Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

CLUAConsole:CreateCreature("EDWIN7")
CLUAConsole:CreateCreature("EDWIN9")
CLUAConsole:CreateCreature("EDWIN11")
CLUAConsole:CreateCreature("EDWIN12")
CLUAConsole:CreateCreature("EDWIN13")

Wybierz sobie, na którym poziomie chcesz mieć Edwina:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2007 o 13:32, Grizzly. napisał:

Kiedy wszedłem do czarowięzów Yoshimo mnie zdradził, więc wczytałem save w brynnlaw i wysłałem
go do miedzianego diademu. Po wszystkim kiedy wróciłem po Yoshimo to zmarł. Czy można było
tego jakoś uniknąć ?


nie jest mozliwe uratowanie yoshimo dla drużyny. z tego co wiem traci sie go zawsze. to nie NWN2, nie ma tu punktów wpływu:-)
co do reszty - czytać solucję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 00:02, Astropath napisał:

> Kurczę! Co ja takiego zrobiłem?!? (...)

Grasz z jakimiś modami? Przeszedłem grę wiele razy, ale takie cuda nigdy mi się nie zdarzały
:|


Miałem zainstalowane BGT ale wywaliłem bo z NPC''ami nie mogłem rozmawiać w dwójce. Zainstalowałem od nowa BG 2 + ToB i trochę przerobiłem sava żeby działał bez BGT :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 02:09, hito_kun napisał:

CLUAConsole:CreateCreature("EDWIN7")
CLUAConsole:CreateCreature("EDWIN9")
CLUAConsole:CreateCreature("EDWIN11")
CLUAConsole:CreateCreature("EDWIN12")
CLUAConsole:CreateCreature("EDWIN13")

Wybierz sobie, na którym poziomie chcesz mieć Edwina:D


Próbowałem już tego zanim mi odpisałeś. Nie działa. Pisze że nie można odnaleźć pliku "Edwin8"(na przykład). Zajrzyj do katalogu override, tam są pliki z rozszerzeniem .cre , jestem pewien że to one odpowiadają za przywoływanie postaci za pomocą konsoli. Zobacz czy u Ciebie jest taki plik do Edwina, jeśli tak byłbym ci dozgonnie wdzięczny gdybyś mi go wysłał na maila ( kosmitus2@o2.pl ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ma być na trzecim piętrze ale o tej misji z kupcem (zakładam że chodzi o tego w gildii Mae''Vara) nic nie wiem. Zaglądałem nawet do solucji i niczego takiego nie widzę. Może coś ci się pomyliło? A może chodzi ci o to że trzeba mu dać te papiery od Renala? Bo jeśli o to, to mu dałem. A może ta solucja jest lipna? :P


P.S. Sorki że tyle postów pod rząd.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 15:57, hito_kun napisał:

Nie mam zainstalowanego BG2. Poza tym nie ma takiego pliku jak Edwin8.....


No właśnie. Nie ma. A u Ciebie ten kod wogule działał? U mnie moge wywołać różne postacie wpisując w cudzysłowiu nazwę obojętnie którego pliku z rozszeżeniem .cre . A Edwina się nie da. Kurde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest coś związane z przełęczą małego zęba czy jakoś tak ? Byłem tam, ale nic ciekawego nie znalazłem, nie mogłem odkryć lewj strony mapy.
Mam problem, nie moge rzcić sekwencer zaklęć, na ikonie Edwina widać że jest widoczny, ale nie moge wejść w moce jakby tam nic nie było. Nowego też nie moge rzucić bo pisze że dwóch na raz nie można mieć. Szkoda bo często korzystałem z tego zaklęcia :) Zawsze mi się przydawał na przyspieszenie ruchów dla drużyny i jakieś ochronne dwa zaklęcia dla Edwina. Czy jest jakaś potężniejsza wersja sekwencera ? Nie jestem pewien ale Irenicus w swoim sekwencerze ma chyba czary powyżej 4 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do yoshimo. Podobno działa zabicie go przed walką z irkiem w którym yosh cię zdradza. Po skończonej walce wskrzeszamy go i podobno możemy cieszyć się nim przez resztę gry. PODOBNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 16:32, Grizzly. napisał:

Czy jest coś związane z przełęczą małego zęba czy jakoś tak ? Byłem tam, ale nic ciekawego
nie znalazłem, nie mogłem odkryć lewj strony mapy. (...)

Z Przełęczą Małego Zęba nie wiąże się żadne zadanie (oczywiście mowa o "czystym" Baldurze bez modów). Lewa część mapy to las i skały i nie ma do niej dostępu.
Co do Sekwencera, to wygląda mi to na jakiś bug. Polecałbym wczytanie save''a sprzed jego rzucenia. Jeśli takowego nie posiadasz, to może odłączenie Edwina od drużyny i przyłączenie go znowu spowoduje zniknięcie Sekwencera.
Istnieją dwie wersje tego zaklęcia: Mniejszy sekwencer i Sekwencer zaklęć. Ten pierwszy pozwala zapamiętać czary maksymalnie poziomu drugiego, drugi zaś czwartego. Potężniejszej wersji tego zaklęcia nie ma, ale są jeszcze wyzwalacze i warunkowania, które pozwalają przechowywać zaklęcia wyższych poziomów. Polecam zapoznać się z opisami czarów w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PODOBNO ten sposób był w tym wątku podawany kilkanaście razy w ciągu ostatnich 2 miesięcy. I tak jest on lipny, bo nie pozwala mieć Yoshimo w Tronie Bhaala. Jedyny sposób, to Tortured Souls. Wiedziałbyś o tym, gdybyś poświęcił kilka minut i wpisał ,,Yoshimo" w wyszukiwarce. Powiem ci, że trochę irytujące jest jak co kilkanaście postów ktoś się pyta o/daje badziewny sposób na Yoshimo po Czarowięzach. Pomógłby przypięty post, ale ten, który ja napisałem (odpowiadający na wiele innych, powtarzających się pytań) nie będzie przyklejony, gdyż zawiera linki
( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=14254). I w koło Macieju...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przepraszam. Rozumiem twoją irytację, ale nie musisz tak od razu mnie atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy nie zapodał by ktos jakis screenów z tej gierki ??
moze i sie skusze i nabede ją bo narazie nie wiem czy warto a podobno tytuł jest wręcz legendarny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz rozwinąłem złodzieja z prawdziwego zdarzenia (zawsze korzystałem z usług Jana) i na próbę przy levelowaniu wybrałem pułapkę czasową. I się tak zastanawiam, czy to przypadkiem nie totalnie przekombinowana umiejętność... ? Skorzystałem z niej z ciekawości przy walce z Bodhi. Około 10 sekund i po walce :/ W późniejszych etapach korzystaliście z tego? Nie jest to przypadkiem taki tweak jak tarcza baldurana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2007 o 22:20, Astropath napisał:

Próbowaliście kiedyś doinstalowywać mod Tactics w trakcie gry? Popsuje mi się coś przez to,
czy ładnie się wszystko zgra?


Ja tak zrobiłem. Niektóre rzeczy się kisiły, a niektóre działały dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 13:39, Asthariel napisał:

A możesz napisac co sie dokładnie popsuło?


Po prostu niektóre komponenty działały, a niektóre nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować