Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2008 o 08:55, hartmar napisał:

a i jeszcze jedno pytanie czy kolejność instalek jest ważna:
1) BG1, 2) BG2, 3) BGT, 4) Ease of use, 5) ... itd.


kolejnosci jest wazna. najpierw obie gry w pelnej instalacji, potem duze mody do bg2 (o ile takowe przewidujesz), potem bgt, nastepnie mody do bg1, na koncu mody do bg2 i tweak packi. oczywiscie bugfixy do odpowiednich modow instalujesz zaraz po nich a nie na koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 09:37, Noirr napisał:

> a i jeszcze jedno pytanie czy kolejność instalek jest ważna:
> 1) BG1, 2) BG2, 3) BGT, 4) Ease of use, 5) ... itd.

kolejnosci jest wazna. najpierw obie gry w pelnej instalacji, potem duze mody do bg2
(o ile takowe przewidujesz), potem bgt, nastepnie mody do bg1, na koncu mody do bg2 i
tweak packi. oczywiscie bugfixy do odpowiednich modow instalujesz zaraz po nich a nie
na koncu


A najlepiej po prostu skorzystać z BGT Mega Installation
http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm?sid=cafd3256e293f5f6fe 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 10:44, jasparr napisał:

A najlepiej po prostu skorzystać z BGT Mega Installation
http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm?sid=cafd3256e293f5f6fe 1


Po modach z tej mega instalacji to bg to juz inna gra, ja bym to instalowal dopiero po parokrotnym przejsciu bgt na samych tweakpakach, npckach i takich tam pomniejszych.


>hartmar

Bg1 mozesz po wszystkim skasowac, bgt kopiuje potrzebne pliki do swoich folderow. Radze ci przeczytac readme do kazdeg omoda jakiego instalujesz, tam wszystko jest wyjasnione. No i trzeba pamietac, ze nie zawsze jest tak kolorowo jak pisze, ja zanim stworzylem moj "mod pack" to kilkakrotnie musialem reinstalowac gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 15:00, Hirhor napisał:

Po modach z tej mega instalacji to bg to juz inna gra, ja bym to instalowal dopiero po
parokrotnym przejsciu bgt na samych tweakpakach, npckach i takich tam pomniejszych.


mysle ze wystarczy doswiadczenie w bg2 z tacticsem, battles, oversightem i ascesionem. ja po przejsiu tych modow kilka razy nie mam jak na razie wiekszych problemow przy mega instalacji.

Dnia 27.03.2008 o 15:00, Hirhor napisał:

ja zanim stworzylem moj "mod pack" to kilkakrotnie musialem reinstalowac gre.


ja swoja instalke robilem trzy dni:D czlowiek naprawde sie moze wpienic jak przez przypadek zainstaluje nie to co trzeba i potem musi zaczynac od nowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:
1 Dlaczego nie mogę włączyć sprzętowego 3d na karcie zintegrowanej Intel G965(pojawiają się błędy)????
2 Mam angielskiego the darkest day czy można pobrać z neta samo spolszczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 11:38, Szaqall napisał:

1 Dlaczego nie mogę włączyć sprzętowego 3d na karcie zintegrowanej Intel G965(pojawiają
się błędy)????

Bo intele prawie nie mają wsparcia dla 3d (w sumie niewiem czy mają jakiekolwiek), współczesna gra odmówiła by współpracy na kompie z grafiką intela (niezależnie od ustawień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 12:03, Szaqall napisał:

I jeszcze jedno w którym momencie rozpoczyna się ten największy quest w TDD???

Po pokkonaniu Irenicusa i rozmowie z Ellesime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę grał w BG Trilogy wojownikiem walczącym kataną. Czy zostały dodane do świata Bg1, czy trzeba je przywołac kodem lub zrezygnowac z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BGT i BG TuTu nic nie dodają do BG1, przenoszą jedynie tą grę na silnik BG2. Czyli innymi słowy na obszarze BG1 nie ma katan, jednak wszystkie animacje i parametry broni są w samej grze więc będziesz mógł użyć kodu lub edytora aby ją sobie udostępnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram aktualnie w BGT i akurat skończyłem BG1 + OzWM...
Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość odzyskania przedmiotów (oprócz pary pantalonów) lub pieniędzy, które miało się w ekwipunku wraz z zakończeniem BG1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Legalnie" możesz przenieść tylko dwa ze swoich przedmiotów. Lista tych z których możesz wybierać oraz opis na jakiej zasadzie to działa jest w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=14918
Nielegalnie można ponoć przenieść wszystko - wystarczy spauzować grę natychmiast po załadowaniu się lochów Irenicusa, ale zanim zacznie być odtwarzana cutscenka z torturami, ponoć w tym momencie wszystkie Twoje przedmioty wciąż są w ekwipunku i jeśli upuścisz je na podłogę to możesz je potem zebrać. Sam jednak nigdy tego nie testowałem więc nic nie mogę zagwarantować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 22:57, Karharot napisał:

wystarczy spauzować grę natychmiast po załadowaniu się lochów Irenicusa, ale zanim zacznie być odtwarzana
cutscenka z torturami, ponoć w tym momencie wszystkie Twoje przedmioty wciąż są w ekwipunku i jeśli upuścisz je > na podłogę to możesz je potem zebrać.

Spróbowałem drugiego sposobu, dwa razy - ale nic z tego nie wyszło...
Daję pauzę w odpowiednim miejscu, wchodzę do ekwipunku - a tam pustki, tylko niby mam pieniędzy tyle ile miałem gdy kończyłem BG1 - ale i tak później znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 22:57, Karharot napisał:

"Legalnie" możesz przenieść tylko dwa ze swoich przedmiotów. Lista tych z których możesz
wybierać oraz opis na jakiej zasadzie to działa jest w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=14918
Nielegalnie można ponoć przenieść wszystko - wystarczy spauzować grę natychmiast po załadowaniu
się lochów Irenicusa, ale zanim zacznie być odtwarzana cutscenka z torturami, ponoć w
tym momencie wszystkie Twoje przedmioty wciąż są w ekwipunku i jeśli upuścisz je na podłogę
to możesz je potem zebrać. Sam jednak nigdy tego nie testowałem więc nic nie mogę zagwarantować.


Trzeba wcisnac pauze jeszcze gdy gra sie wczytuje, w ostatnie 0,5 sek przed koncem, wtedy wzszystkie przedmioty sie zachowaja, nie przenosza sie tylko torby przechowywania, sadze jednak ze przenoszenie tych przedmiotow jest bez sensu. Gram w/m/z na tacticsie na szalonym i z przedmiotami z bg1 pierwsze lochy przechodze bez straty 1 hp i bez najmniejszych problemow, bez sensu to brac, zaczolem jeszcze raz bez tych przedmiotow i teraz gra sie przyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do specjalistów - co sądzicie o takiej druzynce przepaków?
ja Pieśniarz Klingi z TDD
Edwin
Aerie
Haer''Dalis
Jan
Xan z moda - czarownik
Ja i Haer''Dalis z mieczami na wroga, reszta kule ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego opisy lokacji na tej mapce (screen) są takie dziwne? Czy jest to związane z jakimś zadaniem czy coś w tym stylu?
Moje postaci po awansie dostały dodatkowe cechy (czary i podobne skile) które opłaca się wybrać a które wogóle nie będą przydatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego opisy lokacji na tej mapce (screen) są takie dziwne? Czy jest to związane z jakimś zadaniem czy coś w tym stylu?
Moje postaci po awansie dostały dodatkowe cechy (czary i podobne skile) które opłaca się wybrać a które wogóle nie będą przydatne?

edit: sorki za podwójny post ale jakiś error się wdał.

20080329124349

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 12:43, Alien1981 napisał:

Dlaczego opisy lokacji na tej mapce (screen) są takie dziwne? Czy jest to związane z
jakimś zadaniem czy coś w tym stylu?


To jest jakiś bug ( przynajmniej tak mi się zdaje )...tekst pojawił się tam gdzie nie powinien, też tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować