Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

mam pytanie, co do czaru kaplana, death ward, (czyli oslona przed smiercia?). wedle opisu ma chronic przed magia smierci. jako przyklad sa wymienione ''palec smierci'' czy ''slowo moc: gin''. czy tylko przed tymi czarami chroni? liczylem na to, ze chroni przed magia co to jest nekromantyczna, ale, tu rozczarowanie, gauty ranily mnie ''zadawaniem ciezkich ran''. teraz moje pytanie: czy ten czar ma jakies zastosowanie? bo czar, ktory chroni przed 2-3 zakleciami to nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 10:19, Nihl napisał:

Witam,

Mam problem w Tob, dokladnie to w Twierdzy Straznika poziom 1, ;P Zrobilem jzusz wszystki i
podhcodze do oltarzu i chce ten rytual odwalic, wkladam ornamenty i wyskakuje mi okienko, biere
ze bije w dzwon, bije w dzwon, odpalam swiece, czytma ksiege, i w tym momence zamiast aktywowac
mi portal wyskakuje mi komunikat ze "Nie wiem na ktorej stronie czytac ksiege" i tak w kolko,
pomocy, ;D


Hej, znalazlem odpowiedz, jezeli ktos mialby taki problem to trzeba poprostu drugi raz isc kliknac na grobowiec tego kolesia od kapic, nie wystaczylo ze oddalem mu kapcie, trzeba bylo jeszcze raz isc do neigo i kliknac na grobowiec, ;P

Pzdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w bestiariuszu na stronce pod ,,T,, niema nikogo? No a Troll? ja go osobiście niewidziałem ale jest np w wskazówkach podczas wczytywania obszarów? TYHE co ty na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 11:00, Heroes III napisał:

Sory , że sie wtrącam ale nigdy w Baldur''s gate 2 nie grałem i chciałem sie dowiedzieć czy
sie opłaca tę gre kupić.Cierpliwie będe czakeł na odpowiedź z góry wielkie dzięki.

Gra BG wszystkie jej części są genialne! Fabuła tak wiąże ze swoją postacią że budząc się rano chciałbyś go zawołać :))) Kupować w ciemno. Aha Heroes III też jest genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 11:16, AvatarusPlon napisał:

Chodziło mi o tego potwora


O ile się nie mylę to to co w kółeczku jest to jest Umbrowy kolos. Jedyny problem jaki on sobą prezentuje to jest zamęt. Wystrarczy tylko kogoś wyposażyć w broń/tarczę zapewniającą ochronę przed urokami/zamętem i wysłać ją na front :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 11:09, AvatarusPlon napisał:

Dlaczego w bestiariuszu na stronce pod ,,T,, niema nikogo? No a Troll? ja go osobiście niewidziałem
ale jest np w wskazówkach podczas wczytywania obszarów? TYHE co ty na to?


Na jakiej stronce i co to ma wspólnego ze mną??

Trolle w BG2 są jak najbardziej. I to różne rodzaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko!! Miliony tematów "Jak zabić licza?"
ODPOWIADAM!!
-strzałki z płaszcza Merali (czy Mareli- tej łowczyni z Wzgórz Umar; tworzymy ich 24- strzałki+5; jakaś osoba wypija buteleczke zręczności i nawala w licza)
-perścień tarana (najlepiej mieć 3; dostajemy od tego maga po wykonaniu zadania z Valygarem; kradniemy mu go w czasie spotkania z nim; ma go w kuli sfer)
-Karsomir w rączkach Paladyna
-wekiera zniszczeń
-czar maga 9 poziomu, który stwarza magiczny miecz +5
Tymi rzeczami pokonałem go- oczywiscie nie wszystkimi naraz; zazwyczaj wystarczą 2 pierścienie tarana i strzałki
Jeżeli boisz się uwięzienia to na czas walki do drużyny wcielasz Korgana, który się rozściecza
To na tyle- mam nadzieje że skończą się pytania na temat "niepokonanego";-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 11:16, AvatarusPlon napisał:

Chodziło mi o tego potwora

Wystarczy walnąć w niego zabójczą chmurą- zagoń je do jakiegoś pomieszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 11:25, AvatarusPlon napisał:

> Sory , że sie wtrącam ale nigdy w Baldur''s gate 2 nie grałem i chciałem sie dowiedzieć
czy
> sie opłaca tę gre kupić.Cierpliwie będe czakeł na odpowiedź z góry wielkie dzięki.
Gra BG wszystkie jej części są genialne! Fabuła tak wiąże ze swoją postacią że budząc się
rano chciałbyś go zawołać :))) Kupować w ciemno. Aha Heroes III też jest genialny


Dobra już mi pare razy odpisali na mojego posta więc nie musisz na spam wchodzić ale z góry wielkie dzienki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko główny bohater. Trochę to by było przegięte, gdyby każdy NPC mógł zdobyć twierdzę. :> Choć jeśli chcesz mieć kilka twierdz (wszystkie właściwie), to zainstaluj sobie odpowiedni komponent z moda Ease of Use.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 16:18, kill69 napisał:

Czy twierdze może mieć każdy członek drużyny czy tylko główny bohater ??


Tylko może mieć główny bohater, ale nie wiem czy wiesz że rodzaj twierdzy zależy od klasy głównego bohatera.Tak jak np.
wojownika ma twierdze de''arnise
bard teratr
łowca chatke łowcy
mag kule sfer
itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem w podmroku i wykonałem zadanie dla wodza duergarów. mam znalezc Adalon ale błakam się i nie wiem gdzie ona jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś pierwszą płytę do Baldur''s Gate 2 Cienie Amn?? Proszę o odpowiedź. I Jeszcze jedno: Ma ktoś może ściąge po polsku do baldur''s Gate 1?? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 20:25, xasa napisał:

jestem w podmroku i wykonałem zadanie dla wodza duergarów. mam znalezc Adalon ale błakam się
i nie wiem gdzie ona jest.



przechodzisz przez mostek linowy i masz droge w prawo (albo prosto) do miasta drowow i w lewo do siedlska adalon. schodzi sie chyba po schodkach na dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > jestem w podmroku i wykonałem zadanie dla wodza duergarów. mam znalezc Adalon ale błakam

Dnia 22.05.2006 o 21:06, zynklu napisał:

się
> i nie wiem gdzie ona jest.


przechodzisz przez mostek linowy i masz droge w prawo (albo prosto) do miasta drowow i w lewo
do siedlska adalon. schodzi sie chyba po schodkach na dol



zynklu - namieszałeś ;)
xasa -
żeby dojść do adalon od miasta krasnali idz na wschód (lewo :P) trzymając się północnej strony. Powinieneś dojść do mostku linowego o którym napisały zynklu, przechodzisz po nim i skręcasz w LEWO (w tej jaskini jest Adalon) jeśli masz odpowiedni kryształ to droga do smoczycy stoi otworem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 21:04, pinu? napisał:

Witam. Ma ktoś pierwszą płytę do Baldur''s Gate 2 Cienie Amn?? Proszę o odpowiedź. I Jeszcze
jedno: Ma ktoś może ściąge po polsku do baldur''s Gate 1?? Proszę o odpowiedź.


ja mam pierwsza plyte do bg2. mysle ze wszyscy tutaj maja pierwsza plyte. oczywiscie pierwsza plyta jest najlepsza, pozniej poszli w komercje :)
natomiast jesli poszukujesz dla siebie, to najprostszym rozwiazaniem jest odwiedzic sklep cdprojekt za marne 10-15 pln, bedziesz mial klopot z glowy.
sciagi po polsku nie widzialem, ale tez nie szukalem.
to jeszcze mam pytanie. pierwszy raz uzywam ''furii niebios'', co jakis czas pojawia sie czerwona otoczka wokol przeciwnika, czy to wlasnie wtedy zadawane sa te dodakowe obrazenia? probowalem przejrzec log, ale chaos jest za duzy by to wyluskac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować