Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 23.07.2007 o 17:39, Ailantan napisał:

Soalufein jest spolszczony , choć nie w całości .


Wiem, że Soalufein jest spolszczony w 50%. Wiem też, że są niektóre NPC MOD-y, które są w całości spolszczone. Obecnie podoba mi się romans z Fade, chociaż nie wiem czy jest spolszczona wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 16:04, Grizzly. napisał:

Nie Jaheiry nie wywalę ponieważ to jedyna babka w mojej drużynie. Może kiedy indziej zagram
Cerndem. A jeśli chodzi o Jaheirę to podobno romans jest zabugowany... ?


Cała Jaheira to chodzący bug, mój brat miał ją w teamie to tak klął że nie pytaj xD
Co chwilę mu ją porywali z drużyny ;]

>Co daje ta jego pieśń bojowa ?

Haer Dalis to trudna do prowadzenia postać, trzeba na niego uważać w walce... jest dość kruchy, a pieśń chyba zwiększa ac i trafienie, ale nie pamietam dokładnie

Dnia 23.07.2007 o 16:04, Grizzly. napisał:

PS. Jako moderator chyba nie musisz pisać postów jeden pod drugim...


Nic nie muszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2007 o 20:23, Budo napisał:

Cała Jaheira to chodzący bug, mój brat miał ją w teamie to tak klął że nie pytaj xD
Co chwilę mu ją porywali z drużyny ;]


Jak porywali ? O co chodzi ?

A Hear''dalis mi się podoba, będzie stał z boku i z łuku nawalał. Chociaż ma fajne te mieczyki, ale szybko dotaje obrażenia. Mam go bardzo krótko ale zauważyłem że ma moc piruet defensywny.. chyba jakoś się przyda.

Ostatnio grałem drużyną Ja - wojownik, Korgan, Minsc, Yoshimo (potem Jan, ale Yoshimo miałem już chyba gdzieś ok 22 poziomu ponieważ przeszedłem nim całą twierdze strażnika i największe questy) Viconia, i Edwin. Normalnie chodziłem i wymiatałem. Teraz mogę mieć trochę cieżko bo gram Ja- mag, Keldorn, Minsc, Jaheira, Jan i Haer''dalis. Mam nadzieję że jakoś dam radę. Postacie są ok 10 lvl i postaram się teraz przejśc więzienie sfer. Ae tam może być problem. Jak grałem starą druzyną to chyba byli na większych poziomach.

Czy Jaheira będzie mogła się przemienić jeszcze w coś opróch tych niedźwiedzi i wilka ? Np. w wilkolaka ?


Czy Chowaniec też zdobywa PD ? Może się jakoś stać potężniejszy ? Ja mam baśniowego smoka. Miła gadzina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 21:04, Grizzly. napisał:

Czy Jaheira będzie mogła się przemienić jeszcze w coś opróch tych niedźwiedzi i wilka ? Np.
w wilkolaka ?


Na poziomie czarów misji będą takie które pozwalają zamienić się w żywiołaka, moim zdaniem nie jest to nic rewelacyjnego lepiej jest ten slot zużyć na większe przywołanie żywiołów. Jaheira nie będzie mogła zmienić się w wilkołaka - jedynie podklasa druida "zmiennokształtny" może to robić.

Dnia 23.07.2007 o 21:04, Grizzly. napisał:

Czy Chowaniec też zdobywa PD ? Może się jakoś stać potężniejszy ? Ja mam baśniowego smoka.
Miła gadzina :)


Chowaniec nie zdobywa PD ani poziomów, jak przejdziesz do Tronu Bhala to będzie miał 2x więcej pkt życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 21:04, Grizzly. napisał:

Jak porywali ? O co chodzi ?

Podczas całego zamieszani z Harfiarzami będzie czasem znikać, by wyjaśnić pewne sprawy. Poza tym jak napadną na drużynę podczas snu, to akurat ją biorą na zakładnika (test dla wszego romansu ), a w mieście jest także kilka osób jej nieżyczliwych.Przynajmniej coś się dzieje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 22:57, Ubiquit napisał:

> Jak porywali ? O co chodzi ?
Podczas całego zamieszani z Harfiarzami będzie czasem znikać, by wyjaśnić pewne sprawy. Poza
tym jak napadną na drużynę podczas snu, to akurat ją biorą na zakładnika (test dla wszego romansu
), a w mieście jest także kilka osób jej nieżyczliwych.Przynajmniej coś się dzieje. ;)


A co jest takiego np. zabugowanego bo jeszcze nic w tym kierunku niezauważylem ? Ale na długo nie znika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 23:01, Grizzly. napisał:

> > Jak porywali ? O co chodzi ?
> Podczas całego zamieszani z Harfiarzami będzie czasem znikać, by wyjaśnić pewne sprawy.
Poza
> tym jak napadną na drużynę podczas snu, to akurat ją biorą na zakładnika (test dla wszego
romansu
> ), a w mieście jest także kilka osób jej nieżyczliwych.Przynajmniej coś się dzieje. ;)


A co jest takiego np. zabugowanego bo jeszcze nic w tym kierunku niezauważylem ? Ale na długo
nie znika ?


Bug najczęściej polega na tym, że Jaheira mówi w koło tę samą kwestię i romans się zawiesza. Mi udało się dopiero za trzecim razem. Wczytywałem grę od pewnego momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 17:39, Hirhor napisał:

Przechodzilem bg2 wieeeele razy i zawsze najlepiej gralo mi sie drużyną ja-zawadiaka, Korgan,
Edwin, Viconia. Taka drużyna miecie wszystko nawet na hardzie z tacticsem, każdy z tych npcków
dobrze prowadzony i z dobrymi itemami rozwalilby nawet Chuka Norrisa, w ogóle sądzę, że to
jest najlepsza drużyna pod względem powera jaką można stworzyć w bg2.


http://pl.youtube.com/watch?v=76CS9z9kQ44 => polecam!!

Zawadiaka jest spoko, ale na dłuższa metę nie. Grałem sam do pewnego momentu w grze i trochę go wyciągnąłem w górę... Jak jeszcze grałem ze znajomym przez sieć to bardzo szybko dobiłem do 50 lvl i już nic nie mogłem... jedyny jego ból to mało ataków na rundę, więc teraz jestem bardziej za multiklasowcami, dłużej awanasują, a przy moim trybie gry to to jest przydatne. Najlepszy jest w/m/z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przeszedłem zawadiaką bg2 i trąbala i jest super- z maksymalnymi statami nadaje sie bardzo dobrze na wojownika, bo po krótkim czasie ma klasę pancerza lepszą od pakera w płytówce- sam doszedłem zdaje sie do
-26 bez tarczy (grałem chyba jedną bronią- długimi mieczami, a z dystansu kusze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2007 o 09:02, Budo napisał:

Przeszedłem zawadiaką bg2 i trąbala i jest super- z maksymalnymi statami nadaje sie bardzo
dobrze na wojownika, bo po krótkim czasie ma klasę pancerza lepszą od pakera w płytówce- sam
doszedłem zdaje sie do
-26 bez tarczy (grałem chyba jedną bronią- długimi mieczami, a z dystansu kusze).

Ja nie pamiętam ile miałem KP, ale lvl 50 i skóznia z żółtego smoka plusparę cacek... walczyłem furią +5 i sanchudoku. Fakt dobra postać... Ale widziałem w/m/z Reaven''a, nie miałem po co sie porównywać moim zawadiaką, szanse zerowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

wiadomo, że w/m/z dobrze rozwinięty zawsze będzie lepszy- w końcu tą postacią najłatwiej przechodzi się gre solo. W dodatku bardzo szybko robi się... za łatwo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2007 o 11:15, Budo napisał:

wiadomo, że w/m/z dobrze rozwinięty zawsze będzie lepszy- w końcu tą postacią najłatwiej przechodzi
się gre solo. W dodatku bardzo szybko robi się... za łatwo ;]

Ale przy tacticsie i tak jest zabawa ;) a jak grałem solo zawadiaką to mialem drobne problemy z magami... ale tak to też sobie nieźle radzilem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 11:15, Budo napisał:

wiadomo, że w/m/z dobrze rozwinięty zawsze będzie lepszy- w końcu tą postacią najłatwiej przechodzi
się gre solo. W dodatku bardzo szybko robi się... za łatwo ;]


W/m/z to na pewno przydatne rozwiązanie? Bez zbroi ciężko solo wyrobić, nawet po zdobyciu różnych bonusów. Zaś po rozpoczęciu walki i tak nie będziemy mogli zdjąć zbroi, żeby czar rzucić (w drugą stronę to samo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2007 o 14:44, Astropath napisał:

W/m/z to na pewno przydatne rozwiązanie? Bez zbroi ciężko solo wyrobić, nawet po zdobyciu różnych
bonusów. Zaś po rozpoczęciu walki i tak nie będziemy mogli zdjąć zbroi, żeby czar rzucić (w
drugą stronę to samo).

Bardzo przydatne, jemu się nie daje zbroi tylko szatę Vekny i już jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mag może sobie czarami zapewnić znacznie lepszą ochronę niż daje jakakolwiek zbroja. Do tego jak zdobędziesz kostur magów będziesz mógł stawać się niewidzialnym dowolną ilość razy na rundę.
Istnieją zbroje które magowie dwu i wieloklasowcy mogą nosić bez ograniczeń w rzucaniu czarów, jednak i tak najlepszym co mag może nosić jest Szata Vekhny - jej bonus do prędkości rzucania czarów jest po prostu nie do pobicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2007 o 14:54, Karharot napisał:

Mag może sobie czarami zapewnić znacznie lepszą ochronę niż daje jakakolwiek zbroja. Do tego
jak zdobędziesz kostur magów będziesz mógł stawać się niewidzialnym dowolną ilość razy na rundę.
Istnieją zbroje które magowie dwu i wieloklasowcy mogą nosić bez ograniczeń w rzucaniu czarów,
jednak i tak najlepszym co mag może nosić jest Szata Vekhny - jej bonus do prędkości rzucania
czarów jest po prostu nie do pobicia.

Dokładnie, a kostur magów też jest przydatny, ale jeżeli chce się walczyć w zwarciu polecam 2 katany lub 2 sejmitary ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

W/M/Z to najłatwiejsza klasa do solowania gry, wiec nie pytaj czy to coś daje- dzieki kilku prostym czarom po krótkim czasie gry stajesz sie w walce niepokonany- np rozmycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować