Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

W pewnym momencie Keldorn zaczyna się burzyć że zezwalamy na obecność mrocznej elfki w drużynie, trochę później wygłasza kwestię że Viconia musi opuścić drużynę a 24h później (czasu gry) jeśli i Keldorn i Viconia są w drużynie to Keldorn ją zaatakuje.
Można to obejść w ten sposób że za każdym razem kiedy Keldorn po raz pierwszy wygłasza swoje niezadowolenie natychmiast ładujemy grę - ten pierwszy komentarz jest generowany losowo i nie ma żadnego miejsca i czasu w którym MUSI mieć miejsce.
Jest także mod który likwiduje wszystkie konflikty i pozwala na trzymanie w drużynie dowolnych postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo mod easy of use, osobiście go polecam. w szczególności w połączeniu z tacticsem. EoU naprawia na życzenie bardzo wiele irytujących problemów w bg2, także walki pomiędzy członkami dróżyny, ale tak właściwie to lepiej sie gra jak drużyna jest utrzymana w jednym klimacie, ja zawsze gram złą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nigdy sie nie zgodzę, że Anomen jest beznadziejną postacią- swietny woj i dobry kapłan, silny, wytrzymały, mądrość 16 w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Każdy gra jak chce, po Twoich postach widze, że wyznajesz jedyną słuszną drogę w bg2 i jest to Twoja droga ;]
Chyba pora zacząć patrzyć szerzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 21:41, Wojman napisał:

> I moja rada: (za przeproszeniem) Wypierda*** z tego forum zanim ludzie Cię wyrzucą.

A moja rada brzmi: szanuj innych w taki sam sposob w jaki chcesz byc traktowany. Chamstwa nie
znosze i bardzo nie lubie jak mowi sie w sposob wulgarny do innych uzytkownikow degrad -1.


Liczyłem się z tym, ale moja prośba: Wywal tego $%#%#^%^ z tego forum! Jego herezje wprowadzają w błąd innych graczy, on nie ma pomaga, on przeszkadza, to szkodnik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 08:55, Karharot napisał:

Jest także mod który likwiduje wszystkie konflikty i pozwala na trzymanie w drużynie dowolnych
postaci.


Tylko jaki to sens... jak chcemy miec płytkiego erpega bez żadnych skomplikowanych naleciałości związanych z charakterem postaci, to można pograć w gothica. W bg zawsze podobało mi się to, że każda postać ma coś do powiedzenia... co do Viconii i Keldorna- przy takim wyborze stawiam na Keldorna, nie zawsze mam go w drużynie jak gram, ale na pewno wolę go od drowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 19:45, Grizzly. napisał:

Przeszedłem już BG2 ale teraz gram od nowa że zobaczyć jak jest innymi postaciami. Mam teraz
w drużynie siebie (mag), Minsca, Jaheire, keldorna, Jana i właśnie się zastanwiam nad 6...
myślałem o Anomenie i Herdalisiie./.../


Zdecydowanie wybrałbym tutaj Anomena- ale również wywaliłbym Jaheirę, jest w zasadzie słabą postacią, w dodatku potem z nią same problemy. Nie ma za dobrego wyboru druidów w bg2, ale postawiłbym na Cernda... miałbyś wtedy dwóch wojów, kapłana, druida, dwóch magów (w tym jeden tez złodziej). W takiej drużynie też nie będzie żadnych konfliktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2007 o 11:07, Budo napisał:


Tylko jaki to sens... jak chcemy miec płytkiego erpega bez żadnych skomplikowanych naleciałości
związanych z charakterem postaci, to można pograć w gothica. W bg zawsze podobało mi się to,
że każda postać ma coś do powiedzenia...


Zgadzam się całkowicie co do konsekwencji wywalania konfliktów i paru innych rzeczy z tej gry, ma ona przewagę nad Icewind Dalem między innymi dzięki NPC. Anomena nie lubię, ponieważ jak dla mnie wojownikiem nie jest najlepszym (są dużo lepsi) a kapłana też można lepszego dostać. Rozumiem, że jest on jakby czymś pośrednim, ale mi to przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 11:30, M1k3 napisał:

Rozumiem, że jest on jakby czymś pośrednim, ale mi to przeszkadza :)


No widzisz, a ja właśnie kogoś takiego zawsze potrzebuję ;]
Rękawice Zręczności, Crom Faeyr w rękach i Anomen młóci na poziomie innych wojów, jak nie lepiej ;]
Jako typowego kapłana wykorzystuję Cernda, chociaż ma on dużo wad... albo własną postać :P
Kurde, chyba pora odkurzyć bg2 bo nie grałem już od lat ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



W sumie jest wiele sposobów na składanie drużyny, ja zazwyczaj gram złą albo neutralną drużyną, więc Zabieram ze sobą Jana, Edka, Korgana i Viki. No i z sentymentu Minsca :D (i Boo oczywiście). Wielo/dwuklasowcy są świetnym rozwiązaniem gdy brak nam miejsca a potrzeba nam jakiejś klasy. Nie mam jakiejś jedne drogi przechodzenia tej gry, szanuje zdanie innych, po prostu przedstawiam swoją wizję drużyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że konflikty w drużynie urozmaicają grę, dlatego osobiście nie używam moda który je usuwa. Towarzysze podróży powinni mieć jakąś osobowość.
Inna sprawa że grając już któryś raz "przetestowałem" już wszystkie postacie i ich interakcje, pech chce że dwie moje ulubione postacie to właśnie Keldorn i Viconia. Keldorn bo nie ma dla niego żadnej alternatywy jako paladyna, a do tego po założeniu rękawic zręczności jest naprawdę niezły. Viconia bo jest jedynym czystoklasowym kapłanem (kapłanką) i ma moim zdaniem świetne statystyki. Po za tym lubię obie te postacie zarówno ze względu na ich odzywki jak i świetnie podłożone głosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdziłem tego ale poważnie w to wątpię, co prawda po zmianie charakteru Viconi chyba nigdy nie miałem tego konfliktu ale równie dobrze może być to kwestia przypadku. Zresztą jej charakter można zmienić dopiero w TB i to nie od razu, jak już ich ze sobą doprowadzisz do tego momentu to 90% gry będziesz miał za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 11:44, M1k3 napisał:

Nie sprawdzał ktoś czy Keldorn przestaje się z nią kłócić po zmianie jej charakteru?


Eee, do tej pory Viconia przeważnie już gryzie ziemię ;]
co do Keldorna- mi tez sie bardzo podobają jego teksty i głos, jak i sama kreacja postaci, ale sam czasami gram palasiem, wiec alternatywę mam :P
Za to Viconia mnie niemiłosiernie irytuje, zarówno jej teksty, jak i słabe statystyki (siła i zręczność). Jak byłem w redakcji bezpiecznej przystani chciałem jej nawrzucac w opisie postaci, ale chyba jakoś zapomniałem i zostało to 6-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną postacią jest mag lub czarownik, więc niestety muszę polegać w tym wypadku na Keldornie.
Viconia ma denerwujące teksty ale to kwestia gustu, niektóre z jej odzywek są dla mnie genialne (zwłaszcza jak usiłuje podrywać Sarevoka), jej siłę można łatwo podrasować bo w grze jest dużo przedmiotów które ją podnoszą, poza tym wolę postać która jest w kilku cechach b. dobra a w jednej tragiczna (bo łatwo to można skontrować) niż postać która jest we wszystkich przeciętna.

P.S.
Oczywiście miałeś na myśli że Viconia ma słabą kondycję? Bo nie uznałbym zręczności 19 za niską:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:01, Karharot napisał:

Oczywiście miałeś na myśli że Viconia ma słabą kondycję? Bo nie uznałbym zręczności 19 za niską:)


No, o kondyche chodziło.
Co do Keldorna- można przeżyć bez paladyna w teamie, mamy innych dobrych wojowników- Valygar nieźle sobie radzi, a potem Sarevok... no i oczywiście Minsc i Anomen. Dobrych wojów akurat dostatek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Nie jestem fanem Baldur''s Gate''a 2 bo w niego nie grałem jednakże lubię eRPeGi. Czy kupno Baldur''s Gate''a się opłaca? I czy uważacie że jest lepszy od NWN2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2007 o 12:03, Budo napisał:

No, o kondyche chodziło.


Pasek wzmocnienia rozwiązuje problem, a tylko dla Viconii widzę sensowne zastosowanie tego przedmiotu. Wojowie zazwyczaj mają wysoką kondychę, a inne postaci nie potrzebują jej poprawiania.

Widzę Budo, że raczej idziesz w ilość wojów niż magów? Ja ostatnio grę próbowałem przejść samymi postaciami walczącymi i kapłanami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować