Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2007 o 21:17, Kafar napisał:

Ja mam chyba jakiś problem bo wcześniej go nie miałem.. otóż jak chce porozmawiać z paroma
dla mnie kluczowymi postaciami jak barmanka czy ktoś inny.. często nie mogę gdyż mówi mi że
postać zajęta. Niby nic w tym dziwnego :P ale czasami w lokalu prawie wszystkie osoby na raz
są zajęte:). Jak kiedyś przechodziłem to nie pamiętam takich sytuacji. Wie ktoś może o co biega?:P

Tak, jak napisał hito, to jest często spotykany błąd. Sposoby jego rozwiązania są różne - często pomaga właśnie zapisanie i wczytanie gry. Ja zwykle stosowałem właśnie tą metodę, "wzbogaconą" jeszcze o atak. Dokładnie wyglądało to tak: próbuję z kimś porozmawiać, ale postać jest zajęta. Zapisuję grę, atakuję delikwenta, po czym wczytuję zapis. Pomagało w niemal wszystkich przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 21:57, Kafar napisał:

no fakt wcześniej nie miałem patcha bo mój stary się coś instalować nie chciał ale z górnego
postu wziąłem i na razie nic złego się nie dzieje.. i jeszcze jedno pytanie bo ostatnio grałem
może z 3 lata temu i jest gdzieś miejsce pewne do schowania sobie rzeczy? (nie mam jeszcze
swojej siedziby)

dowolna skrzynka czy inny pojemnik, byleś tylko pamiętam gdzie ;) ja zwykłe używałem tego okrągłego czegoś na promenadzie wauken (tyle że w dodatku nie ma tam dostępu, jeśli chcesz zachować graty na dodatek musisz je albo zabrać ze sobą ale schować w twierdzy strażnika, takowa w dodatku jest dostępna więc powinny przetrwać (ale głowy nie daję, bo nigdy tego nie robiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 22:51, Kafar napisał:

Hym a to nie można bezpośrednio z podstawki przejść na dodatek ?

W sensie: rozpocząć grę w Cienie Amn, a potem zaraz przejść do Tronu Bhaala? Nie. Tzn. można ewentualnie rozpocząć Cienie Amn, a potem wyeksportować postać i zaimportować ją to Tronu, ale nie bardzo widzę powód, dla którego ktokolwiek miałby to robić.
Jeśli zaś pytasz o to, czy da się, grając w Cienie Amn, wejść na obszary dodawane przez Tron Bhaala, to odpowiedź również brzmi "nie", za wyjątkiem Twierdzy Strażnika, która jest dostępna zarówno w czasie grania w podstawkę, jak i w dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2007 o 23:04, Mumin napisał:

W sensie: rozpocząć grę w Cienie Amn, a potem zaraz przejść do Tronu Bhaala? Nie. Tzn. można
ewentualnie rozpocząć Cienie Amn, a potem wyeksportować postać i zaimportować ją to Tronu,
ale nie bardzo widzę powód, dla którego ktokolwiek miałby to robić.
Jeśli zaś pytasz o to, czy da się, grając w Cienie Amn, wejść na obszary dodawane przez Tron
Bhaala, to odpowiedź również brzmi "nie", za wyjątkiem Twierdzy Strażnika, która jest dostępna
zarówno w czasie grania w podstawkę, jak i w dodatku.

Osobiście sądzę, że wchodzenie do Twierdzy Strażnika przed dodatkiem nie ma specjalnie sensu, bo nazbieramy kupę sprzętu, którego nie ma gdzie upchnąć, a wykorzystać można dopiero u Cespenara.

A wracając do tego patcha - nie wydaje wam się dziwne, że na serwerze trzymają patch do Cieni Amn (których bez Tronu Bhaala nie można dostać), a do ToBa zaginął? Jakim cudem. Pewnie nowsze edycje mają go wbudowanego, ale uważam, że jak patch jest potrzebny posiadaczom starszych wersji, zajmuje mało i jest już zrobiony od paru lat, to przydałaby się możliwość jego ściągnięcia z gram.pl Kuriozalna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 01:18, Vel Grozny napisał:

Osobiście sądzę, że wchodzenie do Twierdzy Strażnika przed dodatkiem nie ma specjalnie sensu,
bo nazbieramy kupę sprzętu, którego nie ma gdzie upchnąć, a wykorzystać można dopiero u Cespenara.

Eee...? Niekoniecznie dopiero u Cespenara. Faktycznie - część z tego dopiero on może jakoś ulepszyć czy poskładać do kupy, ale przecież w Twierdzy Strażnika jest też cała masa zabawek, które przydadzą się w Cieniach Amn. A te, którymi bawił się będzie dopiero Cespenar, można schować do jakiejś skrzyni w Twierdzy, żeby nie zajmowały miejsca i zabrać je później, w Tronie.

A co do patcha to masz rację - dziwna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 13:39, Battlesuit napisał:

Z tym patchem na prawdę dziwna sprawa. A na oficjalnej stronie producenta nie ma aktualnego?

Heh... Black Isle Studios nie istnieje od 2003 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 14:05, Mumin napisał:

> Z tym patchem na prawdę dziwna sprawa. A na oficjalnej stronie producenta nie ma aktualnego?

Heh... Black Isle Studios nie istnieje od 2003 roku.


O tym wiem, chodziło mi o stronę gry najbardziej oficjalną.
Za pomyłkę przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś mapę do tronu baala ? bo z gramowej strony błąd pliku wyskakuje. Ja nadal trochę nie rozumiem przejścia z podstawówki na dodatek gdyż przyznaje BG2 przeszedłem z dwa razy ale z dodatkiem będę miał 1 raz do czynienia. Jest już zainstalowany i nie rozumiem co jeden z użytkowników miał na myśli ze eksport postaci i wczytanie do tronu mija się z celem.. chyba o to chodzi żeby kontynuować dalej przygodę z ta samą postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 16:58, Kafar napisał:

Jest już zainstalowany i nie rozumiem co jeden z użytkowników
miał na myśli ze eksport postaci i wczytanie do tronu mija się z celem.. chyba o to chodzi
żeby kontynuować dalej przygodę z ta samą postacią.

Owszem, ale jeśli zaimportujesz postać to będziesz miał Tylko Ją, zamiast całej drużyny. Jeśli zaś normalnie ukończysz BG2 to gra automatycznie przeniesie cię do Tronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aham kminie ok.. ale.. czy przed tym będę mógł decydować czy się przenieść czy nie ? bo ja te rzeczy sobie pochowam i ewentualnie potem żeby mi nie przepadły.. kurcze to mam rozumieć że jak się grę przejdzie to nie można już się pałętać po świecie ?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 17:06, Kafar napisał:

kurcze to mam rozumieć
że jak się grę przejdzie to nie można już się pałętać po świecie ?;/

Kończysz BG2, pokonujesz Irenicusa, wskrzeszają cię i gratulują ci w mieście elfów po czym zostajesz wysłany do swego rodzaju elfiej wyroczni (to już początek Tronu) tam obgadujesz co nieco z wyrocznią i zostajesz przeniesiony na całkiem nowy teren, oprócz Twierdzy Strażnika nie masz dostępu do żadnej z lokacji z BG2, dostajesz całkiem nową mapę. O itemy się nie martw, nie wypadną :-] Poza tym jeśli masz romans z kimś z drużyny to zostaje on kontynuowany w Tronie, gdybyś postać importował musiałbyś startować wszystko od nowa albo nawet w ogóle nie mógłbyś kontynuować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem już BG2 ale teraz gram od nowa że zobaczyć jak jest innymi postaciami. Mam teraz w drużynie siebie (mag), Minsca, Jaheire, keldorna, Jana i właśnie się zastanwiam nad 6... myślałem o Anomenie i Herdalisiie. Który jest lepszy ? Wojów mam, Minsca i Keldorna a nawet Jaheire więc nie wiem czy Anomen się przyda, a jeśli chodzi o tego barda to może się przydać z jakąś bronią dystansową. Mogłaby być jakaś pani ale żadna nie pasuje do mojej drużyny już... no może Viconia ale nią już grałem. Pamiętam że jak pierwszy raz grałem to znalzłem pierścień podoszący charyzmę, ale teraz już nie pamiętam gdzie, a jest mi potrzebny. Wie może ktoś gdzie go znajdę ?

Skończywszy tron bhaala wszedłem w zakładkę z filmami i były dwa zakończenia, nazywały się drugie i trzecie. A jakie jest pierwsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 19:45, Grizzly. napisał:

/ciach/
Jana i właśnie się zastanwiam nad 6...
myślałem o Anomenie i Herdalisiie. Który jest lepszy ? Wojów mam, Minsca i Keldorna a nawet
Jaheire więc nie wiem czy Anomen się przyda, a jeśli chodzi o tego barda to może się przydać
z jakąś bronią dystansową.

Anomen, chyba będzie pasował do tej (chodzi o charakter drużyny).
A co do Heardellisa (czy jako to się pisze), to on chyba ma zły(?) charakter więc mógłby powodować konflikty w drużynynie.

Dnia 21.07.2007 o 19:45, Grizzly. napisał:

Pamiętam że jak pierwszy raz grałem to znalzłem pierścień
podoszący charyzmę, ale teraz już nie pamiętam gdzie, a jest mi potrzebny. Wie może ktoś gdzie
go znajdę ?

Ja również kojarzę ten pierścień, ale niestety nie pamiętam gdzie on jest.

Dnia 21.07.2007 o 19:45, Grizzly. napisał:

Skończywszy tron bhaala wszedłem w zakładkę z filmami i były dwa zakończenia, nazywały się
drugie i trzecie. A jakie jest pierwsze ?

Nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 19:45, Grizzly. napisał:

Pamiętam że jak pierwszy raz grałem to znalzłem pierścień
podoszący charyzmę, ale teraz już nie pamiętam gdzie, a jest mi potrzebny. Wie może ktoś gdzie
go znajdę ?


Jak wpadniesz na Promenade Weakeen to na środku obszaru jest namiot wielki, którego pilnuje strażnik Amn, wchdzisz, przechodzisz ten obszar i jak zmieni sie sceneria to na podlodze pojawia sie zwloki, znajdziesz "w nich" ten pierścień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 20:07, balduran2 napisał:

Anomen, chyba będzie pasował do tej (chodzi o charakter drużyny).
A co do Heardellisa (czy jako to się pisze), to on chyba ma zły(?) charakter więc mógłby powodować
konflikty w drużynynie.

Haerdalis ?:P zdaje mi się, że był chaotyczny neutralny :P na pewno nie zły :P

Dnia 21.07.2007 o 20:07, balduran2 napisał:

Ja również kojarzę ten pierścień, ale niestety nie pamiętam gdzie on jest.

To po co odpowiadasz? ;/

Dnia 21.07.2007 o 20:07, balduran2 napisał:

> Skończywszy tron bhaala wszedłem w zakładkę z filmami i były dwa zakończenia, nazywały
się
> drugie i trzecie. A jakie jest pierwsze ?
Nie wiem...

to samo po co odpowiadasz jak nie wiesz ?;P
Zdaje mi sie że 1 zakonczenie jest zakończeniem cieni amn a 2 i 3 TB mogę się mylić :P jeśli tak poprawcie mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 20:18, Catastrophe-she napisał:

Haerdalis ?:P zdaje mi się, że był chaotyczny neutralny :P na pewno nie zły :P

Faktycznie:
Rasa: Diabelstwo
Klasa: Fechmistrz
Charakter: Chaotyczny Neutralny

A na dodatek:
"Problemem może być konflikt, który powstaje pomiędzy Haer''Dalisem, a główną postacią, jeżeli mamy w drużynie Aerie i prowadzimy z nią romans."

Dnia 21.07.2007 o 20:18, Catastrophe-she napisał:

To po co odpowiadasz? ;/

Przy okazji,
żeby potwierdzić że w ogóle taki pierścień jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2007 o 20:07, balduran2 napisał:

Anomen, chyba będzie pasował do tej (chodzi o charakter drużyny).


Anomen jest beznadziejną postacią, ani z niego dobry kapłan, ani wojownik. Niby można mu podnieść mądrość w zadaniu, ale nadal jest kiepski. Zdecydowanie lepsza wydaje mi się Viki, najlepszy kapłan w grze, a w walce radzi sobie podobnie do Anomena. Poza tym jeśli dobrze się ją poprowadzi można zmienić jej charakter na bardziej pasujący dobrej drużynie.

Dnia 21.07.2007 o 20:07, balduran2 napisał:

A co do Heardellisa (czy jako to się pisze), to on chyba ma zły(?) charakter więc mógłby powodować
konflikty w drużynynie.


Co ty tutaj za herezje prawisz?? Haer''dalis jest chaotyczny neutralny a nie żaden zły!

Dnia 21.07.2007 o 20:07, balduran2 napisał:

Ja również kojarzę ten pierścień, ale niestety nie pamiętam gdzie on jest.


Po wykonaniu zadania w cyrku ma go przy sobie Kalah, a raczej jego trup.

W grze są 3 zakończenia. Dobre, złe i śmiertelnik. Dobre i złe wiążą się z chęcią zostania bóstwem, ale zależą od naszych poczynań w sferze kieszonkowej. Śmiertelnika dostajemy natomiast, gdy odrzucimy nasze przeznaczenie i decydujemy się zostać śmiertelnikiem.

Wybacz Balduran, ale nie powinieneś doradzać w grze na której do końca się nie znasz. Przejdź ją jeszcze kilka razy, wtedy możesz pomagać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować