Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Po raz kolejny zaczynam przygodę w BG2 TB. Nie wiem czemu ale jakoś preferuje postać złodzieja. Jako że moje wcześniejsze postaci niezbyt mi się udawały więc proszę o kilka rad odnośnie stworzenia dobrego Thiefa. Z opisów charakterów wiem że najlepszy jest niziołek ale problemem dla mnie jest początkowe rozdanie punktow statystyk (siła, zręczność itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 16:51, Alien1981 napisał:

Po raz kolejny zaczynam przygodę w BG2 TB. Nie wiem czemu ale jakoś preferuje postać
złodzieja. Jako że moje wcześniejsze postaci niezbyt mi się udawały więc proszę o kilka
rad odnośnie stworzenia dobrego Thiefa. Z opisów charakterów wiem że najlepszy jest niziołek
ale problemem dla mnie jest początkowe rozdanie punktow statystyk (siła, zręczność itp.)

Rasa nie robi dużej róznicy , ładuj max pkt w siłę , zręcznosc , 16 w kondycję , a reszta wedle uznania , minimum w charyzmę , bo i tak znajdziesz pierścień podnoszący ja do 18. Wybierz zawadiakę lub zabójcę , i ucz się walki 2 bronmi i katanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 17:12, Asthariel napisał:

Rasa nie robi dużej róznicy , ładuj max pkt w siłę , zręcznosc , 16 w kondycję , a reszta
wedle uznania , minimum w charyzmę , bo i tak znajdziesz pierścień podnoszący ja do 18.
Wybierz zawadiakę lub zabójcę , i ucz się walki 2 bronmi i katanami.


Czy mając charyzmę na poziomie 18 punktów będę miał możliwość wykonania większej ilości zadań od napotkanych ludków w grze? Czy jest możliwośc podświetlenia jakimś klawiszem szkrzyń i przedmiotów które mogę podnieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 18:51, Alien1981 napisał:

Czy mając charyzmę na poziomie 18 punktów będę miał możliwość wykonania większej ilości
zadań od napotkanych ludków w grze?

Nie. W BG2 wartość charyzmy wpływa jedynie na ceny w sklepach i stosunek NPC-ów do postaci, z którą aktualnie rozmawiają. Nie przekłada się to jednak na ilość dostępnych zadań. Postać z charyzmą na poziomie 3 punktów ma dostęp do takiej samej ilości zadań co postać z wartością tego atrybutu na poziomie 18 punktów.

Dnia 26.02.2008 o 18:51, Alien1981 napisał:

Czy jest możliwośc podświetlenia jakimś klawiszem szkrzyń i przedmiotów które mogę podnieść?

Skrzynie, drzwi i skrytki podświetla się klawiszem TAB (co zresztą jest napisane w instrukcji do ToB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 19:41, Xanax napisał:

Skrzynie, drzwi i skrytki podświetla się klawiszem TAB (co zresztą jest napisane w instrukcji
do ToB).


Tak, ale ToB trzeba najpierw mieć ;p Chociaż teraz to taki prawie standard. Jak sie ma SoA to sie ma też "trąbala".

W BG1 i czystym BG2 nie ma opcji podświetlania leżących przedmiotów i drzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o tym. Zauważ jednak, że Alien1981 napisał w swoim poście, że zaczyna zabawę z BG2 TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 22:57, Xanax napisał:

Tak, wiem o tym. Zauważ jednak, że Alien1981 napisał w swoim poście, że zaczyna
zabawę z BG2 TB.


Ah, nie zauważyłem jego poprzedniego posta... i kolejna wpadka dzisiaj... :)

Ide spać;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 13:17, Noirr napisał:

> ...

wylacz eax:) a tak serio z tym sa problemy, powinienes wylaczyc

chyba bede musiał dowalić do kompa stareńkiego SB live! :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem oto takiej natury z gra baldurs gate 2 ktora kupilem ostatnio w serii Extra Klasyka.
A wiec na poczatku gry kiedy chce dac w reke jakiejs postaci przedmion np Katane to gra sie automatycznie zawiesza i przetsaje dzaialc wyskakuje tekst ze w grze wystapil blad i pojawia mi sie pulpit Windows co ciekawe tej smaej postaci moge dac inny przedmiot np Kij i gra sie wtedy nie zawiesza dodatkowo obraz poczatkowy mi sie czasem rozmywa probowalem zmniejszac rozdzielczosci itd ale nic nie daje efektu.
Dodam ze mam Windows Vista mysle ze moze to miec jakies znaczenie pozdrawiam i prosze o pomoc.Z gory dziekuje.
Przepraszam za brak znakow w jezyku Polskim ale pisze na Niemieckiej klawaiaturze.Pozdrawaiam
p.s nie instalowalem zadnych modow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 23:06, cuba100 napisał:

Witam,mam problem oto takiej natury z gra baldurs gate 2 ktora kupilem ostatnio w serii
Extra Klasyka.
A wiec na poczatku gry kiedy chce dac w reke jakiejs postaci przedmion np Katane to
gra sie automatycznie zawiesza i przetsaje dzaialc wyskakuje tekst ze w grze wystapil
blad i pojawia mi sie pulpit Windows co ciekawe tej smaej postaci moge dac inny przedmiot
np Kij i gra sie wtedy nie zawiesza dodatkowo obraz poczatkowy mi sie czasem rozmywa
probowalem zmniejszac rozdzielczosci itd ale nic nie daje efektu.
Dodam ze mam Windows Vista mysle ze moze to miec jakies znaczenie pozdrawiam i prosze
o pomoc.Z gory dziekuje.
Przepraszam za brak znakow w jezyku Polskim ale pisze na Niemieckiej klawaiaturze.Pozdrawaiam
p.s nie instalowalem zadnych modow.


Vista i wszystko jasne :) jak gra nie jest przystsowoa pod Viste to moga sie dziac takie bledy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 23:06, cuba100 napisał:

....


mi baldur dzialal na viscie normalnie (poza multi), ale ja mam wydanie premierowe. ale skoro to tylko przy niektorych przedmiotach wywala to raczej nie jest wina systemu. gra jest w czystej instalacji czy instalowales jakies mody z EK? jak stery do karty graficznej i jaka to w ogole karta? sprobuj pobawic sie w konfiguratorze gry, wlaczac i wylaczac niektore animacje, bo to moze tez byc przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 14:37, Noirr napisał:

> ....

mi baldur dzialal na viscie normalnie (poza multi), ale ja mam wydanie premierowe. ale
skoro to tylko przy niektorych przedmiotach wywala to raczej nie jest wina systemu. gra
jest w czystej instalacji czy instalowales jakies mody z EK? jak stery do karty graficznej
i jaka to w ogole karta? sprobuj pobawic sie w konfiguratorze gry, wlaczac i wylaczac
niektore animacje, bo to moze tez byc przez to
nie instalowalem zadnych modow a karta grafiki to sapphire radeon 9550 czyli juz dosyc stara no ale ta gra jest jescze duzo stsrsza:(,dzis mi wywalilo jak wszedlem do dziennika :( sam nie wiem co robic aha i jescze jedna sprawa wogole nie moge zainstalowac BG1 nie startuje z plyty plytka nowa ale sam nie wiem moze plyta jest cos nie taka ...popatrze jeszcze ustawienia ale juz chyba probowalem wszyskiego w opcjach...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 22:23, cuba100 napisał:

...


wywalanie gry przy dzienniku tez mialem, ale bardzo dawno temu i nie pamietam dokladnie co bylo problemem. moze sprobuj zaisntalowac najnowszego patcha. wiem ze to wydanie jest teoretycznie patchowane ale moze to jednak cos da. calkiem mozliwe tez ze masz jakas felerna kopie skoro jedynka sie w ogole zainstalowac nie chce, moglbys poprosic cdp o wymiane. w ostatecznosci mozesz zmienic system na xp, ale to raczej nie preferowana opcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest spis osób które warto okraść w bg2 tob? Od czasu do czasu jak mi się przypomni to używam tej zdolności ale przeważnie to wpada w moje łapki złoto lub kamienie, raz ukradłem tylko coś co mi się narazie przydaje - pierscień regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 14:02, Alien1981 napisał:

...


najlepiej okradac gosci ktorzy maja swoje ''nazwy wlasne'':D generalnie okradaj grupy poszukiwaczy przygod z ktorymi mozesz walczyc np w tawernie na promenadzie. pookradasz ich z miksturek i nie beda mogli sie leczyc a to juz ulatwienie:) przy wykonywaniu romansu z jaheira, okradaj terminsela (elminstera:D) z pierscienia ochrony +2 . okradnij tolgeriasa (budynek rzadowy) z pierscienia tarana, potem drugi raz w kuli sfer i jeszcze go zabij:) jeszcze troche by sie tego znalazlo w stylu renal ale to juz sam poprobuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób rozwiązać zagadkę w kanałach rozdział 2 (można tam jakiś miecz zdobyć) Mam pierscień znaleziony u szkieletów wiszących na scianie i kostur koboldów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 16:46, Alien1981 napisał:

Czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób rozwiązać zagadkę w kanałach rozdział 2 (można
tam jakiś miecz zdobyć) Mam pierscień znaleziony u szkieletów wiszących na scianie i
kostur koboldów.

a co to za zagadka? gracze raczej będą pamiętać jej treść/opis a nie wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 16:46, Alien1981 napisał:

...


potrzebujesz jeszcze uschnieta reke ktora wyciagasz z rury sciekowej tam gdzie byl otiag i krew pelzacza scierwojada ktory stoi przy quallo. potem idziesz do rur i uruchamiasz w kolejnosci 3 1 2 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować