Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2007 o 16:56, ewident napisał:

Znalazłem coś takiego na jednej ze stron związanej z baldurs gate : Idziemy do Dzielnicy Rządowej
do budynku rady stoi tam jegomość (Cornel) który za jedyne 5.000 szt. złota sprzeda nam licencję
na zabi..czarowanie znaczy się. I dzięki temu możemy rzucać czary w mieście. Szukałem tego
kolesia i w dzień i w nocy ale nigdzie go nie ma może ktoś coś wie na ten temat ?


Kurcze pierwszy raz słyszę o tym gostku więc dołączam sie do pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 17:09, wdowiakm napisał:

Kurcze pierwszy raz słyszę o tym gostku więc dołączam sie do pytania ;)

Nie wiecie o nim T-T No litości.
Okej to idzie tak, wchodzi się do Dzielnicy Rządowej, a następnie do budynku rady (czy jak się tam ten budynek nazywa, ten na prawym skraju mapy, na środku prawej krawędzi) gdy się do niego wchodzi, przez budynek prowadzi korytarz aż do jakiegoś najwyższego sędziego czy coś. Cornel to ten gość zaraz przy wejściu, stoi na korytarzu trochę z lewej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące Anomena . Wykonałem właśnie jego quest . No i wynik jest taki że zemsty nie ma . Ale że czytałem o podniesieniu mądrości Anomena po tym queście , to się ździwiłem , bo quest niby jest wykonany , a Anomen ile miał mądrości , tyle ma nadal . Coś zrobiłem nie tak ? Może musze jeszcze poczekać np. na jakąś wiadomość , dialog ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 11:54, Faranor napisał:

Mam pytanie dotyczące Anomena . Wykonałem właśnie jego quest . No i wynik jest taki że zemsty
nie ma . Ale że czytałem o podniesieniu mądrości Anomena po tym queście , to się ździwiłem
, bo quest niby jest wykonany , a Anomen ile miał mądrości , tyle ma nadal . Coś zrobiłem nie
tak ? Może musze jeszcze poczekać np. na jakąś wiadomość , dialog ?

Mądfrość się podniesie , kiedy ten zostanie pasowany na rycerza w zakoniue , czekaj na posłańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:29, patryk1605 napisał:

Jeśli gram bardem....to lepiej byc oburecznym czy jednorecznym z tarcza? sam nie wiem :P


Graj jak Ci wygodniej. ;) Ja chyba biegałem z dwoma mieczami, też było dobrze. ;)
A grasz bardem z podklasą czy bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 14:32, Adham napisał:

> Jeśli gram bardem....to lepiej byc oburecznym czy jednorecznym z tarcza? sam nie wiem
:P

Graj jak Ci wygodniej. ;) Ja chyba biegałem z dwoma mieczami, też było dobrze. ;)
A grasz bardem z podklasą czy bez?



tak,jestem skaldem :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ToB, to proponuję poczekać na atut dający możliwość posługiwania się KAŻDYM przedmiotem, a następnie wyposażenie postaci w Karsomira (o ile umiesz dobrze grać ~~> czytaj pokonać Firkraaga :P)
Skald/Zawadiaka z Karsomirem to istny wymiatacz :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały ale denerwujący problem z BG2. Chodzi o misję zniszczenia kultu niewidzącego oka. Otóż, będąc w jamie niewidzącego, znalazłem drugą część różdżki i połączyłem obie części. Pojawiło sie niewidzące oko i cóż zginąłem:) No, to wczytałem grę ponownie połączyłem części, umieściłem w podręcznym ekwipunku i ponownie zapisałem grę. Zaatakowałem bestię, która się pojawiła i cóż... znowu zginąłem:) Pomyślałem, teraz na pewno się nie dam i wczytałem ponownie grę. I co? I nic... bo niewidzące oko się nie pojawiło. Wczytałem kilkakrotnie i oko w ogóle się nie pojawia. Nie mogę przez to skończyć questa. Nie wiem, czy to ja popełniam jakiś błąd, czy gra ma buga. Chyba jednak to drugie. Nie wie ktoś czy da się coś zrobić? Nie mam zapisów z wcześniejszych etapów gry. Ech... następnym razem będę robił kilka save-ów. Proszę o pomoc!!!

Chmm... ciekawe czy ktoś to w ogóle przeczyta:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:51, Wiles napisał:

Mam mały ale denerwujący problem z BG2. Chodzi o misję zniszczenia kultu niewidzącego oka.
Otóż, będąc w jamie niewidzącego, znalazłem drugą część różdżki i połączyłem obie części. Pojawiło
sie niewidzące oko i cóż zginąłem:) No, to wczytałem grę ponownie połączyłem części, umieściłem
w podręcznym ekwipunku i ponownie zapisałem grę. Zaatakowałem bestię, która się pojawiła i
cóż... znowu zginąłem:) Pomyślałem, teraz na pewno się nie dam i wczytałem ponownie grę. I
co? I nic... bo niewidzące oko się nie pojawiło. Wczytałem kilkakrotnie i oko w ogóle się nie
pojawia. Nie mogę przez to skończyć questa. Nie wiem, czy to ja popełniam jakiś błąd, czy gra
ma buga. Chyba jednak to drugie. Nie wie ktoś czy da się coś zrobić? Nie mam zapisów z wcześniejszych
etapów gry. Ech... następnym razem będę robił kilka save-ów. Proszę o pomoc!!!

Chmm... ciekawe czy ktoś to w ogóle przeczyta:D


spróbuj wyjść z pomieszczenia i wejść ponownie i wtedy połączyć tak żeby lokacja ci sie załadowała od nowa , może pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 15:51, Wiles napisał:

Chmm... ciekawe czy ktoś to w ogóle przeczyta:D

A przeczyta, przeczyta :-) Okej spróbujmy tak, to metoda którą przypadkiem odkryłem gdy pierwszy raz pogrywałem w Baldursa. Otóz polazłem sobie do kultu i pogadałem z ich szefem, tak jakoś nie chciało mi się robić dla nich tego questu to zaatakowałem frajerów i zacząłem z nimi walczyć, ich szef się wkurzył i powiedział że zostanę ukarany czy coś takiego. Akurat był u mnie kumpel to my w brecht "Co napuściciee na nas swojego Boga Niewidzące Oczko ??" Zgadnij... Napuścili go na mnie XD Tak więc możesz spróbować zaatakować kult i jeśli wsio dobrze pójdzie to się Oczko pojawi. Co do ginięcia to czy używałeś na nim różdżki, oraz czy wyposażyłeś się w Tarczę Baldurana ?? Tą drugą można kupić na Targu Przygód u takiej panienki stojącej w głębi pomieszczenia, mniej więcej na jego środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używałem różdżki. Dopiero za drugim razem czy za trzecim(nie pamiętam:D) doszedłem do wniosku, iż trzeba oczko dobić tradycyjna metodą:) W końcu spokojnie bym je zabił, gdyby nie ten bug. Tarczy nie miałem ale bez niej też dałbym radę. Swoją drogą spróbuję twojej metody i zaatakuję kult. Ok. włączam baldura:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kolejny problem, jak widać na załączonym screenie mam dostępne Wzgórza Wichrowych Włóczni ale nie mogę się tam udać, ktoś wie jaki jest powód ?

20071102213704

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:39, ewident napisał:

Witam, mam kolejny problem, jak widać na załączonym screenie mam dostępne Wzgórza Wichrowych
Włóczni ale nie mogę się tam udać, ktoś wie jaki jest powód ?

pewnie trzeba to zrobić idąc z określonej lokacji w określonym kierunku (naturalnie tylko za 1 razem), spróbuj z najbliższych, oraz bram miejskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:39, ewident napisał:

Witam, mam kolejny problem, jak widać na załączonym screenie mam dostępne Wzgórza Wichrowych
Włóczni ale nie mogę się tam udać, ktoś wie jaki jest powód ?

Musisz udać się najpierw do Targowa albo do Wzgórz Umar, a dopiero stamtąd do Wzgórz Wichrowej Włóczni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem kiedy udajesz się do jakiejś lokacji poza Athkatlą musisz ją "odblokować" wychodząc przez bramy miejskie. Potem będziesz mógł już udać się tam z każdej dzielnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem zagrac poraz nie wiem ktory w Baldurs Gate 2, ale tym razem chcialem troche inaczej. Zawsze pracowalem dla zlodziei cienia, ale teraz chce dla Bodhi. Tylko ze jest taki problem, bo chcialem zaniesc miska duchowi na cmentarzu i spotkalem tego Bodhi, ale jeszcze nie chcialem placic bo by mnie zlodzieje atakowali a tego nie chce, dopiero jak powykonam zadania. Da sie jeszcze raz z nia pogadac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2007 o 09:40, lis899 napisał:

Postanowilem zagrac poraz nie wiem ktory w Baldurs Gate 2, ale tym razem chcialem troche inaczej.
Zawsze pracowalem dla zlodziei cienia, ale teraz chce dla Bodhi. Tylko ze jest taki problem,
bo chcialem zaniesc miska duchowi na cmentarzu i spotkalem tego Bodhi, ale jeszcze nie chcialem
placic bo by mnie zlodzieje atakowali a tego nie chce, dopiero jak powykonam zadania. Da sie
jeszcze raz z nia pogadac??

Tak, można zapłacić później. Bodhi spotkasz przy krypcie w północno-zachodniej części cmentarza, ale (ze zrozumiałych względów) tylko nocą.

P.S. Bodhi to ona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować