Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Nie wiem jak i gdzie, ale udało mi się zgubić serce yaga Shury.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jaki jest kod tego przedmiotu, by ściągnąć go konsolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 17:12, jasparr napisał:

Nie wiem jak i gdzie, ale udało mi się zgubić serce yaga Shury.

Byłem w podobnej sytuacji, jednak konsola momentami pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy Sagi BG DVD - XKG.

Dodatki z Edycji Kolekcjonerskiej są w oddzielnym katalogu w dziale mody. Czy po zainstalowaniu BG2 z ''Sagi'' te dodatki są już zainstalowane automatycznie czy też trzeba je instalować oddzielnie?

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 11:40, mkj napisał:

Czy po zainstalowaniu BG2 z ''Sagi'' te dodatki są już zainstalowane automatycznie czy też trzeba je instalować
oddzielnie?


Trzeba je zainstalować oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 13:02, Epiphany napisał:

Trzeba je zainstalować oddzielnie.


OK, dziękuję, to następne, może głupie pytanie: Jak to zainstalować?

(Próbowałem uruchomić Setup, coś się na chwilę pokazało, zniknęło, i teraz nie wiem czy jest to co powinno być czy też nie :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 13:30, mkj napisał:

OK, dziękuję, to następne, może głupie pytanie: Jak to zainstalować?


To nie jest głupie pytanie, dwa razy już instalowałam BG 2 z Sagi i za każdym razem musiałam powtarzać, bo coś pokręciłam...

Dnia 27.09.2007 o 13:30, mkj napisał:

(Próbowałem uruchomić Setup, coś się na chwilę pokazało, zniknęło, i teraz nie wiem czy jest
to co powinno być czy też nie :( )


Sprawdź we "wszystkich programach" na pasku "start", czy pojawił Ci się dodatkowy - obok "BG2" folder o nazwie "BG2 - Edycja kolekcjonerska".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Lepiej zacząć od 1 części, wraz z dodatkiem, lub bez. Czy zacząć od 2 z dodatkiem lub bez ? Czy fabuła jakoś się wiąże ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 21:23, Baal Namib napisał:

Mam pytanie. Lepiej zacząć od 1 części, wraz z dodatkiem, lub bez. Czy zacząć od 2 z dodatkiem
lub bez ? Czy fabuła jakoś się wiąże ? ;-)


moim zdaniem graj od poczatku
w pierwsza oczywiscie czesc najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 21:23, Baal Namib napisał:

Mam pytanie. Lepiej zacząć od 1 części, wraz z dodatkiem, lub bez. Czy zacząć od 2 z dodatkiem
lub bez ? Czy fabuła jakoś się wiąże ? ;-)

Od 1, bo dwójka to bezpośrednia kontynuacja jedynki.
Oczywiście, zainstaluj od razu z dodatkami, trochę poprawiają interfejs i parę innych fajnych rzeczy(automatyczne przejście z Cieni Amn do Tronu Bhaala np.).
Dodatek do jedynki to w zasadzie mission-pack - idziesz do Brody Ulgotha i dostajesz nowe questy, niezwiązane z główną fabułą.
Dodatek do dwójki, to kontynuacja głównego wątku fabularnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 21:23, Baal Namib napisał:

Mam pytanie. Lepiej zacząć od 1 części, wraz z dodatkiem, lub bez. Czy zacząć od 2 z dodatkiem
lub bez ? Czy fabuła jakoś się wiąże ? ;-)

Od pierwszej części (zainstaluj od razu Opowieści z Wybrzeża Mieczy, bo dodają nowe lokacje i questy, jak pisał kolega - niezwiązane z główną fabułą, itemy i poprawiają ekwipunek - np. niezidentyfikowane przedmioty są na niebiesko podświetlone). Imo część pierwsza ma znacznie lepszy klimat; mam nadzieję, że mimo szpetnej jak na dzisiejsze czasy grafiki, się nie zrazisz (choć tła lokacji, są piękne, ręcznie malowane). I muzyka moim zdaniem jest znacznie lepsza niż w BG2. No i, jak zostało wspomniane, w BG2 jest mnóstwo odnośników i smaczków związanych bezpośrednio z BG1. Uważam, że głupotą jest granie w BG2, nie przeszedłszy wpierw BG1.
A jak będziesz już potem grać w BG2, to też możesz sobie od razu zainstalować ToBa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Paladyna, w części pierwszej są naprawdę świetni, a i w drugiej nim nie pogardzisz, bo nie ma takiego dobrego paladyna żadnego w 2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 16:03, Battlesuit napisał:

Polecam Paladyna, w części pierwszej są naprawdę świetni, a i w drugiej nim nie pogardzisz,
bo nie ma takiego dobrego paladyna żadnego w 2 :/


A Keldorn to co? :) Jedyny npc paladyn w BG2. U mnie Karsomirem wycinał niczym drwal z 20 letnim stażem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Keldorn ma tylko jedną słabość - ma naprawdę tragiczną zręczność, jednak w misji którą razem z nim wykonujemy (zazwyczaj zaraz po tym jak go spotkamy) można zdobyć rękawice zręczności które noszone podnoszą tą cechę do 18 pkt, po ich założeniu Keldorn zmienia się w doskonałego zbrojnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba o podpowiedź (gram w BGT - megainstalacja).

Po załatwieniu sprawy w gaju druidów (misja dot. Targowa) można zostać zarządzającym tym gajem. Wtedy pierwszym zadaniem jest zlikwidowanie trolowej szamanki.
Mam problem z jej zabiciem. Można ją walić i przez kilka minut i nic, mimo, że cały czas jest na krawędzi życia. Czy jest tu jakiś haczyk czy bug? Kiedyś jak w to grałem zgładziłem ją bez problemów. Zaznaczam też, że w stosunku do tej szamanki nie działa kombinacja klawiszy szybkiego zabójstwa (innych postaci natomiast można tak się pozbyć).

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem! Spotkałem na zachód od Beregostu jakże sympatycznego kurczaczka Melicampa ^^. Mówi mi on, żebym go do jego magicznej wieży doniósł (hop do plecaka wskoczył), gdzie go jego uczeń odczaruje. Pytanie jedno: gdzie jest ta wieża?! Podobno na zachód od Beregostu ... przeszukałem cały zachód włączając tereny wokół latarni morskiej i nie znalazłem. Pomocy! Nie wiem, ile jeszcze Khalid będzie musiał nosić kurczaka w plecaku! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować