Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 05.09.2009 o 17:46, Abi_Dalzim napisał:

Nie grałem nigdy przez neta w RPG-i. Fajniejsza rozrywka niż solo?
P.S. Skąd to: "Duża rodzina Dango Dango Dango Dango Dango"?

Jak to skąd? Z Clannad oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 17:46, Abi_Dalzim napisał:

Nie grałem nigdy przez neta w RPG-i. Fajniejsza rozrywka niż solo?
P.S. Skąd to: "Duża rodzina Dango Dango Dango Dango Dango"?


Ach no pewnie! Rzekłbym ze prawdziwa gra w erpegi rozpoczyna się gdy grasz przez sieć. BG2 jest świetnym rpgie i zaspokoaja potrzeby graczy, romanse etc, ale jednak kiedy grasz z ludźmi + jeszcze wszyscy się słysycie i można się opieprzać to się dopiero nazywa gra :D

Z Clannada:
http://www.youtube.com/watch?v=0I6YfDGDOc4&feature=related polecam ;)

@Noirr też można, ale jak to jest z.. sevem? Na vencie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IWD po sieci kopie zadki. Nie wiem, czy pamiętasz, ale był kiedyś na starym forum CDP ogromny wątek "Icewind Dale - gram przez net, kto chętny?". Sam byłem członkiem ekipy, która przeszła IWD, IWD2 (i w trybie Serce Furii też) i regularnie zamieszczaliśmy tam fabularyzowane sprawozdania z naszych sesji. Niestety z powodu powstania gram.pl cały temat szlag trafił... Kiedy można naprawdę skupić się na wyciągnięciu 100% z danej postaci, bo tylko nią kierujemy, a prawie wszystko jest improwizacją (bo pauzowanie w multi to ostateczność), IWD okazuje się grą o niebo lepszą niż w singleplayer. Do tego jeszcze dochodzą naprawdę żywi członkowie drużyny, a nie tylko udający takowych npc ;)
W BG2 też można grać po sieci, ale to już nie to samo, gra jest jednak bardziej nastawiona na zabawę w pojedynkę. Zdecydowanie więcej się czyta, są w miarę sensowni npc. W singlu to same zalety, w multi niekoniecznie. Chociaż BG1 z dodatkiem NTotSC też w całości przeszliśmy pełną własną drużyną w multi.

Tak poza tym dobrych rpg do multi zbyt wielu nie ma. W NWN (pierwsza część) gra się całkiem przyjemniej w 2-3 osoby, ale to jest prawie taki sam hns jak IWD (a Diablo, Sacred czy inny Titan Quest to już w ogóle sama akcja). MMORPG mają swoje zalety, ale to jednak inny typ gry. Z ostatnio odkrytych przeze mnie perełek polecam grę Freelancer. To bardziej symulator statku kosmicznego, ale ma też sporo elementów rpg, szczególnie jeśli gra się po sieci na odpowiednim serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 23:15, GanD napisał:

IWD po sieci kopie zadki. Nie wiem, czy pamiętasz, ale był kiedyś na starym forum CDP
ogromny wątek "Icewind Dale - gram przez net, kto chętny?". Sam byłem członkiem ekipy,
która przeszła IWD, IWD2 (i w trybie Serce Furii też) i regularnie zamieszczaliśmy tam
fabularyzowane sprawozdania z naszych sesji. Niestety z powodu powstania gram.pl cały
temat szlag trafił...


A co za problem podobny watek zalozyc na tym forum? W sumie to bym sam chetnie zagral w IWD w multi i go przeszedl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem, tyle że tamten wątek liczył sobie kilkanaście tysięcy postów, które niestety ot tak, bez ostrzeżenia, skasowano. Przykre. I szkoda, by teraz mogłyby służyć choćby jako świetna odpowiedź na pytanie Abi Dalzima. Plus, ja już w ten sposób nie grywam, bo brak mi czasu na potyczki takie sieciowe, także skoro jest potrzeba, sami musicie się zebrać i temat założyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 23:15, GanD napisał:

Chociaż BG1 z dodatkiem NTotSC też w całości przeszliśmy pełną własną drużyną w multi.

Kłamstwo! A na smoku to kto padł?

;-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym zielonym oszukanym czymś? Chyba faktycznie tak było, ale z drugiej strony, choć pamiętam to jak przez mgłę, wydaje mi się, że dotarliśmy razem, po mniejszych i większych przebojach, do podziemnego miasta pod Wrotami Baldura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem... Kiedy walczę z jakimś przeciwnikiem, który rzuca "Zatrzymanie czasu (najczęściej robią to lisze) to ten niemilec nie może przestać :P Znaczy rzuca czar non stop... Raz czekałem jakieś 30 min, ale i tak co chwila nowy czar gdy się poprzedni kończył... I co ja mam niby z tym zrobić :P? na razie Olewałem takie walki... Ale podczas walki z Irenicusem w Czarowięzów, któryś z magów rzuca to non stop i zonk :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 23:00, Satruss napisał:

Mam dziwny problem... Kiedy walczę z jakimś przeciwnikiem, który rzuca "Zatrzymanie czasu
(najczęściej robią to lisze) to ten niemilec nie może przestać :P Znaczy rzuca czar non
stop... Raz czekałem jakieś 30 min, ale i tak co chwila nowy czar gdy się poprzedni
kończył... I co ja mam niby z tym zrobić :P? na razie Olewałem takie walki... Ale podczas
walki z Irenicusem w Czarowięzów, któryś z magów rzuca to non stop i zonk :P



Tradycyjnie, wersja, zainstalowane mody itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko nie dotyczace samej gry. Czy ktos wie gdzie mozna dostac oryginalne pierwsze wydanie Tronu Bhaala, ewentualnie ma znajemego ktory chce sprzedac? Glownie chodzi mi o ten wypasiony wisiorek, ktory byl dodawany do zestawu. Sam mialem taki, ale ze mlody bylem to nie docenilem wtedy wartosci i zgubilem:( Chcialbym jednak jakos zdobyc ten wisiorek, bo Baldur to jedna z moich ulubionych gier. Bylbym wdzieczny za jakakolwiek pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko na Allegro możesz próbować coś takiego upolować. Od czasu do czasu trafiają się tam takie okazje więc jeśli będziesz cierpliwy to pewnie w końcu Ci się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy modu Saerelith. Wprawdzie znalazłem odpowiedź na forum Chosen of Mystra, jednak ponieważ mój angielski pozostawia trochę do życzenia, może tutaj uda mi się upewnić.
Wygląda to tak.
Rozdział VI, pierwsza wizyta na cmentarzu po Podmroku, Bodhi porywa Saerelith, itemki spadają na ziemię, Saerelith znika z ekranu gry, ale portret po prawej stronie zostaje.
Znalazłem tam dwie sugestie.
Pierwsza, tę zrozumiałem, nie przejmować się, grać dalej, a sprawa sama się rozwiąże, o ile quest Kesevar, został wcześniej ukończony... a został.
I druga, i tu nie jestem pewny swojego angielskiego, która brzmi tak:

Alright, I have just recently retook saerileth through the game, and found the same problem. So I reloaded my auto-save, and before I went into the graveyard, I turned off a.i., entered through the conversation and didn''t push a thing or move my mouse or anything, and her equipment popped on the ground and she disappeared from my party. So I will assume that''s what did the trick.

Jeśli ktoś mógłby nie objaśnić, to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ktoś napisał, że też zdarzył mu się ten błąd. Dlatego wczytał jeszcze raz autosave z przed wejścia na cmentarz. Przed ponownym wyruszeniem na cmentarz wyłączył AI drużyny. Po wylądowaniu na miejscu rozpoczął rozmowę i nie robiąc nic poza tym (nawet nie poruszał kursorem), czekał aż jej ekwipunek wypadnie na ziemię, a ona zniknie z drużyny. Niby zadziałało. Imho trochę to dziwne, ale jeśli faktycznie mu pomogło, to nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 12:07, GanD napisał:

Ten ktoś napisał, że też zdarzył mu się ten błąd. Dlatego wczytał jeszcze raz autosave
z przed wejścia na cmentarz. Przed ponownym wyruszeniem na cmentarz wyłączył AI drużyny.
Po wylądowaniu na miejscu rozpoczął rozmowę i nie robiąc nic poza tym (nawet nie poruszał
kursorem), czekał aż jej ekwipunek wypadnie na ziemię, a ona zniknie z drużyny. Niby
zadziałało. Imho trochę to dziwne, ale jeśli faktycznie mu pomogło, to nie zaszkodzi
spróbować.


Dzięki za pomoc. Najbardziej mnie gryzło, co to jest to a.i.
Spróbuję po powrocie do domu, choć widzę tu pewnien szkopuł.
Po zniknięciu Bodhi, od razu atakuje wesoła gromadka wampirów.
Nieporuszanie kursorem w takim przypadku jeszcze mi nigdy nie pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 12:07, GanD napisał:

Po wylądowaniu na miejscu rozpoczął rozmowę i nie robiąc nic poza tym (nawet nie poruszał
kursorem), czekał aż jej ekwipunek wypadnie na ziemię, a ona zniknie z drużyny. Niby
zadziałało. Imho trochę to dziwne, ale jeśli faktycznie mu pomogło, to nie zaszkodzi
spróbować.


He, he, to faktycznie działa :)
Na szczęście przeciwnik nie jest z górnej półki, więc da się przeżyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2009 o 15:26, jasparr napisał:

He, he, to faktycznie działa :)
Na szczęście przeciwnik nie jest z górnej półki, więc da się przeżyć!


Ha, tak jak pisałem, rozwiązanie cokolwiek dziwne, ale cieszę się, że zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dysponuje plikami dialog.tlk dialogF.tlk z angielskiej wersji gry? Chodzi mi o Cienie Amn + Tron Bhaala razem z łatkami. Moja luba chciałaby zagrać w oryginalną wersję językową. Te dwa pliki wystarczą czy potrzebne byłoby coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 12:58, Mumin napisał:

Czy ktoś dysponuje plikami dialog.tlk dialogF.tlk z angielskiej wersji gry? Chodzi mi
o Cienie Amn + Tron Bhaala razem z łatkami. Moja luba chciałaby zagrać w oryginalną wersję
językową. Te dwa pliki wystarczą czy potrzebne byłoby coś jeszcze?


http://bgtlk.cpptea.com/

Sprobuj z tym co masz tutaj. Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie, ze dzwieki i tak bedziesz mial po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2009 o 14:07, Noirr napisał:

http://bgtlk.cpptea.com/

Sprobuj z tym co masz tutaj. Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie, ze dzwieki i tak bedziesz
mial po polsku.


Dzięki :)
Dźwięki na pewno zostaną po polsku, ale zawsze to coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować