Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2007 o 16:46, seraphe napisał:

Żadnych rewelacji, o których nikt nie słyszał raczej się nie spodziewajcie. Bedzie raptem kilka
modów, może ost, może mini plakat...


Wiesz, i tak większość kupi dla gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 17:46, Battlesuit napisał:

Wiesz, i tak większość kupi dla gry :D

Właśnie chyba nie do końca... Oczywiście znajdzie się spora liczba [szczególnie młodych] fanów cRPG, którzy zasłyszeli, że tytuły to obowiązkowe, jednak równie duża jeśli nie większa ilość graczy kupi z powodu tych bonusów. Zebrane na jednej płycie wraz z samą grą porządkują "całą sytuację". Nie trzeba wymieniać płyt, ściągać i ''pilnować'' modów. Poza tym jak ktoś ma BG od lat to siłą rzeczy CDeki się trochę zużywają. Sam się do takiej grupy graczy zaliczam, nie kupię EK Gold dla samej gry, którą posiadam, a raczej dla tychże dodatków oraz świeżych płyt.
Niemniej im więcej nieznających tytuł kupi tym legenda BG będzie większa [a może być?]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście sama wygoda, żeby wszystko mieć na jednej, a nie wielu płytach, wystarczy. żonglerka w bg1 była dla mnie mordęgą. choć oczywiście z obecności modów się ucieszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupię tylko i wyłącznie pod warunkiem, że będzie muzyka z Tronu Bhaala :P W wydaniu SAGA DVD jej zabrakło (były utwory z całego BG, tylko nie z TB :/), mam więc nadzieje, że CDP wyciągneło z tego odpowiednie wnioski i nie pójdą na łatwiznę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2007 o 22:49, HiroshiTakubo napisał:

(...) Oczywiście znajdzie się spora liczba [szczególnie młodych] fanów
cRPG, którzy zasłyszeli, że tytuły to obowiązkowe (...)


Młodym fanom cRPG nie takie gry w głowie (cyt. "nie będem prowadzać jakiś mrówków po głupich mapach"). To wydanie jest skierowane moim zdaniem do osób, które grę znają na wylot i potrzebują mieć wszystko na jednej płycie (lub chcieliby mieć w obojętnie jakiej postaci, bo poprzednie wydania zgubili/zużyli :]).

Sth''Devilish
Z tego co się orientuję, muzyka z Tronu Bhala nigdy nie była oficjalnie "wyciągnięta" z gry, więc nie liczyłbym na to, choć też bym tego chciał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 05:22, Astropath napisał:

Młodym fanom cRPG nie takie gry w głowie

Wiesz, jak miałem 12 lat(2 lata temu) to kupiłem sobie BG2 z dodatkiem i jakoś fajnie mi się grało:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 06:37, Splinter Cell1 napisał:

> Młodym fanom cRPG nie takie gry w głowie
Wiesz, jak miałem 12 lat(2 lata temu) to kupiłem sobie BG2 z dodatkiem i jakoś fajnie mi się
grało:PP


Niestety coraz mniej osób tak myśli :/ Teraz na "topie" są takie porażki jak NWN czy CS:S. Dla większości jak nie można pokonać bosa łykając miksturkę siły, to gra jest nie warta ich czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 05:22, Astropath napisał:

Z tego co się orientuję, muzyka z Tronu Bhala nigdy nie była oficjalnie "wyciągnięta" z gry,
więc nie liczyłbym na to, choć też bym tego chciał :)


Była, tylko nie została wydana w Polsce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 05:22, Astropath napisał:

Sth''Devilish
Z tego co się orientuję, muzyka z Tronu Bhala nigdy nie była oficjalnie "wyciągnięta" z gry,
więc nie liczyłbym na to, choć też bym tego chciał :)


Ja na to wcale nie liczę (jak nie tak, to znajdę inny sposób na jej zdobycie :P to najlepszy soundtrack ever!), ale przyznam że jest to jedyny warunek, dla którego kupiłbym to wydanie BG, ponieważ mam już wydanie Saga DVD, a obecność modów na płytce jest dla mnie tak samo atrakcyjna jak same linki do ściągnięcia, bo przecież są darmowe i tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 14:18, Battlesuit napisał:

Niestety coraz mniej osób tak myśli :/ Teraz na "topie" są takie porażki jak NWN czy CS:S.
Dla większości jak nie można pokonać bosa łykając miksturkę siły, to gra jest nie warta ich
czasu.


Neverwinter Nights faktycznie jest (IMO) porażką na wielką skalę, dwójka w szczególności. Ale CS:S - co ma piernik do wiatraka?;] Wolałbyś, aby wszycy grali w bezmózgie Quake''i? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 06:37, Splinter Cell1 napisał:

> Młodym fanom cRPG nie takie gry w głowie
Wiesz, jak miałem 12 lat(2 lata temu) to kupiłem sobie BG2 z dodatkiem i jakoś fajnie mi się
grało:PP

Ja 5 lat mając pocinałem w BG1. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2007 o 22:06, Sth`Devilish napisał:

Neverwinter Nights faktycznie jest (IMO) porażką na wielką skalę, dwójka w szczególności. Ale
CS:S - co ma piernik do wiatraka?;] Wolałbyś, aby wszycy grali w bezmózgie Quake''i? :P


A CS:S nie jest bezmózgi? Kolo który biega z kałachem po mapie i wali heady wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duże:) Jedyna rzecz to musisz pamiętać że gra ma swoje lata i grafika może ci się wydawać przestarzała - nie jest jednak brzydka. Co do oprawy dźwiękowej to czas nie miał na nią wpływu, doskonała muzyka i profesjonalnie (naprawdę profesjonalnie) podłożone głosy, sposobu wyboru czy rozwoju postaci też jest bardzo ciekawy. Największą zaletą tej gry jest jednak grywalność która sprawia że się do niej wraca, i wraca, i wraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 22:42, Peter_l napisał:

A CS:S nie jest bezmózgi? Kolo który biega z kałachem po mapie i wali heady wszystkim?


Dla dobra twojego i mojego nie skomentuję tego :)

@ Albatross - dzięki, ale już ciebie ktoś wyprzedził ^^ Mimo wszystko w obu linkach, jakimi mnie obdarowano brakuje przynajmniej paru utworów z TB (np ta przeróbka głównego tematu w Amkethran, no i chyba coś z walk też), no ale zawsze to lepsze niż nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z rytulalem na polanie ,pontifex mowi ze trzeba go przerwac jak to robie to jest niezadowolony i zamienia sie w smoka i jatka ,jak tego nie zrobie to tez jest niezadowolony i jatka...a poaztym gdzie szukac lampy elfow?kots z forum doradzal zebym czytal dziennik no czytam czytam i nic mi nie swita stanelem w martwym punkcie ,no oprocz tego pontifexa ale to z nudow quest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2007 o 23:18, Sth`Devilish napisał:

Dla dobra twojego i mojego nie skomentuję tego :)


Skomentuj. Zero jakiegokolwiek realizmu w CSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować