Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2005 o 14:11, Miki Łoś napisał:

A jak by poszedł BG II Na 1,6 Ghz i Nvida 4 440 MX??


Ps. Możecie się śmiać z mojego kompa:)



Ja grałem na PIII 800 i GF 2 MX i wszystko było ok :)

Dziękuję wszystkim za odpowiedź na moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem. A mianowicie, kiedy ma pojawic sie ekran z grami do wczytania gra zawiesza sie, wychodzi do windowsa i czepia sie, ze jest problem z wczytaniem infscreenload.cpp (czy jakos tak). Nie moge przez to w ogole grac... nie wiecie jak mozna cos z tym zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 12:58, Hoplita napisał:

jak w BG2 włączyć to menu po prawe stronie, na którym wybieramy sobie, którą postacią chcemy kierować?


klikamy U ... od USER... chyba nie pamiętam dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 12:58, Hoplita napisał:

jak w BG2 włączyć to menu po prawe stronie, na którym wybieramy sobie, którą postacią chcemy kierować?

jak to "włączyć"? ono tam po prostu jest :D
a jeśli Ci zniknęło, to poszukaj takiego małego pomarańczowego klejnociku ;-) i pstryknij tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moj pierwszy post na tym forum, mam nadzieje, ze ktos bedzie mial wiedze i ochote udzielic odp.
Pierwszy raz kupilem Baldura 2, dawno temu w dzien premiery, niestety kumpel z biegiem lat posial gdzies moje plytki ;(
W zwiazku z tym zamierzam nabyc gre jeszcze raz w extra klasyce i tu nasuwa sie pytanie. Czy dane z dodatku kolekcjonerskiego, czy jak to sie nazywalo (dodatkowa plytka z "pierwszej edycji" BG2), sa obecne w tej wersji, a jezeli nie, to czy bez problemu zainstaluje ten dysk na wersji z extra klasyki jezeli uda mi sie go gdzies znalezc/pozyczy? Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 16:18, lampak napisał:

Baldur''s Geta jest grą o najniższych wymaganiach, jakie w życiu widziałem


heh to mało pamiętasz;) Np. River Raid ma niższe albo Electro Body;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 09:32, Tass napisał:

Mam takie pytanie:
Czy edycja z Nowej ExtraKlasyki zawiera dodatkową płytkę (tam gdzie są dodatkowe przedmioty na Promenadzie
m.in. szata Vekny)?


Ja mam wersje bg2 + tb z nowej extra klasyki która się mieści na 4 cd i tam są wszystkie płyty łącznie z tym bonusowym dyskiem a którym sią zamieszczone dodatkowe przedmioty/sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 18:24, Hoplita napisał:

Jak zminić baterię w tych rurach z martwymi istotami?

Po prostu kliknąć na nich, gdy kursor zmieni się na kółko z dwóch strzałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 08:26, Hoplita napisał:

A czy to prawda, że eksportowanego bohatera z BGII można importować do NWN?


Z tego co wiem nie da się tak zrobić. Np. z Icewind Dale nie da sie przenieść postaci do Baldurs Gate II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 08:26, Hoplita napisał:

A czy to prawda, że eksportowanego bohatera z BGII można importować do NWN?

nie można.
tak było w zapowiedziach, ale potem projekt upadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie jedno pytanie...

Jak gralem w BG, BG2 itp... to jeszcze mialem kompa PII z 450hz i gry chodzily mi cacy... potem sobie kupilem P4 1,5 [to jak pierwsze P4 wchodzily na rynek] to normalnie kazda gra na podstawie silnika BG [ min. IWD, IWD] zaczela mi sie wieszac. Np. w BG2 jak wyjde z pierwszej lokacji [lochy Irenikusa] na promenade to odrazu dostaje niebieski ekran i wyjatek krytyczny, w BG1 mam tak kiedy dojde do karczmy. Normalnie nie wiem, co z tym zrobic, probowalem roznych systemow operacyjnych, sterownikow itp... normalnie chcialbym sobie przypomniec stare dobre czasy, a starego kompa nie mam, bo matka mi go kawa zalala :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 09:39, pawbuk napisał:

> A czy to prawda, że eksportowanego bohatera z BGII można importować do NWN?

Z tego co wiem nie da się tak zrobić.
Np. z Icewind Dale nie da sie przenieść postaci do Baldurs Gate II

akurat to jest logiczne........ przecież to 2 różne serie gier (icewind jest bardziej nastawiony na hack & slash niż na rpg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sig. ale BioWare samo mowilo, ze tak bedzie. NWN na poczatku mialobyc na podstawie 2edycji D&D, co oznaczaloby, ze od BG rozniloby sie tylko grafika i fabuła, lecz w czasie prac nad NWN powstała 3edycja, lepsza. Wiec BioWare zrobilo wszystko, by gra wyszla na obowiazujacej edycji D&D [choc przez to nie zadobrze im to wyszlo], a i przyokazji utracono mozliwosc eksportowania postaci gdyz 2e i 3e to dwie rozne bajki pod wzgledem mechaniki. No, ale zawsze mozesz sobie zrobic postac taka jak w BG.

P.S. sig. wiem, ze to byl sarkazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 09:51, sig. napisał:

> > A czy to prawda, że eksportowanego bohatera z BGII można importować do NWN?
>
> Z tego co wiem nie da
się tak zrobić.
> Np. z Icewind Dale nie da sie przenieść postaci do Baldurs Gate II
>
akurat to jest logiczne........
przecież to 2 różne serie gier (icewind jest bardziej nastawiony na hack & slash niż na rpg)


Logiczne jest też, że NWN i Baldurs Gate II to dwie różne serie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 09:58, Night Elf napisał:

sig. ale BioWare samo mowilo, ze tak bedzie. NWN na poczatku mialobyc na podstawie 2edycji D&D, co oznaczaloby, ze od BG
rozniloby sie tylko grafika i fabuła, lecz w czasie prac nad NWN powstała 3edycja, lepsza. Wiec BioWare zrobilo wszystko,
by gra wyszla na obowiazujacej edycji D&D [choc przez to nie zadobrze im to wyszlo], a i przyokazji utracono mozliwosc eksportowania
postaci gdyz 2e i 3e to dwie rozne bajki pod wzgledem mechaniki. No, ale zawsze mozesz sobie zrobic postac taka jak w BG.

P.S.


Według mnie 3 edycja D&D jest dużo lepsza niż dwie poprzednie. Grałem w gry oparte na 1 i 2 i uważam, że najnowsza ( już nie taka nowa :D) edycja jest najlepsza.

Dnia 31.10.2005 o 09:58, Night Elf napisał:

sig. wiem, ze to byl sarkazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować