Zaloguj się, aby obserwować  
Alamar

Baldur's Gate 2 - Temat ogólny

21790 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2006 o 11:26, ninjaska napisał:

to jeszcze mam pytanie. pierwszy raz uzywam ''furii niebios'', co jakis czas pojawia sie czerwona
otoczka wokol przeciwnika, czy to wlasnie wtedy zadawane sa te dodakowe obrazenia? probowalem
przejrzec log, ale chaos jest za duzy by to wyluskac.

Nie, ale jest zadawany cios ogłuszający z rzutem obronnym ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 11:26, ninjaska napisał:

pierwszy raz uzywam ''furii niebios'', co jakis czas pojawia sie czerwona
otoczka wokol przeciwnika, czy to wlasnie wtedy zadawane sa te dodakowe obrazenia? probowalem
przejrzec log, ale chaos jest za duzy by to wyluskac.


Gdy są dodatkowe obrażenia to widać jak piorun uderza przeciwnka. Po prosty przechodzą przez niego wyładowania elektryczne (bo jak wiemy te dodatkowe obrażenia są właśnie od błyskawić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha. szybka i pelna odpowiedz. dzieki.
to jeszcze: czy znalezliscie gdzies w sieci lub sami macie taka wiedze (np. z rpg ad&d) ile ktory potwor ma kostek (hit dice)? to bardzo pomocne do zaklecia smierci czy zabojczej chmury. albo moze sami sporzadzimy taka liste?
wiadomo ze umborwe kolosy gina od zabojczej chmury. ostatnio tez tak zabilem ifryty-straznikow w ''misji samii'', ale nie wiem czy nie dlatego, ze liczyli sie jako istoty ''przywolane''.
macie inne przyklady? moze drowy w podzmorku? ilithidzi? beholdery, gauty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 12:32, ninjaska napisał:

ha. szybka i pelna odpowiedz. dzieki.
to jeszcze: czy znalezliscie gdzies w sieci lub sami macie taka wiedze (np. z rpg ad&d) ile
ktory potwor ma kostek (hit dice)? to bardzo pomocne do zaklecia smierci czy zabojczej chmury.
albo moze sami sporzadzimy taka liste?


Ja jesli chcę się doweidzieć ile jaki potwór ma hp, zawsze uzywam takiego fajnego programu co się zwie NearInfinity. Program służy do modyfikowania gry, ale jednocześnie można sobie podejrzeć statystyki wszystkiego co w grze jest :)

Dnia 23.05.2006 o 12:32, ninjaska napisał:

wiadomo ze umborwe kolosy gina od zabojczej chmury. ostatnio tez tak zabilem ifryty-straznikow
w ''misji samii'', ale nie wiem czy nie dlatego, ze liczyli sie jako istoty ''przywolane''.


Na pewno zabio ich dlatego że byli przywołani. Podobnie zawszę robię gdy wykonuję misję w podmroku kiedy trzeba ochraniać służkę i pojawiają się Illithidzi i Umbrowe kolosy. Zaklęcie śmierci zabija wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 13:23, TYHE napisał:

> Dlaczego w bestiariuszu na stronce pod ,,T,, niema nikogo? No a Troll? ja go osobiście
niewidziałem
> ale jest np w wskazówkach podczas wczytywania obszarów? TYHE co ty na to?

Na jakiej stronce i co to ma wspólnego ze mną??

Trolle w BG2 są jak najbardziej. I to różne rodzaje.

No w bezpiecznej przystani co do ciebie to... myślałem że wiesz o stronce coś więcej. No to dlaczego niema trolla w bestiariuszu to są już kpiny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 12:42, Latniak napisał:

> Chodziło mi o tego potwora

O ile się nie mylę to to co w kółeczku jest to jest Umbrowy kolos. Jedyny problem jaki on sobą
prezentuje to jest zamęt. Wystrarczy tylko kogoś wyposażyć w broń/tarczę zapewniającą ochronę
przed urokami/zamętem i wysłać ją na front :)

TAK się właśnie nazywał skąd ja wezmę taką tarcze! to początek gry a w sakiewce grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 15:25, Haerdalis napisał:

> Chodziło mi o tego potwora
Wystarczy walnąć w niego zabójczą chmurą- zagoń je do jakiegoś pomieszczenia

1- to jest jaskinia 2- nie mam już maga bo mi porwali Imoen:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 21:04, pinu? napisał:

Witam. Ma ktoś pierwszą płytę do Baldur''s Gate 2 Cienie Amn?? Proszę o odpowiedź. I Jeszcze
jedno: Ma ktoś może ściąge po polsku do baldur''s Gate 1?? Proszę o odpowiedź.

Czego chcesz ja posiadam... w czym mogę pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 09:52, AvatarusPlon napisał:

> > Chodziło mi o tego potwora
>
> O ile się nie mylę to to co w kółeczku jest to jest Umbrowy kolos. Jedyny problem jaki
on sobą
> prezentuje to jest zamęt. Wystrarczy tylko kogoś wyposażyć w broń/tarczę zapewniającą
ochronę
> przed urokami/zamętem i wysłać ją na front :)
TAK się właśnie nazywał skąd ja wezmę taką tarcze! to początek gry a w sakiewce grosze


Tarcza harmonii do zdobycia w targowie, tarcza baldurana chyba też działa...Do tego może być hełm ochrony przed urokami, takie się często pojawiają (siedziba harfiarzy, kanały pod dzielnicą świątynną, do kupienia w świątyni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 09:55, AvatarusPlon napisał:

nie mam już maga bo mi porwali Imoen:(((

No to radzę poszukać kogoś na zastępstwo bo granie bez maga to raczej zajęcie dla weteranów Baldurka, a i to tylko dla tych bardzo znudzonych życiem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 11:21, Mumin napisał:

> nie mam już maga bo mi porwali Imoen:(((
No to radzę poszukać kogoś na zastępstwo bo granie bez maga to raczej zajęcie dla weteranów
Baldurka, a i to tylko dla tych bardzo znudzonych życiem :-D


bez przesady - da sie przezyc, trzeba tylko dotrwac do zlodziejskiego uzycia dowolnego przedmiotu i wtedy choc magia ze zwojow.

kiedys przeszedlem bg2 w/z - fajna zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 14:11, Siddhartha napisał:

bez przesady - da sie przezyc, trzeba tylko dotrwac do zlodziejskiego uzycia dowolnego przedmiotu
i wtedy choc magia ze zwojow.

No przecież nie mówiłem tego całkiem poważnie. Oczywiście, że da się grać bez maga, ale początkującym bym tego zdecydowanie nie polecał.
Zresztą to zależy jeszcze od tego jaki styl preferuje dany gracz. Ja osobiście zwykle mam w drużynie 3-4 magów :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 14:11, Siddhartha napisał:

kiedys przeszedlem bg2 w/z - fajna zabawa.

A jeszcze fajniejsza, to solówka Władcą Zwierząt (bardzo ciekawa podklasa) lub Zabójcą Magów (ale ten po zdualowaniu na złodzieja robi się troche za mocny).
Swoją drogą, jakimi profesjami/postaciami Wy robicie solówki (jeśli robicie)?
I jeszcze jedno - instalował ktoś moda Ascension?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 15:34, VBone napisał:

> kiedys przeszedlem bg2 w/z - fajna zabawa.
A jeszcze fajniejsza, to solówka Władcą Zwierząt (bardzo ciekawa podklasa) lub Zabójcą Magów
(ale ten po zdualowaniu na złodzieja robi się troche za mocny).
Swoją drogą, jakimi profesjami/postaciami Wy robicie solówki (jeśli robicie)?


W/M/Z prosto i przyjemnie, w solówkach zawsze wkurza mnie brak miejsca w ekwipunku. Ciekawa solówka byłaby kapłanem/złodziejem, a da sie w ogóle taką klasę zrobić? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 15:54, Budo napisał:

solówka byłaby kapłanem/złodziejem, a da sie w ogóle taką klasę zrobić? xD

Da się, tylko z bronią do backstaba jest ciężko i trzeba czekać na kij tarana (no chyba, że jest jakiś inny obuch, którym można backstabować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak uzyc Zwojju Helma zeby zamknac Ordena i Demogorgona w tej calej Straznicy itd? Ani klikniecie prawym ani nic nie dziala, ;P He?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywsicie da sie to zrobi, moj blad, moglem bardziej sie pomeczyc i posprawdzac wysztskie mozliwsoci, dzieki Lukasz,

Pzdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 15:34, VBone napisał:

> kiedys przeszedlem bg2 w/z - fajna zabawa.
A jeszcze fajniejsza, to solówka Władcą Zwierząt (bardzo ciekawa podklasa) lub Zabójcą Magów
(ale ten po zdualowaniu na złodzieja robi się troche za mocny).
Swoją drogą, jakimi profesjami/postaciami Wy robicie solówki (jeśli robicie)?
I jeszcze jedno - instalował ktoś moda Ascension?


a tego to jeszcze nie probowalem - tzn. wladcy zwierzat.

co do zabojcy magow w dualu ze zlodziejem to zgadzam sie - na gre bez tacticsa za mocny - za to w tactics juz jest lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 15:30, Mumin napisał:

> bez przesady - da sie przezyc, trzeba tylko dotrwac do zlodziejskiego uzycia dowolnego
przedmiotu
> i wtedy choc magia ze zwojow.
No przecież nie mówiłem tego całkiem poważnie. Oczywiście, że da się grać bez maga, ale początkującym
bym tego zdecydowanie nie polecał.
Zresztą to zależy jeszcze od tego jaki styl preferuje dany gracz. Ja osobiście zwykle mam w
drużynie 3-4 magów :-D


no fakt - poczatkujacy moze miec problem.
a co do stylu - to preferuje solo. ewentualnie max druzynka to 3 sztuki - ja, viconia i korgan - charakter zly:) to jest piekne jak taka trojka wpada do podmroku - prawie jak piknik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować