Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2006 o 21:50, kill69 napisał:

Wczoraj kupiłem tą ,grę i już mam pierwszy problem a mianowicie wszedłem do jakiejś oberży
w dokach i znalazłem tam niejakiego Ployera ( łowcę niewolników ), który rzucił na Jehairę
jakieś przekleństwo co prowadzi do jej powolnej śmierci. W Jaki sposób mam zdjąć to przekleństwo.
Ta misja nazywa się " Uratuj Jafeirę od klątwy Barona Ployera" .


Jest jeszcze lepszy sposób, który pozwala dwa razy zdobyć doś, za pozbycie się ployera. Gdy spotkasz magów o których co koledzy piszą, zaproponuj tylko żeby ich po prostu nie było. Nie każ im zabijać ployera (więcej kosztuje zresztą) tylko poproś o ich nieobecność. POtem idziesz do Ployera i jeżeli dobrze z nim zagadasz to możesz go po prostu zostawić w spokoju (29k expa chyba), ale Jaheira tego nie zniesie i sama ubije Ployera (jeszcze raz 29k expa). Nic się nie namęczysz, żadnej walki nie będzie a dostaniesz dwa razy więcej expa i mniaj kasy wydasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 10:03, Latniak napisał:

> Wczoraj kupiłem tą ,grę i już mam pierwszy problem a mianowicie wszedłem do jakiejś oberży

> w dokach i znalazłem tam niejakiego Ployera ( łowcę niewolników ), który rzucił na Jehairę

> jakieś przekleństwo co prowadzi do jej powolnej śmierci. W Jaki sposób mam zdjąć to przekleństwo.

> Ta misja nazywa się " Uratuj Jafeirę od klątwy Barona Ployera" .

Jest jeszcze lepszy sposób, który pozwala dwa razy zdobyć doś, za pozbycie się ployera. Gdy
spotkasz magów o których co koledzy piszą, zaproponuj tylko żeby ich po prostu nie było. Nie
każ im zabijać ployera (więcej kosztuje zresztą) tylko poproś o ich nieobecność. POtem idziesz
do Ployera i jeżeli dobrze z nim zagadasz to możesz go po prostu zostawić w spokoju (29k expa
chyba), ale Jaheira tego nie zniesie i sama ubije Ployera (jeszcze raz 29k expa). Nic się nie
namęczysz, żadnej walki nie będzie a dostaniesz dwa razy więcej expa i mniaj kasy wydasz.

Ployera znajdziesz w Dokach - w opuszczonym domu - tak na pólnoc od domu Gaelana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 11:28, Pharaun Mizzrym napisał:

Ployera znajdziesz w Dokach - w opuszczonym domu - tak na pólnoc od domu Gaelana :)


Chciałeś powiedzieć w Slumsach :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Kiedy grałem pierwszy raz, w podziemiach na Wzgórzu Wichrowych Włóczni nie spotkałem nigdzie żelaznego Golema <był Adamentowy ale jego nie trzba zabijać>.

A teraz spotkałem już drugiego i to w towarzystwie Glinianego i dwóch Kamiennych. Ominąć sie ich nie da. Pierwszych zabiłem żywiołakami których przyzywałem kosturem ognia... teraz spotkałem ich po raz drugi, ładunków w kosturz już nie mam i nie wiem jak ich pokonać. Bo na Żelaznego nie działa zadna broń strzeleceka, a pojscie wojakami bic go normalnie to samobójstwo... =/

Poradzcie coś. Jakiś sposób, słaby punkt.

Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 14:57, Ian Ard napisał:

Poradzcie coś. Jakiś sposób, słaby punkt.

Primo: nie mieści się w większości przejść więc przejdź przez jakieś drzwi a on sie na nich zablokuje, potem weź złodzieja albo maga rzuć na niego niewidzialność i ustaw tuż obok Golema (nie zaatakuje tej postaci) a następnie weź kogoś z oburęcznym mieczem albo halabardą i zaatakuj go. Golem cie nie bedzie mógł tknąć a ty go będziesz siekł równo (przynajmniej taka jest teoria a jak sie to sprawdzi w praktyce to sam zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Możesz lać go wojakami, tylko pamiętaj o leczeniu, i o tym żeby mieli bronie na przynajmniej +3 stopniu umagicznienia. Oprócz tego jest jeszcze sposób podanym w poście wyżej, tylko golem przeważnie używa trującej chmury więc złodziej se za długo nie pożyje. Jeśli uda sie go zablokować w jakims przejściu, nie trzeba używac gościa z niewidzialnością, wystarczy ktoś z długą bronią dwuręczną- może być nawet kij, byle silny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja użyłem jescze innego sposobu. otóż znalazłem gdzieś (chyba nawet w tych podziemiach) j przedmiot który potrafi strzelić raz na dzień. starczy·o wiec strzelić, odespać i znowu strzelić (naturalnie ustawić sie wcześniej tak żeby do nas nie doszedł, jak już pisano jest dość duży mało gdzie sie zmiesci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 16:04, sig. napisał:

ja użyłem jescze innego sposobu. otóż znalazłem gdzieś (chyba nawet w tych podziemiach) j przedmiot
który potrafi strzelić raz na dzień. starczy·o wiec strzelić, odespać i znowu strzelić
(naturalnie ustawić sie wcześniej tak żeby do nas nie doszedł, jak już pisano jest dość duży
mało gdzie sie zmiesci)


Może chodzi ci o pierscień tarana, który otrzymujemy po ubiciu Tolgieriasa z Kuli Sfer. On właśnie ma taką własciwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim
siedze właśnie w siedzibie łupieżców umysłu w podmroku
problem jest taki że przypadkiem wszystkich wybiłem i niemoge ani wyjść ani wejść do sali z mózgiem
co radzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 16:35, Ushi-Real napisał:

Siemka wszystkim
siedze właśnie w siedzibie łupieżców umysłu w podmroku
problem jest taki że przypadkiem wszystkich wybiłem i niemoge ani wyjść ani wejść do sali z
mózgiem
co radzicie ?

Z tego co pamiętam dzwi do sali z Mózgiem można otworzyć tylko i wyłącznie za pomocy łupieżcy umysłu (trzeba wykorzystać jakiś przedmiot do pochwycenia takowego) a potem otworzyć nim dzwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 16:35, Ushi-Real napisał:

Siemka wszystkim
siedze właśnie w siedzibie łupieżców umysłu w podmroku
problem jest taki że przypadkiem wszystkich wybiłem i niemoge ani wyjść ani wejść do sali z
mózgiem
co radzicie ?

mozna takze zamienic sie w zabojce i tak je otworzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 17:02, Ushi-Real napisał:

Wielkie dzięki Rafcio,łupieżcom niemogłem bo nigdzie znaleść

nie ma sprawy. mi wtedy tez sie skonczyly obroze na lupiezcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mam pytanko. Czy jest możliwość załatwienia spolszczenia do moda "The darkest day" ??????????? bardzo bym prosił o wszelką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 17:09, Feedback napisał:

Przepraszam, mam pytanko. Czy jest możliwość załatwienia spolszczenia do moda "The darkest
day" ??????????? bardzo bym prosił o wszelką pomoc.

wlasnie go spolszczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie gralem w baldurka juz kupe czasu, ale dam wam hinta.
Znalazlem sposob/blad w grze dzieki ktorym mozna bez problemy zalawtic prawie kazdego maga/licza w pare sekund. Nie radze jednak za czesto tego uzywac bo psuje sie przyjemnosc z gry.
Pewnie wiecie jak dobry jest pierscien tarana. Nie wazne jakie czary ochronne postac ma na sobie on i tak zrobi damage.
No to wiec robimy tak:
Ubijamy Valygara, bierzemy jego cialo do tego goscia co nam dal questa, w dzielnicy rzadowej chyba. On nam daje piersicien tarany i sie teleportuje. Najlepiej przed oddaniem ciala zapisac. Gdy tylko dostaniemy pierscien, wciskamy pauze i kazemy wszystkim go atakowac magiczne pociski i inne szybkie pierdoly. Jesli zdazymy go ubic dostajemy cialo valygara i 2gi pierscien tarana. Idziemy do kuli sfer(czy jak to sie nazywalo? tej w slumsach) i wszystko bedzie tak jakbysmy nie oddali ciala temu gosciowi czyli, trzeba bedzie z nim tak walczyc (z tym magiem) ktory bedzie mial 3ci pierscien.
Z tymi 3ma pierscieniami nawet Kangaxx to pestka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

luzik da sie zakumać o co biega:) ... ale zastanawiam sie kiedy będzie dostępne spolszczenie:) w angielską wersje nie da się zabardzo grać bo jak sie zainstaluje na polskiego baldura to zangielszcza wszystko i robi sie meksyk:P i na nic tu znajomość "hamerykańskiego" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować