Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Czytałem o modzie Ascension i wiem, że w nim Baltazar pomaga nam w ostatniej walce. Podobno wtedy jednak odłącza sie Sarevok i pomaga wrogu. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2008 o 20:50, Asthariel napisał:

Czytałem o modzie Ascension i wiem, że w nim Baltazar pomaga nam w ostatniej walce. Podobno
wtedy jednak odłącza sie Sarevok i pomaga wrogu. Czy to prawda?

Widziałem filmik na YouTube i rzeczywiście tak jest. W Ascension osobiście nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 17:12, bartog123 napisał:

Takie pytanie poza konkurencją ;> Jak stworzyć 2 pierścienie Gaxxa ?

Ktoś inny może będzie wiedział jak go od niego ukraść, ja mam taką propozycję
1. Pokonać Gaxa i zdobyć pierścień.
2. Eksportować postać
3. Rozpocząć grę od nowa i zanim gra się zacznie (po wczytaniu, ale przed wejściem Irenicusa, gdy ekran jest czarny) wcisnąć spację by uaktywnić pauzę. Wtedy możne wejść do ekwipunku i wyrzucić wszystko na ziemię, dzięki temu nie stracisz itemków, a tylko je zbierzesz z ziemi po zakończeniu cut-scenki
4. Zabić Gaxa jeszcze raz ^^ I już masz 2 pierścienie. Wiem wiem skomplikowane, ale to jedyne co mi do głowy przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 17:12, bartog123 napisał:

Takie pytanie poza konkurencją ;> Jak stworzyć 2 pierścienie Gaxxa ?

Z tego co pamiętam w którymś momence trzeba uzyć kradziezy kieszonkowej, wtedy się zdubluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 17:20, Asthariel napisał:

> Takie pytanie poza konkurencją ;> Jak stworzyć 2 pierścienie Gaxxa ?
Z tego co pamiętam w którymś momence trzeba uzyć kradziezy kieszonkowej, wtedy się zdubluje.

Hehe. Dobre. Jestem złodziejem, więc mam szanse :PPP Ale ze mnie cheater :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hejka, właśnie instaluję Sagę + BGT i mam pytania:
1) czy będzie działał mod odblokowujący poziomy dla BG 2 (50-tego);
2) czy będzie działał mod dający możliwość wieloklasowcom wsadzić ponad 2 gwiazdki w umiejętność walki broniami i gdzie go można znaleść;
3) czy wart zagrać druidem zmiennokształtnym i czy umiejętność zmiany w wilkołaka poprawia się wraz z kolejnymi poziomami?

ps. miałem ten post w temacie o BG 1 ale nie doczekałem się odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 18:03, hartmar napisał:

hejka, właśnie instaluję Sagę + BGT i mam pytania:
1) czy będzie działał mod odblokowujący poziomy dla BG 2 (50-tego);
2) czy będzie działał mod dający możliwość wieloklasowcom wsadzić ponad 2 gwiazdki w
umiejętność walki broniami i gdzie go można znaleść;
3) czy wart zagrać druidem zmiennokształtnym i czy umiejętność zmiany w wilkołaka poprawia
się wraz z kolejnymi poziomami?

ps. miałem ten post w temacie o BG 1 ale nie doczekałem się odpowiedzi.

1. tak
2. Ease of use, wpisz w google Wieża Ramazitha
3. Tak, ale najpierw zainstaluj poprawki z Ease of use

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 18:03, hartmar napisał:

hejka, właśnie instaluję Sagę + BGT i mam pytania:
1) czy będzie działał mod odblokowujący poziomy dla BG 2 (50-tego);
2) czy będzie działał mod dający możliwość wieloklasowcom wsadzić ponad 2 gwiazdki w
umiejętność walki broniami i gdzie go można znaleść;
3) czy wart zagrać druidem zmiennokształtnym i czy umiejętność zmiany w wilkołaka poprawia
się wraz z kolejnymi poziomami?

ps. miałem ten post w temacie o BG 1 ale nie doczekałem się odpowiedzi.


Generalnie to w readme kazdego moda powinienes miec napisane z jakimi innymi modami wspoldziala, spell50 (bo to chyba o ten ci chodzi z bgt powinien dzialac, ale jeszcze poczytaj, ja go nie uzywam)
Bg2-tweak pack http://bg2.gram.pl/index.php?file=article&id=320, dziala z bgt, masz tam maaaaaase roznych spraw, gdzies tam byly takze ograniczenia do stylow itd, wszystko mozesz poprzerabiac, tylko nie przesadz z ulatwieniami (btw, wieloklasowcy, jesli ktoras klasa na to pozwala moga miec wiecej niz 2 gwiazdki, jesli wzieles maga/kaplana no to sam chyba wiesz)
Druidem zmiennoksztaltnym warto zagrac tylko jesli zainstalujesz jakies mody, ktore go naprawiaja, bo bez nich jest do kitu, bo nie dostaje umagicznienia lap, zadajae mniejsze obrazenia itd itd, bg2 tweak pack, albo bg2 fix pack, sprawdz sobie mody na bg2gram.pl. Wraz z kolejnymi poziomami wzrasta "umagicznienie" lap wilkolaka, ale co i jak to zalezy jakie mody zainstalujesz, nie pamietam dokladnie w ktorym modzie to bylo, ale chyba wlasnie w tweak (bg2 tweak, albo bgt tweak)
Troszke chaotycznie to napisalem, ale powinienes sie z tego cos dowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:06, hartmar napisał:

a czy te modyfikacje zadziałają jak zaczną grę od jedynki ?


W BGT dziala wszystko to (dotyczace mechaniki gry) co w bg2, wiec wszelkie mody i modyfikacje postaci dzialaja. (a w kazdym razie powinny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 17:12, bartog123 napisał:

Takie pytanie poza konkurencją ;> Jak stworzyć 2 pierścienie Gaxxa ?

Już nie pamiętam szczegółów, ale dodatkowy pierścień Gaxxa można zdobyć w jednym z modów do BG2. Niestety nie pamiętam czy było to SoS czy TDD. Ale chyba ten pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 08:33, jasparr napisał:

> Takie pytanie poza konkurencją ;> Jak stworzyć 2 pierścienie Gaxxa ?
Już nie pamiętam szczegółów, ale dodatkowy pierścień Gaxxa można zdobyć w jednym z modów
do BG2. Niestety nie pamiętam czy było to SoS czy TDD. Ale chyba ten pierwszy.


Już wiem dokładnie. Rzeczywiście jest to w SoS, a konkretnie ostatni szczebel questu Soulbar Militia (Chief Lieutenant) - pierścień gaxxa adobywasz po zabiciu maga - Alduvar Snowbrand.
Ale tak na marginesie itemy z SoS są zdecydowanie przegięte w stosunku do wysyłku jaki należy włożyć w ich zdobycie :(
Np taki Rolf Sureblade’s Sword (Level 18 Greater Deathblow) to jest jakaś kpina z gry :(

Ale to i tak uczciwsze niż import postaci, albo skorzystanie z konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować