Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Możliwe, ze ktoś napotkał już ten problem:

Gram (BG Trilogy) z zainstalowanym modem BG2 Tweaks Pack, wybrałem w nim komponent dający MAX PŻ przy awansie na poziom. Baldurs Gate 1 (z wybrzeżem mieczy) przeszedłem bez zauważalnych problemów tzn. kiedy grałem zbrojnym z kondycją 19 zawsze otrzymywałem 15PŻ/ na poz.

Problem zaczął sie na 10 POZIOMIE - tam dostałem już tylko 3 PŻ przy awansie. I w żaden sposób nie mogłem "wylosować" więcej.

Zacząłem rozgrywkę BG2 właśnie otrzymałem awans na 11 POZIOM i znów otrzymuje jedynie 3 PŻ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 20:41, karczmiarz napisał:

Możliwe, ze ktoś napotkał już ten problem:

Gram (BG Trilogy) z zainstalowanym modem BG2 Tweaks Pack, wybrałem w nim komponent dający MAX
PŻ przy awansie na poziom. Baldurs Gate 1 (z wybrzeżem mieczy) przeszedłem bez zauważalnych
problemów tzn. kiedy grałem zbrojnym z kondycją 19 zawsze otrzymywałem 15PŻ/ na poz.

Problem zaczął sie na 10 POZIOMIE - tam dostałem już tylko 3 PŻ przy awansie. I w żaden sposób
nie mogłem "wylosować" więcej.

Zacząłem rozgrywkę BG2 właśnie otrzymałem awans na 11 POZIOM i znów otrzymuje jedynie 3 PŻ.

Zawsze tak jest gdy awansujesz ponad 10 poziom - inaczej postacie były zbyt wypakowane. Ja tam miałem inny problem po instalacji tego - mój 1poziomowy woj miał 24pź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo! mam zainstalowany mod EBG 2. Jest tam opcja która instaluje grimuary i woluminy (te znane z BG 1). Ktoś wie gdzie się znajdują? (Dotychczas znalazłem przypadkiem grimuar siły pod domem jansena.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 09:33, Songohan1986 napisał:

Elo! mam zainstalowany mod EBG 2. Jest tam opcja która instaluje grimuary i woluminy (te znane
z BG 1). Ktoś wie gdzie się znajdują? (Dotychczas znalazłem przypadkiem grimuar siły pod domem
jansena.)


hmmm... jeden jest u gaala, smoki maja po jednym bodajze, jeden chyba u illithidow w kanalach... nie pamietam juz dokladnie ale zazwyczaj powinienes dostac po jakiejs ciezkiej walce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 09:50, Noirr napisał:

hmmm... jeden jest u gaala, smoki maja po jednym bodajze, jeden chyba u illithidow w kanalach...
nie pamietam juz dokladnie ale zazwyczaj powinienes dostac po jakiejs ciezkiej walce...

Gaal to ten od kultu obserwatora? Gram chyba z setny raz i nawet nie pamiętam. Jak mówisz smoki to masz na myśli też Adalon i te z Trąbala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 12:49, Songohan1986 napisał:

> hmmm... jeden jest u gaala, smoki maja po jednym bodajze, jeden chyba u illithidow w kanalach...

> nie pamietam juz dokladnie ale zazwyczaj powinienes dostac po jakiejs ciezkiej walce...

Gaal to ten od kultu obserwatora? Gram chyba z setny raz i nawet nie pamiętam. Jak mówisz smoki
to masz na myśli też Adalon i te z Trąbala?


Tak, sam niedawno robiłem ten quest, i to on jest od tego Kultu Jednookiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie spytac czy ktos z was tez mial taki problem.Mam zainstalowanego Baldura i chcialem zainstalowac BGT i gdy wpisuje sciezke do BG1 to zamiast instalowac sie dalej to wszystko sie usuwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 09:50, Noirr napisał:

hmmm... jeden jest u gaala, smoki maja po jednym bodajze, jeden chyba u illithidow w kanalach...
nie pamietam juz dokladnie ale zazwyczaj powinienes dostac po jakiejs ciezkiej walce...


Smoki, Ilithidzi ciężcy, jaaaasne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam, proble. Jestem w VII rozdziale w mieście elfów i mam przywołać jakiegoś avatara, znalazłem te trzy artefakty, ide do świątyni, wkładam je do tego czegoś na środku i nic, nie wie ktoś co się trzeba zrobić, a jeśli to bug to nie ma ktoś jakiegoś cheata, żeby otworzyć pałac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 16:09, Battlesuit napisał:

> hmmm... jeden jest u gaala, smoki maja po jednym bodajze, jeden chyba u illithidow w kanalach...

> nie pamietam juz dokladnie ale zazwyczaj powinienes dostac po jakiejs ciezkiej walce...


Smoki, Ilithidzi ciężcy, jaaaasne ...

Dla początkującego SĄ ciężcy. W porównaniu z przeciwnikami z Tacticsa badź Ascensiona wydają sie banalni , ale nie wszyscy od razu grają z modami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 16:29, Karharot napisał:

Samo umieszczenie 3 artefaktów na ołtarzu powinno przywołać avatara Rillifane''a. Jakie dokładnie
przedmioty umieszczasz na ołtarzu?

Księżycowe ostrze, gwiezdny medalion i złotą czarę życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Niedobrze, to jest właśnie to co powinno się tam umieścić, jeśli nie zadziałało to znaczy że trafiłeś na jakiegoś buga. Spróbuj zabrać przedmioty z ołtarza, wyjść ze świątyni, wrócić do środka i włóż je ponownie na ołtarz. Jeśli to nie pomoże możesz spróbować wczytać sejwa sprzed pierwszego razu kiedy wszedłeś do świątyni.
W ostateczności możesz dostać się do pałacu boczną ścieżką (kładką) która prowadzi wzdłuż wschodniego krańca mapy, jednak wtedy nie otrzymasz doświadczenia ani przedmiotu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Spróbuj zabrać przedmioty z ołtarza, wyjść ze świątyni, wrócić

Dnia 27.08.2007 o 16:45, Karharot napisał:

do środka i włóż je ponownie na ołtarz. Jeśli to nie pomoże możesz spróbować wczytać sejwa
sprzed pierwszego razu kiedy wszedłeś do świątyni.

Próbowałem, ale to nic nie daje.

Dnia 27.08.2007 o 16:45, Karharot napisał:

W ostateczności możesz dostać się do pałacu boczną ścieżką (kładką) która prowadzi wzdłuż wschodniego
krańca mapy, jednak wtedy nie otrzymasz doświadczenia ani przedmiotu:(

Spróbuje, dzięki za fatyge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem BG2 i odpaliłem. Wyświetliło mi, żebym włożył płytę DVD. Wkładam i nic. Powtarzałem wiele razy i nic. Odinstalowałem i wgrałem jeszcze raz i to samo. BG1 działa bez zarzutów. Moja konfiguracja to GF 7900 GS, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Windows XP Home Edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 19:20, lewak napisał:

Zainstalowałem BG2 i odpaliłem. Wyświetliło mi, żebym włożył płytę DVD. Wkładam i nic. Powtarzałem
wiele razy i nic. Odinstalowałem i wgrałem jeszcze raz i to samo. BG1 działa bez zarzutów.
Moja konfiguracja to GF 7900 GS, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Windows XP Home Edition.


Hmm, mi gra chodzi bez płyty 0_o
Zarówno I część, jak i II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne ze Yoshimo "znika" w momencie kiedy decyduje się na współprace z Bodi i biorę Valen?

Kazałem mu poczekać na siebie w Miedzianym Diademie. Sprawdziłem, że rzeczywiście tam sterczał.
Kiedy tylko zdecydowałem się przyjąc misje od Bodi, Yoshimo zniknął :). O co kaman??? Wyjaśnijcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować