Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Nie ma po co go zabijać. W końcu, o ile mnie pamięć nie myli, to aby dokończyć zbroję z ludzkiej skóry, to trzeba skończyć quest z garbarzem w Targowie. I oczywiście jak znajdziesz wszystkie dowody (zapach, skóra, kawałek ubrania, czy co tam), to Rejek spanikuje i ucieknie bez "ręcznego" ponaglania go, a strażnikowi nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quest z garbarzem w Targowie dokańczam zawsze (nawiasem mówiąc wydaje mi się on jakoś tak... niekompletny - mało expa, żadnych wartościowych zdobyczy). Natomiast zbroję zmontowałem sobie tylko 2 albo 3 razy, zazwyczaj gram dobrą drużyną i nie mam z niej żadnego pożytku. Zresztą nie jest ona niczym naprawdę rewelacyjnym zważywszy że trzeba dla niej zabić Adalon - już wolałbym zdobyć na niej łuski i wykonać z nich porządną płytówkę, to by było coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to ja, za pierwszym razem przeszedłem questa po swojemu i zawsze tak robiłem. Dopiero z solucji dowiedziałem się, że strażnik może zginąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do solucji do dzisiaj nie zajrzałem:) (Zresztą chyba jej nie było w tym niebieskopudełkowym wydaniu).
Wolę iść na żywioł niż po sznurku. Więcej zabawy i na dłużej starcza (nawet po tylu latach coś nowego da się znaleźć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do solucji zaglądam, jak:
a) zacinam się w jakiejś grze na dobre
b) chcę zobaczyć jakie questy/sekrety ominąłem
c) chcę się więcej dowiedzieć o grze. Niektóre FAQi potrafią zaskoczyć toną ciekawostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 05:56, patryk1605 napisał:

U kazdej broni w grze jest ilos obrazen ale jest ona dziwnie napisana ;/ znaczy nie wiem jak
to czytac np 2k+4

Broń o obrazeniach 2k4 zadaje od 2 do 8 pkt obrazen ( 2 rzuty kostką 4 ścienną), bron 1k10 zadaje od 1 do 10 pkt obrazen ( 1 rzut kostką 10 ścienną). Czyli pierwsza liczba to ilość rzutów kostką a druga liczba to rodzaj kostki. a oznaczenie np 2k4+2 oznacza że broń zadaje od 4 do 10 pkt obrazeń ( do podstawowych pkt obrazeń dodajemy 2) itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 00:58, Goenitz napisał:

Ja do solucji zaglądam, jak:

A mnie się przydaje, jak nie pamiętam dokładnie jakichś szczegółów zadania, a potrzebna jest komuś odpowiedź na forum. Wtedy solucja jest jak znalazł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 11:59, Mumin napisał:

> Ja do solucji zaglądam, jak:
A mnie się przydaje, jak nie pamiętam dokładnie jakichś szczegółów zadania, a potrzebna jest
komuś odpowiedź na forum. Wtedy solucja jest jak znalazł :D


A o takiej oczywistej rzeczy to nawet nie wspomnę. Lista itemów jest bardzo przydatna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 12:30, werbenis napisał:

Zamierzam kupić tę gre, czy jest jakaś dobra polskojęzyczna strone poświęcina jej, bo nic ciekawego
nie znalazłam.


Tutaj zajrzyj: http://bg2.gram.pl/
Na pewno coś tam znajdziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BG1 jest bug, nie odtwarzają się dźwięki umierania postaci. Aby to naprawić trzeba dodać w Baldur.ini linię Memory Access=100 w sekcji [Game Options].

Dnia 03.08.2007 o 14:15, Battlesuit napisał:

Bo z tego co słyszałem to jest tam ich mnóstwo.

Mnóstwo? Jakieś przykłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 15:32, Mistic napisał:

Przy czym tylko ten drugi można uznać za bug, pozostałe dwa to problemy sprzętowe.

No dobra, ale dotyczą edycji ZXK. Ale problemy związane z pierwszym BG były bardziej "bugowate" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze strony bioware
1.04: [BGII/ToB] - ChDataTypes.cpp at line 250 (Back to Top)
General decompression error on BAM and MOS files. This is the most common error that will occur when the game is accessing bad data on your hard drive. This can occur from a faulty install of BG2 or can occur due to some oddities with your hardware. There are no easy solutions to this issue as they are hardware specific. Try clearing out your quot;cache", "temp", and "tempsave" directories. Failing that, try reinstalling.

czyli tlumaczac gra ma proble z dostepem do danych
moze to wynikac
-z wadliwej instalacji gry
-z osobliwości z hardwarem/sprzetu/
mozna sprobowac wyczyscic foldery (sa w folderze z gra )cache,temp,tempsave
- jak to nic nieda to reinstalacja gry

Jak reinstalowales gre to instalowales w to samo miejsce? I czy wyczysciles folder z gra przed instalacja z tych folderow?
Zdarza sie to w jakims miejscu gry zawsze?
Ja bym zainstalowal gre na innej partycji, jesli masz, bo to taki trudny problem, jesli blad mozna faktycznie wynikac z sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z zagranicznego forum
I ended up reinstalling the game with no read ahead cache on the disc drive, seems to work fine now in case anyone else has similar problem.

czyli sprobuj instalacji na dysku bez read ahead cache( chodzi o bufor czy o plik wymiany?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować