Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2008 o 00:34, kordzio1 napisał:

pojawił się problem, gdyż przedmioty które jestem przekonany, że zostawiłem u niego na podłodze,
lub w skrzyni nie znajdują się tam... po sprawdzeniu kilku miejsc, w których mogłem potencjalnie
zostawić interesujące mnie przedmioty (choć jestem przekonany, że wszystkie elementy do stworzenia
przedmiotów zostawiałem u Cromwella) i odnoszę wrażenie, że niektóre przedmioty poznikały...


Przedmioty zostawiane na podłodze sukcesywnie znikają stamtąd w miarę czasu - w końcu nie tobie jednemu są one potrzebne w Faerunie :) Chyba nawet instrukcja o tym ostrzega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2008 o 01:32, Sth`Devilish napisał:

Przedmioty zostawiane na podłodze sukcesywnie znikają stamtąd w miarę czasu - w końcu nie tobie
jednemu są one potrzebne w Faerunie :) Chyba nawet instrukcja o tym ostrzega :)


Niekoniecznie, ja zawsze nadmiar przedmiotów zostawiam na ziemi w sklepie "targ przygód" i jeszcze mi nic nie zniknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 06:33, misioo napisał:

Niekoniecznie, ja zawsze nadmiar przedmiotów zostawiam na ziemi w sklepie "targ przygód" i
jeszcze mi nic nie zniknęło.


Myślę, że Devilish miał na myśli, że przedmioty zostawione w jakiejs otwartej lokacji po jakimś czasie znikają :)/

A instrukcja tłumaczy to działaniem rabusi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 01:32, Sth`Devilish napisał:

Przedmioty zostawiane na podłodze sukcesywnie znikają stamtąd w miarę czasu - w końcu nie tobie
jednemu są one potrzebne w Faerunie :) Chyba nawet instrukcja o tym ostrzega :)

Liczyłem, że jeżeli zostawie je pod okiem Cromwella to ich przypilnuje ;) jeszcze sprawdzę w 2 miejscach i jak nie to Wyrównywacza mogę sobie odpuścić, a z łukiem Gesenera pomyślę, czy ewentualnie nie poszukać jakiegoś kodu na przedmiot... albo po prostu sobei odpuszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Całą grę zostawiam graty przed Targiem na Promenadzie i tam nic mi nigdy nie zniknęło... za to znikały mi czasem przedmioty z ekwipunku i to dobre :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 10:06, Budo napisał:

/.../

Całą grę zostawiam graty przed Targiem na Promenadzie i tam nic mi nigdy nie zniknęło... za
to znikały mi czasem przedmioty z ekwipunku i to dobre :F


Witam wszystkich nie dawno zakończyłem wiedźmina i po raz kolejny chcę rozpocząć najlepszą przygodę jaka się nam w grach przytrafiła czyli BG2 ale tym razem z dodatkiem "The Darkest Day" I mam pytanie wie ktoś może z jakiej stronki zassać spolszczenie do tego dodatku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:02, Asthariel napisał:

Pytanie do grających z modami: czy warto instalować Big Picture i czy nie jest za bardzo zabugowany?


BGT zabugowane raczej nie jest, ale już niektóre mody wchodzące w jego skład mogą być, szczególnie jeśli zainstalujesz je w złej kolejności lub starą wersję. Standardowy i sprawdzony sposób instalacji znajdziesz tutaj:
http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm?sid=cafd3256e293f5f6fe180a2e97db58a2
Jeśli chcesz grać bez BG1, to po prostu pomijasz sekcję dotyczącą tej części gry.

Oczywiście, że warto jeśli masz zamiar grać z naprawdę dużą ilością modów oraz łącznie z BG1. Jeśli nie, to w zasadzie nie ma takiej potrzeby. Jak do BG2 zainstalujesz tylko wybrane mody we właściwej kolejności, to też będzie dobrze. Tylko istotne jest, jeśli instalujesz bardzo dużo modów, abyś miał także ten obniżający XP za potwory i questy, bo inaczej zbyt szybko staniesz się bardzo potężny i gra stanie się zbyt prosta nawet na najwyższym poziomie trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:19, GanD napisał:

....


chodzilo mu raczej o rodzinke modow big picture, nie bgt:) czy tez moze o samo narzucenie skryptow?

Asthariel

jak rozumiem nie chcesz robic mega instalacji bgt tylko samo big picture... rodzina tych modow jest zabugowana i nic z tym sie zrobic nie da za bardzo, bo to sa najwieksze mody do bg2... instalacja przebiega jak w instrukcji k4thosa (link podany) oczywiscie z pominieciem watkow bg1 i bgt:) imo warto zainstalowac te mody bo naprawde sporo wprowadzaja do rozgrywki, a bugow uniemozliwiajacych calkowicie przejscie gry jako tako niema:D jesli chodzi ci o samo oskryptowanie to tactics, improved battles i ascesion sprawdza sie rownie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:35, Noirr napisał:

> ....

chodzilo mu raczej o rodzinke modow big picture, nie bgt:) czy tez moze o samo narzucenie skryptow?

Asthariel

jak rozumiem nie chcesz robic mega instalacji bgt tylko samo big picture... rodzina tych modow
jest zabugowana i nic z tym sie zrobic nie da za bardzo, bo to sa najwieksze mody do bg2...
instalacja przebiega jak w instrukcji k4thosa (link podany) oczywiscie z pominieciem watkow
bg1 i bgt:) imo warto zainstalowac te mody bo naprawde sporo wprowadzaja do rozgrywki, a bugow
uniemozliwiajacych calkowicie przejscie gry jako tako niema:D jesli chodzi ci o samo oskryptowanie
to tactics, improved battles i ascesion sprawdza sie rownie dobrze

Gram z TDD , TS , BGT i kolkoma małymi , chodzi mi o 27 pozycję z listy z forum Hrotghara , bo mozna grać i bez niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:39, Asthariel napisał:

Gram z TDD , TS , BGT i kolkoma małymi , chodzi mi o 27 pozycję z listy z forum Hrotghara ,
bo mozna grać i bez niej.


ahaaa czyli samo oskryptowanie... oczywiscie ze warto zainstalowac, wczesniej juz mowilem jak to dziala... to tak jakbys zainstalowal tacticsa na te wszystkie mody, czyli narzucasz lepsze skrypty przeciwnikom przez co sa duzo trudniejsi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz inne pytanie: skąd mozna wziąsc dodatkowe zestawy dźwięków dla tworzonych postaci? Zastanawiam się nad gra gromadką stworzoną przez siebie , a dźwięków w grze jest mało , albo słabe. MOze da się wyciąc np. z Neverwintera lub Icewinda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:47, Asthariel napisał:

A teraz inne pytanie: skąd mozna wziąsc dodatkowe zestawy dźwięków dla tworzonych postaci?
Zastanawiam się nad gra gromadką stworzoną przez siebie , a dźwięków w grze jest mało , albo
słabe. MOze da się wyciąc np. z Neverwintera lub Icewinda?


masz folder sounds w katalogu gry... prawdopodobnie w iwd albo nvn masz podobne foldery, wiec tylko podmieniasz odpowiednie zestawy dzwiekow... co do dodania nowych do listy, to prawdopodobnie jest na to sposob, moze ktorys plik ini albo cos jest odpowiedzialny za przydzielanie odpowiedniego zestawu dziekow do listy... na twoim miejscu spytalbym sie na forum dot tylko bg w stylu spellhold studios albo children of bhall clan, tam powinni wiedziec o tym wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:47, Asthariel napisał:

A teraz inne pytanie: skąd mozna wziąsc dodatkowe zestawy dźwięków dla tworzonych postaci?
Zastanawiam się nad gra gromadką stworzoną przez siebie , a dźwięków w grze jest mało , albo
słabe. MOze da się wyciąc np. z Neverwintera lub Icewinda?


Bądź kreatywny, stwórzy własne! :)

Co do poazostałych soundsów, podejrzewam, że znajdziesz je na jakichś ruskich stronkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:26, Dalemir napisał:

Ludzie błagam was pomorzcie mi!!!


1. Najpierw kup se słownik J.Polskiego
2.Wytłumacz o co ci chodzi, bo ja nic z tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować