Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Eee reputacje nie jest wcale tak trudno sobie odzyskać ;] jak się ma później hajsu jak lodu to zawsze można iść do świątyni jakiegoś boga i tam wyłożyć trochu sosu a na pewno można odbić sobie parę pkt.. Ja tak robiłem jak zamieniałem się w zabójcę.. Nie zależało mi zbytnio na niej bo wiedziałem że sobie mogę ją odzyskać.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 14:13, Erykknesz napisał:

Czy krew starszego mózgu się może do czegoś przydać? wiąże się z tym jakiś quest? jak
tak to kto jest zleceniodawcą?

Jest jednym z przedmiotów potrzebnych Matce przełożonej w Ust Natha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 14:28, Asthariel napisał:

> Czy krew starszego mózgu się może do czegoś przydać? wiąże się z tym jakiś quest?
jak
> tak to kto jest zleceniodawcą?
Jest jednym z przedmiotów potrzebnych Matce przełożonej w Ust Natha.

A, ok.Dzieki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 17:56, Erykknesz napisał:

Czy Feare zdemaskuje mnie bez względu na wszystko? Czy da się uniknąć tego?


Zależy o który moment Ci chodzi. Jeśli dobrze zrobisz quest z jajami Adalon wyjdziesz z Podmroku bez konieczności walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podmieniasz prawdziwe jaja na jaja które otrzymałeś od Faere a Faere dajesz jaja które otrzymałeś od Solaufeina, demon zabija i opiekunkę i Faere a ty z prawdziwymi jajami udajesz się do Adalon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, kazała mi przyjśc do jej kwatery w bractwie wojowniczek i tam na nią czekałem a gdy przyszła w końcu to sie na mnie rzuciła.Dlatego mnie to zdziwiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa. tym bardziej ze w grach rpg często unika się wątku seksu,żeby mogły trafić do szerszego grona odbiorców. Jeszcze lepsze są na tą sprawę reakcję kobiet w Twojej drużynie jeżeli masz z jakąś romans. Najprzystępniej reaguje chyba Viconia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 12:59, Lord Otis napisał:

Fajna sprawa. tym bardziej ze w grach rpg często unika się wątku seksu,żeby mogły trafić
do szerszego grona odbiorców. Jeszcze lepsze są na tą sprawę reakcję kobiet w Twojej
drużynie jeżeli masz z jakąś romans. Najprzystępniej reaguje chyba Viconia:)

Hehe Viconia w ogóle jest nalbardziej przystępna :) Myslę, że romans z nią jest najfajniejszy. Z drugiej strony romans z Aerie też jest niczego sobie, a juz motyw z dzieckiem kompletnie rozwala. Zwłaszcza jak grałem niziołkiem :)
Ciekawe jak wygląda półelf-półniziołek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się wam uratować ekwipunekl drowów po wyjściu z Podmroku? bo jest taki sposób opisany w poradniku, ale mi to nie wychodzi, robie to tak jak należy, ale jak już naciska, ma kołko,żeby zmienić lokację to po wczytaniu obszaru i takk zbroje zamieniają się w pył.Zależy mi na tym bo zbroje są świetne, a poza tym gdzieś zapodziałem ''zapasową'' zbroję Jaheiry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 19:24, Erykknesz napisał:

Udało się wam uratować ekwipunekl drowów po wyjściu z Podmroku?

Nigdy, za każdym razem wszystko się rozsypuje.

Dnia 26.07.2008 o 19:24, Erykknesz napisał:

Zależy mi na tym bo zbroje są świetne

Właśnie dlatego muszą ulec zniszczeniu tak jak broń, byłoby po prostu za łatwo w kolejnym etapie gry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 19:35, sodolis napisał:

> Udało się wam uratować ekwipunekl drowów po wyjściu z Podmroku?
Nigdy, za każdym razem wszystko się rozsypuje.
> Zależy mi na tym bo zbroje są świetne
Właśnie dlatego muszą ulec zniszczeniu tak jak broń, byłoby po prostu za łatwo w kolejnym
etapie gry ;-)

No cóż, trudno. Szkoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 19:35, sodolis napisał:

Właśnie dlatego muszą ulec zniszczeniu tak jak broń, byłoby po prostu za łatwo w kolejnym
etapie gry ;-)


Czy ja wiem? Te zbroje nie są znowu aż takie dobre. Raczej próbowano tu oddać to co było podkreślane o magii Drowów w książkach i zapobiec temu że nasza drużyna używała by ich przedmiotów bez ograniczeń pod gołym niebem.

P.S.
Gratuluję awansu:)
Przepraszam że tak późno ale jakoś nie było wcześniej okazji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 19:24, Erykknesz napisał:

Udało się wam uratować ekwipunekl drowów po wyjściu z Podmroku? bo jest taki sposób
opisany w poradniku, ale mi to nie wychodzi, robie to tak jak należy, ale jak już naciska,
ma kołko,żeby zmienić lokację to po wczytaniu obszaru i takk zbroje zamieniają się w
pył.Zależy mi na tym bo zbroje są świetne, a poza tym gdzieś zapodziałem ''zapasową''
zbroję Jaheiry.


Nie wiem, jak jest w poradniku, nie doszedłem nawet do tego momentu gry, ale napiszę, co mniej więcej słyszałem ostatnio od kolegi, z którym gadałem o BG2:

"Bo wiesz, jest potem taka opcja, że w Podmroku zdobywasz fajne rzeczy, a potem wychodzisz i one wyparowują. Ha! Ale na to też jest sposób :] Dajesz ten cenny ekwipunek jednemu z towarzyszy, na przykład Jaheirze, każesz jej opuścić drużynę, wychodzisz na powierzchnię, idziesz do Miedzianego i wuala! Jaheira ma twój cenny ekwipunek :) Bo widzisz, przedmioty wyparowują tylko na tym jednym konkretnym obszarze, który jest po wyjściu z Podmroku, gdie indziej już tego nie ma, skrypt taki, o."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2008 o 20:22, nKodeR napisał:


"Bo wiesz, jest potem taka opcja, że w Podmroku zdobywasz fajne rzeczy, a potem wychodzisz
i one wyparowują. Ha! Ale na to też jest sposób :] Dajesz ten cenny ekwipunek jednemu
z towarzyszy, na przykład Jaheirze, każesz jej opuścić drużynę, wychodzisz na powierzchnię,
idziesz do Miedzianego i wuala! Jaheira ma twój cenny ekwipunek :) Bo widzisz, przedmioty
wyparowują tylko na tym jednym konkretnym obszarze, który jest po wyjściu z Podmroku,
gdie indziej już tego nie ma
, skrypt taki, o."


Też słyszałem o tym sposobie, ale nie skorzystałem z niego. jakoś wole zawsze zgodnie z fabuła i z przewidywaniami autorów postępować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


/.../

Ładnie... nawet nie wiedziałem że taki sposób jest .. widać albo Ci co projektowali tą grę nie przewidzieli takiego że tak powiem błędu albo specjalnie to zrobili zeby niektórzy mogli odkryć ten patent ;]

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 20:05, Karharot napisał:

Czy ja wiem? Te zbroje nie są znowu aż takie dobre.

Pamiętam, że przebierałem w nie moich wojaków, także musiały mieć lepsze staty jeśli chodzi o KP może później możnabył znaleźć lepsze ale w na ten czas były niezastąpione ;-) Z broni Drowów to chyba cepa bojowego używałem :-)

Dnia 26.07.2008 o 20:05, Karharot napisał:

Raczej próbowano tu oddać to co było
podkreślane o magii Drowów w książkach i zapobiec temu że nasza drużyna używała by ich
przedmiotów bez ograniczeń pod gołym niebem.

To na pewno i całkiem zgrabnie im to wyszło, bo udało się równocześnie przekazać wyższość kowalstwa/magii Druwów nad ''naszą'' ;-)

Dnia 26.07.2008 o 20:05, Karharot napisał:

P.S.
Gratuluję awansu:)
Przepraszam że tak późno ale jakoś nie było wcześniej okazji...

Dziękuję, dziękuję :-) Rok czekałem i się doczekałem ;-) No co ty, nie ma pośpiechu, to nie irc ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:18, patryk1605 napisał:

Hej ;)
Tak się zastanawiam... ktora bron bedzie bardziej skuteczne u mego kaplana?
Cep bojowy wieków?
Czy może młot runów?
Mam dylemat:P
Pozdrawiam :D

Ja wybrałbym Cep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować