Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2007 o 12:04, UJack napisał:

Mam małe pytanie. Nie jestem fanem Baldur''s Gate''a 2 bo w niego nie grałem jednakże lubię
eRPeGi. Czy kupno Baldur''s Gate''a się opłaca? I czy uważacie że jest lepszy od NWN2?


Na pewno zupełnie inny. NWN opiera się na modach, a Baldur''s Gate 2 ma genialną fabułę, która z tego co wiem w NWN 2 troszkę kuleje. Jak dla mnie jest to najlepszy cRPG jaki stworzono zaraz po Planescape więc ten post jest dość stronniczy :P Baldur jest bardzo długą grą, powstałą jeszcze przed modą na tworzenie krótkich gier więc możesz wydać te 20 zł, a grę będziesz miał na całe wakacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:06, M1k3 napisał:

Pasek wzmocnienia rozwiązuje problem, a tylko dla Viconii widzę sensowne zastosowanie tego
przedmiotu. Wojowie zazwyczaj mają wysoką kondychę, a inne postaci nie potrzebują jej poprawiania.


Ja go wrzucałem Cerndowi, albo Janowi, żeby tak szybko o herbatke z rzepy nie wołał ;]

Dnia 22.07.2007 o 12:06, M1k3 napisał:

Widzę Budo, że raczej idziesz w ilość wojów niż magów? Ja ostatnio grę próbowałem przejść samymi
postaciami walczącymi i kapłanami :)


Ja nie idę w ilość, ale w jakość
W/M/Z :)
Ale jak nie gram samemu, to biorę trzy postacie do walki wręcz (Ja, Anomen, Valygar/Keldorn/ Minsc/ Sarevok), Cernda, Nalię i Jana. Taki skład ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:03, Budo napisał:

Co do Keldorna- można przeżyć bez paladyna w teamie


Tak, tylko tych przedmiotów szkoda (zwłaszcza Karsomira), zdobyć coś takiego tylko po to żeby sprzedać za grosze to prawdziwy ból.
Co do zbrojnych to faktycznie Sarevok nie ma sobie równych a Minsc i/lub Valgyar też są w porządku. Anomena natomiast po prostu nie lubię, dziwię Ci się że denerwują Cię teksty Viconii a możesz zdzierżyć to co wygaduje ten niby paladyn, jako wojownik zdecydowanie lepsza od niego jest Mazzy a w przypadku złej drużyny Korgan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Epicka historia jest, to w pierwszej częśći jej nie było. A po sieci jeszcze nie spróbowałem w NWN2 grać. Skończę kampanie to zacznę.
P.S. Dzięki za podpowiedź, od razu kupię w Extra Klasyce Gold.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę to nie sposób nie kupić tej gry:) Co prawda podobnie jak M1k3 jestem raczej stronniczy ale jeśli mam wyrazić moje zdanie to BG jest o wiele lepszy od NWN2, tą drugą grę przeszedłem dwa razy i na razie poszła w odstawkę podczas gdy BG jest stałym gościem na moim dysku twardym już od wielu lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się opłaca, zwłaszcza teraz kiedy możesz mieć całą sagę za taką cenę. Czy jest lepszy od NWN2? Tego nie wiem bo w NWN2 nie grałem ale ze znanych mi RPG''ów jak do tej pory nic BG2 nie przebiło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:18, Kosmitus napisał:

Oczywiście że się opłaca, zwłaszcza teraz kiedy możesz mieć całą sagę za taką cenę. Czy jest
lepszy od NWN2? Tego nie wiem bo w NWN2 nie grałem ale ze znanych mi RPG''ów jak do tej pory
nic BG2 nie przebiło :P


No nie wiem czy grałeś w Tormenta.. to jest numer jeden wśród komputerowych RPG potem jest Baldur''s Gate 2 (i to nie jest opinia jakaś sobie moja tylko tak zostało uznane nie przez jeden portal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 12:44, Kafar napisał:

No nie wiem czy grałeś w Tormenta.. to jest numer jeden wśród komputerowych RPG potem jest
Baldur''s Gate 2 (i to nie jest opinia jakaś sobie moja tylko tak zostało uznane nie przez
jeden portal :)


Oczywiście że grałem. Torment jest bardzo dobry ale jednak BG2 bardziej przypadł mi do gustu. Po prostu grało mi się w niego przyjemniej (i to jest moja prywatna opinia :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Saga BG jest wspaniała ze względu na genialnie opracowanych NPC-ów. Zobaczcie ile emocji oni w nas wzbudzają. Na przykład Anomen :) .Nikt o nim nie powie: ot taki średni NPC. Jedni go nienawidzą za odzywki i portret, inni się nim zachwycają. Dla mnie jeżeli gram drużyną Anomen jest obowiązkowy. Grałam w BG już tyle razy, że przestałam zwracać uwagę na odzywki i portrety. A Anomen jeżeli jest dobrze poprowadzony jest Swietnym wojem i dobrym kapłanem. Może mie 5 gwiazdek w broniach, z rękawicami zręczności , jak zarzuci sobie ochronki, boską moc, słuszną magię , barierę ostrzy itp to wymiata że hej. A co do mądrości to 16 wystarcza żeby miał czary wszystkich poziomów, a jak po 30 poziomie/który jako kapłan zdobywa bardzo szybko/ dostanie pierścień od swojego bóstwa to i slotów na czary ma sporo. Myslę że o wielu Npc-ach mozna tak dyskutować, i dlatego ta gra jest genialna.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2007 o 16:04, hito_kun napisał:

> hito a wiesz poprosze cie o ten kod...

CLUAConsole:CreateItem("C6LANTHO")

Dnia 18.07.2007 o 16:04, hito_kun napisał:

hito a wiesz jak zrobic tego questa z pontifexem tak zeby uniknac walki ze smokiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 14:05, zebara napisał:

Dla mnie Saga BG jest wspaniała ze względu na genialnie opracowanych NPC-ów. Zobaczcie ile
emocji oni w nas wzbudzają. Na przykład Anomen :) .Nikt o nim nie powie: ot taki średni NPC.
Jedni go nienawidzą za odzywki i portret, inni się nim zachwycają. Dla mnie jeżeli gram drużyną
Anomen jest obowiązkowy. Grałam w BG już tyle razy, że przestałam zwracać uwagę na odzywki
i portrety. A Anomen jeżeli jest dobrze poprowadzony jest Swietnym wojem i dobrym kapłanem.
Może mie 5 gwiazdek w broniach, z rękawicami zręczności , jak zarzuci sobie ochronki, boską
moc, słuszną magię , barierę ostrzy itp to wymiata że hej. A co do mądrości to 16 wystarcza
żeby miał czary wszystkich poziomów, a jak po 30 poziomie/który jako kapłan zdobywa bardzo
szybko/ dostanie pierścień od swojego bóstwa to i slotów na czary ma sporo. Myslę że o wielu
Npc-ach mozna tak dyskutować, i dlatego ta gra jest genialna.!!

Zgadzam się , ale IMHO w Tormencie sa genialniejsi :-) Żałuję , że w BG nie ma takiego rozwiązania jak w PT , czyli zagadywanie NPC w każdym momenice , zamiat czekania na bantery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.
Anomen jest potężną postacią o bardzo dużym potencjale. Kto uważa, że jest ten Delryn jest kiepski, sam jest beznadziejnym graczem, bo widać nie umie wykorzystać Anomena.
Może i jest wkurzający, ale mnie to nie przeszkadza. Bardziej by mnie wkurzało, gdyby wszyscy NPCe mieli normalne gadki, a tak to każdy jest inny i jest git.
A co do Edwina, to sporo osób denerwuje jego zarozumiałość. A ja ją uwielbiam. Schemat gderliwego i zadufanego w sobie maga bardzo mi pasuje. A poza tym Edwin ma prawo być pyszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:56, Taschon napisał:

A co do Edwina, to sporo osób denerwuje jego zarozumiałość. A ja ją uwielbiam. Schemat gderliwego
i zadufanego w sobie maga bardzo mi pasuje. A poza tym Edwin ma prawo być pyszny.

A czemuż to niby ma prawo być pyszny? Przynależność do Czerwonych Magów mu to zapewnia.
A właśnie tak BTW... To ten jego naszyjniczek, którego nie idzie zdjąć daje jakieś konkretne premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 12:36, HiroshiTakubo napisał:

A czemuż to niby ma prawo być pyszny?

Bo jest najlepszym magiem-NPC w Sadze?

Dnia 23.07.2007 o 12:36, HiroshiTakubo napisał:

A właśnie tak BTW... To ten jego naszyjniczek, którego nie idzie zdjąć daje jakieś konkretne
premie?

Więcej slotów na czary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Edwin już lepszy jest jako kobieta :) Jest podobno MOD, który pozwala z nim romansować po zmianie płci :P
BTW: wie ktoś czy jest polska wersja MOD-a NPC o nazwie "Fade"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 12:48, Taschon napisał:

> A czemuż to niby ma prawo być pyszny?
Bo jest najlepszym magiem-NPC w Sadze?

Ale tylko dlatego, że ma ten swój naszyjnik. Ma nadprogramową liczbę komórek na czary i to tylko dlatego, że jest Czerwonym Magiem, tak jakby to cokolwiek znaczyło.
Poza tym za bardzo zadziera nosa, a to jest bardzo irytujące. I za to go nie lubię. Zawsze się na niego wypinam i biorę do drużyny innych magów. A jest w czym wybierać, bo innych magów jest jeszcze czwórka. Co prawda żadne z nich nie jest "czystym" magiem, a na dodatek Imoen przez długi czas w ogóle nie ma w drużynie, ale i tak spokojnie można sobie dać radę mając takich czarodziejów w ekipie. Że o NPC z różnorakich modów nie wspomnę, bo tutaj to już w ogóle jest taki wybór, że Edwin może się schować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 19:56, Asthariel napisał:

Żałuję , że w BG nie ma takiego rozwiązania jak w PT , czyli zagadywanie NPC w każdym
momenice , zamiat czekania na bantery.

Jak na mój gust są to rozwiązania tożsame, bo i tak prędzej czy później w PT dochodziło do sytuacji, gdzie postacie już nic więcej ciekawego do powiedzenia nie będą miały i trzeba będzie czekać na odpowiednie wydarzenia, by się to zmieniło. Natomiast w BG jak już zagadują to są to na ogół długie i ciekawe rozmowy. Czyli wychodzi mniej więcej na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powtarzam swoje pytanie o Fade, a co do postaci czarujących to wg. mnie z postaci, które są standardowo w BG2 najlepsza jest Aerie. Za minus tej postaci uważam to, że mało pkt. życia co jest trochę irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam w tym tygodniu kupić sobie BG Gold i odświeżyć starą pamięć, bo stare płyty szlag trafił. I teraz takie pytanko, kim bardziej polecacie grac: Wojownikiem czy bardem? Inne klasy nie wchodzą w grę, bo już się nimi nagrałem zawczasu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 14:00, el-coyote napisał:

Zamierzam w tym tygodniu kupić sobie BG Gold i odświeżyć starą pamięć, bo stare płyty szlag
trafił. I teraz takie pytanko, kim bardziej polecacie grac: Wojownikiem czy bardem? Inne klasy
nie wchodzą w grę, bo już się nimi nagrałem zawczasu :).


polecam barda bo wojowników w BG jest nadmiar, a bard tylko 1 z tego co wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować