zaraz obierze sobie nowy. Dobrym pomysłem jest dać komuś ochronę przed pociskami i postarać się, żeby do niego kusznik nawalał. Jeżeli masz jakieś zaklęcia na składzie, to teraz jest ten moment. Napalaj kusznika, bo osłabienie go jest warte, ale nie przesadzaj, wcześniej wykończ Rasputin''a, który będzie się leczył co jakiś czas. Kiedy padnie Rasputin, biegniemy na kusznika, oczywiście zasada kotka i myszki dalej obowiązuje, więc jak ktoś jest goniony przez Illycha, to biega do okoła. Jak padnie kusznik, to bierzemy się albo za Illycha i kończymy kapłana czarami, albo teraz walimy kapłana. Illych będzie gonił jedną postać, więc lepiej uciekać jedną i naprowadzać go pod miecze reszty drużyny. Kiedy rozniesiemy całą resztę możemy spokojnie pozbierać pozostałości.

Dnia 12.04.2007 o 19:33, kamiln napisał:

Właśnie również mi się udało, ale prób była cała masa (nie jestem
pewny, ale stawiam na 9-10).


U mnie jeżeli nie liczyć zastawiania pułapek, to 4-5.

Dnia 12.04.2007 o 19:33, kamiln napisał:

PS Wielkie dzięki za te pliki, wreszcie będę mógł awansowac pod koniec TB.


Hehe, przez pewnego bug''a ja wykorzystałem je pod koniec SoA. :P

Dnia 12.04.2007 o 19:33, kamiln napisał:

Acha, przy okazji, kiedyś stwierdziłem, że najlepsze są postacie czyste, jednoklasowe (ze względu
na osiągnięcie w danej dziedzinie maksymalnej specjalizacji). Od kiedy gram swoim wojo-mago-złodziejem
zdanie zmieniłem diametralnie i poprzednie stwierdzenie odszczekuję.
Hau hau ;)


No, wiesz wieloklasowcy są dobrzy, jeżeli pozwoli im się awansować na maksymalny poziom w każdej klasie, a tego oryginalnie w grze nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że ktoś na forum wspominał, że gra drużyną stworzoną przez siebie. Ja właśnie taką teraz gram i natrafiłem na pewną trudność. Mianowicie jak dostać się do kuli sfer. Nie mam serca zabijać Valygara. Czy da się inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przypomnijcie prosze gdzie znajduje się ałote pantalony, bo nie mogę na forum znaleźć?
jakby ktoś mógł szybko bo właśnie w ToB gram sobie znów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

thx wielkie, co prawda chodziło mi o samo położenie, ale i tak dzięki.
w końcu starość nie radość, skleroza bierze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee nie wiem czy ktos juz o to pytal ale 600 stron mi sie nie usmiechalo przegladac... Jak zagrac na lanie w Bg II?
Wszystko dziala zaznaczam dobra opcje klikam nowa gra... i nic. Poprostu nic sie nie dzieje. Moj kumpel z tym samym netem ma to samo... jak to sie robi? Kiedys gralem ale nie pamietam czy mialem cos takiego... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 17:41, hito_kun napisał:

Wyeksportuj jedną postać, przyłącz Valygara, otwórz kulę sfer, odłącz Valygara, zaimportuj
poprzednią postać:)


Bezsensowny sposób. Wystarczy zabić Valygara i zabrać jego ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc grać w multi musisz mieć zewnętrzne IP (także przy dołączaniu do gry). Problem ten można ominąć albo odblokowując porty wymienione w pliku readme, albo korzystając z dobrodziejstw programu hamachi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 00:19, hito_kun napisał:

A czytałeś co napisał ninjaska? On NIE CHCE zabijać Valygara.


Oj, nie zauważyłem. W takim razie przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 17:41, hito_kun napisał:

Wyeksportuj jedną postać, przyłącz Valygara, otwórz kulę sfer, odłącz Valygara, zaimportuj
poprzednią postać:)

Doh! Twój sposób, hito_kun, jest tak oczywisty, że oczywiście nie pomyślałem o nim. Dzięki.
dziękuje też Feno, który mi przypomniał, że jest taki przedmiot jak ''ciało Valygara'', a jak jest przedmiot, to da się go wpisać z konsoli. KOD: MISC7L dla zainteresowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2007 o 21:28, SzmelinS napisał:

eee nie wiem czy ktos juz o to pytal ale 600 stron mi sie nie usmiechalo przegladac... Jak
zagrac na lanie w Bg II?
Wszystko dziala zaznaczam dobra opcje klikam nowa gra... i nic. Poprostu nic sie nie dzieje.
Moj kumpel z tym samym netem ma to samo... jak to sie robi? Kiedys gralem ale nie pamietam
czy mialem cos takiego... :P

Ja osobiście polecam hamachi (gramy w ten sposób z Reaven''em, więc jakbyście mieli ochotę się dopiąć to dajcie znać na forum, im więcej tym weselej). Na hamachi jedna osoba zakłada sieć, no i potem, ktoś zakłada nową grę lub wczytuje i sie podpinasz przez TCP/IP na jego IP hamchi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2007 o 10:53, Tanaathos napisał:

Ja osobiście polecam hamachi (gramy w ten sposób z Reaven''em, więc jakbyście mieli ochotę
się dopiąć to dajcie znać na forum, im więcej tym weselej). Na hamachi jedna osoba zakłada
sieć, no i potem, ktoś zakłada nową grę lub wczytuje i sie podpinasz przez TCP/IP na jego IP
hamchi.


Cóż, niezawodność Hamachi jest cokolwiek wątpliwa, prawda Hito? :P Niektórym takim jak ja nawet Hamachi nie pomoże. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje dwóch modów... sam do tej pory nie korzystałem z takiej opcji, wiec pytam tutaj...

1 Chodzi o zdjęcie ograniczenia na pozimy doswiadczenia
2 Zdjęcie ograniczenia na liczbę noszonych magicznych przedniotów przez jedną postac

chciałbym poprosic o nazwy, linki, co kto moze zapodac :), z tym ze mam takie zastrzezenie i pytanie zarazem, czy da sie znalesc cos takiego albo odhaczyc podczas instalki, aby zniesione zostały tylko te ograniczenia i żadne inne, jakie daje ten mod(jesli daje wiecej opcji)

z góry dzieki wszystkim za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 14:20, Pan Death napisał:

1 Chodzi o zdjęcie ograniczenia na pozimy doswiadczenia
2 Zdjęcie ograniczenia na liczbę noszonych magicznych przedniotów przez jedną postac

Mówisz - masz :)
http://www.weidu.org/ease.html
Obie wymienione modyfikacje do gry są częścią tego moda. Znajdziesz tam jeszcze wiele, wiele innych, bardzo użytecznych i uprzyjemniających rozgrywkę elementów, ale nie musisz instalować ich wszystkich, tzn. w instalatorze jest opcja, która pozwala instalować tylko wybrane komponenty moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 14:32, Mumin napisał:

> 1 Chodzi o zdjęcie ograniczenia na pozimy doswiadczenia
> 2 Zdjęcie ograniczenia na liczbę noszonych magicznych przedniotów przez jedną postac
Mówisz - masz :)
http://www.weidu.org/ease.html
Obie wymienione modyfikacje do gry są częścią tego moda. Znajdziesz tam jeszcze wiele, wiele
innych, bardzo użytecznych i uprzyjemniających rozgrywkę elementów, ale nie musisz instalować
ich wszystkich, tzn. w instalatorze jest opcja, która pozwala instalować tylko wybrane komponenty
moda.


dziękuje przeslicznie, krótko rzecz ujmując o to chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować