Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2009 o 19:16, Spolskee napisał:

Czytany jest początek, lub myśl przewodnia danej wypowiedzi.

Czyli na całą grę baardzo mało ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 19:30, Gromo napisał:

> Czytany jest początek, lub myśl przewodnia danej wypowiedzi.
Czyli na całą grę baardzo mało ;(

Uwierz, można byłoby się zniszczyć, wnerwić na tempo gawędzenia :). Poza tym tak dużo tekstu lepiej przeczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy na rozmowach w grze, to muszę zgłosić się z małym problemem. Otóż... moja postać stała się niema. Prawdopodobnie kolejny bug z serii "Paluch w poszukiwaniu zapomnianych bugów BG" :P Pytam po znajomych i im się to nie zdarza, mam jakieś niesamowite szczęście...

Ale do sedna. Otóż jestem w Podmroku. Pozwiedzałem wcześniej sąsiednie tunele, nagrabiłem, mordowałem... Było dobrze, jednak w pewnym momencie (nie zwróciłem uwagi w którym, ale prawdopodobnie w zachodnim lub płd tunelu) moja postać przestała się odzywać. W ogóle. Gdy na nią klikam - nic nie mówi. Gdy każę jej porozmawiać z innymi postaciami - w pasku dialogowym pojawiają się jakieś czerwone zdania, które rzekomo wypowiada moja postać, najczęściej do Jasia Jensena. Prowadzę rozmowy z pomocą innych członków drużyny, ale proszę... Moja postać jest przywódcą grupy, MUSI prowadzić rozmowy, nie mówiąc już o tym, że ucierpią na tym moje romanse ;P

Jakieś wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2009 o 11:53, Paluch_222 napisał:


Jakieś wskazówki?

Hm, jakaś hardkorowa wersja uciszenia? :-P

Raczej nie ma tak prosto. Spróbuj rzucić na siebie wszelkie rozproszenia, przywrócenia, itd., ostatecznie chyba jest kod, który usuwa wszystkie negatywne wpływy na postać, ale nie dam sobie reki uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, diagnozy ciąg dalszy...

Przed chwilą stoczyłem walkę. Podczas walki mój heros - o dziwo - odzyskał mowę. Mówię sobie "W końcy" ale już po bitce znów zamilkł. Pewno speszyła go drowka, którą wyratowałem... Także to nie wina potencjalnych uroków rzuconych na moją postać, tylko jakiś błąd... Zobaczymy, może z czasem mu przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisza, nie mogę nawet ich odtworzyć.

Znalazłem kolejny błąd, tyle, że bardzo miły. Jestem w osadzie Svirfnebli. Rozmawiam z grzdylem w karczmie (?) który oferuje mi różnego rodzaju dobra. Myślę sobie, żeby coś mu sprzedać, bowiem miałem mniej niż 20k sztuk złota. Przeglądam w opcji handlu mój ekwipunek i mój wzrok pada na Pierścień kontroli na powietrzem. Nie mogłem uwierzyć w to co widziałem. Spójrzcie ile oferował mi za pierścień krasnolud (zdjęcie). Klnę się na mojego oswojonego pająka, że nie jest to skutkiem używania żadnych kodów, modów czy innych pierdółek. Z ciekawości sprawdzam, ile sobie życzy za owy pierścionek, zawsze bowiem handlarze podnosili ceny. Chciał tylko 1300 sztuk ;P Interes życia ;D

20090628130931

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mi kiedyś za jakiś płaszcz oferowali 750000 i chyba jeszcze było tam kilka zer, ale (głupi) nie sprzedałem, bo mi się przydał :].
Co do dźwięków - reinstalka powinna pomóc, miałem kiedyś chyba identyczny błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 13:11, Paluch_222 napisał:

Znalazłem kolejny błąd, tyle, że bardzo miły.

Jeśli chcesz miły i kaso-genny błąd to jest jeden w mieście Sahuaginów. Niedaleko obok kapłanki jest jeden Sahuagin który oferuje usługi świątynne i prowadzi sklepik, to czym się on różni od pozostałych sklepików toto że Taniej Sprzedaje niż Kupuje, innymi słowy przedmiot kosztuje więcej gdy go sprzedajesz niż gdy go kupujesz XD Można nieźle sobie tam kasy nabić, ale trzeba troszkę czasu i cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie trzeba, to co mam starczyłoby do wykupienia Ankhalii ;P

Prosiaq - zachowałem savey, reinstalowałem i niestety nie pomogło. Co gorsza, teraz muszę porozmawiać z Faere, a nie chce mówić z nikim innym, tylko z moją postacią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Po reinstalacji pogrzebałem trochę w plikach źródłowych gry i wyszło, że nie mógł odczytać pliku Dialog.tlk. Mała zabawa z łatą i po problemie ;) Mimo to dzięki wszystkim za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam teraz takie pytanie, bo aktualnie katuję BG2 i obiecałem sobie, że dotrę do Tronu Bhaala choćby nie wiem co. Część pierwszą pzeszedłem solo - krasnolud-wojownik z siłą 19, zręcznością 18 i kondycją 20 pokonał Sarevoka z palcem w pupci. Okazyjnie korzystałem z pomocy złodzieja, którego odłączałem po wykonaniu zadania.
W BG2 zawsze grałem z drużyną, a teraz nie chce mi się po prostu bawić w prowadzenie stadka i zastanawiam się, czy możliwe jest przejście dwójeczki samotną postacią. Plus jest taki, że exp wpada szybciej i w ogóle, ale niektóre walki (przede wszystkim ze smokami) mogą być ciut trudne. Myślałem, żeby okazyjnie skrzyknąć 5 herosów i zaatakować te trudniejsze cele, tylko nie wiem, czy silnik BG2 działa jak ten z jedynki - komputer dostosowuje level przyłączanych NPCów do mojego. Jeśli tak, to problemu nie ma, chętnie pośmigam solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walką ze smokami nie przejmowałbym się tak bardzo bo pojedyncza, dobrze wyszkolona, wyekwipowana i prowadzona postać ma w takim starciu szanse. Osobiście jednak odradzam grę solo czystoklasowym wojownikiem, o ile wieloklasowiec W/M/Z powinien sobie poradzić z większością zadań o tyle wojownik bez żadnego dostępu do zaklęć może się znaleźć w trudnej pozycji. Co do expa to w BG2 jest go sporo i na pewno wystarczy go dla więcej niż jednej postaci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, może zwieloklasuję, ale na pewno teraz sobie posoluję. Okazyjnie kogoś przyłączę, żeby zgarnąć exp z jego questu (tak jak na przykład klątwa Jaheiry czy takie tam).
A takie pytanie - co dać mojemu wojowi do łapy? Trochę zrąbałem, bo za dużo dałem mu w półtoraki - w jedynce bastardem zabiłem 95% wrogów, ale w BG2 jakoś nie mogę dorwać o umagicznieniu większym niż +1 (obecnie korzystam +1, +3 przeciw zmiennokształtnym). Chyba gdzieś dało się znaleźć mocniejszy półtorak, ale dawno grałem i nie pamiętam. Zastanawiałem się nad daniem w młoty bojowe, żeby poszaleć z Crom Feyr, tylko że go późno się kompletuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:05, Prosiaq napisał:

Cóż, może zwieloklasuję,


Bez edytowania postaci nie możesz - wieloklasowość trzeba wybrać przy tworzeniu postaci (człowiek może dwuklasować ale to inna rzecz, zresztą i tak grasz krasnoludem).

Dnia 28.06.2009 o 17:05, Prosiaq napisał:

A takie pytanie - co dać mojemu wojowi do łapy? Trochę zrąbałem, bo za dużo dałem mu
w półtoraki


Hmm, w dwójce to nie najlepszy wybór. Możesz pójść do Twierdzy Strażnika bo o ile pamiętam na pierwszym poziomie można tam było zdobyć jakiś magiczny półtorak ale nic rewelacyjnego to raczej nie będzie. Z innych broni warto pokombinować z katanami (ze względu na rewelacyjną i łatwą do zdobycia Furię Niebios) ewentualnie jedno- lub dwuręcznymi mieczami. Na Crom Feyr nie czekaj bo niemal całe CA i tak będziesz musiał przejść z czym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:05, Prosiaq napisał:

Cóż, może zwieloklasuję, ale na pewno teraz sobie posoluję. Okazyjnie kogoś przyłączę,
żeby zgarnąć exp z jego questu (tak jak na przykład klątwa Jaheiry czy takie tam).
A takie pytanie - co dać mojemu wojowi do łapy? Trochę zrąbałem, bo za dużo dałem mu
w półtoraki - w jedynce bastardem zabiłem 95% wrogów, ale w BG2 jakoś nie mogę dorwać
o umagicznieniu większym niż +1 (obecnie korzystam +1, +3 przeciw zmiennokształtnym).
Chyba gdzieś dało się znaleźć mocniejszy półtorak, ale dawno grałem i nie pamiętam. Zastanawiałem
się nad daniem w młoty bojowe, żeby poszaleć z Crom Feyr, tylko że go późno się kompletuje.

Nie ma sensu takie przyłączanie. jak grasz solo, max. poziom uzyskasz jeszcze w samym SoA. Lepiej dwuklasuj na kapłana albo maga. A półtoraki to imho błąd - w BG2 dobrych nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 17:05, Prosiaq napisał:

Cóż, może zwieloklasuję, ale na pewno teraz sobie posoluję. Okazyjnie kogoś przyłączę,
żeby zgarnąć exp z jego questu (tak jak na przykład klątwa Jaheiry czy takie tam).
A takie pytanie - co dać mojemu wojowi do łapy? Trochę zrąbałem, bo za dużo dałem mu
w półtoraki - w jedynce bastardem zabiłem 95% wrogów, ale w BG2 jakoś nie mogę dorwać
o umagicznieniu większym niż +1 (obecnie korzystam +1, +3 przeciw zmiennokształtnym).
Chyba gdzieś dało się znaleźć mocniejszy półtorak, ale dawno grałem i nie pamiętam. Zastanawiałem
się nad daniem w młoty bojowe, żeby poszaleć z Crom Feyr, tylko że go późno się kompletuje.

Dobre półtoraki zaczynają się w podmroku i potem Twierdzy Strażnika.
http://crpg.iml.pl/baldurs-gate-2/miecze-poltorareczne/1707a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, śmigam sobie z Furią Niebios, a na tych, co mają zmniejszone obrażenia od broni siecznych, mam młot bojowy +3, więc jakoś się śmiga i daję radę. Dawno już nie grałem w BG2 i stąd te wątpliwości, a zazwyczaj grałem paladynem, więc problemów większych ze specjalizacją nie było.
Dzięki za rady i informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko natury technicznej
Co to za stwory które rzuciły się na Irenicusa z outrze Cieni ?? Jakieś pomniejsze demony ?? Cienie ?? Mini-zabójcy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować