Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Jak widzę, na DVD też są "przykładowe dźwięki".. ale tego jest mało.. było w grze trochę dźwięków .. klimatycznych.. które niekoniecznie były śmieszne... ale zapadały w pamięć.. nie ma żadnego w miarę prostego sposobu na wyeksportowanie dźwięków z samej gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem, temat pewnie był już nie raz poruszany ale zapytam jeszcze raz. Jakie zabiegi mogę zastosować by BG chodził mi całkowicie płynnie na moim lapku z Vistą? Wyłączyłem już jeden rdzeń, w grze przestawiłem na 16bit ale nadal gra czasami potrafi zwolnić. Proszę o dokładną instrukcję. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może nieznacznie zmniejszyć liczbę klatek na sekundę oraz efekty graficzne na tych pionowych suwakach w konfiguracji. Zresztą jak się pojawi 3kg czarów na ekranie to nie ma mocnych. Taki silnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 13:29, KoLoS napisał:

Spróbuj może nieznacznie zmniejszyć liczbę klatek na sekundę oraz efekty graficzne na
tych pionowych suwakach w konfiguracji. Zresztą jak się pojawi 3kg czarów na ekranie
to nie ma mocnych. Taki silnik :)


hmm jedynka BG na XP chodziła normalnie, na słabszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 13:33, 88Bonzo napisał:

> Spróbuj może nieznacznie zmniejszyć liczbę klatek na sekundę oraz efekty graficzne
na
> tych pionowych suwakach w konfiguracji. Zresztą jak się pojawi 3kg czarów na ekranie

> to nie ma mocnych. Taki silnik :)

hmm jedynka BG na XP chodziła normalnie, na słabszym sprzęcie.


Baldur''s Gate jest na tyle wiekową grą, że ma prawo, lepiej chodzić na starszych komputerach, niż na nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 13:37, Paladynka napisał:


Baldur''s Gate jest na tyle wiekową grą, że ma prawo, lepiej chodzić na starszych komputerach,
niż na nowych.


Droga Paladynko tyle to i ja z doświadczenia wiem :) Chciałem się tylko dowiedzieć czy jest jeszcze jakiś sposób, który mógłby załagodzić temu natrętnemu spowalnianiu gry. Obiło mi się o uszy by wyłączyć jakieś przyspieszenie? czy coś w ten deseń. Ale dokładnie nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wpłacić pół majątku na organizację broniącą chomiki, oraz kupić chomika i nazwać go Boo i wszędzie z nim chodzić i z nim rozmawiać.. Mały-Wielki Boo wtedy wszystko załatwi z ustawieniami..

Już na poważniej, to sam jako fan starych gier(lubię powracać nawet do DOSówek) obecnie myślę o ściągnięciu (z góry mówię LEGALNYM w ramach programu MSDN AA) Windowsa 98 i ulokowaniu go na 40 gb dysku i kolekcjonowaniu tam hmm klasyków... A z tego co wiem, Windows 98 jest na tyle stary, że nie obsłuży całej mocy obecnego kompa, więc chyba automatycznie spowolni sprzęt.. Jak myślicie, ta metoda zadziała w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 14:35, Assurubalit napisał:

Już na poważniej, to sam jako fan starych gier(lubię powracać nawet do DOSówek) obecnie
myślę o ściągnięciu (z góry mówię LEGALNYM w ramach programu MSDN AA) Windowsa 98 i ulokowaniu
go na 40 gb dysku i kolekcjonowaniu tam hmm klasyków... A z tego co wiem, Windows 98
jest na tyle stary, że nie obsłuży całej mocy obecnego kompa, więc chyba automatycznie
spowolni sprzęt.. Jak myślicie, ta metoda zadziała w praktyce?

A jaka reszta kompa? Bo z mojego doświadczenia wynika, że win 98 na dwujajowcach się nie instaluje. Nie wspominając już o driverach.
Najlepiej mieć do tego prawdziwego starego kompa, jedynie do niego jakiś odrobinę lepszy dysk (minimum 2MB cache żeby się filmiki w BG nie wieszały :)) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uu to czuję problem z instalacją 98...

Dobra, zmieniając temat, jest taki hmm mod który przenosi BG1 do BG2, wie ktoś jak to się nazywało? Bo interesowało by mnie przejście BG1, ale z systemem dziennika z dwójeczki (tzn podział na wykonane i nie wykonane zadania.. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 17:00, Assurubalit napisał:

Uu to czuję problem z instalacją 98...

Dobra, zmieniając temat, jest taki hmm mod który przenosi BG1 do BG2, wie ktoś jak to
się nazywało? Bo interesowało by mnie przejście BG1, ale z systemem dziennika z dwójeczki
(tzn podział na wykonane i nie wykonane zadania.. )

Są dwa takie. Starszy TUTU, dziś już praktycznie nie rozwijany, bo został zastąpiony przez dużo ciekawszy i dający większe możliwości BGT.
http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm?sid=bfcd3c0f1f90cab09454fc4dd0addf88#713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 17:00, Assurubalit napisał:

Dobra, zmieniając temat, jest taki hmm mod który przenosi BG1 do BG2, wie ktoś jak to
się nazywało? Bo interesowało by mnie przejście BG1, ale z systemem dziennika z dwójeczki
(tzn podział na wykonane i nie wykonane zadania.. )


hans olo wymienił już mody, a ja dodam od siebie, że chociaż dziennik będzie wyglądał jak w "dwójce", to i tak niestety nie będzie podziału na wykonane i niewykonane zadania - będą jedynie te same wpisy co w oryginalnej wersji gry, w sekcji "dziennik".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 19:32, Arxel napisał:

> Dobra, zmieniając temat, jest taki hmm mod który przenosi BG1 do BG2, wie ktoś jak
to
> się nazywało? Bo interesowało by mnie przejście BG1, ale z systemem dziennika z
dwójeczki
> (tzn podział na wykonane i nie wykonane zadania.. )

hans olo wymienił już mody, a ja dodam od siebie, że chociaż dziennik będzie wyglądał
jak w "dwójce", to i tak niestety nie będzie podziału na wykonane i niewykonane zadania
- będą jedynie te same wpisy co w oryginalnej wersji gry, w sekcji "dziennik".

ahh.. to nie mam co się bawić w te cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 19:32, Arxel napisał:

hans olo wymienił już mody, a ja dodam od siebie, że chociaż dziennik będzie wyglądał
jak w "dwójce", to i tak niestety nie będzie podziału na wykonane i niewykonane zadania
- będą jedynie te same wpisy co w oryginalnej wersji gry, w sekcji "dziennik".

Kurcze, przysiągłbym że kiedy grałem jakiś czas temu w BGT to był normalny podział na misje wykonane i niewykonane przez całą grę. Może to mi się coś pomyliło? A może miałeś jakąś starszą wersję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 20:54, Assurubalit napisał:

oo a nie pamiętasz może skąd to miałeś?.. Bo gra bez tego uporządkowania jest trochę
utrudniona i pełna chaosu

Wieża ramazitha. Wpisz w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 20:54, Assurubalit napisał:

oo a nie pamiętasz może skąd to miałeś?.. Bo gra bez tego uporządkowania jest trochę
utrudniona i pełna chaosu

ja korzystałem z tej strony co ją hans olo kilka postów wyżej podał i ładny podział zadań na wykonane/niewykonane a także rozdziały jest...... wiec jemu coś inne mody popsuły albo mi naprawiły (akutalnie gram któryś już raz w bg1, więc mam pewność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 21:10, sig. napisał:

> oo a nie pamiętasz może skąd to miałeś?.. Bo gra bez tego uporządkowania jest trochę

> utrudniona i pełna chaosu
ja korzystałem z tej strony co ją hans olo kilka postów wyżej podał i ładny podział zadań
na wykonane/niewykonane a także rozdziały jest...... wiec jemu coś inne mody popsuły
albo mi naprawiły (akutalnie gram któryś już raz w bg1, więc mam pewność)



tylko to co han solo podał, to tam trochę różnych cudów jest.. a mi chodzi tylko o przeniesienie BG1 do BG2 bez innych modyfikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

być może to się ustawia przy instalacji BGT.. bo ja mam w zasadzie BGT-ową wersję NToSC,, DSoSC, i EoU (zniesienie limitu expa, grupowanie się większej liczby pprzedmiotów w kupki słusznej wielkości (np strzał mogę mieć w jednym slocie 500 a nie standardowe 10)itp )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha i jescze jedno.... ponoć jak któraś z "baldurowych" płyt jest w napędzie podczas instalacji BGT, to wtedy mogą być problemy.... być może to jeden z nich.. ps wcześniej grałem z bgt i tylko EoU do bg1 i też nie było problemu z dziennikiem. więc to robi albo ten mod (w którym sobie wybierasz to instalujesz a tamtego nie chcesz) albo sam BGT. raczej to ostatnie, bo EoU nie ma osobnej wersji BGT-owej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować