Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Wojownik jest nużący bo nie dostaje nic nowego co poziom. Pod koniec gry strasznie monotonnie się nim gra. Polecam Ci zainstalować MOD Easy-of-use i opcję, która pozwala wieloklasowcom dawać pięć plusów w specjalizacje (co zresztą jest chyba zgodne z AD&D, a nie zostało zaimplementowane). Weź wojownika/maga i sprawa załatwiona. Bardem gra się dosyć cieżko, ale interesująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 13:58, mivi napisał:

Ja powtarzam swoje pytanie o Fade, a co do postaci czarujących to wg. mnie z postaci, które
są standardowo w BG2 najlepsza jest Aerie. Za minus tej postaci uważam to, że mało pkt. życia
co jest trochę irytujące.


Aerie jest niezła, ale jeśli grasz pełną drużyną, to awansuje bardzo wolno. Obecnie gram swoją postacią + Aerie i jest super.

Propo Edwina... nie wyobrażam sobie pełnej drużyny bez niego. Często gram brygadą: ja jako czarodziej/czarownik + Edwin + dodatkowy mag z moda + Jan, do tego jakiś woj i kapłan. Zabawa przednia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 13:40, Mumin napisał:

Ale tylko dlatego, że ma ten swój naszyjnik. Ma nadprogramową liczbę komórek na czary i to
tylko dlatego, że jest Czerwonym Magiem, tak jakby to cokolwiek znaczyło.

Dodatkowe sloty dostaje za naszyjnik i za specjalizację, nie za bycie CM.
Poza tym: 18 inteligencji, dobra kondycja, dobra specjalizacja, można go mieć wcześnie, fajny charakter (to akurat rzecz gustu - Tobie się nie podoba, a mnie owszem).
No i przede wszystkim te dodatkowe sloty.
Nalia jest cienka, Imoen nie ma przez połowę gry, Janek jest wieloklasowcem i w dodatku nie może rzucać czarów nekromanckich. Rzeczywiście, wybitna konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrą postacią rzucającą czary jest też Aerie, co prawda jest wieloklasowcem ale akurat połączenie maga z kapłanem jest całkiem niezłe (można np. umieszczać w warunkowaniu zaklęcia kapłańskie). Oczywiście Aerie jest całkowitym przeciwieństwem Edwina jako że jest płaczliwą praworządną dobrą osóbką starającą się współczuć wszystkiemu i wszystkim dookoła, jeśli lubisz charakter Edwina to ona pewnie Ci nie podchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 14:20, Taschon napisał:

Dodatkowe sloty dostaje za naszyjnik i za specjalizację, nie za bycie CM.

Ale naszyjnik ma dlatego, że jest Czerwonym Magiem - o to mi chodziło :P

Dnia 23.07.2007 o 14:20, Taschon napisał:

Nalia jest cienka, Imoen nie ma przez połowę gry, Janek jest wieloklasowcem i w dodatku nie
może rzucać czarów nekromanckich. Rzeczywiście, wybitna konkurencja.

Tak naprawdę, to nie ma słabych NPC, bo wystarczy odpowiednio postacią pokierować i można z niej zrobić naprawdę świetnego sprzymierzeńca. W mojej drużynie Nalia zawsze sprawdzała się znakomicie, tak samo Jan i Aerie. Ale i tak moją ulubioną postacią rzucającą zaklęcia jest Tashia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 15:07, Mumin napisał:

> Dodatkowe sloty dostaje za naszyjnik i za specjalizację, nie za bycie CM.
Ale naszyjnik ma dlatego, że jest Czerwonym Magiem - o to mi chodziło :P

> Nalia jest cienka, Imoen nie ma przez połowę gry, Janek jest wieloklasowcem i w dodatku
nie
> może rzucać czarów nekromanckich. Rzeczywiście, wybitna konkurencja.
Tak naprawdę, to nie ma słabych NPC, bo wystarczy odpowiednio postacią pokierować i można z
niej zrobić naprawdę świetnego sprzymierzeńca. W mojej drużynie Nalia zawsze sprawdzała się
znakomicie, tak samo Jan i Aerie. Ale i tak moją ulubioną postacią rzucającą zaklęcia jest
Tashia :]

Zamierzam z nia grać , jak tylko mod zostanie spolszczony. Podobno jest ukonczone jakieś 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam starszych kolegów w grze , kiedyś na szybko dawno temu przeszedłem ją nie zagłębiając się zbytnio w wszystkie zakamarki, byłem graczem dobra , po kilku latach dzieciaki mi pozwolą znowu siąść przy kompie, grałem wtedy na łubudu niewiele magii byle do przodu, teraz chciałbym zacząć być złym he he i wyrwać najsmaczniejsze kąski z gry(posmakować dłużej) dajcie rade co do składu drużyny i ogólnej filozofii ... dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś NPC MOD z romansami? Co do ogólnej filozofii to jest to gra RPG i wszystko jasne :) Poza tym zastosowano tam reguły AD&D. Wszystko jest napisane w instrukcji. Jedyna rada jest taka, żeby pograć sobie dłużej i zobaczyć co Cię najbardziej kręci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 15:39, brzydal2004 napisał:

(...)


Nigdy nie grałem złym, ale powiem Ci kogo warto mieć w drużynie: Korgana (znajdujesz do w karczmie w Slumsach), Edwin (gildia Mae''Vara w Dzielnicy portowej), Viconia (dzielnica rządowa). To wszystkie z charakteru złe postacie, które można mieć w drużynie. Jeżeli potrzebujesz całej ekipy to weź jakies neutralne postacie, jak na przykład Jana. :D

Korgan - krasnolud barbarzyńca.
Edwin - człowiek mag.
Viconia - drow kapłan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 15:09, Asthariel napisał:

Zamierzam z nia grać , jak tylko mod zostanie spolszczony. Podobno jest ukonczone jakieś 30%

Hm... Powinno być fajnie, o ile tłumaczący nie skaszanią roboty. Nie wiesz przypadkiem kto się tym zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2007 o 11:14, Budo napisał:

Zdecydowanie wybrałbym tutaj Anomena- ale również wywaliłbym Jaheirę, jest w zasadzie słabą
postacią, w dodatku potem z nią same problemy. Nie ma za dobrego wyboru druidów w bg2, ale
postawiłbym na Cernda... miałbyś wtedy dwóch wojów, kapłana, druida, dwóch magów (w tym jeden
tez złodziej). W takiej drużynie też nie będzie żadnych konfliktów.


Nie Jaheiry nie wywalę ponieważ to jedyna babka w mojej drużynie. Może kiedy indziej zagram Cerndem. A jeśli chodzi o Jaheirę to podobno romans jest zabugowany... ? Czy jest możliwość że coś źle powiem i przerwę romans ? Zrezygnowałem z Anomena i wybrałem Hear''daliasa. Ale będe starał się go przerobić na postać walczącą z dystansu. Szkoda że nie może używać długiego łuku. Ale krótkie też fajne.. :P Co daje ta jego pieśń bojowa ?

PS. Jako moderator chyba nie musisz pisać postów jeden pod drugim...

---------->M1k3
czemu nie odpowiedziałeś na mojego dłuugiego posta ? :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przechodzilem bg2 wieeeele razy i zawsze najlepiej gralo mi sie drużyną ja-zawadiaka, Korgan, Edwin, Viconia. Taka drużyna miecie wszystko nawet na hardzie z tacticsem, każdy z tych npcków dobrze prowadzony i z dobrymi itemami rozwalilby nawet Chuka Norrisa, w ogóle sądzę, że to jest najlepsza drużyna pod względem powera jaką można stworzyć w bg2.


http://pl.youtube.com/watch?v=76CS9z9kQ44 => polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 15:37, mivi napisał:

Jest w ogóle jakiś MOD w którym jest romans i jest spolszczony?


Soalufein jest spolszczony , choć nie w całości .
Ja sama kiedyś się bawiłam w tłumaczenie moda z Edwin Romance XP
Bardzo podobała mi się rozmowa z Viconią :P Przetłumaczona brzmi mniej wiecej tak :

Viconia ~Zresztą...Nie moge pomóc , ale jestem ciekawa w jaka gre tutaj pogrywasz, Edwinie. Na pewno nie jest zbiegiem okolicznośli , że rozmawiasz ze mna akurat wtedy , kiedy <CHARNAME> przechodzi obok na tyle blisko , aby cię słyszeć.~
Viconia = ~Jestem Drowem, i nie dam sobą manipulować dla twojej korzyści , czarodzeju. I coś mówi mi , że <CHARNAME> jest nie mniej rozbawiona przez twoje małe zagrywki niż ja. Prawda , <CHARNAME>?~
Postać = ~Nie Viconio, Z pewnością nie jestem. Jakieś sugestie co do tego w jaki sposób możemy najlepiej zademonstrować nasze niezadowolenie?~
Viconia = ~Faktycznie , myślałam ze to jakiś rodzaj zabawy. Nie oznacza to jednak ze zamierzam pozwolić mu wykonać to co on wymyślił. Masz jakieś propozycje?~
Chyba Edwin XP = ~Gwarantuje ci to...~
Viconia = ~Mógłbys łatwo zbliżyć sie do mnie prywatnie. To prowadzi mnie do przekonania , że używasz mnie po to , aby przyciągnąc uwage kogoś innego.~
Edwin = ~Coż za absolutnie niedorzeczny pomysł. Zabawny. Naprawde zabawny. (Szlag. Przejrzała mój mistrzowski plan. Wyglada na to , ze straciłem ten manewr.)~
Viconia = ~Niestety, nie mamy ani jednej mackowej rózgi...~
Edwin = ~Zaczekaj chwile...~
Viconia = ~... i wstyd by było uczynic go niesprawnym na trwałe. Może być dużo bardziej uzyteczny dla nas w innym charakterze. Dla nas obydwu.~
Edwin = ~O-o-obydwu?!~
Viconia = ~Myśle , że najchetniej w tym samym czasie. Chcemy rzucić mu należyte wyzwanie.~
Edwin = ~*dusząc sie* W TYM SAMYM CZASIE?! Eee...to jest...Będe szcześliwy mogąc służyć...~
Edwin = ~To znaczy , służyć obydwu paniom , zgodnie z mymi uzdolnieniami, najlepiej jak tylko bede mógł. (To nie może sie dziać. Obudze się w każdej chwili.)~
Viconia = ~Doskonale. Prosze.~
Edwin = ~Co to jest? To *uuuch* musi ważyć z tone!~
Viconia = ~Mój bagaż. A tu jest również bagaż <CHARNAME>. Powiedziałeś ze chcesz służyć nam obydwu, więc dostajesz to czego sobie życzyłeś. Nieś je ostrożnie , a jeśli stłuczesz cokolwiek będziemy obie bardzo zirytowane. * chichot * Chodz, <CHARNAME>. Myśle że możesz skorzystać z paru lekcji właściwego manipulowania samcami...~


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 17:39, Hirhor napisał:

Przechodzilem bg2 wieeeele razy i zawsze najlepiej gralo mi sie drużyną ja-zawadiaka, Korgan,
Edwin, Viconia. Taka drużyna miecie wszystko nawet na hardzie z tacticsem, każdy z tych npcków
dobrze prowadzony i z dobrymi itemami rozwalilby nawet Chuka Norrisa, w ogóle sądzę, że to
jest najlepsza drużyna pod względem powera jaką można stworzyć w bg2.


http://pl.youtube.com/watch?v=76CS9z9kQ44 => polecam!!


Świetny filmik ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 16:00, Mumin napisał:

> Zamierzam z nia grać , jak tylko mod zostanie spolszczony. Podobno jest ukonczone jakieś
30%
Hm... Powinno być fajnie, o ile tłumaczący nie skaszanią roboty. Nie wiesz przypadkiem kto
się tym zajmuje?

GawithApriccot , więcej informacji jest na forum Klanu Dzieci Bhaala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu moich przedmówców:
Edwin, Viconia, Korgan, do tego Janek (nie jest zły, ale pasuje wszędzie, bo jest chaotyczny neutralny i ma fajne teksty, choć potem mogą wkurzać), a w ToBie Sarevok.
Z taką drużynką exp będzie wolno leciał, szczególnie jak grasz bez modów, ale npce i tak są potężni, a skoro grasz dla klimatu i smaczków to i tak problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 15:07, Mumin napisał:

Ale naszyjnik ma dlatego, że jest Czerwonym Magiem - o to mi chodziło :P

Ok.

Dnia 23.07.2007 o 15:07, Mumin napisał:

Tak naprawdę, to nie ma słabych NPC, bo wystarczy odpowiednio postacią pokierować i można z
niej zrobić naprawdę świetnego sprzymierzeńca.

Całkowicie zanegować tego nie mogę, bo sam się często powołuję na tę starą śpiewkę. Z każdego NPC można zrobić mocarza, ale fakt jest taki, że Edwin jest lepszym magiem i tyle. Choćby ze względu na sloty no i inteligencję, ale nie chce mi się sprawdzać w tabelach, jaka różnica jest między 17 a 18. Minusem może być brak opcji noszenia amuletu przyspieszającego czarowanie, ale z Vekną i Akceleracją różnicy prawie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 14:32, Karharot napisał:

Dobrą postacią rzucającą czary jest też Aerie, co prawda jest wieloklasowcem ale akurat połączenie
maga z kapłanem jest całkiem niezłe

Zgadzam się. Aerie to jeden z najpotężniejszych NPC. Głoszenie, że Aerie jest kiepska, jest herezją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować