Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2005 o 09:59, pawbuk napisał:

Logiczne jest też, że NWN i Baldurs Gate II to dwie różne serie...

ale nie miały być. zwyczajnie "po drodze" na 3 wersje ad&d przeszli. a to oznacza że zaimportować z bg2 gdzie było jeszcze ad&d 2, zwyczajnie sie nieda (bo ze starej postaci by co najwyżej exp został).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza to 3,5e... ale generalnie suxa... jest pare fajnych dodatkow, ale i duzo niewypalow...

Odpowie mi ktos wreszcie:

Dnia 31.10.2005 o 09:50, Night Elf napisał:

Ja mam takie jedno pytanie...

Jak gralem w BG, BG2 itp... to jeszcze mialem kompa PII z 450hz i gry chodzily mi cacy...
potem sobie kupilem P4 1,5 [to jak pierwsze P4 wchodzily na rynek] to normalnie kazda gra na podstawie silnika BG [ min.
IWD, IWD] zaczela mi sie wieszac. Np. w BG2 jak wyjde z pierwszej lokacji [lochy Irenikusa] na promenade to odrazu dostaje
niebieski ekran i wyjatek krytyczny, w BG1 mam tak kiedy dojde do karczmy. Normalnie nie wiem, co z tym zrobic, probowalem
roznych systemow operacyjnych, sterownikow itp... normalnie chcialbym sobie przypomniec stare dobre czasy, a starego kompa
nie mam, bo matka mi go kawa zalala :D.


Juz mam dosc wyjatkow krytycznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 13:03, Kimerin napisał:

Hej, mam problem. A mianowicie, kiedy ma pojawic sie ekran z grami do wczytania gra zawiesza sie, wychodzi do windowsa i
czepia sie, ze jest problem z wczytaniem infscreenload.cpp (czy jakos tak). Nie moge przez to w ogole grac... nie wiecie
jak mozna cos z tym zrobic ?

Witaj na stronie Bioware''u w dziale z kłopotami technicznymi w BG2 jest link z podpowiedziami co zrobić gdy pojawiają się podobne komunikaty. Może tam coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy upgradowałeś wszystkie sterowniki. Bo ja miałam podobnie i okazało się, że problemem były stery do muzyki. Ogromna ilość podpowiedzi technicznych jest na stronie Bioware. Może tam znajdziesz rozwiązanie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pilne! Kupię wersję Baldur''s Gate Saga PL DVD. W razie chęci sprzedaży proszę o informację na maila - tomek.halaczkiewicz@wp.pl . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 13:37, Hoplita napisał:

Gdzie są wszystkie części cepa bojowego tego lorda w twierdzy na którą napadły trolle? (roz. 2)

pochowane tu i uwdzie.... na szczęscie nie trzeba mieć wszystkich żeby zrobić cep (ja np mam tylko części od kwasu i lodu). uważaj na ukryte dzwi, inaczej nie dostaniesz sie do pomieszczenia w którym można z tych częsci cep złożyć (być może starczy nawet jedna żeby cep mieć, ja je znalazłem jak już 2 miałem. aczkolwiek z opisu wynika ze im wiecej częsci tym mocniejszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 13:55, sig. napisał:

> Gdzie są wszystkie części cepa bojowego tego lorda w twierdzy na którą napadły trolle? (roz. 2)
pochowane tu i uwdzie....
na szczęscie nie trzeba mieć wszystkich żeby zrobić cep (ja np mam tylko części od kwasu i lodu). uważaj na ukryte dzwi,
inaczej nie dostaniesz sie do pomieszczenia w którym można z tych częsci cep złożyć (być może starczy nawet jedna żeby cep
mieć, ja je znalazłem jak już 2 miałem. aczkolwiek z opisu wynika ze im wiecej częsci tym mocniejszy)

I proponuję zachować sobie cep w ToB a postać wprawiać w tej broni. W ToB są dodatkowe 2 głowice i wtedy naprawdę sie nim wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 08:31, Hoplita napisał:

Jak używać znalezionych zwojów?

Zależy co chcesz z nimi zrobić. Jeśli nauczyć się, to dajesz je magowi, klikasz prawym i masz tam przycisk...pisz magię? Coś takiego. Na prawo od ok/dalej. Jeśli uda się magowi przepisać czar, to znajdzie się on w księdze czaru.
Jeśli natomiast chesz rzucić czar prosto ze zwoju to wkładasz go w przedmioty podręczne i podczas gry naciskasz symbol zwoju na dolnym pasku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 13:39, Hoplita napisał:

A co mam zrobić gdy zginie któryś z członków mojej drużyny?


Wskrzesić go :) Najlepeij w jakiejś świątyni albo jeśli masz w ekipie kapłana z dostępnym czarem Wskrzeszenie lub Zmartwychstanie. Jak zamienią ci kogoś w kamień(pertyfikacja) to urzywasz wtedy czaru odwrotnego czyli Zamiana kamienia w ciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 14:46, Alamar napisał:

Wskrzesić go :) Najlepeij w jakiejś świątyni albo jeśli masz w ekipie kapłana z dostępnym czarem Wskrzeszenie lub Zmartwychstanie.

No i jest jeszcze berło zmartwychwstania. Przydaje się na początku gry i wtedy, kiedy ubitym jest kapłan :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie komus odpaic mod icewind gate ? jesli tak prosze o BARDZO szegolowe instrukcje do tego jak go odpalic ;)
z checia pogralbym sobie w bg II na zasadach 3 edycji AD&D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2005 o 14:52, walgierz napisał:

> Wskrzesić go :) Najlepeij w jakiejś świątyni albo jeśli masz w ekipie kapłana z dostępnym czarem Wskrzeszenie lub Zmartwychstanie.

No i jest jeszcze berło zmartwychwstania. Przydaje się na początku gry i wtedy, kiedy ubitym jest kapłan :]

ale radze oszczedzac go, bardzo przydaje sie w ostatecznej walce z irkiem/melissana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 23:29, Hoplita napisał:

A z jakich materiałów może ci zrobić jakiś przedmiot ten kowal w dokach?

http://www.crpg.rk.edu.pl/art_27.html Wszystkie są wytwarzane przez Cromwella (tego kowala w dokach), oprócz Ludzkiej Skóry, Rogów Valhalli i Cepa Bojowego Wieków.
Można to znaleźć też tutaj http://www.blazko.webd.pl/baldursite/index2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować