Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

>Nawiasem mówiąc lepiej grać klasycznym magiem czy wojownikiem? (chodzi mi o to którym łatwiej mi pójdzie)

Na początku zdecydowanie łatwiej gra się wojownikiem,trudniejszy do zabicia,grają pierwszy raz wojownikiem szybciej ogarniesz podstawowe zasady rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz klasyczne walki :P czyli podjazd do wroga i "rachu ciachu" xD mu mieczem to wojownik.. dla początkujących jest on idealny ma więcej life trudniej go zabić, można go dobrze ubrać w dobry armor itp itd.. ja sam na początku po kupieniu gry grałem Wojownikiem Berserkerem. Chyba że jestes Hardkorem xDD i lubisz czarować itp itd to albo mag albo czarodziej :p

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

revolt505 gra w BGI a nie BG II więc jeśli nie miał wcześniej do czynienia z AD&D to lepiej żeby od maga trzymał się z daleka nawet jeśli lubi trudną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 22:51, Karharot napisał:

revolt505 gra w BGI a nie BG II więc jeśli nie miał wcześniej do czynienia z AD&D
to lepiej żeby od maga trzymał się z daleka nawet jeśli lubi trudną grę.


Aaa takie małe pytanie mi się nasuwa.. Why on kieruje pytanie do tematu BG2 jak gra BG1 :D:D ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 22:51, Karharot napisał:

więc jeśli nie miał wcześniej do czynienia z AD&D
to lepiej żeby od maga trzymał się z daleka nawet jeśli lubi trudną grę.


Nie jest aż tak źle. Da się przejść grę w takiej sytuacji, ale padanie od byle strzały kobolda może mocno wkurzać. Mag na pierwszy raz nie jest może rzeczywiście najtrafniejszym wyborem (w BG 1 mało on potrafi zdziałać), ale nie widzę też powodu, by go odradzać, jeśli ktoś chciałby przejść całą Sagę czarodziejem (w BG2 prowadzenie maga to już czysta przyjemność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w BG1 magiem da się całkiem fajnie grać (mi sprawiało przyjemność kolekcjonowanie nowych czarów i powolne zmienianie mojej postaci w killera) a w BG2 mag/czarownik ma potencjał do stania się najpotężniejsza postacią (z wyjątkiem wieloklasowców:). Tyle że gdzie on będzie teraz przy pierwszym podejściu planował jak będzie wyglądać jego postać za 300h gry:)

->Braveheart
Zgaduje że to był pierwszy temat o BG na jaki trafił, po więcej szczegółów będziesz się musiał zwrócić do revolt505:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 22:55, Braveheart napisał:

Aaa takie małe pytanie mi się nasuwa.. Why on kieruje pytanie do tematu BG2 jak gra BG1
:D:D ? :>


Jego pierwsze pytanie było czysto techniczne, nie dotyczące fabuły. A takie lepiej zadać na tym forum, bo więcej osób zagląda i szybciej dostanie się odpowiedź. Sam zawsze tak postepuję, nawet jeśli problem pojawił się podczas gry w BG1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jasparr ma racje. Moje pytanie było czysto techniczne, nie dotyczące fabuły. A na tym forum szybciej dostane odpowiedź od ludzi, którzy grali i w pierwsza część i w druga. Jeśli chodzi o to drugie pytanie to było takie małe pytanko przy okazji jak pisałem ten post. (w końcu dotyczy tez BG)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 07:12, jasparr napisał:

Jego pierwsze pytanie było czysto techniczne, nie dotyczące fabuły. A takie lepiej zadać
na tym forum,


Jakim Forum ?? xD Forum to gram.pl chyba chciałeś powiedzieć "w tym temacie" :)

Dnia 17.07.2009 o 07:12, jasparr napisał:

bo więcej osób zagląda i szybciej dostanie się odpowiedź. Sam zawsze tak
postepuję, nawet jeśli problem pojawił się podczas gry w BG1.


No nie do końca . nie ładnie tak stwierdzać że więcej osób zagląda to tematu BG2 niż BG1 równie szybko dostaniesz odpowiedz w temacie do pierwszej części po to on jest :) gdyby był temat Baldur''s Gate i Baldrur''s Gate 2 - Temat ogólny to nie byłoby żadnych przeciwwskazań :P

@Revolt505

Karharot dobrze Ci powiedział lepiej tam zadawać pytania . On sam tam też często zagląda xP Więc w razie problemów on ba bank Ci pomoże.

Pozdrawiam All :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. ściągnąłem ostatnio dodatek TDD 1.0.3 (300mg) po ang. i potrzebuję spolszczenia do niego... szukałem już w tym forum jakiegoś linka gdzie mógłbym go ściągnąć ale niestety nie znalazłem :/ czy mógłby ktoś pomóc?? aha.. i czy lepsza jest ta moja wersja co scągnąłem (1.0.3) czy ta spod tego oto linka http://america.iegmc.net/tdd-weidu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym zapoznanie się z tym tematem na forum Tawerny Hrothgara:
http://tawerna.nstrefa.pl/topics16/baldurs-gate-trilogy-mega-installation-vt69.htm#713
Znajduje się tam stale aktualizowana lista modów z linkami. Odszukaj sobie link do TDD w najnowszej wersji (1.12), która została spolszczona przez klan CoB i Cuttooth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super wielkie dzięki (extra stronka) jeszcze jedno pytanko... ten mod co ja sciągnąłem zajmuje 300 mb a ten 1.12 105mb ...czy są tam jakieś braki albo coś w tym stylu czy to tylko kwestia dobrej kompresji plików?? dzięki wielkie jeszcze raz za szybką odpowiedź. pozdrawiam ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Podmroku, a dokładnie w mieście drowów i muszę podmienić jaja. Jednakże jakbym nie zagrał to całe miasto się obraca przeciwko mnie i nawet gdy chcę zanieść fałszywe jaja Faere to i ona mnie atakuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na podmienienie jaj jest prześlizgnięcie się pojedynczą postacią ukrytą czarem niewidzialności (bardzo przydatny jest tu Kostur Maga), w ten sposób nie wdasz się w walkę ze strażnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 15:53, Karharot napisał:

Najlepszym sposobem na podmienienie jaj jest prześlizgnięcie się pojedynczą postacią
ukrytą czarem niewidzialności (bardzo przydatny jest tu Kostur Maga), w ten sposób nie
wdasz się w walkę ze strażnikami.


Z tym że gdy tylko otwieram drzwi do tego skarbca każdy zaczyna na mnie nacierać, nawet gdy mam na sobie ulepszoną niewidzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego tak przydatny jest Kostur Maga bo można nim natychmiast ponownie nałożyć niewidzialność, od bardzo dawna używam tej metody i zawsze działa. Pamiętam jednak że przy pierwszym podejściu go nie miałem i kombinowałem inaczej, sprawdź czy uda Ci się wykonać to zadanie unieszkodliwiając strażników jakimiś czarami unieruchamiającymi albo dominacją lub puszczając im jakiegoś przywołańca aby się nim zajęli, ewentualnie zobacz czy użycie mikstur niewidzialności do ponownego ukrycia postaci coś da. Ważne jest żebyś nie zabił (a być może nawet nie zranił) żadnego ze strażników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Zdecydowanie przydatny jest płaszczyk, który pozwala na niewykrywalność, więc żaden czar nie pozwoli na wykrycie niewidzialnego, może dlatego było zawsze tak łatwo, co nie ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja go w tej misji nie używam. Ponieważ nkt nie usiłuje niewidzialności rozproszyć (pada sama gdy się otwiera drzwi) to bardziej przydatne jest coś czym można ją odnowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować