Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

IMO the buggest day to bardzo nieudany mod.
Primo:Pełno bugów
Duo: Można zrobić takie przegięcia, że gra jest za łatwa po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 20:30, Battlesuit napisał:

IMO the buggest day to bardzo nieudany mod.
Primo:Pełno bugów
Duo: Można zrobić takie przegięcia, że gra jest za łatwa po prostu...


imo mimo bugow najwiekszy i najciekawszy z modow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poza zaklęciami i kilkoma podklasami co jest w nim takiego ciekawego? Fabuła denna, bugów od cholery, itemy z kosmosu, lokacje kopiowane do obrzydzenia, dużo beznadziejnych podklas. Wolę małe mody, które dodają coś ciekawego do gry, niż takie duże kolosy wywracające BG do góry nogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 20:53, Goenitz napisał:

A poza zaklęciami i kilkoma podklasami co jest w nim takiego ciekawego? Fabuła denna, bugów
od cholery, itemy z kosmosu, lokacje kopiowane do obrzydzenia, dużo beznadziejnych podklas.
Wolę małe mody, które dodają coś ciekawego do gry, niż takie duże kolosy wywracające BG do
góry nogami.


Mam takie samo zdanie, lepiej zainstalować tacticsa, i parę innych pewniaków, i cieszyć się grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 21:25, Battlesuit napisał:

Mam takie samo zdanie, lepiej zainstalować tacticsa, i parę innych pewniaków, i cieszyć się
grą.


mam tacticsa razem z 39 innymi pewniakami i ciesze sie gra... tdd co prawda wsrod nich niema, bo rzeczywiscie posiada te wady o ktorych mowiliscie ale i tak przeszedlem go kilka razy i nadal uwazam ze jest dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 22:21, Battlesuit napisał:

/ciach/

Przejdź grę każdą postacią, i dopiero głoś takie prawdy życiowe :)


tak sie sklada ze przeszedlem gre kazda postacia, a solo wszystkimi oprocz blazna i skalda wiec wiem o tej grze naprawde sporo... to ja tobie proponuje przejscie, juz niech strace bez modow, solo wladca zwierzaz lub czyms podobnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre "splówy" są z IceWind Dale''a II, które średnio kosztują po 200000 gp, a w BGII TDD masz je za kilka dziesiąt tysięcy gp. :D:D.
Masz racje za łatwe to - bo klasy są za słabo zbalansowane.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Zarejestrowałem się tutaj tylko dla tego, że zaliczyłem solo każdą profesją z wyjątkiem jednej specjalizacji maga. Inaczej bym się tutaj nie wypowiadał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś nie przeszedł gry wszystkimi możliwymi profesjami solo, to już nie może się wypowiadać? Litości... zaraz zaczniecie się licytować, która postać miała więcej HP na końcu gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 14:51, GanD napisał:

Czyli jak ktoś nie przeszedł gry wszystkimi możliwymi profesjami solo, to już nie może się
wypowiadać? Litości... zaraz zaczniecie się licytować, która postać miała więcej HP na końcu
gry...

Najlepiej zignoruj, tym ludziom najwyraźniej sprawia radość popisywanie się czego to oni nie dokonali, za to przynajmniej wiadomo kogo będzie można potem męczyć o informacje związane z grą :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2007 o 14:53, Hubi Koshi napisał:

Najlepiej zignoruj, tym ludziom najwyraźniej sprawia radość popisywanie się czego to oni nie
dokonali, za to przynajmniej wiadomo kogo będzie można potem męczyć o informacje związane z
grą :-]


Hehehe, rozbiło mnie to xD A męczyć o informacje można :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 14:51, GanD napisał:

Czyli jak ktoś nie przeszedł gry wszystkimi możliwymi profesjami solo, to już nie może się
wypowiadać? Litości... zaraz zaczniecie się licytować, która postać miała więcej HP na końcu
gry...


Wiesz, nikt nie broni Ci się wypowiadać, ale jak nie przeszedłeś Baldura minimum 5-6 razy to na pewno niektórych rzeczy nie wiesz, więc nie zawsze warto odpisywać.

A co do HP na końcu gry. Zazwyczaj max, Irenicus to słabeusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 15:54, Battlesuit napisał:

Hehehe, rozbiło mnie to xD A męczyć o informacje można :D

Hej skoro macie sporo wiedzy o tej grze i sporo razy ją przeszliście to jakoś trzeba sobie odbić wasze wykłócanie się w temacie :-] Taka już odpowiedzialność ludzi o sporej wiedzy. Osobiście nic do was nie mam, po prostu z natury nie przepadam za ludźmi którzy jakimiś osiągnięciami chcą pokazać innym (czasami zachowującym się tak samo) czego to oni nie dokonali. Ot taki mój osobisty gust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może w jakim momencie mozna dołączyć korgana?? poszedłęm po niego zaraz po więzieniu Irenicusa i lipa - nie chce ze mną gadać. co robie źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 16:22, Studpl napisał:

wie ktoś może w jakim momencie mozna dołączyć korgana?? poszedłęm po niego zaraz po więzieniu
Irenicusa i lipa - nie chce ze mną gadać. co robie źle?


Masz bug który jest powszechny. Musisz się przespać około 1-2 razy w jakiejś karczmie, i dopiero potem pójść z nim rozmawiać.
A jeżeli to nie bug, i masz problem z samą rozmową, to musisz posłuchać jego opowieści, i potem powiedzieć, że z chęcią przyłączysz sie do plądrowania krypty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, skoro mowa o modach do BG.... Sam obie części przeszedlem może z 3 razy, bez modów. Jestem zielony w kwestii modowania, dlatego chcialbym porady dla kogos kto:

1. Zamierza przejść BG (z dodatkiem) + BG2 (z tronem) - tą samą postacią
2. Chciałby zainstalować mody dodające kilka (ok 6) ciekawych podklas, najlepiej chociaż 2 takie które łaczą magie z mieczem (Wojownik-Mag)
3. Chciałbym też, przyłączyć chociaż 2-3 nowe postacie do drużyny. Najbardziej Valen ;*
4. Ostatnie to oczywiście artefakty. Żeby było ich troszkę więcej, lub w tej samej ilości ale zmienione na inne. Nie zależy mi na mocy nowych itemow ale na samej zmianie ich ilosci, róznorodności.

Jakie mody więc wybrać z dostępnych w Sadze BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Ja bym Ci radził następujące mody:
1: Wystarczy import postaci z BG do BG2
2.Odradzam dodatkowe podklasy, zostań przy tych co są.
3. Valen i Soulafein, to moje rady :)
4. Możesz zainstalować Przedmioty z Icewind Dale''a, ale są one za mocne jak na tą grę, bez tego się można obejść.

Polecam również mod Tactics, dodaje on grze nowego smaku, stare sztuczki które wychodziły bez problemu, mogą być teraz trudniejsze na bosach :)
A jeżeli nie chcesz grać z tacticsem, a nudzą Cię lochy Irenicusa, to polecam Dungeons be gone.

Aha, i uprzedzę pytanie o tego nieszczęsnego Yoshimo: Jest też mod "The tortured soul", który rozwija nam wątek Yoshimo, i pozwala na zachowanie go, do końca Cieni Amn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 15:55, Battlesuit napisał:

Wiesz, nikt nie broni Ci się wypowiadać, ale jak nie przeszedłeś Baldura minimum 5-6 razy to
na pewno niektórych rzeczy nie wiesz, więc nie zawsze warto odpisywać.

Bez przesady, wystarczy raz a dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować