Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2007 o 22:18, MAĆKO TB napisał:

> > a jaka postacią warto zacząć grać? bo ja chciałbym grać dwiema postaciami czy bedzie

> ciężko?
>
> Ja bym polecał 4-osobową drużynę: paladyn, wojownik/złodziej, mag i kapłan bądź druid
(czary
> leczące i wsparcia są dosyć przydatne)

a mag oczywiscie nie ma czarów leczacych tak jak w BG?

nie ma niestety

za to IWD2 jest na nowych zasadach
i ma njalepszy interfejs jak dla mnie (pewnie dlatego, ze jest najnowszy)
no i niestety jak ktos juz wspomnial...jest cholernie liniowy...co nie zmienia faktu ze fajny na swoj sposob;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znow mam problem
pstanowilem zainstalowac TDD
i wyskakuje mij akis blad set string 7tysiecy cos tam error :/

a dokladniej "set string out of range"

wiecie co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu są raczej osoby nie specjalizujące się w programowaniu i nie pomogą ci.
Weź zainstaluj jeszcze raz. A masz może wersję z Weid''a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem obie części BG z dodatkami, ease of use i przeniosłem fabułę BG1 do BG2 dzięki modowi BGT. Ale Imoem rzuca tekstami Edwina i co chwila jak ją wybieram i każę jej wykonać jakąś czynność to okno dialogu mi się powiększa i wyskakuje długi opis że "Edwin zapytany o jego przeszłość odpowie że to nie twój interes...(i że niedługo zacznie coś marudzić o opuszczeniu drużyny)". Miał to ktoś kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 23:08, frozen_fox napisał:

Zainstalowałem obie części BG z dodatkami, ease of use i przeniosłem fabułę BG1 do BG2 dzięki
modowi BGT. Ale Imoem rzuca tekstami Edwina i co chwila jak ją wybieram i każę jej wykonać
jakąś czynność to okno dialogu mi się powiększa i wyskakuje długi opis że "Edwin zapytany o
jego przeszłość odpowie że to nie twój interes...(i że niedługo zacznie coś marudzić o opuszczeniu
drużyny)". Miał to ktoś kiedyś?


Wystąpił problem z plikami typu wav. Jedyna opcja to chyba tylko przeinstalować grę. Zapisz grę i postać główną a resztę odtwórz po reinstalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 16:46, Asthariel napisał:

Wystarczy , że poczekasz kilka dni , powinien sie pojawić mag , ktory go odczaruje.


KIlka dni ? Ja chyba miesiąc czekałem (growy miesiąc) :) Dopiero po wyjściu z podmroku (przedtem się "pare" dni kręciłem jeszcze w Amn) podszedł do mnie ten mag. I szkoda mi było jak się odczarował bo przynajmniej śmiesznie było :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten mag który odczarowywuje Edwina może do nas podejść jedynie kiedy nasza drużyna jest na powierzchni, ja też kiedyś przesiedziałem jakiś miesiąc w podziemiach (tyle że to była Twierdza Strażnika a nie podmrok) i ten mag pojawił się dopiero kiedy ją opuściłem (za to prawie natychmiast - już na schodach Twierdzy).
Swoją drogą zaczepiłeś Edwinem (kiedy był kobietą) tego kolesia w gospodzie Pod Miedzianym Diademem który usiłuje poderwać wszystkie panienki z drużyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 18:40, Karharot napisał:

Swoją drogą zaczepiłeś Edwinem (kiedy był kobietą) tego kolesia w gospodzie Pod Miedzianym
Diademem który usiłuje poderwać wszystkie panienki z drużyny?


Hmmm, nie pomyślałem o tym nigdy :) Zawsze z nim gadałem na początku, a potem zapominałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tylko jedno pytanie odnsnie jednego questu. Nie moge odnalezc "Pas Siły Lodowego Oblrzyma" przeszukałem juz cały podmrok i nic. We wschodnich tunelach tez kicha, gdzie znajduja sie ci demoniczni rycerze co posiadaja ten pas? Chcialbym złożyc CROM FAEYR w koncu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 21:16, kruku85 napisał:

Witam, mam tylko jedno pytanie odnsnie jednego questu. Nie moge odnalezc "Pas Siły Lodowego
Oblrzyma" przeszukałem juz cały podmrok i nic. We wschodnich tunelach tez kicha, gdzie znajduja
sie ci demoniczni rycerze co posiadaja ten pas? Chcialbym złożyc CROM FAEYR w koncu:p

Pasa Siły Lodowego Giganta jest w posiadaniu jednego z demonicznych rycerzy, w podziemiach Kuo-Toa w Podmroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 21:24, kruku85 napisał:

Które to sa podziemia? te wschodnie? W podmroku? bo ja tam nikogo takiego nie spotkałem, moze
zle szukam?

Jeśli dobrze pamiętam, to tak - to są wschodnie tunele.
Najprawdopodobniej źle po prostu przeszukałeś teren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2007 o 21:16, kruku85 napisał:

Witam, mam tylko jedno pytanie odnsnie jednego questu. Nie moge odnalezc "Pas Siły Lodowego
Oblrzyma" przeszukałem juz cały podmrok i nic. We wschodnich tunelach tez kicha, gdzie znajduja
sie ci demoniczni rycerze co posiadaja ten pas? Chcialbym złożyc CROM FAEYR w koncu:p

W tunelach Kuo-toa musisz iść na wschód. Zaraz za tunelem kierującym się na północ i prowadzącym do głównej części kompleksu znajduje się pomieszczenie zalane wodą z prowadzącym przez nie mostkiem (na początku jest taki symbol). Za nim jest ciemny korytarz, w którym znajdują się drzwi prowadzące do komnaty z posągiem Demogorgona. Tam po złożeniu ofiary na ołtarzu pojawiają się rycerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos napisac jak SKUTECZNIE ukrasc "Zloty posazek" z Swiatyni Lathandera. Jest mi on potrzeny do wykonania pierwszego zadania dla Mae''Vara. Za kazdym razem jak otwieram sejf rozlega sie alarm i atakuja mnie straznicy. Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 17:57, soulbaker napisał:

Moglby mi ktos napisac jak SKUTECZNIE ukrasc "Zloty posazek" z Swiatyni Lathandera. Jest mi
on potrzeny do wykonania pierwszego zadania dla Mae''Vara. Za kazdym razem jak otwieram sejf
rozlega sie alarm i atakuja mnie straznicy. Prosze o pomoc!


1 Sposób: Prosty
Rzucamy na drużynę czary ochronne i przyspieszenie, zabieramy posążek, wybijamy obsługę świątyni i nie ma problemu. Reputacja zresztą też z głowy :P
2 Sposób: Myślenie
"Klykamy" kilka razy odpoczynek/śpimy w karczmie, aż zapada ciemna noc. Wtedy zabieramy statuetkę, a alarmu nie podniosą bo strażnicy śpią. O ile pamiętam to labo tu albo w przytułku jakiś badziew tego typu trzeba było rozbroić wykrywaniem pułapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 18:14, Battlesuit napisał:

> Moglby mi ktos napisac jak SKUTECZNIE ukrasc "Zloty posazek" z Swiatyni Lathandera. Jest
mi
> on potrzeny do wykonania pierwszego zadania dla Mae''Vara. Za kazdym razem jak otwieram
sejf
> rozlega sie alarm i atakuja mnie straznicy. Prosze o pomoc!

1 Sposób: Prosty
Rzucamy na drużynę czary ochronne i przyspieszenie, zabieramy posążek, wybijamy obsługę świątyni
i nie ma problemu. Reputacja zresztą też z głowy :P
2 Sposób: Myślenie
"Klykamy" kilka razy odpoczynek/śpimy w karczmie, aż zapada ciemna noc. Wtedy zabieramy statuetkę,
a alarmu nie podniosą bo strażnicy śpią. O ile pamiętam to labo tu albo w przytułku jakiś badziew
tego typu trzeba było rozbroić wykrywaniem pułapek.

Tak tak. Udało mi się :) . Nie myslalem ze taki drobiazg jak pora dnai moze miec znaczenie a jednak. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować