Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Radzę odinstalować napęd z panelu sterowania i zainstalować ponownie. Ale jeżeli to nie jest wina napędu, zgłoś się do pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne odpowiedź na moje pytanie znajduje się już na którejś z poprzednich 800 stron, ale ich przeszukiwanie mnie przerasta.
Otóż chciałbym rozpocząć BG2 od nowa postacią zaimportowaną z granego obecnie przeze mnie ToB.
Jak przypuszczam muszę wcześniej tę postać wyeksportować i w związku z tym pytania.
Czy można to zrobić w dowolnym momencie gry, np. po podniesieniu statów w Maszynie szalonego Luma?
A jesli tak, to jak to się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 18:03, jasparr napisał:

Zapewne odpowiedź na moje pytanie znajduje się już na którejś z poprzednich 800 stron, ale
ich przeszukiwanie mnie przerasta.
Otóż chciałbym rozpocząć BG2 od nowa postacią zaimportowaną z granego obecnie przeze mnie ToB.
Jak przypuszczam muszę wcześniej tę postać wyeksportować i w związku z tym pytania.
Czy można to zrobić w dowolnym momencie gry, np. po podniesieniu statów w Maszynie szalonego
Luma?
A jesli tak, to jak to się robi?

Klikasz na kartę postaci , i tam jest opcja EKSPORT. Potem tworzysz nową posatć i wybierasz swojego bohatera z IMPORTU. Ale co to za zabawa grac przepakowańcem od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić w dowolnym momencie. Otwierasz okno postaci i w prawym dolnym rogu klikasz na przycisk "eksportuj" a następnie nadajesz nazwę dla wyeksportowanej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2007 o 21:29, seraphe napisał:

>Ale co to za zabawa grac przepakowańcem od nowa?

Rozgrywka solo, jest naprawdę całkiem interesująca :).


a jest mozliwosc zaistnienia romansu w przypadku druzyny robionej od poczatku?tzn.jak zrobisz samodzielnie wszystkich w twojej druzynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Romans może zaistnieć pomiędzy główną postacią a
Jaheirą, Viconią lub Aerie jeśli się gra mężczyzną
Anomenem jeśli się gra kobietą
Istnieją mody które dodają dodatkowe romanse, jednak nie możesz romansować z postacią którą sam stworzyłeś bo po prostu nie ma ona przyszykowanych dialogów i skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie związane z Baldur''s Gate 2 otóż jak zainstalować Dodatki z edycji kolekcjonerskiej?
Bo mi instaluje w innym folderze niż jest zainstalowana sama gra ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to sam dodatek EK instalował się w osobnym folderze jednak powinien także wrzucać coś do folderu Override samej gry.
Najlepiej sprawdź w menu Start w zakładce programy czy pojawił Ci się dodatkowy katalog o nazwie "BG2 - Edycja kolekcjonerska" - jeśli tak to wszystko powinno być w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 13:14, Karharot napisał:

/ciach/


Dzięki wielkie za pomoc, powstał nowy katalog w menu start więc chyba jest wszystko w porządku ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z 1 zadaniem :| Aż mi wstyd bo juz przechodziłem to dawniej.Teraz mam juz wyczyszczoną lokacje,ale nie moge dojść do tych Driad :/ Nie mam chyba jakiegoś klucza<CO?> prosze o pomoc
Pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 16:09, Gleader napisał:

Witam.
Mam problem z 1 zadaniem :| Aż mi wstyd bo juz przechodziłem to dawniej.Teraz mam juz wyczyszczoną
lokacje,ale nie moge dojść do tych Driad :/ Nie mam chyba jakiegoś klucza<CO?> prosze
o pomoc
Pozdrwiam


O ile dobrze pamiętam to ma go Golem, którego musisz uaktywnić kamieniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 16:29, Gleader napisał:

A gdzie on był oO ??


kamień był w takim pomieszczenia gdzie jakieś "coś" w słoju prosiło cię żebyś go dobił(nie pamiętam nazwy) na stole...a golem...idziesz korytarze za dżinem co daje tą zagadkę,wybijasz gobliny i pierwsze drzwi w prawo.Gdy będziesz miał kamień idziesz do golema i karzesz mu otworzyć drzwi udając jego pana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 16:29, Gleader napisał:

A gdzie on był oO ??


Jak zaczynasz grę i pójdziesz tym dolnym korytarzem będziesz przechodził przez komnatę gdzie musiałeś wyłączać maszynę by nie przywoływała mefitów a później idąc dalej jest taka komnata gdzie spotykasz kogoś kto zadaje Ci zagadki to idąc dalej masz po prawej stronie korytarz i na samym jego końcu drzwi i tam jest ów golem a kamień znajdziesz niedaleko tylko idąc do golema po lewej będzie przejście więc tam przejdź i potem skręć w prawo znajdziesz pomieszczenie z tym kamieniem na stole powinien leżeć oraz będzie tam postać w szklanym pomieszczeniu, która będzie miała prośbę. (Dokładnie nie pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie edycji kolekcjonerskiej( Saga Baldurs Gate). Gram właśnie w BG2 występują pewne problemy m.in. :
- Nie można udać się do podziemi ( Wzgórza Wichrowej Włóczni -> po prostu tak jakby nie było tam wejścia)
- Cały czas atakują mnie Geniusze, którzy chcieliby odzyskać wolność i trzeba i przynieść flasze nie raz pojawia się ich z 10.

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na te pytanie to proszę o mail cancer0s@o2.pl bądź o szybką odpowiedź w temacie...

Ps. Grałem już w BG2 jakiś czas temu i podobne sytuacje po prostu nie występowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 00:45, Cancer0s napisał:

Mam pytanie odnośnie edycji kolekcjonerskiej( Saga Baldurs Gate). Gram właśnie w BG2 występują
pewne problemy m.in. :
- Nie można udać się do podziemi ( Wzgórza Wichrowej Włóczni -> po prostu tak jakby nie
było tam wejścia)
- Cały czas atakują mnie Geniusze, którzy chcieliby odzyskać wolność i trzeba i przynieść flasze
nie raz pojawia się ich z 10.

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na te pytanie to proszę o mail cancer0s@o2.pl bądź o szybką odpowiedź
w temacie...

Ps. Grałem już w BG2 jakiś czas temu i podobne sytuacje po prostu nie występowały.

Pewnie poplątałeś mody lub instalowałeś w złej kolejnosci. znajddz na necie poradnik instalacji. chyba , że grasz w samap odstawkę , to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować