Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Gram w BG2+ToB z modami easy of use oraz itemupgrade i gdy klikne prawym (np w celu sprawdzenia statystyk) na jakikolwiek magiczny przedmiot to wyskakuje mi blad "An Assertion failed in InfScreenInventory.cpp at line number 9909" i gra sie wylancza. Juz wczesniej przechodzilem baldura z tym modami i tacticsem i nie bylo zadnych bledow, a teraz przeinstalowywalem gre juz pare razy i zawsze to samo. Jesli ktos wie co mozna z tym zrobic to prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2007 o 09:12, Kosmitus napisał:

Wiem że ma być na trzecim piętrze ale o tej misji z kupcem (zakładam że chodzi o tego w gildii
Mae''Vara) nic nie wiem. Zaglądałem nawet do solucji i niczego takiego nie widzę. Może coś
ci się pomyliło? A może chodzi ci o to że trzeba mu dać te papiery od Renala? Bo jeśli o to,
to mu dałem. A może ta solucja jest lipna? :P


P.S. Sorki że tyle postów pod rząd.

A byłeś u Mae Vara ? To on wysyła cię do Edwina i dopiero wtedy Edwin będzie na 3-cim piętrze.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W swojej drużynie ma Nalię. Po jakimś czasie pojawił mi się quest z pogrzebem jej ojca, niedługo potem została porwana, a ja muszę znaleźć dowody winy jej porywacza. Byłem w jego domu i znalazłem księgę rachunkową, byłem w tawernie gdzie jeden z handlarzy niewolników miał list z jego pieczęcią, ale te dowody są niewystarczające. Gdzie jeszcze mogę jakieś znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 16:03, hito_kun napisał:

Miałem Nalię tylko raz, ale to powinny być wszystkie wymagane dowody 0_o Zgłaszasz to Corgeigowi
jakiemuśtam?


No właśnie zgłaszałem, ale on cały czas mówi, że to nie są wystarczające dowody. Byłem we wszystkich miejscach podanych przez dziennik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 17:43, hito_kun napisał:

Księga i list są jedynymi dowodami. Chyba quest się skopał:/ Może wymyślę jak to naprawić....


Już wszystko w porządku, jakoś się naprawiło. Dopiero po jakimś czasie pojawiła mi się jeszcze jedna odpowiedź i udało mi się dokończyć tego questa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2007 o 13:10, hito_kun napisał:

W pliku readme moda były wskazówki co trzeba mniej więcej zrobić. Poza tym poczytaj to http://ob.globtel.pl/donthon/oig/phpBB2/viewtopic.php?t=3311&start=0



Dostałem od Ellesime maskę Irenicusa oraz książkę "Elves and...", wykonałem pierwszy quest w sferze kieszonkowej i wedle poleceń mam się trochę powałęsać po głównej sali. No właśnie- ile czasu mam się tam pałętać :P? Chodzę, chodzę i żaden pan do mnie jak na razie nie przybywa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zionięcie smoka to czar dziesiątego poziomu, nie można się go wyuczyć ze zwoju. Kiedy awansujesz na odpowiednio wysoki poziom (nie pamiętam który ale twoja klasa maga lub czarownika musi mieć chyba ponad 3000000 xp) to podczas awansu dostaniesz możliwość wyboru jednego z czarów tego poziomu, przy awansie na każdy kolejny poziom będziesz mógł wybierać kolejne z tych czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się niezetknąłem z BG ale duzo słyszałem ,ale mam pytanie.... Jakie są klasy postaci?? Są/Ile jest leveli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 08:27, Budep napisał:

Nigdy się niezetknąłem z BG ale duzo słyszałem ,ale mam pytanie.... Jakie są klasy postaci??
Są/Ile jest leveli?

NIGDY (!!) nie grałeś w BG?? Pierwszy raz widze kogoś takiego:P Znam takich którzy nie lubią rpg a i tak grali w BG:P
Nadrób to jak najszybciej bo gra jest tego warta żeby w nią zgrać:)
Klas postaci razem z dodatkiem (Tron Bhaala) jest bardzo dużo, np. taki paladyn, kiedy go wybierzesz masz do wybrania jeszcze komu ma służyć (Illmater, i inni bogowie z Forgotten Relams:P) a poziomów niestty Ci nie powiem ile jest bo sam nie wiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość klas dzieli się na czystoklasowca + 3 podklasy (można je wybrać zamiast normalnego czystoklasowca, każda podklasa ma w stosunku do niego zarówno bonusy jak i wady)
Klasy to:
wojownik (czystoklasowiec) + kensai, zabójca magów, berserker
paladyn + kawaler, inkwizytor, łowca nieumarłych
łowca + łucznik, tropiciel, władca zwierząt
kapłan + kapłan Talosa, kapłan Helma, kapłan Lathandera
druid + druid totemiczny, zmiennokształtny, mściciel
mag + mistrz przywoływań, mistrz odrzucania, mistrz poznania, mistrz zauroczeń, iluzjonista, mistrz inwokacji, nekromanta, mistrz przemian
bard + fechmistrz, błazen, skald
złodziej + zabójca, łowca nagród, zawadiaka
barbarzyńca
mnich
czarownik

Ponadto istnieją dwuklasowcy (czyli ludzie którzy zaczynają w jednej klasie a potem zmieniają profesję na inną klasę) oraz wieloklasowcy (czyli nie-ludzie którzy jednocześnie rozwijają 2 lub 3 klasy, tu trzeba zaznaczyk że ich doświadczenie jest dzielone pomiędzy te klasy więc w każdej z nich z osobna awansują wolniej)

W BG2 limit doświadczenia to 2950000 xp w Tronie Baala 8000000 xp, poszczególne klasy do awansu potrzebują różnej ilości xp np. złodziej awansuje bardzo szybko natomiast paladyn raczej wolno, z tego też powodu trudno podać dokładne poziomy na jakie możesz awansować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/


No sporo tych klas będzie co wybierać :D juz niemoge się doczekac kiedy do XKN dołączy Baludrs Gate 2 :D
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 13:38, patryk1605 napisał:

kto mi powie czemu zmienil mi sie charakter gdy pokonalem Irka?


Po prostu w próbach, które przeszedłeś w piekle, wyszło jaki naprawdę masz charakter ;>
Poważnie, to własnie te próby w piekle mogą zmienić charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 13:46, Piciulec napisał:

> kto mi powie czemu zmienil mi sie charakter gdy pokonalem Irka?
>

Po prostu w próbach, które przeszedłeś w piekle, wyszło jaki naprawdę masz charakter ;>
Poważnie, to własnie te próby w piekle mogą zmienić charakter.



a jak musze wykonywac te proby aby mial dobry charakter ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 16:37, patryk1605 napisał:

a jak musze wykonywac te proby aby mial dobry charakter ?? :)


Nie zabijać smoka.
Oddać miecz dżinowii.
NIe atakować Sarevoka, czekać aż on się wnerwi i zaatakuje ciebie.
Gdy demon zbierze postać z drużyny iść lewą stroną i poświęcić część siebie.
Nie brać płaszcza od demona (i bodajże wybić beholdery).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować