Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Tutu? HAHAHAHAHA xD
TUTU było lepsze jak BGT ważyło 3 razy mniej niż teraz. BGT jest 100 razy lepsze, bo wszystko pod nie działa, chodzi mi o mody ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z 18/96 jesli chodzi o siłę bohatera, jaka jest różnica między 18/96 taka mam a np 18/56, jeśli to pytanie już padło to sory ale ciężko się ogarnąć w tych 800 stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 22:10, ewident napisał:

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z 18/96 jesli chodzi o siłę bohatera, jaka jest różnica między
18/96 taka mam a np 18/56

Dwie ostatnie cyfry to tzw. "narzut na siłę". Generalnie im większy, tym lepiej, bo tym większe obrażenia zadaje postać, ma większą szansę trafienia i większy udźwig. Jedna uwaga: "18/00" to w zasadzie "18/100", ale podane są tylko dwie cyfry, czyli najmniejszy narzut to 18/01, a największy 18/00.

Dnia 20.10.2007 o 22:10, ewident napisał:

jeśli to pytanie już padło to sory ale ciężko się ogarnąć w tych 800 stronach

323 :P
Ale ja mam po 50 postów na stronę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(w BG tworzysz jedynie postać głównego

Dnia 20.10.2007 o 19:53, Sth`Devilish napisał:

bohatera, resztę drużyny stanowią spotykane w miarę postępów w grze tzw BNy, które przyłączasz
wedle uznania do drużyny - a tych jest cała masa, jest w czym wybierać)

Rozumiem że skoro robie tylko jednego bohatera to inne postacie są mi narzucone z nickiem, zdolnościami i klasami. Czy jest jakaś możliwość edycji takich postaci?
Szczerze mówiąc pod tym względem wolałem ID2 bo mogłem stworzyć sobie "wymarzoną" drużynę no ale zobaczymy jak to będzie.

Dnia 20.10.2007 o 19:53, Sth`Devilish napisał:

całe mnóstwo dialogów
i różnych opcji dialogowych (od tego co wybierzesz mogą zależeć dalsze losy drużyny, bądź aktualnie
wykonywanego questu)

hmm czyli tak samo jak w icewind dale?

Dnia 20.10.2007 o 19:53, Sth`Devilish napisał:

Po za tym
w BG jest ciągłość fabularna - zaczynasz od zera, kończysz BG1 wraz z dodatkiem i kontynuujesz
tą samą postacią w BGII (można też stworzyć ją od nowa, ale lepszy efekt daje przechodzenie
całej sagi tą samą ciągle rozwijaną postacią).

Bardzo podoba mi się takie coś. W ID2 nie było czasu żeby rozwinąć postacie do najwyższych poziomów.. (trzeba było przechodzić grę drugi raz na wyższym poziomie). Czyli warto zagrać w pierwszego Baldur''s Gata? I czy dużo jest zmian w stosunku do dwójki? Albo nie, tego nie chce wiedzieć bo jeszcze się nie powstrzymam od zaczęcia od Baldur''s Gate 2. :)
PS: Czy ekwipunek postaci w pełni zostaje przeniesiony do następnej "części" gry, czy tak jak w Icewind Dale 2, różdżki i takie pierdółki gubią się?

Dnia 20.10.2007 o 19:53, Sth`Devilish napisał:

Albo krócej: jeżeli podobało ci się IWD, ale brakowało ci jakiejś ciekawszej i wielowątkowej
fabuły, większej ilości questów i ciekawszych postaci, to zakupu sagi BG na pewno żałowac nie
będziesz :) A jako, że IWD masz już w jednym palcu, to w ferworze walki poczujesz się jak ryba
w wodzie - na tym polu obie gry są podobne, bowiem korzystają z tego samego systemu (Dugeons
& Dragons).

Mnie osobiście fabuła Icewind Dale 2 urzekła do granic. No ale cóż to już zależy od gustu.. Brakowało mi tylko questów podobnych w późniejszych fazach gry (na początkowych jeszcze ich troche było, później już tylko fabularne). No i zgodzę się z tobą, ID2 jest jednym z moich ulubionych tytułów i osiągałem tam rzeczy wykraczające poza granice moich możliwości (finałowa walka w 2 min. :)) i brakuje mi tej gry, brakuje mi nowości (ostatnio grałem w multi ale nie zmieniło to faktu że fabuła ta sama..) czyli brakuje mi powiewu świeżego powietrza jakim może być Baldur''s Gate..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 22:49, Shell7 napisał:

Rozumiem że skoro robie tylko jednego bohatera to inne postacie są mi narzucone z nickiem,
zdolnościami i klasami. Czy jest jakaś możliwość edycji takich postaci?

Nic, oprócz koloru stroju. Ale umiejętności przy osiąganiu nowych levelów wybierasz sam, możesz nawet ich dwuklasować.

Dnia 20.10.2007 o 22:49, Shell7 napisał:

Szczerze mówiąc pod tym względem wolałem ID2 bo mogłem stworzyć sobie "wymarzoną" drużynę no
ale zobaczymy jak to będzie.

Klimat drużyny nadrabia z nawiązką to, że nie jest "idealna". Przyznaję, że osobowości członków drużyny są znacznie bardziej rozbudowane dopiero w drugiej części, ale i tak jest nieźle już w jedynce.
Jest też sposób na stworzenie własnej drużyny w całości (przynajmniej w dwójce, w jedynce nie próbowałem), ale zdecydowanie odradzam - gra wiele traci.

Dnia 20.10.2007 o 22:49, Shell7 napisał:

hmm czyli tak samo jak w icewind dale?

Nie, w ID (przynajmniej jedynce) tak naprawdę nasze postępowanie miało niewielki wpływ na grę - tu jest inaczej.

Dnia 20.10.2007 o 22:49, Shell7 napisał:

Bardzo podoba mi się takie coś. W ID2 nie było czasu żeby rozwinąć postacie do najwyższych
poziomów.. (trzeba było przechodzić grę drugi raz na wyższym poziomie). Czyli warto zagrać
w pierwszego Baldur''s Gata? I czy dużo jest zmian w stosunku do dwójki? Albo nie, tego nie
chce wiedzieć bo jeszcze się nie powstrzymam od zaczęcia od Baldur''s Gate 2. :)

Jeśli chcesz postać potężnie dopakować i w pełni cieszyć się fabułą, to musisz zacząć od jedynki. Zaczęcie od dwójki byłoby dużym błędem.

Dnia 20.10.2007 o 22:49, Shell7 napisał:

PS: Czy ekwipunek postaci w pełni zostaje przeniesiony do następnej "części" gry, czy tak jak
w Icewind Dale 2, różdżki i takie pierdółki gubią się?

Gubi się prawie wszystko - względy fabularne.


A jeśli chodzi o ponowne przejście gry - do BG wyszło chyba dużo więcej modów niż do ID.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 22:49, Shell7 napisał:

Rozumiem że skoro robie tylko jednego bohatera to inne postacie są mi narzucone z nickiem,
zdolnościami i klasami. Czy jest jakaś możliwość edycji takich postaci?


Postacie kiedy się do ciebie przyłączają mają już góry ustaloną klasę i biegłości w broniach, ale nic nie stoji na przeszkodzie aby rozwijać je w ciut innym kierunku (przy awansach). Z resztą żadna to wada gry, wręcz przeciwnie - postaci dzięki temu zyskały na charakterze (o czym z pewnością się zdążysz przekonać w trakcie gry).

Dnia 20.10.2007 o 22:49, Shell7 napisał:

Szczerze mówiąc pod tym względem wolałem ID2 bo mogłem stworzyć sobie "wymarzoną" drużynę no
ale zobaczymy jak to będzie.


Podstawowa różnica polega na tym, że w IWD tworzyło się drużynę do efektywnego przechodzenia gry, BG zaś należy traktować jako przygodę (bo takową jest - świetna fabuła, nie banalne dialogi i konwersacje pomiędzy członkami drużyny) i najlepiej po prostu skupić się na dobieraniu postaci tak, aby najlepiej pasowały tobie pod względem ich charakteru i sposobu bycia :) Szczególnie udane postaci są w BGII, co też było powodem dla którego przechodziłem grę raz po raz, bez modów - tylko po to, żeby wypróbować różne konfiguracje postaci i zobaczyć jak na siebie oddziaływują (nie raz napotkasz na zabawne sytuacje, a łącząc w drużynie złe postaci z dobrymi musisz się liczyć z tym, że może dojść do rękoczynów ;)).

Dnia 20.10.2007 o 22:49, Shell7 napisał:

Bardzo podoba mi się takie coś. W ID2 nie było czasu żeby rozwinąć postacie do najwyższych
poziomów.. (trzeba było przechodzić grę drugi raz na wyższym poziomie).


W BG1 jeszcze nie wiadomo jakich poziomów nie osiągniesz (w zasadzie to pod koniec gry osiąga się już limit), ale za to w BG2... Tam twoja postać dopiero dostanie POWERA! :) Ale nie powiem co i jak, bo bym uchylił rąbka tajemnicy :)

>Czyli warto zagrać w pierwszego Baldur''s Gata? I czy dużo jest zmian w stosunku do dwójki?

Graficznie to BG1 wygląda jak na te czasy nieco archaicznie, ale nie należy się zrażać - gra ma swój fajny klimacik :) Przede wszystkim BG1 i BG2 troszkę różnią się gameplayem - BG1 stawia na spokojna, swobodną eksplorację map (tych jest do prawdy od groma, można to potraktować jako bonus, gdyż nie trzeba ich wszystkich zwiedzać aby ukończyć grę) oraz powolne oswajanie się z bohaterem i fabułą (ta przyśpiesza dopiero po wkroczeniu do tytułowego miasta). BG2 jest po prostu bardziej rozbudowane i różnorodne (pod względem krain, bestariusza i postaci), ale przy tym nieco liniowe (mapy chociaż są ładniejsze i większe, to jednak jest ich mniej). Dla pełnego efektu i zrozumienia całej fabuły warto przejść całą sagę, na BG1 z OzWM (do wieży z dodatku można wejść w każdej chwili, ważne tylko aby zrobić to przed pokonaniem głównego złego) przez BG2, a na BG2: Tron Bhaala kończąc.

Dnia 20.10.2007 o 22:49, Shell7 napisał:

PS: Czy ekwipunek postaci w pełni zostaje przeniesiony do następnej "części" gry, czy tak jak
w Icewind Dale 2, różdżki i takie pierdółki gubią się?


Nie, bezpowrotnie go tracisz (co jest wytłumaczone fabułą, z resztą to nie ma znaczenia, gdyż szybko zdobywasz silniejszy sprzęt, a jeśli się postarasz to w BG2 odnajdziesz kilka znanych ci już doskonale unikalnych przedmiotów). Z postaciami w drużynie sytuacja wygląda podobnie - tzn, w BG2 zaczynasz znowu sam, ale szybko też odnajdujesz starych znajomych. Dlatego przechodząc BG1 wszystkie grimoire''y (specjalne księgi na stałe zwiększające statystyki postaci) ładuj w główną postać, bo tylko ona zachowa statystyki :)

Dnia 20.10.2007 o 22:49, Shell7 napisał:

Mnie osobiście fabuła Icewind Dale 2 urzekła do granic.


Ciekawe co powiesz, jak skończysz już sage BG :) Fabuła z IWD2 była dobra, ale nie ma w niej takiej wielowątkowości, tak ciekawych postaci z charakterem i tak świetnych dialogów. I to właśnie dlatego IWD2 pod tym względem jest... po prostu co najwyżej dobre, przy perfekcyjnej fabule z BG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci dobrą radę.
Zacznij od BG1. Graj w trybie single player, tworzenie własnej drużyny psuje klimat. A to klimat jest najważniejszy w BG. Jak chcesz mieć pakerów i herosów, to pograj w Diablo (2). Za pierwszym razem i tak perfekcyjnie nie poprowadzisz drużyny, więc skup się na charakterach i żeby Ci pasowali pod względem osobowości, a także profesji. Nie zrażaj się - grafa w BG1 jest dzisiaj nieco szpetna, ale krajobrazy nadal zachwycają. Piękne, ręcznie malowane lasy. Muzyka rox. Ogólnie warto zagrać. No i oczywiście BG1 najpierw, bo w BG2 jest trochę smaczków i odniesień do BG1, poza tym nie wszystko możesz załapać. I pamiętaj: liczy się klimat, fabuła i wczucie się w przygodę, a nie pakowanie drużynki (to też jest ważne, ale nie stanowi priorytetu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 20:56, Battlesuit napisał:

Tutu? HAHAHAHAHA xD
TUTU było lepsze jak BGT ważyło 3 razy mniej niż teraz. BGT jest 100 razy lepsze, bo wszystko
pod nie działa
, chodzi mi o mody ^^


Możesz rozwinąć swoją myśl, bo nie do końca zrozumiałem? Szczególnie interesuje mnie to co podkreśliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 11:52, Albatross napisał:

> Tutu? HAHAHAHAHA xD
> TUTU było lepsze jak BGT ważyło 3 razy mniej niż teraz. BGT jest 100 razy lepsze,
bo wszystko
> pod nie działa
, chodzi mi o mody ^^

Możesz rozwinąć swoją myśl, bo nie do końca zrozumiałem? Szczególnie interesuje mnie to co
podkreśliłem.

chyba się przejęzyczył. raczej chodzi mu o to , że TuTu było lepsze , gdy BGT ważyło więcej , i pod nim działają wszystkie mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze złożeniem cepa w De''Arnise
O ile dobrze pamiętam jedną z głowic (kwasu) miał Glacius, czy jakoś tak. Wygląda jednak, że tak go nieszczęśliwie trafiłem, że rozpadł się wraz z przedmiotami, ale zanim to sobie uświadomiłem save''y sprzed walki już nadgrałem :(
Jesli się więc nie mylę co do lokalizacji tej głowicy jedynym rozwiązaniem byłaby konsola.
Jesli więc ktoś może mi podpowiedzieć właściwy kod, byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 13:10, jasparr napisał:

Mam problem ze złożeniem cepa w De''Arnise
O ile dobrze pamiętam jedną z głowic (kwasu) miał Glacius, czy jakoś tak. Wygląda jednak, że
tak go nieszczęśliwie trafiłem, że rozpadł się wraz z przedmiotami, ale zanim to sobie uświadomiłem
save''y sprzed walki już nadgrałem :(
Jesli się więc nie mylę co do lokalizacji tej głowicy jedynym rozwiązaniem byłaby konsola.
Jesli więc ktoś może mi podpowiedzieć właściwy kod, byłbym wdzięczny.


Nie warto - ten cep nie jest zbyt ciekawy.

A co do postaci z charakterem - moimi faworytami pozostają Edwin, Korgan, Viconia (brawa dla genialnej jak zawsze Gabrysi!!) oraz Jan. :D Uwielbiam go i te jego rzepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 13:10, jasparr napisał:

Mam problem ze złożeniem cepa w De''Arnise
O ile dobrze pamiętam jedną z głowic (kwasu) miał Glacius, czy jakoś tak. Wygląda jednak, że
tak go nieszczęśliwie trafiłem, że rozpadł się wraz z przedmiotami, ale zanim to sobie uświadomiłem
save''y sprzed walki już nadgrałem :(
Jesli się więc nie mylę co do lokalizacji tej głowicy jedynym rozwiązaniem byłaby konsola.
Jesli więc ktoś może mi podpowiedzieć właściwy kod, byłbym wdzięczny.

CLUAConsole:CreateItem("BLUN14C")
Robert''cik ~~> Nie warto ? Później Cep można ulepszyć do formy +5, a już jako +3 jest świetną bronią, skuteczną przeciwko każdemu przeciwnikowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 14:48, jasparr napisał:

Dzięki za pomoc!

Nie ma problemu
Robert''cik ~~> Ok, ok ale podaj przykład, bo ja na Targu (aż do 6 rozdziału, a piszesz wcześniej) nie znalazłem prawie żadnej dobrej broni tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2007 o 15:15, Firaxo napisał:

Robert''cik ~~> Ok, ok ale podaj przykład, bo ja na Targu (aż do 6 rozdziału, a piszesz
wcześniej) nie znalazłem prawie żadnej dobrej broni tego typu.


Jak tylko zainstaluję grę to podam (ale pamiętam te genialne przedmioty z Planescape Torment - to było coś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 15:17, Robert'cik napisał:

Jak tylko zainstaluję grę to podam (ale pamiętam te genialne przedmioty z Planescape Torment
- to było coś).

Z przedmiotów do kupienia u Deidre, na myśl przychodzi mi tylko Zerthowe ostrze Dakkona, bo Miecz Baldurana - Sux, a innych broni tam sobie nie przypominam :s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować