Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2007 o 19:12, Kris Blake napisał:

Odnośnie mojego problemu ( wyżej opisałem ).
Pobawiłem się edytorem save''ów ( infinity engine save editor ) i okazało się, że gdy wywalę
wszystkie parametry w "Global Variables" to problem znika ( wszyściutko chodzi płynnie ). Tylko,
że jasny gwint tych parametrów jest strasznie dużo i trudno wywnioskować, który ( bądź które
- raczej więcej niż jeden coś chrzani ) usunąć.
Jeżeli ktoś ma pomysły to bardzo proszę o pomoc, bo chciałbym sobie wreszcie bezstresowo pograć
( a tak to więcej nerwów niż to warte:) ).



globali nie usowaj bo sa potrzebne dla sejwow... jak mozesz do podeslij mi save na qnio00@gmail.com zobacze jak bedzie u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2007 o 19:18, Noirr napisał:

globali nie usowaj bo sa potrzebne dla sejwow... jak mozesz do podeslij mi save na qnio00@gmail.com
zobacze jak bedzie u mnie


Mhm...ale już desperat jestem:)
Save''a wysłałem. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2007 o 21:44, Kris Blake napisał:

Mhm...ale już desperat jestem:)
Save''a wysłałem. Z góry dzięki.


sorka mialem na mysli nie sejwy a questy ale to i tak na jedno wychodzi... wlasnie bede odpalal sejwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok... zainstalowałem kolejny raz BGT .... przyzwyczaiłem się do dziwnej grafiki - menusy są skalowane, nie zmniejszane jak to jest z mapą i w bgtutu.... dziennik działa... ale wywala mi błąd przy identyfikacji różdżki imoen - ma ją jak tylko ją spotykam po wyjściu z gorionem z miasta....

już kilkanaście razy instalowałem bg i mam dość...
nie wiem czy warto się męczyć dalej...
co to k*rde ;) jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś dobry patent na obniżenie reputacji o kilka punktów bez angażowania straży?
Quest ze srebrnymi pantalonami już wykonałam, na przyłączenie Viconii nie mam miejsca. Na przemianę w zabójcę trochę jeszcze poczekam...
Szukam jakiegoś miejsca, gdzie można zabić jedną osobę, nie ściągając sobie przy tym na kark organów ścigania Amn, i nie mogę znależć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:11, Epiphany napisał:

Macie może jakiś dobry patent na obniżenie reputacji o kilka punktów bez angażowania straży?


Ja osobiście uwielbiam w Targowie zabijać kowala w kuźni po zrobieniu u niego zakupów. Reputacja spada, ale w tej grze można ją szybko odzyskać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 14:12, Mistic napisał:

Ja osobiście uwielbiam w Targowie zabijać kowala w kuźni po zrobieniu u niego zakupów. Reputacja
spada, ale w tej grze można ją szybko odzyskać. :-)


Niech spada, mam trzy questy niezakończone z uwagi na związany z nimi wzrost punktów reputacji [i odejście Korgana oraz Edwina w konsekwencji]. Dzięki, idę zabijać! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poszukaj jakiegoś domku z mieszkańcami - zapewne sie znajdzie. Wtedy pozostaje tylko sprawdzić jak działa magia bądź metal na cywili. Z tego co pamiętam to w dokach i w slamsach było kilka takich domków.
Co do Vikonii to zawsze możesz ja przyłączyć po czym wywalić z drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 17:35, Szalony Max napisał:

Co do Vikonii to zawsze możesz ja przyłączyć po czym wywalić z drużyny.


Wyrzucenie Viconii z drużyny daje reputację +2, czyli odzyskujemy to, co straciliśmy przyłączając ją. :)

PS. Ostatnio pisałem o tym queście z Nalią... nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś pijaka (czy coś, dane z Przystani :]), odpuściłem sobie i zrobiłem questy Edwina. :] Tak swoją drogą to muszę gdzieś iść żeby go odczarować, czy sam kogoś znajdzie, ew. na zawsze pozostanie kobietą? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 17:48, Adham napisał:

Wyrzucenie Viconii z drużyny daje reputację +2, czyli odzyskujemy to, co straciliśmy przyłączając ją. :)

A chyba że tak, u mnie mroczna elfka zostawała w drużynie do samego końca.

Dnia 17.09.2007 o 17:48, Adham napisał:

PS. Ostatnio pisałem o tym queście z Nalią... nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś pijaka (czy
coś, dane z Przystani :]),

Zapewne chodzi o porwanie. Odpowiedniego pijaka znajdujesz w Dokach "przy" bądź "w" tamtejszej karczmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze !!! czy w BG 2 lub BGT jest możliwe (w jakikolwiek sposób) wybranie innego niż startowy wygladu postaci, nie chodzi o zdjecie czy wygląd w ekrania ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 21:09, hartmar napisał:

Cze !!! czy w BG 2 lub BGT jest możliwe (w jakikolwiek sposób) wybranie innego niż startowy
wygladu postaci, nie chodzi o zdjecie czy wygląd w ekrania ekwipunku.

Nie wiem czy o to Ci chodzi,
ale można zmieniać kolory włosów, skóry, większej oraz mniejszej części stroju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używając Shadowkeepera można zmienić wygląd twojej postaci i sprawić żeby wyglądała jak inna postać lub stwór z gry. Jednak jeśli dany potwór (np. łupieżca umysłu) nie ma animacji używania broni to nie będziesz mógł zobaczyć jak jej używa (myślę że wciąż będziesz zadawał takie obrażenia jakie zadaje broń którą trzymasz jednak będzie to wyglądało jakby łupieżca atakował wręcz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 21:15, hartmar napisał:

chodzi o wyglad awatara, żeby nasza postać wygladała np. jak łupieżca przy zachowaniu wygladu
np. broni


szit napewno da sie to zrobic jakos:D napewno zaden mod tego nie daje, ale chyba shadow keeper ma taka mozliwosc, a infinity editor to juz napewno... poprobuj tymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2007 o 21:15, hartmar napisał:

chodzi o wyglad awatara, żeby nasza postać wygladała np. jak łupieżca przy zachowaniu wygladu
np. broni


Od razu ostrzegam - niektóre z postaci nie mają wszystkich animacji. Też kiedyś zrobiłem sobie Sarevoka z BG1. :) Niestety gra się wykrzaczyła przy rzucaniu czaru, bo nie było takiej animacji. Przy okazji ciekawie wyglądał trzymając dwie bronie w jednej ręce. ;P

Używałem programu Near Infinity.

Jeśli łupieżca ma wszystkie animacje, to nie powinno być problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dopiero co kupiłem sagę, i mam takie pytanie. Czy wystarczy jak się raz kliknie na atakowaną postać, czy trzeba ciągle ? I czy trzeba wcześniej coś nacisnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 04:17, Baal Namib napisał:

Mam pytanie. Dopiero co kupiłem sagę, i mam takie pytanie. Czy wystarczy jak się raz kliknie
na atakowaną postać, czy trzeba ciągle ? I czy trzeba wcześniej coś nacisnąć?

Najlepiej klikasz " SPACJE" , która robi za PAUZE. W czasie pauzy , osobno kazdemu członkowi druzyny wydajeszp olecenie. NP magowie castują fireballe , złodziej sie zakrada do maga przeciwników itp. Mozesz tak wszystkich rzuci na jednego , ale nie będa wtedy rzucać czarów itp. (co jest bardzo w ważne)

Tak wystarczy raz kliknąc to wtedy ci których miałes zaznaczonych będa bili tego wroga(jak mówiłem mozna by kazdy bił innego , lub wszyscy jednego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować