Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2007 o 20:42, jaki of blade napisał:

Ja mam problem w I rozdz. dodatku. Mam teraz zdobyć sposób na zabicie ognistego olbrzyma, ale
nie ma jak się wydostać z tego miasta, czy ktoś wie jak?

Skorzystaj ze zdolności specjalnej - Sfera Kieszeniowa. Potem z niej wyjdź wybierając opcję, żeby znaleźć się poza Saradush.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przycisk umiejętności specjalnych głównego bohatera: zdolność sfera kieszeniowa - z ciągiem dalszym powinieneś już sobie sam poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 20:44, GanD napisał:

Przycisk umiejętności specjalnych głównego bohatera: zdolność sfera kieszeniowa - z ciągiem
dalszym powinieneś już sobie sam poradzić.

Aha, dzięki wielkie. Że też sam na to nie wpadłem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż ma taki oto problem. Podczas gry nie mogę spać! Włączam przycisk za spanie i wywala mnie do Windows! Mam zainstalowanego BG : Cienie Amn + BG: Tron Bhaala oraz Darkest Day w najnowszej wersji. Może to przez Darkest Day?Musze nadmienić że na początku po wyjściu z klatki w locha Irenicusa mogę spać ale w pomieszczeniach koło Rivielewa (czyli parędziesiąt metrów dalej) już mnie wywala do Windows. Myślałem ze tylko w lochach taki błąd wystepuje ale potem w miedzianym diademie nie mogłem sie przespać korzystając z płatnego snu? proszę o pomoc bo taki dobry nie jestem żeby całego Baldura przejść bez spania ;-) Wgrałem również zestaw poprawek dołączonych do płyty ale też kaplica. Proszę o pomoc! Pozdro.

Mój sprzęt:
Intel pentium 4 2.6 Ghz
Ati Radeon 9550
512 DDR Kingston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to coś się pokaszaniło przy instalacji. Zrób nową postać i sprawdź czy będzie to samo. Jeśli tak, to przeinstaluj grę.
A The Darkest Day na płycie jest w jakiej wersji? WeiDU czy zwykłej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 22:09, e.t napisał:

Jak dla mnie jest gniotem cóż no może inni lubie takie klasyki.

A co konkretnie Ci sie w niej nie podoba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem już tak 3 razy również z Darkest Day ale ciągle to samo. Darkest jest Weidu. Postaci bodajze zrobiłem juz 5 i nadal to samo. Chyba będę musiał zainstalować bez Darkest Day. Moze to coś da. Mam jeszcze zainstalowanego Icewind Dale 2 i tam spanie działa bez zarzutów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 22:09, e.t napisał:

Jak dla mnie jest gniotem cóż no może inni lubie takie klasyki.


Niech zgadnę - zgubiłeś się w opcjach podczas tworzenia postaci? <;

Może jak już obrażasz tak znamienitą poniekąd grę, to podaj chociaż jakieś argumenty świadczące o prawdziwości Twojej tezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale zapomniałem dodać że nie sprawdzałem bez Darkest Day? Ale strasznie mi żal dodatkowy klas, map i questów. Dziwi mnie to że w niektórych miejscach spanie działa bez zarzutów a w innych jest problem. Pozatym każda instalacja przebiegła bez zarzutów. Równiez podaczas instalacji Darkest Day nie wystąpiły żadne errory. Może powinienem zainstalować starsza wersje darkest Day bo mod ten ma ksywkę "bugger day" wiec pewnie on coś kaszani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 22:17, ad0 napisał:

Może jak już obrażasz tak znamienitą poniekąd grę, to podaj chociaż jakieś argumenty świadczące
o prawdziwości Twojej tezy.


prawdopodobnie dla tego osobnika wszystkie gry starsze niz rok to gnioty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gościu Saga Baldur''s Gate to legendy! perły. Żadnej innej gry nie przeszyłem 8 razy. Cześć pamięci Black Isle


PS. Pochwale się że przeszyłem również Bardem jako postacią główną. Wcale nie taki zły jak go dobrze poprowadzić i dać mu dobry soft do łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2007 o 22:19, Cahir1986 napisał:

Przepraszam ale zapomniałem dodać że nie sprawdzałem bez Darkest Day? Ale strasznie mi żal
dodatkowy klas, map i questów. Dziwi mnie to że w niektórych miejscach spanie działa bez zarzutów
a w innych jest problem. Pozatym każda instalacja przebiegła bez zarzutów. Równiez podaczas
instalacji Darkest Day nie wystąpiły żadne errory. Może powinienem zainstalować starsza wersje
darkest Day bo mod ten ma ksywkę "bugger day" wiec pewnie on coś kaszani.


Taaa, na tego moda mówiono The Buggest Day, ale raczej chodziło o wersję "normalną", bo w WeiDU poprawiono dużo błędów. Noirr dobrze Ci radzi - spróbuj ściągnąć TDD z Sieci i zobacz jak wtedy będzie działać.

Gnilson -> Pod koniec ToB każda postać może nim być ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, żadnej 1.11 - ma być 1.12
Po pierwsze to najpierw sprawdź czy problem występuje przy czystej instalacji (choć zapewne nie).
Poza tym, jeśli instalujesz TDD i inne dodatki to trzymaj się tej kolejności:
http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm#713 - pomijasz fragmenty dotyczące BG1 i BGT (aczkolwiek mapa z BGT jest potrzebna by nowe lokacje z TDD w wersji 1.12 działały), ale poza tym resztę instalujesz właśnie w tej kolejności zwracając uwagę na uwagi autora dotyczące różnych modów (jak masz jakieś nie znajdujące się na tej liście, to sprawdzasz jakiego są rodzaju tzn. czy to duża modyfikacja, czy tylko fix pack, czy też nowi npc lub klasy) i umieszczasz je w odpowiednim miejscu). Wówczas wszystko powinno chodzić, tak jak trzeba. Prawdopodobnie po prostu któreś mody się ze sobą pogryzły i stąd te problemy. A tak swoją drogą nowe klasy z TDD są dość marne za kilka wyjątkami, na Twoim miejscu poszukałbym czegoś innego, jeśli zależy Ci na nowych klasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tym razem problem natury technicznej... to się stało z dnia na dzień, wczoraj wszystko było jak najbardziej OK, a dziś? Włanczam grę, wczytuje save i patrze "wtf?". Obraz sam sie sunie do lewego dolnego rogu (mam normalną władzę nad myszką, mogę włanczać eq itp. ale nie mogę przesuwać obrazu, który ciągle tkwi w tym rogu... pomyslałem, wczytam innego save, może będzie ok. Wczytałem i to samo...Zrestartowałem grę, zgadnijcie? Nie pomogło : / Dziwny problem, ale uniemożliwia mi grę, a akurat fabuła się rozkręciła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować