Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2007 o 13:31, Icestalker napisał:

Cóż, niezawodność Hamachi jest cokolwiek wątpliwa, prawda Hito? :P Niektórym takim jak ja nawet
Hamachi nie pomoże. :(

Ehh...niestety to prawda, ale nie mam pojeciaczemu, niezgodność modów? Reaven ma ich dużo więcej ode mnie i jakoś gramy...nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mi już to hamachi tak kaprysi, że na razie zrezygnowałem z grania w ten sposób. Może po reinstalacji windy będzie mi się chciało z tym bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 22:24, hito_kun napisał:

No mi już to hamachi tak kaprysi, że na razie zrezygnowałem z grania w ten sposób. Może po
reinstalacji windy będzie mi się chciało z tym bawić.

Z tym hamachi to więcej problemów niż pożytku jak widzę:P Ostatnio czytałem gdzieś, że można obejść problem z waszą niemożnością połączenia... ponoć można odblokować porty w pliku konfiguracyjnym czy tam w ini...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 20:15, Tanaathos napisał:

Ehh...niestety to prawda, ale nie mam pojeciaczemu, niezgodność modów? Reaven ma ich dużo więcej
ode mnie i jakoś gramy...nie wiem..

Eee... odpaliliście multi nie mając tych samych modów zainstalowanych? To się nie dziwię czemu macie problemy :P
A hamachi to bardzo dobry program, aczkolwiek ostatnio zauważyłem problemy z połączeniem, chyba za dużo graczy ostatnio było i serwery były przeciążone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Tanaathos napisał, że ma z Reavenem różne mody i im działa. Za to ja miałem takie same mody co Tanaathos i dołączyć nie mogłem. Myślę, ze to problemy z hamachi, a nie kompatybilnością gier. Szczególnie, że nie tylko przy BG2 aplikacja stawiała opór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2007 o 23:40, hito_kun napisał:

Przecież Tanaathos napisał, że ma z Reavenem różne mody i im działa.

Działać będzie... ale do czasu. Nie wiem jakie to mody i jak wielkie są różnice w zainstalowanych modach, ale jeśli tylko natrafią na zmodowany element, który ma tylko jeden gracz to wysypie im się gra na 100%. Żeby móc grać w BG2 z modami bez problemów gracze muszą mieć dokładnie te same instalacje.

Dnia 15.04.2007 o 23:40, hito_kun napisał:

Za to ja miałem takie same mody co Tanaathos i dołączyć nie mogłem. Myślę, ze to problemy z hamachi, a nie kompatybilnością gier. Szczególnie, że nie tylko przy BG2 aplikacja stawiała opór...

Może pytanie trochę głupie, ale czy na pewno miałeś połączenie z Tanaathosem w tym hamachi (zielona kropka)? Pingowałeś go? Firewall miałeś wyłączony? Btw jaki masz system? Jak mi coś przyjdzie do głowy to coś napiszę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2007 o 00:34, Albatross napisał:

Działać będzie... ale do czasu. Nie wiem jakie to mody i jak wielkie są różnice w zainstalowanych
modach, ale jeśli tylko natrafią na zmodowany element, który ma tylko jeden gracz to wysypie
im się gra na 100%. Żeby móc grać w BG2 z modami bez problemów gracze muszą mieć dokładnie
te same instalacje.


No, wiesz jeden ma Tacticsa, drugi nie o ile pamiętam, a już są w połowie gry a nic nie poszło :P.

Dnia 16.04.2007 o 00:34, Albatross napisał:

Może pytanie trochę głupie, ale czy na pewno miałeś połączenie z Tanaathosem w tym hamachi
(zielona kropka)? Pingowałeś go? Firewall miałeś wyłączony? Btw jaki masz system? Jak mi coś
przyjdzie do głowy to coś napiszę. :-)


Może lepiej podaj jakie linijki trzeba zmienić w Baldur.ini. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączenie miałem i z Tanaathosem i z Reavenem, chociaż jednemu coś ta zielona kropka pulsowała chyba (ale za drugim razem już tak nie robiła). Nie pingowałem. Firewall miałem i włączony(z wszystkimi pozwoleniami dla Hamachi i BG) i wyłączony. System to Win XP Home SP2. Z firewalla systemowego nie korzystam, a limit połączeń z innymi komputerami mam zniesiony. Przy grze w Diablo 2 kumpel nie mógł wejść do założonej przeze mnie gry, za to ja do jego mogłem. Jak rozwiążesz ten problem to masz sześciopak piwa:) Mi się wydaje, że coś sie mogło skopać w sterownikach windy odpowiedzialnych za sieć, ale w tych sprawach jestem zielony, a na reinstalację na razie nie mam ochoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak toczę walkę ze smokiem to gra traci płynność. Przecież mam kartę Gf4 i wymagania są 16 razy większe
od zalecanych ? Co się dzieje ?
Dla informacji podam że wgranego mam moda TDD pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo silnik gry jest tak skonstruowany:) Co lepsze, jeżeli masz sprzęt dużo lepszy niż jest wymagany, to w niektórych miejscach gra może stracić na płynności, lub nawet całkiem się wywalić. Jednym z powodów może być też to, że w trakcie walki TDD uruchamia jakieś dodatkowe skrypty, które przy okazji zamulają grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 09:33, TetraGramaton napisał:

Dlaczego jak toczę walkę ze smokiem to gra traci płynność. Przecież mam kartę Gf4 i wymagania
są 16 razy większe
od zalecanych ? Co się dzieje ?


Tak jest zrobione specjalnie, żeby użytkownicy komputerów z tamtej epoki mogli spokojnie sobie pograć.

Dnia 16.04.2007 o 09:33, TetraGramaton napisał:

Dla informacji podam że wgranego mam moda TDD pl.


Niektóre skrypty mogą spowalniać pracę programu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2007 o 00:34, Albatross napisał:

Działać będzie... ale do czasu. Nie wiem jakie to mody i jak wielkie są różnice w zainstalowanych
modach, ale jeśli tylko natrafią na zmodowany element, który ma tylko jeden gracz to wysypie
im się gra na 100%. Żeby móc grać w BG2 z modami bez problemów gracze muszą mieć dokładnie
te same instalacje.


Alezauważ, że Reaven ma tych modów parę gb ;p np. on ma wgranego gauta jako npc, i wychodziło tylko tyle z tego, że ja go nie widzialem. Ale isę nie wieszała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 14:09, Tanaathos napisał:

Alezauważ, że Reaven ma tych modów parę gb ;p np. on ma wgranego gauta jako npc, i wychodziło
tylko tyle z tego, że ja go nie widzialem. Ale isę nie wieszała.

No to jest bogatszy o pewne doświadczenie :-) A dałbym głowę, że przy BG1 gra by się w takim wypadku kaszaniła.
Ciekawi mnie w takim razie jak wygląda gra jeśli jeden ma wgranego tacticsa, a drugi nie, i obydwoje idą walczyć np. z Mae''Varem. Hm?

@hito_kun

Jakie masz łącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2007 o 14:46, Albatross napisał:

No to jest bogatszy o pewne doświadczenie :-) A dałbym głowę, że przy BG1 gra by się w takim
wypadku kaszaniła.
Ciekawi mnie w takim razie jak wygląda gra jeśli jeden ma wgranego tacticsa, a drugi nie, i
obydwoje idą walczyć np. z Mae''Varem. Hm?

Ale tacticsa mamy oboje akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2007 o 14:09, Tanaathos napisał:

Alezauważ, że Reaven ma tych modów parę gb ;p np. on ma wgranego gauta jako npc, i wychodziło
tylko tyle z tego, że ja go nie widzialem. Ale isę nie wieszała.


To ciekawe bo zamiast ci się wieszać, gra chodzi dalej:P z tym Gautem to pokazuje ci się Biff niedouczony:) a tak ogólnie to nie ma żadnych problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować, ale nie wiem czy to zależy tylko od karty grafiki. Są (były?) chyba jakieś programy spowalniające kompa, ale nigdy nie stosowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować