Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2007 o 21:24, MAĆKO TB napisał:

Cześć wie ktoś jak przenieść swoją postać z BG2 do Icewind dale 2?

Z tego co pamiętam, to niestety nie da rady tak zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:26, balduran2 napisał:

> Cześć wie ktoś jak przenieść swoją postać z BG2 do Icewind dale 2?
Z tego co pamiętam, to niestety nie da rady tak zrobić.


no co ty ale słabo to ja chciałem sobie dalej pograć moją postacią a tu lipa. ja pierwszy raz bede grał w IWD2 fajne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:41, Karharot napisał:

Icewind Dale (zarówno 1 jak i 2) nie jest fabularnie powiązane z Baldur''s Gate, po prostu
są umiejscowione w tym samym świecie i tyle.


ale fajne bo widziałem ze podobne czy tez tak sie super gra jak w BG2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:45, MAĆKO TB napisał:

> Icewind Dale (zarówno 1 jak i 2) nie jest fabularnie powiązane z Baldur''s Gate, po prostu

> są umiejscowione w tym samym świecie i tyle.

ale fajne bo widziałem ze podobne czy tez tak sie super gra jak w BG2 ?

Wiecej sieczki, mniej otwartości świata i zawiłych wątków fabularnych - tak najkrócej mozna opisac roznice miedzy tymi tytulami. A gra sie tez świetnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:48, Pawlo09 napisał:

Mam baldura 2 ale nie przeszedłem może go znowu zainstaluje a opłaca sie go przejść?

Tak fabuła jest bardzo wciągająca, poznajemy wiele psotaci z samego Fareunu, podróżujemy po wielkim świecie i tak dalej zobacz sam po gidzinie naprawdę Cię to wciągnie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:47, Erton napisał:

> > Icewind Dale (zarówno 1 jak i 2) nie jest fabularnie powiązane z Baldur''s Gate,
po prostu
>
> > są umiejscowione w tym samym świecie i tyle.
>
> ale fajne bo widziałem ze podobne czy tez tak sie super gra jak w BG2 ?
Wiecej sieczki, mniej otwartości świata i zawiłych wątków fabularnych - tak najkrócej mozna
opisac roznice miedzy tymi tytulami. A gra sie tez świetnie :)


no to fajnie zaraz sobie zaczne a jaka postacią warto zacząć grać? bo ja chciałbym grać dwiema postaciami czy bedzie ciężko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:48, Pawlo09 napisał:

Mam baldura 2 ale nie przeszedłem może go znowu zainstaluje a opłaca sie go przejść?


dla mnie lepszej gry nie ma z dodatkiem TOB jeszcze fajniejsza!!!!!! ja szczerze polecam przeszedłem BG2 3 razy a TOB 2. i z chęcią zaczne jeszcze raz grać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:48, Pawlo09 napisał:

Mam baldura 2 ale nie przeszedłem może go znowu zainstaluje a opłaca sie go przejść?


dla mnie lepszej gry nie ma z dodatkiem TOB jeszcze fajniejsza!!!!!! ja szczerze polecam przeszedłem BG2 3 razy a TOB 2. i z chęcią zaczne jeszcze raz grać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:52, MAĆKO TB napisał:

no to fajnie zaraz sobie zaczne a jaka postacią warto zacząć grać? bo ja chciałbym grać dwiema
postaciami czy bedzie ciężko?

Tak, to jedna z roznic miedzy Bg2 a Iwd- mozesz utworzyc 6 postaci wedle wlasnego uznania, nie ma dolaczania NPC-ów podczas gry. Jak 2 postaciami chcesz grac, to IMO jeden wojownik/zlodziej a drugi mag. Jak dla mnie najlepsza jest druzyna 3 osobowa - wojownik zlodziej mag. Ale ja tam za bardzo w RPG-ach doswiadczony nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gier opracowanych na silniku Infinity Planescape Torment jest najbardziej nastawiony na odkrywanie zawiłej fabuły i całe tony dialogów (zawierający świetny choć dla niektórych nieco zbyt pokręcony czarny humor), Seria Icewind Dale jest nastawiona najbardziej na walkę i zabijanie tysięcy przeciwników (iidziemy jak po sznurku, następna lokacja jest dostępna dopiero po przejściu poprzedniej a fabuła jest całkowicie liniowa), saga Baldur''s Gate jest umiejscowiona gdzieś pośrodku ze zbalansowaną ilością walk i dialogów i z bardzo interesującą fabułą, BG (zwłaszcza jedynka) oferuje nam też największą swobodę w eksplorowaniu świata.
Podsumowując: jeśli spodobało ci się BG to powinieneś też sięgnąć po pozostałe tytuły, zapewnią ci sporo porządnej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osiagnalem 40 poziom doswiadczenia i w karcie postacie w rubryce nastepny poziom widnieje ,,-1,, i nie moge zdobywac kolejnych , mam zainstalowane eou, o co kaman?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:52, MAĆKO TB napisał:

a jaka postacią warto zacząć grać? bo ja chciałbym grać dwiema postaciami czy bedzie ciężko?


Ja bym polecał 4-osobową drużynę: paladyn, wojownik/złodziej, mag i kapłan bądź druid (czary leczące i wsparcia są dosyć przydatne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 21:57, Erton napisał:

> no to fajnie zaraz sobie zaczne a jaka postacią warto zacząć grać? bo ja chciałbym grać
dwiema
> postaciami czy bedzie ciężko?
Tak, to jedna z roznic miedzy Bg2 a Iwd- mozesz utworzyc 6 postaci wedle wlasnego uznania,
nie ma dolaczania NPC-ów podczas gry. Jak 2 postaciami chcesz grac, to IMO jeden wojownik/zlodziej
a drugi mag. Jak dla mnie najlepsza jest druzyna 3 osobowa - wojownik zlodziej mag. Ale ja
tam za bardzo w RPG-ach doswiadczony nie jestem :)


dzieki może skorzystam z rady trzy postacie tez moze być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 22:06, Karharot napisał:

> a jaka postacią warto zacząć grać? bo ja chciałbym grać dwiema postaciami czy bedzie
ciężko?

Ja bym polecał 4-osobową drużynę: paladyn, wojownik/złodziej, mag i kapłan bądź druid (czary
leczące i wsparcia są dosyć przydatne)


a mag oczywiscie nie ma czarów leczacych tak jak w BG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mag ma dostęp do zaklęć bardziej ofensywnych, jego zaklęcia ochronne i wspomagające są bardzo ograniczone (za wyjątkiem tych które działają tylko na niego - tu lista jest nawet dosyć długa), o ile pamiętam zaklęć leczących nie ma wcale (i tak powinno być inaczej byłby postacią zbyt potężną). Jeśli już absolutnie musisz ograniczyć liczbę postaci w dużynie to możesz stworzyćć maga/kapłana ale nie polecałbym tego: za bardzo ograniczy ci to dostęp do wysokolevelowych zaklęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować