Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2007 o 08:36, cmurder napisał:

Muszę się pochwalić dziś wyrwałem NUMEROWANĄ EDYCJĘ BALDURS GATE


Fajny zestaw, ale jest w nim prawie to samo co było w premierowych edycjach. W premierowych nie było tylko plakatu, tego grubego poradnika i zapakowanej karty kolekcjonerskiej (?).

Mi się osobiście marzy wersja "wszystko na 2-warstwowej dvd" - BG1, TotSC, BG2 i ToB. Męczy mnie operowanie tyloma płytami przy instalacji :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 11:36, Astropath napisał:

Mi się osobiście marzy wersja "wszystko na 2-warstwowej dvd" - BG1, TotSC, BG2 i ToB. Męczy
mnie operowanie tyloma płytami przy instalacji :|


CDP kiedyś wydał limitowaną edycję, Sagę BG na DVD, którą mam przyjemność posiadać :) Wszystko na dwóch płytkach, po polsku, spatchowane i z masą dodatków i bonusów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, stary sposób, ale to tylko wykorzystywanie niedoróbki gry:P Jak już się tak bawisz to lepiej sobie dopisać forsę edytorem i nie tracić na pickpocket punktów umiejętności. Mnie to niepotrzebne bo i tak ze sprzedaży samych przedmiotów i twierdz ma się sporo niepotrzebnej kasy. Kradzież jest w tym momencie nieprzydatna (poza jumaniem np. pierścienia regeneracji Ribaldowi, ale od tego są mikstury).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, teraz to jest nic. Jak BG1 wychodziło miałem dysk 1,2 GB (którego sporą część zajmował Windows), mogłem sobie pozwolić jedynie na zainstalowanie podstawowych elementów i praktycznie co drugie przejście do innej lokacji oznaczało zmianą płyty. Teraz jedynie przy instalce trzeba trochę powachlować a potem ma się to z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już o kasie mowa to najwięcej jej można zdobyć w ToB w enklawie Sendai w tej części podziemi gdzie atakują nas hordy derro i duergarów - zabijamy wszystko a potem zabieramy cały ich stuff (samo wycuąganie przedmiotów z pobojowiska zajmuje sporo czasu), można to sprzedać za jakąś koszmarną ilość kasy coś około 1000000 czy więcej (nie pamiętam dokładnie bo tylko raz mi się chciało to robić). Szkoda tylko że tak późno i że nie bardzo jest co z tym złotem robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 11:52, Sth`Devilish napisał:

CDP kiedyś wydał limitowaną edycję, Sagę BG na DVD, którą mam przyjemność posiadać :) Wszystko
na dwóch płytkach, po polsku, spatchowane i z masą dodatków i bonusów :)


Fakt, kiedyś była saga na dvd, ale to było w czasach kiedy dvd nie miałem, więc nawet nie myślałem o zakupie. Te dodatki i bonusy to były mody, czy po prostu "dodatki z edycji kolekcjonerskiej" - 2 nowych sprzedawców i jakieś drobiazgi?

Karharot
Często mam ochotę zagrać, ale nie jestem pewien, czy po zainstalowaniu nadal utrzymam tę ochotę, więc żeby nie stracić na darmo czasu, odpuszczam sobie całą akcję. Poza tym mody dają dużo radości... raz musiałem 3 razy pod rząd przeinstalowywać BG2+ToB żeby w końcu wszystkie mody mi się poprawnie dograły ^^

BTW. pamiętacie te tanie wydanie cd projektu w extra klasyce? Chyba z 14.90 kosztowało. Ostatnio na allegro widziałem to samo wydanie - aukcja do około 50zł doszła :| Podaż się skończyła, ale popyt nadal jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 11:57, hito_kun napisał:

Heh, stary sposób, ale to tylko wykorzystywanie niedoróbki gry:P Jak już się tak bawisz to
lepiej sobie dopisać forsę edytorem i nie tracić na pickpocket punktów umiejętności. Mnie to
niepotrzebne bo i tak ze sprzedaży samych przedmiotów i twierdz ma się sporo niepotrzebnej
kasy. Kradzież jest w tym momencie nieprzydatna (poza jumaniem np. pierścienia regeneracji
Ribaldowi, ale od tego są mikstury).

Hehehe. A pierścień Tarabna i Gaxa to co? :P A co do shadow keepera to ma wadę, Cromell nie wykrywa części artefaktów które dodaje edytor :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 15:15, Astropath napisał:

Fakt, kiedyś była saga na dvd, ale to było w czasach kiedy dvd nie miałem, więc nawet nie myślałem
o zakupie. Te dodatki i bonusy to były mody, czy po prostu "dodatki z edycji kolekcjonerskiej"
- 2 nowych sprzedawców i jakieś drobiazgi?


Hehe, teraz można żałować, skoro napędy DVD tak szybko potaniały :) Te dodatki i bonusy (na obu płytkach z BG1+OzWM i BG2+TB) to rzeczy tj muzyka z gry, tapety, grafiki, szkice z gry, próbki głosów, mody i nieoficjalne dodatki (dodatki z edycji kolekcjonerskiej też są, chociaż w sumie nie wiem po co je dali jeszcze osobno, skoro i tak po instalacji samej gry już tam są :P), a także świetnie i szczegółowo napisane poradniki do wszystkich gier z tego wydania z serwisu Gry-Online, także z listami przedmiotów - wszystko w formacie .pdf :) Oprócz obu płyt DVD jest jeszcze gruba czarno-biała instrukcja (książeczka) ze szkicami w tle. Ogólnie było to bardzo fajne wydanie i po przystępnej cenie (59,90), szkoda tylko że nie doczekało się re-edycji. Podobnego wydania miał się także doczekać Icewind Dale, ale coś nie wyszło :/ Wyszła za to Saga Fallout DVD w podobnej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 15:25, Battlesuit napisał:

Hehehe. A pierścień Tarabna i Gaxa to co? :P


Nie wiem czy to przez patcha, czy przez jakiegoś fixpacka, ale po zajumaniu pierścienia (tarana lub gaaxa) nie dostaję go po walce, więc mam 1 sztukę, tak jak powinno być. Poza tym okradanie Tolgierasa czy Gaaxa to wykorzystywanie exploita, będące równoznaczne z cheaterstwem:P

>A co do shadow keepera to ma wadę, Cromell nie

Dnia 22.06.2007 o 15:25, Battlesuit napisał:

wykrywa części artefaktów które dodaje edytor :/


Bo Cromwell nie lubi cheatów:D Komponentów dodanych Shadow Keeperem nie rozpozna, ale te dodane kodem z konsoli już tak. A do tych uczciwie znalezionych nie ma żadnych zastrzeżeń:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2007 o 15:52, hito_kun napisał:

Bo Cromwell nie lubi cheatów:D Komponentów dodanych Shadow Keeperem nie rozpozna, ale te dodane
kodem z konsoli już tak. A do tych uczciwie znalezionych nie ma żadnych zastrzeżeń:>


Zwłaszcza, że po ubiciu Firkragga ani razu nie wypadła mi jego łuska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 15:41, Sth`Devilish napisał:

> Fakt, kiedyś była saga na dvd, ale to było w czasach kiedy dvd nie miałem, więc nawet
nie myślałem
> o zakupie. Te dodatki i bonusy to były mody, czy po prostu "dodatki z edycji kolekcjonerskiej"

> - 2 nowych sprzedawców i jakieś drobiazgi?

Hehe, teraz można żałować, skoro napędy DVD tak szybko potaniały :) Te dodatki i bonusy (na
obu płytkach z BG1+OzWM i BG2+TB) to rzeczy tj muzyka z gry, tapety, grafiki, szkice z gry,
próbki głosów, mody i nieoficjalne dodatki (dodatki z edycji kolekcjonerskiej też są, chociaż
w sumie nie wiem po co je dali jeszcze osobno, skoro i tak po instalacji samej gry już tam
są :P), a także świetnie i szczegółowo napisane poradniki do wszystkich gier z tego wydania
z serwisu Gry-Online, także z listami przedmiotów - wszystko w formacie .pdf :) Oprócz obu
płyt DVD jest jeszcze gruba czarno-biała instrukcja (książeczka) ze szkicami w tle. Ogólnie
było to bardzo fajne wydanie i po przystępnej cenie (59,90), szkoda tylko że nie doczekało
się re-edycji. Podobnego wydania miał się także doczekać Icewind Dale, ale coś nie wyszło :/
Wyszła za to Saga Fallout DVD w podobnej formie.


Ehh, nie dałoby się jakoś tej muzyki pożyczyć pocztą? xD Bo kawałki podkładane do Twierdzy D''Arnise są naprawdę zabójczo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 17:25, Battlesuit napisał:

Ehh, nie dałoby się jakoś tej muzyki pożyczyć pocztą? xD Bo kawałki podkładane do Twierdzy
D''Arnise są naprawdę zabójczo dobre.


To waży o jakieś pareset MB za dużo żeby słać pocztą :P Ale na pewno skądś da się ściągnąć (nie podpowiem ci niestety;). Notabene trochę CDP zrypał tą część tego wydania, ponieważ brakuje niestety tej GENIALNEJ (o wiele lepszej niż cokolwiek innego) muzyki z dodatku - Tron Bhaala :( Tamte kawałki to było dopiero COŚ :) Po prostu miód w uszach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem w legowisku abazigala, po rozwaleniu zywiolakow powinna wypasc butelka w ktorej potem moge sobie nalac jakiejs substancji do oddychania, niestety nie wypadla, save juz nie wczytam, jesli ktos moze moglby zapodac kod do niej w konsoli....

pytanko notabene; czy jest taki program jak shadow keeper dla ToB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tą muzykę da się wyciągnąć z samej gry (chyba jest do tego potrzebny jakiś program - niestety nie pamiętam nazwy ale na pewno miałem go z jakiejś stronki o BG), jest co prawda pokawałkowana ale da się ją złożyć w całość - wiem to na 100% bo parę lat temu tak zrobiłem i do dzisiaj mam kilka tych utworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 17:37, Pan Death napisał:

pytanko notabene; czy jest taki program jak shadow keeper dla ToB ?


O ile wiem, to ShadowKeeper działa z ToB :) Co do butelki to ją się zdobywało gdzie indziej na pewno, trzeba było pierw zanurkować tam gdzie się dało, aż dojdzie się do takiej lokacji przypominającej wyglądem dom mieszkalny - powinna tam być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 17:25, Battlesuit napisał:

Ehh, nie dałoby się jakoś tej muzyki pożyczyć pocztą? xD Bo kawałki podkładane do Twierdzy
D''Arnise są naprawdę zabójczo dobre.


Odezwij się do mnie na GG, w sprawie tej muzyki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 17:55, Sth`Devilish napisał:

> pytanko notabene; czy jest taki program jak shadow keeper dla ToB ?

O ile wiem, to ShadowKeeper działa z ToB :) Co do butelki to ją się zdobywało gdzie indziej
na pewno, trzeba było pierw zanurkować tam gdzie się dało, aż dojdzie się do takiej lokacji
przypominającej wyglądem dom mieszkalny - powinna tam być.


tak jest substancja ktora musze zaczerpnac , nadal nie mam w co, bo butelki tam nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 19:59, Battlesuit napisał:

Google.pl się polecają. Szukanie nie boli :)



uwierz ze szukanie kodu do tej butelki w goolach boli, a w kazdym badz razie zajmuje duzo czasu, ktorego nie mam, ale dzieki dobre i to;]

w shadow keeperze nie moge odpalc save do ToB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować